Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Temat o Asrock Dual-SATA2 osiągnął już 200 stron. Dla zapewnienia większego porządku pozwoliłem sobie założyć część nr 2.

 

 

Link do 1 części tematu o Asrock 939dual-sata2

 

 

Asrock 939Dual-sata2 - FAQ

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas mnie nagli i potrzebuję szybkiej odpowiedzi, czy ktoś ma i używa ( oczywiście na SATA2 lub VSTA) pamięci Kingston HyperX CL2 Timing: 2-3-2-6-1 ?

Znajomy wraca we wtorek z Irlandii i może mi tanio przywieźć komplet 2 X 1 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem NB-SB na 1000 i miałem problemy ze stabilnością. Proponuję we wstępnej fazie O/C CPU-NB i NB-SB ustawić na identyczną wartość, a dopiero po uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów zmienić NB-SB na 1000MHz (5xHTT) i przetestować, bo przy bardzo wysokich HTT może być to powód niestabilności. Niema co taktować tego jako pewnika - że 1000 na NB-SB nie ma wpływu na O/C.

 

Kolejna sprawa dotyczy stabilności dzielnika pamięci div=200. Przy tym dzielniku mam problemy ze stabilnością na ustawieniach HTT250, 10x, na ramach mam wtedy 250MHz (DDR 500MHz) - timmingi 3-4-4-8 przy luźnych alpha (wypróbowałem różne wariacje). Na identycznych timmingach, luźnych alpha moje memki przy div=166 chodzą jak na razie stabilnie na ok. DDR550MHz. Zmieniłem BIOS na OCWB 8 i jest to samo (200 nie jest stabilny). Będę testował dalej ale myślę, że do dzielnika 200 należy podchodzić z rezerwą.

 

Czas mnie nagli i potrzebuję szybkiej odpowiedzi, czy ktoś ma i używa ( oczywiście na SATA2 lub VSTA) pamięci Kingston HyperX CL2 Timing: 2-3-2-6-1 ? Znajomy wraca we wtorek z Irlandii i może mi tanio przywieźć komplet 2 X 1 GB.

Miałem na tej płycie HyperX ale 2x256MB. Nie wiem jak sprawują się moduły 1GB, ale te 256 były nawet nawet. Uzyskałem na nich coś ok. 480MHz DDR.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dzięki za poprawkę - coś mi w mozilli nie działa słownik i czasem jakieś błędy się zdarzają ;)

 

@Fefek pisałem do moderacji, zobacyzmy co powiedza na pomysł przyklejenia tematów.

 

EDIT:

@Venom jakie FAQ??? FAQ jest już skończone (tutaj wszycy jeszcze raz podziękujmy min. stefanorowi :) ).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Venom jakie FAQ??? FAQ jest już skończone (tutaj wszycy jeszcze raz podziękujmy min. stefanorowi :) ).

Ale ja go w 1szym poście nie widzę. Chodzi mi o to byś pracował nad umieszczeniem w poście.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186254 - tu jest, ale w osobnym temacie. W topicu gdzie się komentuje też by się przydał ;). Z resztą, mi nic do tego. To mój ostatni post w tym temacie. nX

 

pzdr.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venom jakie FAQ??? FAQ jest już skończone (tutaj wszycy jeszcze raz podziękujmy min. stefanorowi ).

Ależ proszę bardzo :) Zrobiłem to FAQ bo wg. mnie Asrock DualSataII to bardzo dobra płyta - wydajna, o sporym potencjale O/C a do tego tania (nie odniosę się tutaj do DFI, chociaż mnie korci :D). Wszystko tkwi w ustawieniach i poprawnej konfiguracji OS itd. Mam nadzieję, że moje FAQ pomoże wam zrobić z komputera żyletę :) Pozdrawiam

 

EDIT:

Ale ja go w 1szym poście nie widzę. Chodzi mi o to byś pracował nad umieszczeniem w poście.

FAQ zostanie przyklejone w topicu Socket 754/939/940/AM2. Ta kwestia jest już 'dogadana'.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@stenafor

 

Mam nadzieję że nie będziesz zły - wrzuciłem FAQ na stronkę, umieściłem informacje kto jest autorem więc bez obaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stenafor Mam nadzieję że nie będziesz zły - wrzuciłem FAQ na stronkę, umieściłem informacje kto jest autorem więc bez obaw

No problem.

 

A kiedy zostanie przyklejone?? Poza tym mysle ze wpisanie FAQ do pierwszego posta lub chociaz podanie linku do FAQ by bylo dobrym pomyslem.

Zostanie przyklejone lada dzień. Nanoszę drobne poprawki i czekam na ochotnika, który by opisał problemy z interfejsami SATA, SATA II i RAID. Jeśli nikt się nie zgłosi, to sam to zrobię.

 

P.S. Chodzi mi po głowie, aby do FAQ dodać informacje i testy różnego typu pamięci na tej platformie. Sam testowałem HyperX 2x256MB, Hynixy D43 w kości 1GB, G.Skill HZ i jutro postaram się przetestować Geil One S 2x512. Można dodać takie informacje, aby ułatwić kupującym to mobo wybór pamięci. Czekam na wasze opinie o różnych pamięciach (najlepiej udokumentowane screenami). Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie dziś bios OCWB8 i co mogę powiedzieć OC na takim samym poziomie jak na P2.20 (patrz sig), ale za to nie miałem jeszcze żadnej zwiechy w grach, gdy mam ustawione AGP8x w biosie, co na P2.20 zdarzało się nawet jak tylko włączyłem jakąś grę. Zobacze jeszcze biosy OCWB2 i P1.80.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mozecie mi powiedziec (najlepiej kilka przykladow) ile dal wam mod na 1,55v.

Tzn ile mieliscie max na 1,45 a ile na 1,55 bo nie wiem czy robic, troche kiepawego proca mam, 1,375v 2,4ghz , ale ponad 2,5 juz nie chce nawet na 1,45 zrobic i dlatego pytam, bo chcialbym wiedziec jak to jest w przypadku tej naszej plytki po vmodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 @ 1,45V

2700 @ 1,5V

Potem ściana jest

1,55 daje może 50mhz, nie wiecej.

 

Mowie tutaj o taktach stablinych w sp2k4 (min 2h), a nie jakies denne pi 8m.

Wiesz co... ja mam takie skoki o 40mhz od poczatku 1,1v 1908mhz do konca 1,45 2484mhz wec kupa niemala z tym prockiem, a tak sie cieszylem ze 2,4 jest na 1,375 i chyba na tym pozostane bo cudu zadnego raczej nie bedzie powyzej 1,45 ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi proc 2466 przy 1.375V, a zeby osiagnac cos ponad 2.6GHz potrzebuje 1.55V. Jednak ponad 2655 nie idzie, czasami wywala go nawet w SPI 1M. Dlatego czeka mnie najprawdopodobnoej wymiana proca ;) bo wyniki tego mnie nie satysfakcjonuja, szczegolnie ze troche spowalnia moja grafe :|

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dość spory przeskok po zmianie napięcia, na 1,4v idzie 2430mhz i przechodzi Spi 16m potem 3d mark 03 i znów superpi więc dość stabilny, ale żeby poszedł na 2,52ghz potrzebuje już 1,45 itd.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dość spory przeskok po zmianie napięcia, na 1,4v idzie 2430mhz i przechodzi Spi 16m potem 3d mark 03 i znów superpi więc dość stabilny, ale żeby poszedł na 2,52ghz potrzebuje już 1,45 itd.

Ja na swoim (a taka dobra seria niby) wyciągnę max 2430 100% stabilny na 1.45v. Ciekawe czy po vmodzie ile by poszedł na 1.50v. Może ktoś nzpisze czy warto czy tylko o parę mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, myśle że dobrze trafiłem

Zamówiłem sobie płytkę Asrock Dual Sata II

Po dokładnym przyjrzeniu się zamówionemu towarowi

Płyta: Asrock Dual Sata II, okazała się jej

następczynią Asrock vsta.

Na początku róznicy nie zauważyłem, dopiero gdy przyszło do

wymiany biosu na tzw. "obwc" okazało sie, że nie jest to ta płyta lecz nowsza rewizja, i biosy nie pasują do tej rewizji.

 

Myśle sobie, że nie wszystko stracone

 

Posiadam jednocześnie do tego procesor athlon 3500+ wersja box, oraz pamieci Patriot LLk (dual 2x512 cl 2) 400mhz

może jakieś sugestie jak podkręcić procesor? Wiem, że podnosząć FSB ale jakie ustawić FSB, czy podnosić napięcia na mostkach? jesli tak to o ile?

czy ten procek ma zablokowany mnożnik? jeśli tak, to może ktoś zna jakiś sposób na odblokowanie tego mnożnika jakiś drutmode? Może ktoś wie ile można wycisnąć z tego procka?

dodam że mam karte grafiki na agp

Radzio x800xl

 

pzdr.

ktosikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, myśle że dobrze trafiłem

Zamówiłem sobie płytkę Asrock Dual Sata II

Po dokładnym przyjrzeniu się zamówionemu towarowi

Płyta: Asrock Dual Sata II, okazała się jej

następczynią Asrock vsta.

........

pzdr.

ktosikowy

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...47&st=5910# , tam masz FAQ, jesli czegos niema w FAQ to prawdopodnie jeszcze tego nie odkrylismy/probowalismy/testowalismy

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ktosikowy - gdzie kupowales? kupowales na allegro? goscie sprzedaja sataii a klienci otrzymuja vsta. nie ma o tym wzmianki w aukcji i karcie gwarancyjnej :blink: . sam sie na takie cos dalem "nabrac". pisze w cudzyslowiu bo lepiej na tym wyszedlem, tak mi sie zdaje. naklanialem ludzi, u ktorych to kupilem aby zmienili opis aukcji albo chociaz wspomnieli o tym w opisie. tlumaczyli sie nawalem roboty. po prostu zdaje sie, ze sataii ma juz na tyle wyrobiona reklame, ze wprowadzanie na sile do sprzedazy nowego modelu mogloby spowodowac spadek sprzedazy, w koncu nie wszyscy sa obeznani w temacie plyt. szkoda tylko, ze klientow wprowadza sie w blad a jeszcze jak sie ktos nie skapnie, ze kupil inny rodzaj plyty to dopiero moga byc cyrki jak zacznie cos kombinowac z biosami :D

 

@stefanor - gratuluje faq. troszke za duzo min. o sciaganiu ihs (nie podpada to pod problemy z plyta) ale wszystko najwazniejsze sie tam znalazlo.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, myśle że dobrze trafiłem

Zamówiłem sobie płytkę Asrock Dual Sata II

Po dokładnym przyjrzeniu się zamówionemu towarowi

Płyta: Asrock Dual Sata II, okazała się jej

następczynią Asrock vsta.

Na początku róznicy nie zauważyłem, dopiero gdy przyszło do

wymiany biosu na tzw. "obwc" okazało sie, że nie jest to ta płyta lecz nowsza rewizja, i biosy nie pasują do tej rewizji.

 

Myśle sobie, że nie wszystko stracone

 

Posiadam jednocześnie do tego procesor athlon 3500+ wersja box, oraz pamieci Patriot LLk (dual 2x512 cl 2) 400mhz

może jakieś sugestie jak podkręcić procesor? Wiem, że podnosząć FSB ale jakie ustawić FSB, czy podnosić napięcia na mostkach? jesli tak to o ile?

czy ten procek ma zablokowany mnożnik? jeśli tak, to może ktoś zna jakiś sposób na odblokowanie tego mnożnika jakiś drutmode? Może ktoś wie ile można wycisnąć z tego procka?

dodam że mam karte grafiki na agp

Radzio x800xl

 

pzdr.

ktosikowy

Mnożnik jest zablokowany w górę. W twoim przypadku to 11(dobrze mówie?:)) FSB zostało zastąpione HTT. Czytaj faq a potem zadawaj pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem na Allegro

http://www.allegro.pl/item122675401_asrock..._herkulesa.html

 

Myśle sobie, że można się optymistycznie nastawić i poczekać, aż wyjdą jakieś nieoficjalne biosy do rewizji VSTA, aczkolwiek szkoda... Poczekamy zobaczymy?

 

czyli procek powinien pośćz innym mnożnikiem, jakieś propozycje z wazszej strony jakie dać HTT? i jaki mnożnik do mojego CPU? Jak istawić zegary dla ramu w takim przypadku?

Edytowane przez ktosikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem na Allegro

http://www.allegro.pl/item122675401_asrock..._herkulesa.html

 

Myśle sobie, że można się optymistycznie nastawić i poczekać, aż wyjdą jakieś nieoficjalne biosy do rewizji VSTA, aczkolwiek szkoda... Poczekamy zobaczymy?

 

czyli procek powinien pośćz innym mnożnikiem, jakieś propozycje z wazszej strony jakie dać HTT? i jaki mnożnik do mojego CPU? Jak istawić zegary dla ramu w takim przypadku?

Uzyj 939calc , znajdziesz go na www.asrock.yoyo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie chlodzenie na chipset tak do 60zl ? co powiecie http://4max.pl/default.asp?g=142&gg=19&produkt=2092 ?? do tego http://4max.pl/default.asp?g=182&gg=76&produkt=158 jak myslicie ?? czekma na propozycje

IMHO wystarczy sam wentylatorek 40x40 załozyc na ten standartowy radiator (wczesniej na nowo nałozyc jakas lepsza paste). Ja kupiłem Revolteca AirGuarda 40x40 5600rpm, jest dosc cichy, a temp znacznie spadły z nawet ponad 50C (na radiatorze mierzone) do około 35C ;) a koszt takiej operacji to tylko 14zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...