Skocz do zawartości
Maks!

Gamepady - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś pada do pc. Chciałbym aby wygodnie na nim się grało min. w nba 2k10. Z tego co pamiętam za czasów posiadania PS2 owy pad dobrze leżał mi w rękach więc składniał bym się ku podobnym konstrukcją.

Przedział cenowy to oczywiście jak najlepszy stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitech Rumblepad 2 a koleś Chillstream Controller.

Oba są warte grzechu. Mój ma wibracje a tamten w zamian chłodzenie dłoni.

Logitech ma jednak podejście do graczy. Jakość wysoka jak i precyzja.

Co najważniejsze nie ma problemu z ustawieniami w gierkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho dozbierałbym na coś lepszego (chillstreamy w wersji ps3 dalej chyba po 79 zł są do wyrwania, albo ds2+przejściówka), wynalazki traceropodobne lubią padać ;)

Jeśli nie masz jak/nie chcesz naginać budżetu to zamiast tracera wybrałbym mantę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja także chciałbym zasięgnąć opinii, głównie z powodu zbliżającej się gwiazdki ;D

Chciałbym kupić kontroler za max. 100zł, z przeznaczeniem głównie do gier wyścigowych, przez co wypadałoby żeby miał łagodnie działające spusty i drążki.

Zainteresowałem się oczywiście tymi Chillstream'ami, aczkolwiek nie wiem który lepiej wybrać. Chętniej brałbym tego od PS3 (głównie przez cenę, ale i ułożenie analogów), lecz nie wiem czy posiada on spusty (nie wygląda) u frontu pada.

Jakby ktoś był mi w stanie potwierdzić to czy są, to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem związany z Dualshockiem 2 i konwerterem na USB. Kupiłem taki lepszy, z jakąstam elektroniką w środku i nawet z dedykowanymi sterownikami, a jednak są problemy. Nie wiem jak ten problem określić, jak to się nazywa, toteż nie szukałem, ale na pewno się z tym spotkaliście. Chodzi o to, że np. w w GRID'zie po wciśnięciu przycisku na dpadzie odpowiadającego za załóżmy ruch kierownicą w prawo, kierownica znajduje się OD RAZU w maksymalnym wychyleniu w prawo. Nie tak jak na klawiaturze, gdzie mimo tego, że używamy przycisku, chwilę trwa zanim kierownica maksymalnie wychyli się. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Jest to conajmniej dziwne, bo przyciski na dpadzie mogą być wykrywane jako oś X, lub przyciski. Zarówno w tym pierwszym przypadku (co mnie akurat nie dziwi) jak i w drugim trybie problem występuje, występuje nawet gdy przypiszę jakieś przyciski spoza dpada. Jest to strasznie wkurzające i powoduje kompletny brak precyzji w sterowaniu. Co z tym zrobić? Dodam, że opcjami typu steering saturation i innymi deadzone'ami się tego poprawić nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? Problem uniemożliwia granie w samochodówki, podejrzewam, że to problem z konwerterem/przejsciówką, mam rację?

Niedawno przesiadłem się z X360 na PS3, na początku przejscia pad PS3 byl spora przeszkoda, po 2 dniach online MF2 wszystko wrocilo do normy, niemniej jednak jakosc DUALSHOCKA pozostawia wiele do zyczenia. Po miesiacu wysiadl prawy analog od kupna nowej konsoli.

 

Ogolnie jesli chodzi o twoj problem - kup sobie pada przewodowego do X360 i wszystkie problemy znikna a pad bedzie sluzyl lata (moj przewodowy byl kupiony w 2007)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na cholerę przewodowy komu ????

 

Pad Microsoft Xbox 360 Wireless do PC FV SZCZECIN (946725518) - Aukcje internetowe Allegro <-- kupujesz coś takiego i pozamiatane...

pasują i do Xpudła i PC, da się grać naprzemiennie też.

 

Używam takich 2szt od paru lat już i rządzą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to komu?

Ja wole przewodówke

Mam kompa z boku, (miedzy nadajnikiem a padem byłoby 180st), do tego wkurza mnie ładowanie akumulatorków

:)

Co nie zmienia fakut ze pad od x360 do PC to najlepsza opcja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić gamepada do PC - max 160 zł, nie chcę bezprzewodowego. Posiadam aktualnie Logitech Dualaction - lewy analog gubi kalibrację, sam gamepad ma 5 lat. Moje typy:

 

1. Saitek GamePad PS1000 Dual Analog PC/PS3 79 zł SAITEK PP33 • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

2. Saitek GamePad PS2700 Rumble Pad PC/PS3 109 zł SAITEK PP33 • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

3. Saitek GamePad P3200 Rumble Pad PC/XBOX360 125 zł SAITEK PP35 • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

4. Saitek GamePad Cyborg Rumble Pad PC/XBOX 135 zł SAITEK PP34 • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

5. XBox 360 Controller for Windows i XBOX360 159 zł http://www.komputronik.pl/index.php/product/37514/Peryferia/Kontrolery_gier/XBox_360_Controller_for_Windows_i_XBOX360.html

6. Logitech Rumblepad II 115 zł Logitech 963325-1914 • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

7. Logitech Chillstream 135 zł Logitech 963435-0914 • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

 

Co będzie najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o saitec nie wiem nic... nie miałem ani jednego pada tej firmy,

 

XBOX 360 <-- klasa sama w sobie i zdecydowanie pad godny polecenie,

logitech rumblepad - chwali go mnustwo ludzi grających na analogach, ja gram przede wszystkim w PES i to na krzyżaku więc mi średnio przypadł do gustu ale też pad godny polecenia,

chillstream <-- generalnie to "BAJER" chłodzenie dłoni nie pomaga bo momentalnie robi się zimno i dłonie się pocą... zamieniłem je właśnie na pady bezprzewodowe od xbox 360 bo najbardziej pasuje mi ich kształt ...

 

PS. do bezprzewodówek kupuje się 8 akumulatorków i pozamiatane, jak kupisz takie 2700mAh AA to można miesiącami na tym grać i nie jest się ograniczonym a to gdzie jest nadajnik nie przeszkadza bo one działają z 10m ...

 

Oczywiście kupisz co chcesz natomiast osobiście nie widzę żadnej przewagi pada na kablu nad tym bezprzewodowym a jest się ograniczonym ruchowo...

no może poza aspektem cenowym i wagi, co mi akurat zupełnie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety padł mi mój ukochany pad LOGITECH CHILLSTREAM (dałem do naprawy, myślałem, że to kabelek się obluzował i dlatego czasami nie łączyło, ale podobno to coś z płytką). Zdecydowaną większość używałem pada do PESa, zdarzało się zagrać w wyścigi, a nawet jakąś grę zręcznościową.

Jako, że czasami biorę komputer do dużego pokoju, by podłączyć go do telewizora LCD wygodniej byłoby jakby nowy pad był bezprzewodowy (zbyt duża odległość komputer - kanapa). Przeglądałem allegro i tylko 2 pady mi się spodobały. Niestety są drogie (przynajmniej dla mnie). Oto one:

- XBOX360 Gamepad Microsoft for PC Wireless

- Logitech™ Cordless Rumblepad™ 2

Skłaniam się ku temu pierwszemu, ale chciałbym poznać waszą opinie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z aukcji:

 

Kontrolery w pełni kompatybilne z platformami PC

( WinXP SP1 lub nowszy, Vista, Windows 7)

oraz konsolą Xbox360

A teraz coś odemnie, widzę że rumblepad jest zachwalany. Ale nie lepszy jest układ analog-strzałki jak w Xboxie? Logi ma standardowo, PSowo. Za to leży mi na półce w sklepie Saitek Cyborg Rumblepad w którym można sobie ten element odwracać. Czy ktoś korzystał z tego pada? Wygodny itd? Kurka w blistry to to pakują i nie ma nawet jak wyciągnąć i pomacać :(

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do zakupu pada najlepiej bezprzewodowego, ale nie jest to wymóg. Czytałem wątek. Zachwalane 2 pady: LOGITECH CHILLSTREAM & Microsoft Xbox 360.

Cenowo podobnie bardzo, w zależności od aukcji różnica kilku złotych... ale.... na pad Xboxowy obsługuje wszystkie gry, a Chillstream "podobno" nie wszytko. Jak to jest na prawdę? Ktoś jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć? Testował? Planuję pada pod samochodówki, ale nie twierdzę, że czasem jakiś meczyk nie poleci :P

Reasumując; LOGITECH CHILLSTREAM na + ze względu na te wentylatory, tylko czy warto w porównaniu do Xboxowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś pada od Xklocka bezprzewodowego i śmiga super. Drogi sprzęt, ale w każdą grę jaką do tej pory odpaliłem (PES 2010, Dirt2, SW Force Unleashed, Just Cause 2) gra się znakomicie. Gotowe profile dla tego kontrolera, nic nie trzeba dodatkowo ustawiać. Nawet wibracje ma na co w ogóle nie zwracałem uwagi.

 

FTW!

 

P.S. Nie wiedzieć czemu na stronach Logitecha nie ma śladu po Chillstreamerze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do kogoś kto miał oba pady, ewentualnie pojęcie na ten temat.

 

czym się różnią pady Rumblepad 2 i F510 oprócz wyglądu?

Czy warto dopłacać około 50zł do nowszego f510?

Jeśli tak to dlaczego?

Edytowane przez RadeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieje,że w dobrym temacie pisze,bo nazwa tematu nie mówi nic o problemach.

 

Mam problem z jednym,nie dokońca jestem pewien,ale może z dwoma.

Mam takie pady : 2x PAD TWINS USB Joystick PC MegaWibracje GRY GIER (1368463044) - Aukcje internetowe Allegro szkoda o nich gadać ( inny napis i inny kolor moje mają ),ale są dwa na jednym kablu.

Jeden z analogów pada podczas gry się zepsuł...skręciłem analogiem w lewo dół i coś pstryknęło i analog przy skręcie w lewo albo dół zatrzymuje się tam i nie odskakuje. Otworzyłem pada i zobaczyłem,że takie dziwne płaskie kółko w rączce odpadło i jeden kabelek jest przerwany. Z analogami tez nie wiem co jest. A główny problem tkwi w tym,że jak gram w jakąś grę,np. w gre deskorolkową,to jeżdżący sam podskakuje na drugim padzie,który nie jest uszkodzony,a jak złapałem się tego nie uszkodzonego,to nie podskakiwał,tylko ten analog walnięty.Jeżeli wiecie,jak może to naprawić,albo zajrzeć do tego analoga,bo odkręciłem,miałem analoga w ręce,ale nie mogłem żadnej śrubki znaleźć,możliwe,że przeoczyłem,żeby rozkręcić,bo może coś tam wypadło i trzeba nastawić,nie wiem.

Na jednym z forum ktoś mówił,że może zajrzeć do środka i ten pad wyłączyć,bo może być wyłącznik.

A może coś jest w komputerze? W Panelu Sterowania?

Jeżeli wiecie,jak to naprawić,to byłbym bardzo wdzięczny ;)

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę czemu nikt nie wspomniał tutaj o Xinput emulator ? Z tego co widzę na necie do większości gier trzeba emulować X'owego Pada. Nie ma z tym większego problemu no ale sam fakt i niesmak pozostaje. Szkoda że nikt się na to nie skarżył, może bym wtedy jednak dołożył te 50zl ;]

 

Ale swoją drogą PS2700 naprawdę fajny i mogę polecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odkopałem temat :D

 

w moje ręce ostatnimi czasy wpadl RAZER TOURNAMENT ONZA i muszę przynać że zaczołem grać na analogach z tego powodu :)

 

to bydle ma regulację siły oporu działania analogów tzn w XBOX'owym padzie grałem na krzyżaku bo drążki dla mnie "latały"...

 

krzyżak też jest WYJE... :) ten tego tam tego... fatality w nowym mortal kombat na x-pudle wchodzą jak marzenie...

 

wadą tego pada jest jak dla mnie kabel... niby mówią że bardziej niezawodny etc ale kabel ma 4,5m !!!! WTF ?! !!1?!!!11! ? ? ? no chyba że ktoś gra na projektorze i musi odsunąć się od ściany tak że znajduje się w innym pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepszy za długi niż za krótki. ;) W jakiejś gazecie (chyba Playbox) widziałem porównanie tych padów i było tam więcej minusów. Jak dotrę do domu to sprawdzę.

Ale regulacja oporu gałek analogowych musi być super do gier wyścigowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę wad ma na pewno np. TRIGERY są do bani :/

albo mi się wydaje że są niewygodne...

kabel zwinięty jest wielkości samego pada albo większy :)

 

ale przyciski, krzyżak, i analogi to mistrzostwo świata...

 

generalnie kolejny pad godny polecenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić pada z Xboxa do PC i mam parę pytań.

Jak długo wytrzymują baterie w bezprzewodowym ?

Są jakieś modele bo coś obiło mi się o uszy że jest nowsza i starsza wersja. Jakie są jej różnice ?

Czy gry mają gotowe ustawienia dla tego pada czy trzeba go dodatkowo konfigurować ?

Jak ze wsparciem dla Win 7 ?

Na co zwracać uwagę przy zakupie ( chodzi mi o to czy np. każdy pod PC ma w zestawie odbiornik na USB ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...