Skocz do zawartości
/// Kaszpir ///

Problem mnożnika większego niż 12.5x w przypadku AMD XP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chodzi o mit niemożności odpalenia mnożnikawiększego niż 12,5x na AMD XP 1700 B0.

 

Otóż ja na swojej płycie przed chwilą wykonałem ponownie testy na "zgodność" z mnożnikiem wiekszym niż 12,5x ...

 

Wykonałem dla 13x133 , 14x133 i 15x133

 

Dla niedowiarków mam zrzuty zdjęte z WCPUID ...

 

Moge wrazie czego przesłać na skrzynkę ...

 

A więc mit nie możności odpalenia mnożnika większego niż 12,5x na AMD XP b0 został obalony 8)

 

:D

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale jak widać nie jest to wina procka ...

 

Bo inaczej by u mnie nie poszedł by też na mnozniku większym niz 12.5x prawidłowo a działa ...

 

Zrzuty moge przesłać wrazie czego :)

Daj te zrzuty na forum, bo jak na razie duzo sie gada, a malo robi.

OK? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mały problem :)

 

Nie wiem jak opublikowac te zrzutu na forum :(

 

Odrazu mówię że nie posiadam włąsnej strony WWW wiec podlinkowanie nie wchodzi w rachubę ...

 

Jednak jak ktoś może je umieścic i podac mi linki to bez problemu użycze moje zrzuty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mit, czy nie podaj lepiej jaka masz serie proca :) u mnie na moim JIUCB SPAW nie dziala pow 12.5 rowniez... moze to zalezec przeciez od serii.. naszczescie juz JIUHB w drodze :) Choc przyznam, ze ten JIUCB tez nie jest najgorszy... chodzi mi obecnie na 2.088 GHz (174*12) przy Vcore 1.85...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mały problem :)

 

Nie wiem jak opublikowac te zrzutu na forum :(

 

Odrazu mówię że nie posiadam włąsnej strony WWW wiec podlinkowanie nie wchodzi w rachubę ...

 

Jednak jak ktoś może je umieścic i podac mi linki to bez problemu użycze moje zrzuty ...

Jak sie jeszcze chetny nie znalazl, to mozesz mi te skriny dac, a ja dam linki do nich.

Te twoje 1910MHz to nie jest max twojego proca, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mały problem :)

 

Nie wiem jak opublikowac te zrzutu na forum :(

 

Odrazu mówię że nie posiadam włąsnej strony WWW wiec podlinkowanie nie wchodzi w rachubę ...

 

Jednak jak ktoś może je umieścic i podac mi linki to bez problemu użycze moje zrzuty ...

Jak sie jeszcze chetny nie znalazl, to mozesz mi te skriny dac, a ja dam linki do nich.

Te twoje 1910MHz to nie jest max twojego proca, prawda?

Za chwilę wyślę Tobie na skrzynkę.

 

Nie 1910Mhz to nie max.

 

Poprostu mam procesor zasilany napieciem 1.75V i cooler Titan 5TB pracujący na 2/3 mocy (2000obr) Poprostu tez troszkę mi zalezy na zmiejszeniu hałasu , więc poprostu powyżej 1.75V nie mogę dać bo niestety chłodzenie nie da sobie rady.

A przy 1.75V max do 1910Mhz (choć powiem szczerze że nie bawiłem się wyższymi czestotliwosciami magistrali). Chce aby procek działał na oficjalnym FSb czyli 133Mhz lub 166Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mały problem :)

 

Nie wiem jak opublikowac te zrzutu na forum :(

 

Odrazu mówię że nie posiadam włąsnej strony WWW wiec podlinkowanie nie wchodzi w rachubę ...

 

Jednak jak ktoś może je umieścic i podac mi linki to bez problemu użycze moje zrzuty ...

Jak sie jeszcze chetny nie znalazl, to mozesz mi te skriny dac, a ja dam linki do nich.

Te twoje 1910MHz to nie jest max twojego proca, prawda?

Za chwilę wyślę Tobie na skrzynkę.

 

Nie 1910Mhz to nie max.

 

Poprostu mam procesor zasilany napieciem 1.75V i cooler Titan 5TB pracujący na 2/3 mocy (2000obr) Poprostu tez troszkę mi zalezy na zmiejszeniu hałasu , więc poprostu powyżej 1.75V nie mogę dać bo niestety chłodzenie nie da sobie rady.

A przy 1.75V max do 1910Mhz (choć powiem szczerze że nie bawiłem się wyższymi czestotliwosciami magistrali). Chce aby procek działał na oficjalnym FSb czyli 133Mhz lub 166Mhz :)

lub 200 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahah nie wiem co ty obalac?? no moze bo tu troche z o/c niekompetentnie... Juz przeciez pisałem ze w TBredach B0 kwestią mnoznika powyzej 12,5 jest to czy płyta czyta z L3 czy nie czyta... (przeszukaj forum) widocznie DFI nie stanwoi problem L3 i chula bez integracji w L3 na mnoznikach >12,5!. BTW. Kolego Kaszpir widziałem AXP 2100+ AIUHB @2300mhz 23x100 na pierwszym chipsecie AMD czyli VIA KT133!!! (Abit KT7). Nie odkryles Ameryki (no moze na tym forum...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chula bez integracji w L3 na mnoznikach >12,5!.

A jak maja byc ustawione te mostki L3, zeby dzialaly mnozniki na kazdej plycie? Wszystkie rozwarte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahah nie wiem co ty obalac?? no moze bo tu troche z o/c niekompetentnie... Juz przeciez pisałem ze w TBredach B0 kwestią mnoznika powyzej 12,5 jest to czy płyta czyta z L3 czy nie czyta... (przeszukaj forum) widocznie DFI nie stanwoi problem L3 i chula bez integracji w L3 na mnoznikach >12,5!. BTW. Kolego Kaszpir widziałem AXP 2100+ AIUHB @2300mhz 23x100 na pierwszym chipsecie AMD czyli VIA KT133!!! (Abit KT7). Nie odkryles Ameryki (no moze na tym forum...)

Bardzo proste ...

 

Poprostu udowodniłem że jest możliwe stosowanie mnożnika większego niż 12,5x na procesorach AMD XP 1700+.

I o to mi chodziło ...

 

Bo niestety większośc uważała że większy mnożnik niż 12,5 w przypadku AMD XP jest nie do "przeskoczenia" ...

 

A w jaki sposób płyta odczytuje mnożnik i itd , mnie lekko mówiąc nie interesuje. Ważne że działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez nikt nie mowil,ze to niemozliwe.. Juz troche temu czytalem,ze to zalezy od plyty. Mozliwe nawet,ze byly to slowa Zxc..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciecie mostkow L3 na T-bred 0.13 odblokowywuje mnozniki.

 

Ja wczoraj puscilem mojego Anthlona XP 1700+ na mnozniku 15*133 na napieciu 1,7V, nic przy procku nie kopajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie sie wstrzymam z przeinaniem.

 

wczoraj bawilem sie i ustawialem 9.5 * 200 ;D i 12* 166 na napieciu 1,65. w stresie mial 44 - 45 stopni. tylko kurde nie mam teraz dobrej pamieci co by chodzilo to synchronicznie. porocesor seria CB 0251.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przecinalem jeszcze, narazie nie musze bo moj procek bez niczego wstaje na mnozniku 15x*133 na napieciu 1.7V. Jak zmienie pamiatki i chlodzenie procka to bede sprawdzal dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...