Skocz do zawartości
LuKe

Jaka Grafe Na Agp Do 500zeta Zakupic?

Rekomendowane odpowiedzi

ChrisG zgodze sie, na rzecz takiej rozdzialki musze czasami zejsc z paru detali ale te detale najwyrazniej dla mnie nie wprowadzaja az tak dyrastycznych zmian zebym je musial miec wlaczone

 

cienie mam w NFS ale te standardowe, a te w opcjach mam wylaczone bo mi sie nie podobaja, nie wiem jak one wygladaja na kartach nvidi wiec sie nie bede kucil ze lepiej niz na radkach :D

ale rozumiesz co to znacczy "full detale"? Po co okłamujesz ludzi, żę grasz na full detalach?

 

przypominam ze karty nie mam podkreconej, a slyszalem od kumpla ze podkrecajac tego mojego PRO mozna uzyskac 1/3 wieksza wydajnosc karty w niektorych grach

 

....dalej po przytoczeniu przezemnie linku do testu kart sadzicie ze PRO jest mniej wydajny od GTO??

 

ChrisG sugerujesz ze PRO sie zle podkreca a jesli sie juz podkreci to jest mniej wydajne niz GTO? ja slyszalem inne opinie...

Ty masz chyba jakieś klaplki na oczach - nie widzisz że X800 PRO to jest dokłądnie to samo co X800 GTo, tyle, że ten pierwszy ma DOMYŚLNIE wyższe zegary taktujące przez co oczywistym jest, że będzie szybszy. My mówimy o podkręconych kartach, a wówczas róznica się zaciera - X800 GTO 550 / 550 zjada Twoja kartę na śniadanie i próbuję Ci to powiedziec od dobrych kilku postów.

 

Karty wykorzystują zsadniczo ten sam rdzeń (różnice sprawadzają się do wersji, procesie produkti itp, co nie ma wpływu na wydajność) a więc przy tym samym taktowaniu będą mieć identyczną wydajność - tyle, że Twoja karta raczej nie doskoczy do 550 MHz a rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Spróbuj odblokowac potoki . Powodzenia ;).

Co do cieni w nfs mw to byly skopane tylko na r9800pro i wstecz na seri x800 są jak najbardziej normalne i takie same jak na gfach z tym ze na gfach nawet na tym formum w topicu nfs mw ludzie z gfami sie skarzyli ze sie wszystko swieci nie naturalnie ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Spróbuj odblokowac potoki . Powodzenia ;).

Co do cieni w nfs mw to byly skopane tylko na r9800pro i wstecz na seri x800 są jak najbardziej normalne i takie same jak na gfach z tym ze na gfach nawet na tym formum w topicu nfs mw ludzie z gfami sie skarzyli ze sie wszystko swieci nie naturalnie ;).

jak masz NFS to podeslij screna z max detali z samego poczatku trasy - postaraj się o ujęcie z boku auta - tak, żeby było widać jego cień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz NFS to podeslij screna z max detali z samego poczatku trasy - postaraj się o ujęcie z boku auta - tak, żeby było widać jego cień :)

Jak tylko skombinuje nfs od razu walne w tym topicu screena. Czytałem Fokus Twoją recke z nfsa i wtedy cos tam nie tak bylo z tymi cieniami , teraz juz tyle sterow w przod było (ati nie spi ;) ) i jak ostatnim razem gralem to byly w porzadku. Tak czy inaczej szukam wlasnie nfsa na półce ale chyba musiał go ktos sobie pozyczyc :/ . Ale ja go znajde . Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ nie wiem co ty mi probujesz wcisnac ale ja tez mowie juz teraz od momentu kiedy obie karty sie podkreci i nie tylko sie odblokuje 16 potokolow ale zegary sie zwieksza 525/575 zamiast 475/450 czyli bedzie dokladnie tak wydajny jak model XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko skombinuje nfs od razu walne w tym topicu screena. Czytałem Fokus Twoją recke z nfsa i wtedy cos tam nie tak bylo z tymi cieniami , teraz juz tyle sterow w przod było (ati nie spi ;) ) i jak ostatnim razem gralem to byly w pożadku. Tak czy inaczej szukam wlasnie nfsa na półce ale chyba musiał go ktos sobie pozyczyc :/ . Ale ja go znajde .

cały problem polega na tym, że podobnie cienie źle są wyświetlane w kilku innych grach:

 

Battlefield 2

Cold Fear

Call of Juarez

NFS MW

Hitman

 

zaraz podeślę z Radeona X1600 screeen z NFS

 

focus_ nie wiem co ty mi probujesz wcisnac ale ja tez mowie juz teraz od momentu kiedy obie karty sie podkreci i nie tylko sie odblokuje 16 potokolow ale zegary sie zwieksza 525/575 zamiast 475/450 czyli bedzie dokladnie tak wydajny jak model XT

oczywiście - problem w tym, że na X800 GTO też można to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło o Twoje stwierdzenia typu:

 

....dalej po przytoczeniu przezemnie linku do testu kart sadzicie ze PRO jest mniej wydajny od GTO??

Ja jasno wskazywałem, że "mój GTO", czyli ten którego miałem i był taktowany na 550 / 550 jest szybszy od Twojej karty, bo ma wyższe zegary, na co Ty się obuzyłeś, że u Ciebie gra chodzi dobrze, a u mnie nie wskazując tym samym, że twierdzisz, że PRO jest szybsze (zresztą pisałeś jeszcze inne stwierdzenia mające to potwierdzić) - później problemem okazało się Twoje kłamstwo w kwestii "full detali" w NFS. Później napisałem, że są to zasadniczo same karty (w sensie fizycznym) wreszcie uznałeś, że karty są te same.

 

Pisząc, że GTO zjada na śniadanie Twojego pro miałem na myśli MOJEGO GTO i TWOJEGO PRO - ale chyba nie doczytałeś... który to już raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Call of Juarez ja tam nie widze złych cieni , akurat z tego screena na biegu moge podac , bo wlasnie w to gram . Tak przepieknych cieni to nie ma w zadnej gierce. W ostatnim hitmanie tez mialem dobre cienie , a w coldfear za dlugo nie gralem i sie nie przypatrzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Call of Juarez ja tam nie widze złych cieni , akurat z tego screena na biegu moge podac , bo wlasnie w to gram . Tak przepieknych cieni to nie ma w zadnej gierce. W ostatnim hitmanie tez mialem dobre cienie , a w coldfear za dlugo nie gralem i sie nie przypatrzyłem.

w call of juarez różnica jest bardzo mała to fakt - trzeba porównywać screeny

w hitmanie tych cieni jest po prostu bardzo mało i trudno jest to zobaczyć, ale głównie trzeba oglądać głowę agenta - tam najbardziej to widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarta strona i nie ma zwyciężcy do 500zł

 

@focus jakie zegary i ile potoków (po odblokowaniu, o ile to robiłeś) ma Twoja karta? Jaki masz sprzęt i ile pkt w markach? Niedługo będe kupował coś do 500zł i nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus jakie zegary i ile potoków (po odblokowaniu, o ile to robiłeś) ma Twoja karta? Jaki masz sprzęt i ile pkt w markach? Niedługo będe kupował coś do 500zł i nie wiem co wybrać.

moja karta ma CHYBA 4 Pixel shadery, ale nie wiem bo to jest GMA900. W mojej wiosce są ze 3 potoki, 1 rzeka i z 5 strumyków :D Sprzęt? Jakiś pentium 4. 3DMarki? nie znam tego ścierwa (nazywam po imieniu), które ma tyle wspólnego z grami co politycy z prawdą. :)

 

Co do karty za 500 złotych - moim zdaniem jeśli kupisz za około 400 - 450 złotych X800 GTO to nie ma się co zastanawiać. Jeśli nie to kupuj Palita 6800 GS 128-bit na NV42.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta do 500zl jaka sie oplaca na AGP to ja zostane przy swoim i stwierdze ze X800PRo jest bardzo dobrym wyborem co nie przecze ze X800GTO jest zlym bo tez jest dobrym wyborem

 

focus_ nie widzialem ze twoj GTO byl podkrecony :-| dlatego tak pisalem na samym poczatku...

 

wiadoma rzecza jest ze jesli twoj GTO byl podkrecony a moj PRO nie, to moj mogl byc slabszy, ale jesli by oba byly podkrecone to nie ma o czym dyskutowac roznice sa praktycznie te same

 

 

P.S

 

sprawdzalem to AA i AF na doomie 3, no nie wiem czy ja mam cos z karta ale u mnie kompletnie nie zauwazylem roznicy, jedynie co zauwazylem to spadek FPSow, a krawedzie jak sie szarpaly tak sie szarpia, wszystko sprawdzalem na rozdzialce 1680x1050

 

na HL2 jest zdeka roznica ale tez nie dokonca jest pieknie i ladnie,i czasami chociaz jest wlaczony AA i AF tez widac zdeka szarpanie krawedzi

 

 

pytanie do was:

czy na doomie jak wlaczycie AA i AF to tez wszystkie krawedzie nie sa gladkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór padł na 7600gs na zalmanie z tych wszystkich w tej cenie jest najnowocześniejsza, jutro po nią ide do sklepu arche ;)

Nowocześniejsza ale pamięci DDR2 są starsze od DDR3 :wink: Ja bym brał od arche 6800GS 256/128bit DDR3 bo jest po prostu wydajniejsza. A i 7600GS na AGP chyba na tej samej architekturze oparty? Zresztą niczego nowego czego nie ma 6800GS tam nie zobaczysz.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bral z allegro RADKA X800 PRO/GTO z racji tego ze jest o wiele wydajniejszy, ma podwojna szyne i spokojnie mozna grac na wysokich rozdzielczosciach, czego moze mu pozazdroscic 7600GS czy 6800GS, a HDR czy inne bajery raczej ci sie nie zdadza bo wyjda nowe gry na ktorych ten gf sobie nie poradzi bo bezie poporstu za slaby

 

to jest moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mial ta?

http://www.allegro.pl/item129500715_powerc...y_fak_wawa.html B-) jesli tak to slaba, jeszcze gdyby nie mial podkreconej :lol: jedna szyna, beee

 

 

... ja mam na AGP PRO i ci mowie ze to najbardzie wydajna karta do 500zeta! ten temat nie podlega dyskusji

 

jesli chesz kupic tego gf to kup ale wydajnie nie bedzie on dorastal do piet temu radkowi

 

jedynie czym sie bedziesz cieszyl to HDR i innymi [ciach!]lkami w paru grach

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega ma tego GTO ale na pci-e i mówi, że ta karta to padaka tzw. "zapomniania seria".

na pcie sytuacja wygląda inaczej

poza tym jakie certyfikaty ma twój kolega, że przytavczasz jego zdanie :blink:

na agp nie kupił bym już karty za 500 - dołozył bym do pcie i kupił tańsze o 150 x800 albo coś od n-vidii, albo radka x1300xt szafirka ( chociaż średnio mi się przesiadać z 8 na 4 tmu i 128 bitów :/ tak że najpewniej coś z tej "zapomnianej serii" bo: i tu patrz mój ostatni post na pierwszej stronie tematu :mrgreen:

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to chore co mowisz, ja majac wypasna plyte ASUSA na AGP mial bym kupiowac jakies badzwie na szybliego PCI, pozatym znajdz mi plyte na PCIE ktora ma 4 wolne sloty bo tyle potzrebuje :D

 

nieporozumienie, kwestia czego? w grach nie odczujesz roznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to chore co mowisz, ja majac wypasna plyte ASUSA na AGP mial bym kupiowac jakies badzwie na szybliego PCI, pozatym znajdz mi plyte na PCIE ktora ma 4 wolne sloty bo tyle potzrebuje :D

 

nieporozumienie, kwestia czego? w grach nie odczujesz roznicy...

niee - to co ty mówisz jest chore musiał byś mieć bardzo wypasiony sprzęt żeby dorównywać temu "na szybko kupionemu badziewiu" na standardzie, skoro nie widzisz że asrock dual sata II ( choćby ) plus semp 3,0+ jest o niebo lepszy od czegokolwiek wypaśnego co masz trudno ( nie widź dalej :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK?? UDOWODNIJ !

 

"asrock dual sata II ( choćby ) plus semp 3,0+ jest o niebo lepszy od czegokolwiek wypaśnego"

 

ja mam athlona 3,2 i asusa i to co ty przedstawiles nie bedzie zadne O NIEBO LEPSZE od mojego starego poczciwego ponadczasowego gruchota!

 

 

zapomniales ze koles che wydac tylko 500zeta a jesli by chcial zmienic plyte i dokupic jeszcze karte graf to by go drozej wyszlo, no chyba ze kupi jakiegos dziada na PCI i badziewno plyte na PCI (i zmiesci sie w kwocie 500zl), ktora bedzie mniej wydajna niz pozadny radek za 500zeta na AGP ktory wsadzi do swojej starej plyty

 

 

zgodze sie z tym ze plyty na PCIE sa szybsze ale do tego musisz miec grafike tez jakotako pozadna zeby dorownac chociazby staremu RADKOWI X800PRO na AGP

 

pomylka moze byc jesli by ktos grafike na AGP kupowal za 900zl wtedy moge sie zgodzic ale nie za 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...