Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wywalić ręcznie z panelu sterowania skoro ten system nie startuje ? Z trybem awaryjnym dzieje się tak samo. Przełączenie na IDE nic nie daje. Podłaczenie HDD pod Sata I też nic nie daje... Aktualnie siedzę na Wind XP (na innym dysku) i mam podłączoną moją 160'tke do PC'ta, mogę przeglądać wszystko co jest na dysku i tylko tyle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Asrocka dual-Vsta i od samego poczatku po instalacji windy byly problemy.

Po kilku minutach od odpalenia systemu wywala blad :

Dołączona grafika

 

Czyli w skrocie wywala mi svchost.exe i od tego momentu nie moge zmieniac glosnosci dzwieku.Dopiero po restarcie mam mozliwosc regulacji(dopoki nie wywali znowu svchosta)

Podejrzewam ze winny jest sterownik dzwieku wiec sciagnalem ze strony asrocka nowsza wersje, zainstalowalem i nic.Odinstalowalem calkowicie, winda zainstalwoala swoje stery i nadal to samo.

Sprawdzilem ad-aware z najnowsza baza - brak jakichkolwiek trojanow itp.Przeskanowalem system skanerem online mksu - nic.Nawet sciagnalem hijacka i w analizie wszystko mialem na zielono.

Nie mam juz pojecia co z tym syfem zrobic.

jakies pomysly?

 

 

Edit :

Moja konfiguracja sprzetowa :

Asrock Dual-Vsta bios 1.30

Athlon 64 3200+ Venice

2x 512 mb DDR400 kingston+hynix

Samsung 200giga sata2

GF4ti4200

Zasilacz to fortron 400w

 

Nie jest to wina kreconego sprzetu.Ustawilem mu 180fsb dla procka i 200dla ramu.Nadal to samo

PS jezeli od czasu bledu wylacze program korzystajacy z dzwieku(powiedzmy jakis player filmow) to dzwiek znika calkowicie i trzeba restartowac...

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Miałem to samo kiedy ostatni raz instalowałem system. Po wywaleniu się svchosta net przestawał działać (neo 256) i cały sytem chodził niewiadygonie wolno. Problem zniknął sam - po tym jak skończyłem instalować wszytskie stery, programy itp.

 

Sterowniki od dźwięku bierz albo ze strony producenta (na VSTA to C-media) albo zaznacz w WinXP opcję aktualizacji sterownika - możliwe że sam znajdzie w necie odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem jest juz od paru dni wiec watpie w cudowne jego znikniecie.

Poza tym u mnie tylko rozwala dzwiek.Net dziala,system chodzi normalnie.

A to co jest najsmieszniejsze to fakt iz zaden program odpalony po wystapieniu bledu nie potrafi wydac z siebie dzwieku ale jak zamykam system to slysze muzyczke pozegnalna...WTF? O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Co do C-Media to mogę przyznać że to shit - miałem CMI9739A (zintegrowane) i nie byłem nie wiem jak zadowolony. Taki ALC650 po prostu go rozsmarowywał.

 

Zintegrowana dźwiękówka w VSTA to IMO krok w tył ze strony Asrocka, chcieli dobrze bo zgodności z HD Audio ale czy nie mogli dać jakiegoś układu od Realteka???

 

Tylko nie traktujcie tego jako wojnę przeciwko VSTA - mówię tylko że MI się kodeki C-Media nie podobają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalatw sobie jakiegos sound blastera i wylacz tego zintegrowanego shita :)

basik dobrze gada dać mu wódki :D

 

miałem w starym gigaszicie na kt333 dzwiękówkę szumnie nazwaną creative128, w rzeczywistości grało toto tragicznie, ale miałem też okazje posłuchac b.taniej karty zbudowanej właśnie na tym układzie i grała lepiej niż najlepsza zintegrowana dzwiękówka jaką kiedykolwiek słyszałem, więc sfrustrowany brzmieniem tego gigaszita kupiłem audigy2, i oprócz brzmienia porzytek jest z fire-wire, którego w naszym asrocku brak :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do C-Media to mogę przyznać że to shit - miałem CMI9739A (zintegrowane) i nie byłem nie wiem jak zadowolony. Taki ALC650 po prostu go rozsmarowywał.

 

Zintegrowana dźwiękówka w VSTA to IMO krok w tył ze strony Asrocka, chcieli dobrze bo zgodności z HD Audio ale czy nie mogli dać jakiegoś układu od Realteka???

 

Tylko nie traktujcie tego jako wojnę przeciwko VSTA - mówię tylko że MI się kodeki C-Media nie podobają ;)

może nie jestem żadnym audiofilem czy jeszcze kimś tam ;] ale imo c-media (przynajmniej u mnie) sprawuje się tak samo dobrze jak układ realteka którego miałem na asusie ;)

dźwięk bardzo porównywalny, w niektórych rzeczach nawet lepszy <_< (jak zrobie głośniej nie słychać od razu szumu, dopiero pod koniec skali na głośnikach, na asusie już dawno były "szmery" B) )

 

ale jest to też kwestia przyzwyczajenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spedzilem 2 noce na czytanie pierwszej czesci tematu ale niestety wysiadlem po parudziesieciu stronach... zamierzam kupic plyte Asrocka 939 VSTA ale niestety mam dylemat jakiego procka Athlona 3000+ czy 3200+. Roznica w cenie prawie zadna bo 25 zl. Z tego co wiem 3000+ lepiej sie kreca ale 3200+ maja teoretycznie lepszy potencjal bo wyzszy mnoznik maxymalny... Nie ukrywam ze z procesora chcialbym wyciagnac jak najwiecej mhz, mam kiepskiej jakosci zasilacz (Mercury 450W) oraz slaby ram (512 Kingston cl3), obudowa to nzxt nemesis wentylowana 3 x 120 mm, chlodzenie proca to thermaltake silence tower + silent cat 92 mm. bede wdzieczny za odpowiedzi. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna moj venice 3200 chodzi na 2,80ghz.Co prawda chodzi tak dopiero od jakichs 40minut grania(jako test gram w css:P) ale poki co nie ma zadnych problemow z nim.Plyt aoczywiscie dual-vsta a chlodzenie to boxowy cooler^^

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały kłopot, nie wiem czy tyczy płyty, czy też grafiki. Płytka ASROCK 939DUAL VSTA a grafa WINFAST 6800GS AGP

Świerzo postawiony system WIN XP SP2, sterki najnowsze ze stron producenta, wszystko ładnie pięknie.

Ale przy uruchominiu jakiejkolwiek aplikacji 3D nie mam dużej części tekstur. Np w 3DM grafa jest ok, wszystkie tekstury, ale nie ma tabelek z fps i klatkami. W Lineage 2 mam tylko głowy postaci :D

Czy ktoś spotkał się z takim problemikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały kłopot, nie wiem czy tyczy płyty, czy też grafiki. Płytka ASROCK 939DUAL VSTA a grafa WINFAST 6800GS AGP

Świerzo postawiony system WIN XP SP2, sterki najnowsze ze stron producenta, wszystko ładnie pięknie.

Ale przy uruchominiu jakiejkolwiek aplikacji 3D nie mam dużej części tekstur. Np w 3DM grafa jest ok, wszystkie tekstury, ale nie ma tabelek z fps i klatkami. W Lineage 2 mam tylko głowy postaci :D

Czy ktoś spotkał się z takim problemikiem ?

chyba musisz zainstalowac sterowniki do ULi na agp, czytaj temat FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm dziwny problem. Sprawdz czy nie ma właczonego FastWrites w biosie (zazwyczaj jest właczone bo nic złego nie robi ale lepiej od czegoś zacząć ;)). zobacz czy w biosie masz głowna karta nastawiona jako agp. Odbal directX (dxdiag w uruchom) i zobacz czy masz wszyskite przyspieszenia właczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwny problem po zmianie pamieci (z 2 x 256 na 2 x 512), mianowicie kiedy ustawie htt na 250 i pamieci puszcze synchronicznie do htt komp normalnie sie botuje, winda tez dziala ale pozniej wywala z powodu pamieci, po prostu sa za slabe. Kiedy zastosuje dzielnik na pamieciach 166 mhz i puszcze htt na 250 komp sie rowniez botuje ale na 1,8 ghz, czyli domyslnie. Sprawdzalem to na biosach od 1.80 do 2.30, caly czas tak samo, ma ktos jakies rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwny problem po zmianie pamieci (z 2 x 256 na 2 x 512), mianowicie kiedy ustawie htt na 250 i pamieci puszcze synchronicznie do htt komp normalnie sie botuje, winda tez dziala ale pozniej wywala z powodu pamieci, po prostu sa za slabe. Kiedy zastosuje dzielnik na pamieciach 166 mhz i puszcze htt na 250 komp sie rowniez botuje ale na 1,8 ghz, czyli domyslnie. Sprawdzalem to na biosach od 1.80 do 2.30, caly czas tak samo, ma ktos jakies rozwiazanie?

Wyłącz BootGuarda, wygląda to tak jak gdyby BIOS nie uwzględniał zapisanych ustawień. Jeśli problem będzie dalej występował, napisz to coś wymyślimy. Jeśli system startuje Ci na dzielniku 200, zawsze go automatycznie obniżyć za pomocą A64 Tweaker'a po zabotowaniu do systemu (ustaw A64T żeby zastosował określone ustawienia przy starcie).

 

Witam.

Mam mały kłopot, nie wiem czy tyczy płyty, czy też grafiki. Płytka ASROCK 939DUAL VSTA a grafa WINFAST 6800GS AGP

Świerzo postawiony system WIN XP SP2, sterki najnowsze ze stron producenta, wszystko ładnie pięknie.

Ale przy uruchominiu jakiejkolwiek aplikacji 3D nie mam dużej części tekstur. Np w 3DM grafa jest ok, wszystkie tekstury, ale nie ma tabelek z fps i klatkami. W Lineage 2 mam tylko głowy postaci

Czy ktoś spotkał się z takim problemikiem ?

Hmm, spróbuj włączyć AGP Deep Fifo, chociaż szczerze wątpię czy to o to chodzi. Najprawdopodobniej chodzi o sterownik karty albo jej wadę (artefakty). Sprawdzaj wszystko na defaultowych ustawieniach GPU i pamięci, możesz nawet zejść z taktowaniem poniżej standardowych taktowań, żeby ewentualnie wykluczyć wadę pamięci czy GPU. Sprawdź też chłodzenie na karcie, ja osobiście sprawdziłbym ją na innym komputerze. Miałem kiedyś podobny problem na starym GF440MX, wiem że wina leżała po stronie sterownika (chyba odpowiedzialna była za to opcja Foq .. cos tam ;) (nie pamiętam dokładnie), ustawiana w ustawieniach D3D sterownika ). Zainstaluj referencyjne sterowniki od NV, spróbuj z jego różnymi wersjami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem niedawno asrocka dual vsta i mam następujący problem.

kiedy staram się wyłączyć poprzez start, system się zamyka i w ogóle wszystko jest ok. Lecz tutaj zaczynają się problemy. Monitor jest wyłączony tak jak powinien, ale komputer nadal chodzi. Musze go wtedy wyłaczać przyciskiem na budzie 'power'.

To samo dzieje się przy ponownym uruchomieniu komputera, też zawiesza się w ten sposób i tkwi w tym stanie póki go nie wyłącze tak jak napisałem wcześniej.

Pozdrawiam!

mialem podobny problem, choc zdarzalo sie do rzadko. Po wgraniu najnowszego biosu 1.30 problem znikl. Polecem wiec upgrade biosu. Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały kłopot, nie wiem czy tyczy płyty, czy też grafiki. Płytka ASROCK 939DUAL VSTA a grafa WINFAST 6800GS AGP

Świerzo postawiony system WIN XP SP2, sterki najnowsze ze stron producenta, wszystko ładnie pięknie.

Ale przy uruchominiu jakiejkolwiek aplikacji 3D nie mam dużej części tekstur. Np w 3DM grafa jest ok, wszystkie tekstury, ale nie ma tabelek z fps i klatkami. W Lineage 2 mam tylko głowy postaci :D

Czy ktoś spotkał się z takim problemikiem ?

Niestety prawdopodobnie bez reinstalki windy nie da rady. U mnie usunięcie sterowników driverclinerem i wgranie ich jeszcze raz nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z montażem Freezera 64 Pro na AsRocku VSTA... Wchodzi w zaczepy, zapinka bardzo ciężko się zamyka, ale kij z tym - upewniłem się czy o nic nie zachacza, albo czy nie daj Boże coś nie leży między radiatorem, a prockiem i na siłę ją zacisnąłęm. Jednak problem jest taki, że cały cooler jest lekko odchylony. Nie wpłynie to negatywnie na jego osiągi (nie pytam o 0.05% :D )?? Dodam, że procesk jest bez IHS-u, co jest dodatkowo gnębiące, bo jest niższy o 2-3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spedzilem 2 noce na czytanie pierwszej czesci tematu ale niestety wysiadlem po parudziesieciu stronach... zamierzam kupic plyte Asrocka 939 VSTA ale niestety mam dylemat jakiego procka Athlona 3000+ czy 3200+. Roznica w cenie prawie zadna bo 25 zl. Z tego co wiem 3000+ lepiej sie kreca ale 3200+ maja teoretycznie lepszy potencjal bo wyzszy mnoznik maxymalny... Nie ukrywam ze z procesora chcialbym wyciagnac jak najwiecej mhz, mam kiepskiej jakosci zasilacz (Mercury 450W) oraz slaby ram (512 Kingston cl3), obudowa to nzxt nemesis wentylowana 3 x 120 mm, chlodzenie proca to thermaltake silence tower + silent cat 92 mm. bede wdzieczny za odpowiedzi. :cry:

ClicK. Na przyszłość zapoznaj się z regulaminem i nie dubluj postów :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemas, a czemu vsta ?

lepszy sta czy dual-sata do podkrecania procesora ? dostale cynk zeby sate, a tutaj bierzecie vste, o co chosi ?

 

 

a to dlatego ze teraz jakbys chcial kupic nowa mobo to jedynie vsta. widzialem stara wersje tej plyty w jednym sklepie ale niestety tylko w cenniku;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dostałem dzisiaj cały ten pakiecik od _AAB. Do samej firmy _AAB oraz AC nie mam zastrzeżeń jednak Primecooler to trochę shit:

 

1) Fatalne wykonanie tych przejściówek molex->4x 3pin (odpinaj.a mi się 3piny czasem).

 

2) Z wentylem nie było śrubek.

 

Teraz w moim komputerze jest 8 wentylatorów:

 

1. Na procku czyli Freezer - ustawiony na 5V

2. Na karcie graficznej - Zalman

3. I wentyl zasiłki

4. II wentyl zasiłki

5. AC 12cm na tyle obudowy, cichy jak dla mnie więc 12V

6. AC LED 8cm na boku obudowy z regulacją ręczną więc 1500RPM

7. BeQuiet 8cm 1800RPM położony na dysku - niczym nie przymocowany po prostu na niego wieje

8. Primecooler 4cm 4500RPM (12V) - i tu jest dziwnie :D Zamontowałem go bokiem na opaskę bo:

 

a) nie mam śrubek

b) gdybym miał śrubki to i tak nie dało by rady

 

Ogólnie temperatury nieco poszły wg. everesta w dół - procek to samo, dysk chłodzniejszy o jakieś 7-8 stopni, płyta główna bez różnicy.

 

Plusem jest nieco więcej ciszy ;)

 

Podsumowując - NIE ŻAŁUJĘ że anulowałem zakup lakieru - teraz wszytko działa ok a ja siedzę wygodnie przed kompem :D (bo tak właśnie miało być :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie podczas przeglądania waszej strony ( z działającym w tle Bit Spiricie) zaliczyłem kolejny zwis systemu zakończony resetem. Powoli zaczynam mieć dosyć tej płyty i AMD X2 i tęsknię za moim stabilnym do bólu P4 na Abicie. Podpowiedzcie coś, bo już próbowałem różnych rzeczy i nic z tego. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie podczas przeglądania waszej strony ( z działającym w tle Bit Spiricie) zaliczyłem kolejny zwis systemu zakończony resetem. Powoli zaczynam mieć dosyć tej płyty i AMD X2 i tęsknię za moim stabilnym do bólu P4 na Abicie. Podpowiedzcie coś, bo już próbowałem różnych rzeczy i nic z tego. :mur:

Ustaw wszystko na standardowe takty, lacznie z timingami pamieci.

Sprawdz dysk czy niema badow, no i najwazniejsze sprawdz temp cpu, bo zwisy (calkowite zatrzymanie bez zadnego bluescreena) to na 99% przegrzewajacy sie cpu

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...