Skocz do zawartości
Maks!

Gamepady - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Też się zastanawiałem nad padem od Xboxa 360, ale kosztował ponad 150 zł. Skoro nie ma innych dobrych ofert, to rzeczywiście trzeba będzie skusić się na wyżej wymienione urządzenie.

 

PS: Jeszcze przypomniałem sobie że w Fifie 16 prawy analog nie działa przez co nie da się dryblować. Tak to jest oszczędzać na tym co nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepu X-Kom nie ma u mnie w mieście, ale za to jest Komputronik. Przy najbliższej okazji tam wstąpię.

 

Ogólnie rzecz biorąc, mam złe wspomnienia związane z firmą Tracer. Kupiłem od nich tablet, zepsuł się, 3 razy do naprawy, zgodnie z jakąś ustawą mieli mi przysłać nowego. Przysłali, wartego o 200 zł mniej od poprzedniego. Działał tak: jakakolwiek gra włączała się 2 minuty po czym i tak nie dało się grać... każda strona ładowała się parę minut, a uruchomienie przeglądarki trwało wieki. Mam wrażenie, że to była jakaś wada produktu. Nie wytrzymałem i wyrzuciłem z 3 piętra na chodnik to badziewie. Szkoda tylko tych straconych 50 zł za przesyłki, bo urządzenie zakupiłem na allegro. Nigdy więcej. Amen.

 

Wybaczcie za takie odejście od tematu. Poniosło mnie.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was. Na allegro można wyrwać pad do xbox one PC za około 100 zł. Używki, ale nie przeszkadza mi to bo mam używkę pada z x360 i działa ładnie już 4 czy 5 rok. Myślę nad dokupieniem drugiego i zastanawiam się czy nowy pad ma wsteczną obsługę z grami wspierającymi pad z x360? Brak konieczności zabawy z mapowaniem klawiszy i automatyczne wykrywanie pada przez gry to duże plusy i szkoda mi z tego rezygnować. Jak się sprawa ma?

 

edit:

Dodam, że interesuje mnie granie przewodowe na padzie x:one

Edytowane przez zulik_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o XInput i tak, wszystkie pady od MS wspierają ten system, w końcu to microshit go wprowadził. Z innych padów z tym wsparciem na pewno są jeszcze pady Onza od Razera, jak i Logi F310/510/710. Te ostatnie mają tą ciekawą funkcję, że można do woli w nich przełączać pomiędzy XInput, a Direct Input.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onza inny układ? Chyba coś mi się wali z pamięcią bo prócz tego że shit wytrzymał 2 miesiące to miał ten sam układ tylko troszkę gorzej leżał w dłoni. 

Nie wiem czy jest sens pakować się w używki - gwarancja serwisowa na ile? Spasowanie, trzaski obudowy? Latające gałki? Sorry ale nie dotykałbym tego kijem umazanym w <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gamepady to zależy od użytkownika i używania.  Z tego względu lepiej kupić nówkę, bo nie wiadomo w jakim stanie są analogi. Miałem X360 z dwoma padami.  Po RROD naprawiłem i dałem je chrześniakowi i drugiemu bratankowi. Wiek 8 i 12 lat. Po miesiącu przyszedlem sprawdzić jak się mają pady. Jeden analog tak latał i przyciski tak trzaskały że dziwiłem się jak można tak zepsuć pada  w tak krótkim czasie. A miałem je ponad 3 lata i były w bardzo dobrym stanie zanim je oddałem z konsolą.  Tak więc wychodzę  z  żałożenia że jak brać pady to tylko nowe.   Ale oczywiście można kupić od znajomego. Wziąc odbiór osobisty i liczyć że trafi się pad w dobrym stanie. Większośc tanich padów XOne z Allegro to po wystawowe z marketów na których wyżywają się gimbusy  z zaawansowanym ADHD..  ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was. Na allegro można wyrwać pad do xbox one PC za około 100 zł. Używki

Zajrzyj na XboxForum w dział Sprzedam.

Pewien user sprzedaje tam nowe pady XONE za 120zł (nowa wersja, jack 3,5 i cichsze klawisze LB/RB) i 100 zł (stara wersja). Szybko schodzą, to trzeba się wcześniej dogadać, kiedy będą kolejne.

 

Inny natomiast miał używki za 80zł, ale to pewny koleś. Prowadzi serwis konsol i jest tam ogólnie znany, jak napisał, że pady sprawne, to gałki będą na 100% sprawne. Zawsze pewniej niż od losowej osoby z Allegro/Olx.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onza inny układ? Chyba coś mi się wali z pamięcią bo prócz tego że shit wytrzymał 2 miesiące to miał ten sam układ tylko troszkę gorzej leżał w dłoni.

 

Przecież napisał, że ten sam, ale go nie stać. :P

 

Ja mam u siebie F510 i jest całkiem nieźle - 2 rzeczy, do których bym się przyczepił, to analogi wypukłe na wierzchu (wklęsłe są lepsze) i triggery są małe (mały przycisk i krótki skok). Poza tym pad jest świetnej jakości. Kabel ma też nie najdłuższy, ale to akurat da się zawsze rozwiązać przedłużką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Dammeron pisze - Onza z grubsza ma ten sam układ ale za droga dla mnie. 

Co do używek - na allegro jest gość który też sprzedaje poserwisówki. Ja swojego pada z x:360 nabyłem w 2011-2012 z gwarancją na 3 miechy i chodzi do tej pory bez wyraźnych wad. Nic nie lata, skalibrowane ok. Po prostu szukam drugiego pada żeby podpiąć też do TV i pobawić się z połówką w GameFly Streaming. Stąd pomysł na drugi z X:ONE. 

 

Ten używany pad znalazłem jest za ~100 zł z gwarancją na rok. Inna sprawa że pomyślałem że może kupić nowy w zestawie z emiterem bezprzewodowym, akumulatorem i kablem USB. Ok. 200 zł są już do wyrwania. I fakt, byłby nowy i w zestawie z gadżetami które same koło stówki chodzą.

 

A pytanie około tematu. Duży jest przeskok jakościowy w samej grze między padem X:360 a X:One?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim XONE ma normalne USB. Jak mamy dokupione akumulatorki, to można ładować po ludzku, bez przejściówek. No i można podpiąć kablem do PC, bo ten od X360 jak był bezprzewodowy, to kablem już nie szło.

 

W grze za wiele się nie zmieniło. Jest wibracja pod trigerami, ale czy to działa też w nowych grach na PC to nie wiem.

 

Krzyżak jest teraz na wzór tego z Dualshocka tzn. zwykle przyciski. Sporo osób narzekało na poprzedni model właśnie z tego powodu. To na pewno na plus, ale w sumie mało gier wykorzystuje teraz dpada.

 

Różnice są raczej subtelne, na pewno nie jest to taki skok jakościowy jak po przejściu z Dualshocka na X360.

 

Wysłano z Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić pad do PC. Wiem że pad X360 to pewna kompatybilność z grami. W padzie od XONE poprawiono podobno bolączki poprzednika ale czytałem opinie użytkowników że nie ze wszystkimi grami działa poprawnie.

Nie mam praktycznego doświadczenia z padami niestety, wiec musze opierać się na opiniach innych. Znam kwestie cenowe między padem przewodowym / bezprzewodowym X360 a padem XONE. Chodzi mi czy rzeczywiście są problemy z tym dpad w X360 podobno się tego mało używa raczej. Czy brać go spokojnie i się tym nie przejmować czy zaryzykować z tym padem od XONE?

Jak coś namieszałem proszę sprostować. System W7 x64.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemu z krzyżakiem w padzie od XB360 to prawda. Ma on tę wadę, że jego 2 przyciski (chyba boczne) wciskały się ciężej niż pozostałe dwa. W padzie od XONE to jest już poprawione. Gdybym miał teraz kupować pada, to byłby to ten od XONE. Używam z Win10 i mam 100% kompatybilności ze wszystkimi grami, które obsługują pada. Twój Win7 też będzie go obsługiwać bez problemu, ewentualnie będziesz musiał ręcznie ściągnąć sterowniki, Win10 robi to automatycznie.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz pada od XOne to bierz drugą rewizję (poznasz po gnieździe słuchawkowym) lub pada od OneS...w pierwszej rewizji której jest więcej na rynku przyciski LB,RB ciężej się naciskają i trzeba je przyciskać bardziej na zewnątrz.Bardzo mi to przeszkadzało po przesiadce z X360,nie mogłem się przyzwyczaić...miesiąc temu zmieniłem na tą nowszą rewizję i tu o niebo lepiej,nie dość że działają lekko to jeszcze na całej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, ktory pad bedzie najlepszy Xbox 360 czy Xbone One?

 

Nie chce od Sony, bo trzeba instalowac specjalne programy, boje sie opoznien. Mialem w reku pada od PS3 i PS4, na padzie od X'a nigdy nie gralem niz jakie demo w markecie :P

 

Chce pada po kablu, a gra w ktora gram to Rocket League. No i moze czasami jakas samochodowka na padzie sie nawinie.

 

Pozdrawiam,

Sobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pada od x360. Lepiej chodzą górne triggery. Choć pad od x one tez jest dobry. Jednak trzeba więcej za niego zapłacić. Wg mnie nie warto przepłacać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ceny pada od xboxa 360 są tak różne? Na allegro od 70 zł po 200? Sam kupiłem w rtv euro agd za 180 zł i zastanawiałem się czy aby nie przepłaciłem, gdyż słyszałem że ludzie kupywali je po 100 zł dawniej (co tłumaczyłem sobie innym kursem dolara) :/

http://allegro.pl/pad-kontroler-gamepad-microsoft-xbox-360-i-pc-i6338503984.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sklepach zawsze i wszystko jest drogo, a na allegro cena zalezy od sprzedawcow, jeden zamowil kilka kontenerow danego towaru schodzi z ceny i idzie na ilosc a na swoje wyjdzie.

 

Oczywiscie ze przeplaciles, w Media Markt do dzis ceny padow np. do PS3 sa cholerdalnie drogie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pada dla dzieciaków do TDU, NFS i SW Snowboarding.

Co by tu kupić żeby działało z windows 7 i tymi grami?

 

Tutaj są DS4 podobno można po kablu to podłączyć tylko nie wiem czemu takie tanie?

https://joy-box.pl/pl/p/PAD-PS4-SONY-KONTROLER-DUALSHOCK-4-V2-GOLD/234

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 11:01, airborne82 napisał:

 

 

Przewodowy czy bez?

Przewodowy, ale znalazłem jakiś stary pad logitech precision i na razie wystarczy. Ostatnio i tak więcej na kierownicy grają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...