Skocz do zawartości
forest kila zbila

Dobra Karta Dźwiękowa Pod Stereo

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie napewno gra lepiej od jakiegos cd technicsa(hehe ciekawe dlaczego) i cd Cambridge Audio D300 oraz DVD Słony ;) :)

ale z elementami to sie bawilem dobre 4 miechy zanim usiadlem na koncowej konfiguracji ;) no dobra chce jeszcze pobiawic sie pojemnoscia pewnych kondow ale to dopiero za miesiac ;D blac gate n nie spadaja z nieba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie napewno gra lepiej od jakiegos cd technicsa(hehe ciekawe dlaczego) i cd Cambridge Audio D300 oraz DVD Słony ;) :)

ale z elementami to sie bawilem dobre 4 miechy zanim usiadlem na koncowej konfiguracji ;) no dobra chce jeszcze pobiawic sie pojemnoscia pewnych kondow ale to dopiero za miesiac ;D blac gate n nie spadaja z nieba

DVD słony pewnie gra dla tego słabo bo DVD playery mają generalnie słaby resampling a zawsze resamplują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie boję w pcm. Jak pisałem - sam tego nie złoże. Konstrukcje są własne i każda inna a gwarancją efektu jest składany kilka razy klocek o wartości sporo większej niż karty z pośród których wybieram, nie licząc nawet robocizny ;] inna sprawa, że inwestując czas i pieniądze można osiągnąć zdumiewające efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem obecnie na etapie zbierania elementow pod 2 karty na pcm2702 ktore bede budowal

moja obecna mozesz obejrzec w przyklejonym watku o pcm`ce

jak zloze te dwie (beda to ostateczne wersje-ultra-dopieszczenie) to obecna pewnie moglbym ci sprzedac jesli masz chec poczekac ale to by troche potrwalo hehe :) ogolnie jak jestes z poznania i lubisz muzyke inna niz techno/hip hop to bys mogl pewnie wziac jakies plytki i wpasc posluchac u mnie ;)

 

wlasciwie najtrudniejsze jest wlutowanie pcm`ki i ewentualnie op-ampa pod przejsciowke reszta to proscizna :)

 

taka dopieszczona karta (z ladna obudowa) to koszt polowy nowej juli@ a niszczy wyzej wymieniona karcioszke az szkoda jej imienia :)

 

jak nie chcesz czekac a chcialbys miec pcm to zglos sie na forum audiostereo do watku o pcm ze poszukujesz konstruktora napewno ktos sie odezwie tylko lepiej wszystko ustalic dokladnie zanim powiesz tak :) (glebsze info na pw jesli chcesz)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie decyzja wygląda tak - poczekam aż Canti złoży sobie nowe granie i odkupię te z którego korzysta obecnie.

Chętnie posłucham waszych opinii, jeśli znacie lepsze rozwiązanie piszcie :)

 

Sarkazz cicho! ustaw się w kolejce [joke]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mars.iti.pk.edu.pl/~msfalcon/pcm2702/

przyda ci sie ten link i nie skladaj na avt bo to strata czasu i pieniedzy

Przeczytałem cały temat o niej tutaj, całe ~25 stron łącznie z gadkami o kondensatorach i oszuście i pechu z kartami ;X wiec nie bedzie źle ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor1 - wychodze z załozenia że dokładając stówkę do xfi nie moge stracić.. poza tym w żadnym aspekcie tyle klas wyższy/lepszy sprzet nie może mi się podobać mniej od xfi ;] jak będzie źle znajdzie sie amator na to :)

 

poza tym - pisałem od początku że boje się pcmki, nie kupił bym zamawianej. Jeśli jednak jest to sprzęt, który Canti zmontował dla siebie (tj włożył w to serce:)) - sprawa się zmienia ;)

 

Na co liczę jeszcze - na poukładaną scenę, duzo powietrza, wokali/środka z w9.1 nie popsuło xfi więc pcmka nie popsuje tym bardziej. O basie Canti wspominał tyle razy że nie wieże żebym się rozczarował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak pomyśleć o złożeniu PCM-KI (PCM1606 )w wersji 6-Ch 24-Bit 192kHz(działa DD i "DTS)?,a potem zrobić samemu końcówki mocy.

 

http://focus-webapps.ti.com/general/docs/s...statusCode=null

 

Temat dyskusji jest tu :

 

http://www.diyaudio.com/forums/showthread....6388#post856388

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti.czy takie Audiophile USB z zewnetrznym zasilalaniem zagra dużo lepiej od Audiophile 2496,które jest na PCI?

powiem tak jezeli jest zrobiony dokladnie z uzyciem przyzwoitych elementow, dobrym torem zasilajacym i przedewszystkim porzadnym opampem (ad797 ad8066) to na 99% zafra lepiej od 2496... a cena inna bajka - mnie wykonanie DACa na pcm2702 ze wszystkimi czesciami wynioslo 100-120zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś testy porównania do audiofile czy innych "dobrych" kart ???

 

Ja na razie nie myśle nad zmianą karty bo moja yamaha gra ślicznie bardzo głębokim miekkim dźwiekim o ciepłej barwie ale to pewnie to zestawienie jakie posiadam je dodatkowo motywuje... Ale trudno powiedzieć szkoda że creative ostał się jako jedyny na rynku popularnych kart muzycznych to powoduje właśnie sytuacje taką jak ta co mamy z nia do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trudno powiedzieć szkoda że creative ostał się jako jedyny na rynku popularnych kart muzycznych to powoduje właśnie sytuacje taką jak ta co mamy z nia do czynienia.

Czy ja wiem czy jako jedyny... Creative lansuje przebajerzone karty z makabrycznymi sterownikami (już w SB Live! były koszmarne - pamiętacie ten wielki pasek? ;D). Poza nim jest pełno tanich studyjnych kart które ci zapewnią jakąś tam jakość. Poza tym, nie czarujmy się - jak ktoś słucha audio to nie slucha go na kompie. Do kompa zazwyczaj podlacza sie glosniki komputerowe wiec kto wyda samobojstwo marketingowe jakim jest np. karta stereo za 300 zl na swietnych czesciach. Kto to kupi? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz marzy mi się zestaw Esi@Juli+Edifier S2000

Tylko pytanie jest które przetworniki są lepsze czy te Burr-Brown's PCM1732 DAC w Edifier S2000 czy te w Esi@Juli AKM 4358 DAC ? bo jak w Edifier są lepsze to wystarczy połączyć po SPDIF z płyty głównej i wtedy odpada koszt karty muzycznej !.

 

DAC w Edifier foto:

 

Dołączona grafika

 

Forum o Edifier:TU

 

Kilka fotek Edifier S2000

 

Burr-Brown PCM1732 (spotykany takze m.in. jeszcze w Rotelach) - to pierwszy na swiecie przetwornik z zintegrowanym przetwornikiem HDCD, a co za tym idzie 20-bitowym filtrem cyfrowym Pacific Microsonics o 8 krotnym nadprobkowaniu , ceny CD Rotela z tym samym przetwornikiem rozpoczynaja sie od 3500..

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...