Skocz do zawartości
Maks!

Gamepady - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzisko to i ja sie dołącze do rozmowy bo dostałem na Święta PES6 na PC ale odkryłem piekno tej gry dopiero jak kumpel kupił sobie XBOX360.

Teraz tniemy równo i na PC i na XBOX i mam w domu pady MSI i jeden był dołączony do karty graficznej Foxconn'a 8800GTX :)

W sumie nie są fatalne ale zdarzały się im już zacięte przyciski etc. więc postanowiłem kupić coś lepszego i tak doszedłem do trudnego wyboru:

LOGITECH RUMBLE PAD II CORDLESS czy LOGITECH Chillstream ewentualnie pady od Xbox'a 360 bezprzewodowe da się podłączyć do PC'ta???

Interesują mnie w zasadzie tylko te dwa modele tylko pytanie który jest lepszy ?

Na analogach nie gram wcale (na razie) natomiast kwestia baterii też mnie nie boli bo mam akumulatorki 2500mAh (mała elektrownia:))

istnieje wersja do PC, ale na kablu

http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gier/...pelny,id,37514/

 

EDIT: jest też wersja bezprzewodowa do PC :)

http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gier/...pelny,id,37515/

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy są duże różnice między padami od x360 dla windows i logitech chillstream? chodzi o jakość sterowania itp. Chcę kupić pada do TDU głównie i zależy mi by można było kontrolować nacisk pedału gazu. Jest to możliwe na padzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem wczoraj pada: Gembird JPD - Freeforce Cordless Game Pad. Jest to model bezprzewodowy. Mam z nim taki problem - prawy analog ma odwrócone kierunki - przy wychyleniu góra/dół sterowana w grze postać rozgląda się w prawo/lewo i odwrotnie - gdy wychylam prawo/lewo - patrzy w górę/dół. W menu kalibracyjnym nie możliwości zmiany. Miał ktoś podobny problem? Co można z tym zrobić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie coś z padem, np w czasie konfiguracji np. w Test Drive Unlimited przy wychyleniu prawego analoga w prawo pojawia się napis: drążek 2 przód itp. Jeśli więc w grze jest możliwość konfiguracji to nie ma problemu, ale jeśli nie ma, np tak jak w Lost Planet - to jak powiedział Siara: cały misterny plan w pizdu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pada w sklepie na inny egzemplarz - ma to samo. Coś mi się zdaje, że to wina sterowników. Ściągnąłem najnowsze ze strony producenta, ale nie ma żadnej zmiany. ControlMK nie wykrywa wogóle tego pada :(

Lepiej było kupić jakiegokolwiek pada od Xboxa (nawet podróbę) - sterowniki XBCD pozwalają na skonfigurowanie absolutnie wszystkiego. Można robić też różne profile do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam mały problem. Mam w domu 2 pady (goowniane bo goowniane ale są ) mianowicie Mediatech Warrior i Mediatech Corsair. I tu pojawia się problem.. bo żaden z tych padów nie chce współpracować z Devil May Cry 3 SE. Gdzie może leżeć przyczyna? Są po prostu za stare? (w co wątpie). Jaki ew. inny pad polecilibyście w cenie bardzo przystępnej? (do 30zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam mały problem. Mam w domu 2 pady (goowniane bo goowniane ale są ) mianowicie Mediatech Warrior i Mediatech Corsair. I tu pojawia się problem.. bo żaden z tych padów nie chce współpracować z Devil May Cry 3 SE. Gdzie może leżeć przyczyna? Są po prostu za stare? (w co wątpie). Jaki ew. inny pad polecilibyście w cenie bardzo przystępnej? (do 30zł)

Nie jestem pewien, ale możliwe, że nie działają bo nie masz w nich analogów. Ale to już moje domysły :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po latach użytkowania postanowiłem wymienić mojego wysłużonego wingmana rumblepad na coś nowego. mój wybór padł na pada do X360 i nie zawiodłem się. miałem bądź mam całkiem sporo tych urządzeń i muszę uczciwie przyznać, że jest to najlepszy pad, jakiego miałem w rękach. Na razie trochę trudno mi sie przyzwyczaić do nowego układu przycisków, ale to pewnie kwestia paru dni. Triggery to prawdziwe mistrzostwo świata. Do tego stopnia, że przy bardziej arcade'owych ścigałkach (np TDU) wole korzystać z niego niż z kierownicy (DFP).

 

przy okazji mam pytanie - kupiłem wersję pod X'a (a nie windows) zatem nie dostałem sterowników - te ściągnąłem sobie z netu. ale znajomy mówił mi coś o programie konfiguracyjnym - gdzie można sobie skonfigurować osie itp - czy ktoś wie o jaki program może chodzić i skąd go wziąć? a może zainstalowałem to razem ze sterownikami i nie potrafię tego znaleźć? (w "kontrolery gier" mam tylko standardowe ustawienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak tracer rządzi :mur:

 

ja od wczoraj mam chillstreama i jak na razie jestem zadowolony, na początku miałem problem z TDU, ale w końcu sobie poradziłem. Testowałem też w CM:dirt i też fajnie się jeździ (kontrola siły skrętu na dwóch "triggerów"). Kwestia przyzwyczajenia. Poza tym - system chłodzący to ciekawa sprawa, ale nie grałem za dużo by móc coś więcej o nim powiedzieć.

 

Tyle tylko, że przy 4xcooler 120mm nie słychać wiatraczka w padzie na low, ale na high to już przesada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego polecili byś cie GamePada

 

Bo jak kupiłem Tracer GamePad PROTON SHOT

 

Czy jest on dobry????? :wink:

 

Cieszę się razem z tobą twoim szczęściem. Można przyjąć stwierdzenie, że każdy pad jest dobry dopóki się nie zepsuje ale po co się oszukiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko to jest to samo. Nie słyszałem, by miało to jakieś swoje parametry.

 

Ja z kolei mam pytanie odnośnie chillstrema: czy ktoś używa tego pada na xp i czy są problemy z xbcd? bo miałem na viście i tam jest nie wykrywany przez ten program. Miałem przez to problemy w trackmanii nations bo triggery były zamienione miejscem (prawy w lewo i na odwrót). Czy na XP też tak jest czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze polecic/odradzic ktoras przejsciowke USB do pada PS2 z tych dostepnych na Allegro? Czy tez brac byle co? ;)

Jak na jednego pada to polecam przejsciowke Mayflash Super Joy Box 3 -> http://www.allegro.pl/item220569384_konwer...bra_od_ss_.html

Mam od prawie roku i nie narzekam ;]

Firma ta specjalizuje sie w produkcji tego typu 'urzadzen' i raczej nie produkuje stuff'u -> http://www.mayflash.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Chillstreama juz od jakiegos czasu. Swietny pad, system chlodzenia naprawde sie przydaje :D, jednak pad a wlasciwie jego kabel jest bardzo delikatny i niestety sie popsul. Trzeba bardzo uwazac na pada, nie rzucac nim a napewno nie zepsuje sie tak szybko jak mi :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...