Skocz do zawartości
mystery

Problem Z Fsb

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

kilka tygodni temu spaliła mi się płyta główna i musiałem kupić nową, a że nie miałem większych zasobów finansowych to kupiłem płytkę gigabyte model GA-7VT600. dorwałem ją na allegro, była tania, obsługiwała DDR 400MHz i w ogóle takie różne tam bajery. spoko pomyślałem, bo akurat miałem te 130 zł (miało pojsc na ram...).ostatnio zauważyłem niepokojącą rzecz. otóż cpu-z pokazuje mi, że procek (athlon xp 1800+ palomino 0.18um) ma częstotliwość 1161.5MHz. coś tu nie tak, bo powinien mieć 1533. mnożnik dobry, okazuje się że FSB jest tylko 100MHz, zamiast 133.

w biosie tez 100MHz, probowałem zmienić ale moge dac max 132, ale najgorsze, ze ta płyta nie ma blokady dzielnika częstotliwości PCI/AGP i jak podnosiłem FSB to zwiększały się też tamte wartości...

 

no i dziwne, bo nie wiem za bardzo o co come on. w czym może tkwić problem?

zastanawiam się czy jakaś zworka może być źle ustawiona na płycie, ale nie mam teraz ksiażeczki od niej i nie moge sprawdzić...

wersja biosu F13 z 2004 roku

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

wiem że google nie gryzie i teraz sam się zastanawiam nad tym po co w ogóle ten temat założyłem skoro sam sobie odpowiedziałem na pytanie. możliwe że wpływ na to miała sesja (od 1 wrzesnia codziennie sie ucze,a ostatni tydzien intensywniej, około 12h dziennie). niemniej dzieki za rozwianie tej nutki wątpliwości :)

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...