Skocz do zawartości
Kobian

Intel E6300 Vs Amd X2 3800

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :)

 

Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedz, która platforma lepsza:

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2

Athlon 64 x2 3800+ s.AM2 BOX

 

czy

 

MSI P965 NEO-F Intel P965

Intel Core 2 Duo E6300 1,86 GHz

 

do tego 1GB DDR2 667 i grafika Galaxy 7600GS 128 lub 256MB /1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conroe jest lepszy... Tylko może do tego procka Gigabyte DS3/DS4 ? ;]

Tylko że

MSI P965 Neo - i965P - 415zł

GIGABYTE GA-965P-S3 - i965P -529 zł więc różnica cenowa też spora a chipset ten sam.

 

Głównie chodzi tylko czy ta płytka jakoś nie będzie hamowała tego procesora ? I czy kupić 1GB w jednej kości czy 2*512 ?

Edytowane przez Kobian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście całkiem niezła bestia :)

 

Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ta płyta MSI jest dobra :? Nie mam bardzo $ żeby przekroczyć kwotę 450zł za płyte. Jak sądzicie będzie dobra ? A może jest jakaś inna warta rozpatrzenia w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pewną płytą byałaby asus p5b ale ona kosztuje, a ty chcesz brać 7600 galaxy a z nimi jest problem na płytach gigabyte jesli chciałbyś kręcić...a o msi cięzko coś powiedzieć

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przmyślałem, nadszarpne nieco fundusze ale co tam :D

 

DDR2 1GB PC5300 667MHz GeIL GX21GB5300X - 452

Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB - 725

Asus P5B - 528 / MSI 965 Neo 415zł

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman - 550

 

 

Czy to jest good ? nie bedzie problemu że coś się z czymś gryzie ?

 

Właśnie znalazłem takie info na temat tej płyty Asusa:

 

"Daruj sobie ta plyte do wspolprawcy z C2D. Kupilem i ciesze sie, ze dzieki znajomemu w sklepie komputerowym moglem wymienic na cos innego.

1. Bios z jakim dostaje"sz plyte (170) zglasza bledy podczas rozruchu z C2D. Najnowszy bios 201 rozwiazuje ten problem, ale niesmak plyty C2D ready zostal.

2. Plyta nie wspolpracuje z niektorymi pamieciami. U mnie nie postowala na goodramach 667, z tego co czytalem na forach internetowych klopoty P5B sprawiaja rowniez corsairy. Oczywiscie ww. goodramy swietnie dzialaja na obecnej P5W-DH jak i na 2 innych plytach (sprawdzalem w pracy).

3. Plyta zupelnie nie nadaje sie do overclockingu. Moj E6300 pracujacy na 266MHz startowal jedynie do 315MHz, przy czym stabilny byl do ~ 305. Na obecnej P5W-DH i tym samym procesorze oraz tych samych pamieciach bez zadnego problemu i podnoszenia napiecia chodzi na 420MHz.

4. Brak mozliwosci ustawienia dzielnika FSB oraz pamieci."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz lepiej Asusa niż MSI a to info chyba jednak przesadzone :-P , wiadomo że zdarzają się jakieś drobne problemy i niby to niskie fsb uzyskiwane przez kolesia gdzie inni uzyskują bdb wyniki, nie ma się co tym sugerować.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będą dobre

 

Właśnie znalazłem takie info na temat tej płyty Asusa:

 

"Daruj sobie ta plyte do wspolprawcy z C2D. Kupilem i ciesze sie, ze dzieki znajomemu w sklepie komputerowym moglem wymienic na cos innego.

1. Bios z jakim dostaje"sz plyte (170) zglasza bledy podczas rozruchu z C2D. Najnowszy bios 201 rozwiazuje ten problem, ale niesmak plyty C2D ready zostal.

2. Plyta nie wspolpracuje z niektorymi pamieciami. U mnie nie postowala na goodramach 667, z tego co czytalem na forach internetowych klopoty P5B sprawiaja rowniez corsairy. Oczywiscie ww. goodramy swietnie dzialaja na obecnej P5W-DH jak i na 2 innych plytach (sprawdzalem w pracy).

3. Plyta zupelnie nie nadaje sie do overclockingu. Moj E6300 pracujacy na 266MHz startowal jedynie do 315MHz, przy czym stabilny byl do ~ 305. Na obecnej P5W-DH i tym samym procesorze oraz tych samych pamieciach bez zadnego problemu i podnoszenia napiecia chodzi na 420MHz.

4. Brak mozliwosci ustawienia dzielnika FSB oraz pamieci."

Może chodzi o tą zwykłą wersje P5B a nie DLX/WiFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będą dobre

Może chodzi o tą zwykłą wersje P5B a nie DLX/WiFi

 

Tak chodziło o zwykłą P5B, bo na te wersje Deluxe itd. to mnie niestety nie stać.

 

Im więcej czytam tym mniej wiem :? To normalne ? O MSI nikt nic nie wie więc nie biore jej pod uwagę beta testerem na sobie nie chce być.

 

To może jak mnie nie stać na wypas opcje Core 2 Duo, to wrócić do Athlona ?

 

DFI Infinity II

A64 3200 (nawet nie x2 3800 bo też sporo się dzisiaj naczytałem że w sumie to jeden rdzeń lezy i się byczy coś im ten optymalizer nie wyszedł)

1GB Goodram Pro 800

Galaxy 7600GS 256MB 1.2 Zalman i 600zł w kieszeni a za jakiś rok jak będę miał więcej $ na komputer, kupić coś na Core 2 Duo (wtedy już może nawet Core 4 Duo).

 

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji bo już głupieje, jeszcze żeby był czas to bym myslał ale ja to najpóźniej pojutrze muszę zamówić :sad:

Edytowane przez Kobian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dobre, tylko akurat ostrzegał bym Cie przed tym sklepem. Moj znajomy kupił kiedys tam kompa i od ponad roku juz sie z nimi procesuje za oszustwa :blink:

 

Tak chodziło o zwykłą P5B, bo na te wersje Deluxe itd. to mnie niestety nie stać.

 

Im więcej czytam tym mniej wiem icon_confused2.gif To normalne ? O MSI nikt nic nie wie więc nie biore jej pod uwagę beta testerem na sobie nie chce być.

 

To może jak mnie nie stać na wypas opcje Core 2 Duo, to wrócić do Athlona ?

 

DFI Infinity II

A64 3200 (nawet nie x2 3800 bo też sporo się dzisiaj naczytałem że w sumie to jeden rdzeń lezy i się byczy coś im ten optymalizer nie wyszedł)

1GB Goodram Pro 800

Galaxy 7600GS 256MB 1.2 Zalman i 600zł w kieszeni a za jakiś rok jak będę miał więcej $ na komputer, kupić coś na Core 2 Duo (wtedy już może nawet Core 4 Duo).

 

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji bo już głupieje, jeszcze żeby był czas to bym myslał ale ja to najpóźniej pojutrze muszę zamówić

To normalne, ze im wiecej czytasz tym mniej wiesz, niedawno mialem to samo gdy dobieralem czesci, rozmawialem chyba z 20 osobami zanim na cokolwiek sie zdecydowałem :) Co do powrotu do AMD to jednak byłbym przeciw, bo platforma na Intelu bedzie znacznie wydajniejsza. Ale wybor nalezy do Ciebie.

Edytowane przez ATHLON 64 FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko bierz Intel Core 2 Duo ;].

 

OK :) Dzięki za pomoc. W takim razie wezmę ASUSa P5B Deluxe /i 965/ PCIex / Sock 775 rozmawiałem z kumplem i pożyczy mi troszkę kasy. Core 2 Duo nadchodzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lwansien ie napisalme nie mailme dostepu do kompa. Gral to co tu duzo pisac kanciarze ( z reszta popatrz moj sig). Poza tym siedzi tam Piter i selekcjonuje rozne zabawki, w tym pamieci rowniez. Lepeij ESC albo nawet komputronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lwansien ie napisalme nie mailme dostepu do kompa. Gral to co tu duzo pisac kanciarze ( z reszta popatrz moj sig). Poza tym siedzi tam Piter i selekcjonuje rozne zabawki, w tym pamieci rowniez. Lepeij ESC albo nawet komputronik

 

Zamówiłem najpierw w Gral-u ale napisali mi @ że nie mają na stanie, wobec tego zrezygnowałem i zamówiłem w ESC i już do mnie idą :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...