Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

No jak kolega kręci na Boxie to bez pytań :) na boxie to chyba max 200-300Mhz jak dasz więcej to system się sypie. U qmpla tak mieliśmy.

Na boxowym coolerze kręciłem A3000 200@275, więc bez przesady. Fakt, że było troche cieplo (do 55'C), ale sypać sie nie sypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ASRock 939DUAL-VSTA i cos za duzo biosow do niej nie ma. Teraz mam

bios 1.30 ale proc kreci sie bardzo słabo a wiec że proc może znacznie więcej. Wszytko ustawiam jak powinno byc szyne, dzielnik... ale nic nie daje. Jest jakis dobry bios do niej ? /z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wszystko na standardowe takty, lacznie z timingami pamieci.

Sprawdz dysk czy niema badow, no i najwazniejsze sprawdz temp cpu, bo zwisy (calkowite zatrzymanie bez zadnego bluescreena) to na 99% przegrzewajacy sie cpu

Wszystko chodzi bez podkręcania. Podczas grania jest w porządku. Czy możliwe, że coś ze sterownikami do sieciówki jest nie tak? Wgrywałem je z paczki od ULI 2.20. Zwisy następują głównie podczas korzystania z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instaluję Vistę RC1 na VSTA otrzymaną po reklamacji DualSata.

Łyknął stery sataII do xpeka. Nie wiecie, czy są dedykowane do visty (znalazłem tylko do sata I)?

W ogóle to nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo w końu i tak wykrył ten dysk. Tylko jak dałem zainstaluj dodatkowe sterowniki, to już nie można było cofnąć :blink:

 

edit

A jednak zaczął robić blue screeny. Jadę odnowa bez tych sterów

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodzi bez podkręcania. Podczas grania jest w porządku. Czy możliwe, że coś ze sterownikami do sieciówki jest nie tak? Wgrywałem je z paczki od ULI 2.20. Zwisy następują głównie podczas korzystania z internetu.

jeśli instalujesz sterownik od AMD ( Optimizer do procesorów dwurdzeniowych) to lepiej go odinstaluj, bo po jego instalacji u mnie były zwisy, zamykanie sie programów oraz problem z zamykaniem systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instaluję Vistę RC1 na VSTA otrzymaną po reklamacji DualSata.

Łyknął stery sataII do xpeka. Nie wiecie, czy są dedykowane do visty (znalazłem tylko do sata I)?

W ogóle to nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo w końu i tak wykrył ten dysk. Tylko jak dałem zainstaluj dodatkowe sterowniki, to już nie można było cofnąć :blink:

 

edit

A jednak zaczął robić blue screeny. Jadę odnowa bez tych sterów

zainstaluj sobie najnowszą VISTę RC2 5744, u mnie zainstalowło się w ciągu godziny bez żadnych dodatkowych sterów ( sieciówka, karta graficzna a nawet karta C-Media) , dźwięk 7.1 działa, jak na razie jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli instalujesz sterownik od AMD ( Optimizer do procesorów dwurdzeniowych) to lepiej go odinstaluj, bo po jego instalacji u mnie były zwisy, zamykanie sie programów oraz problem z zamykaniem systemu.

Po optimizerze zawieszał Ci się system? Mam podobny problem (zawieszanie systemu co kilka dni), ale ciągle szukam przyczyny. Możesz napisać jak wyglądały u Ciebie te zwiechy i w jakich sytuacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po optimizerze zawieszał Ci się system? Mam podobny problem (zawieszanie systemu co kilka dni), ale ciągle szukam przyczyny. Możesz napisać jak wyglądały u Ciebie te zwiechy i w jakich sytuacjach?

szukałem przyczyny przez ponad tydzień :) i wpadłem na pomysł zaintalowania systemu od nowa na nowym dysku. Po instalacji systemu, sterowników od procesora ver.1.31 ew 1.32 jeszcze było ok ale gdy dodałem optymizera to nawet nie mogłem zainstalowac łatek od Windowsa bo przy każdej się wieszał lub wywalał błedy. Po odinstalowaniu optymizera było już ok , te same łatki instlowały się ok bez zwisów i błedów( 2 razy intalowałem system aby wyeliminować błedy bez i z optymizerem). Teraz system zamyka się ok a wcześniej przy próbie zamknięcia poprostu się restartował lub zawieszał przy próbie zamknięcia. Były też błędy o nie właściwym działaniu aplikacji i ich zamykaniem z powodu tych błędów. Teraz system podkręcony tak jak wcześniej i żadnych błędów nie zanotowałem nawet Vista zainstalowała się poprawnie i działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mam zwiechy innego typu. Zdarzają się nawet w idle. Czasem nic nie robię na kompie i też sie zawiesza. No i ustalenie przyczyny jest nie łatwe, bo zdarzają się bardzo rzadko. Ale sprubuję jeszcze z tym optimizerem, dzięki za wskazówkę.

Umnie też zdarzają się nawet w idle. Wszystkie aplikacje przestają odpowiadać, tylko kursor myszki jeszcze reaguje. Przeszlifowałem i przesmarowałem AS5 obydwa mostki, ponownie przesmarowałem radiator na procesorze, zamontowałem wentylatory nawiewający i wydmuciach!ący z obudowy.Przeskanowałem wszystkie dyski antywirusem dla pewności Ale dalej zwisy systemu zdarzają się raz na jakiś czas. Jednego dnia nic, a następnego trzy razy pod rząd. Już nie wiem gdzie szukać? Może jakiś konflikt sterowników???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie też zdarzają się nawet w idle. Wszystkie aplikacje przestają odpowiadać, tylko kursor myszki jeszcze reaguje. Przeszlifowałem i przesmarowałem AS5 obydwa mostki, ponownie przesmarowałem radiator na procesorze, zamontowałem wentylatory nawiewający i wydmuciach!ący z obudowy.Przeskanowałem wszystkie dyski antywirusem dla pewności Ale dalej zwisy systemu zdarzają się raz na jakiś czas. Jednego dnia nic, a następnego trzy razy pod rząd. Już nie wiem gdzie szukać? Może jakiś konflikt sterowników???

Ja miałem też małe problemy jak by to nazwać. Odpaliłem Worda i zwis zanotowałe na niekręconym sprzęcie. U mnie rozwiązaniem okazało się powrócenie z 2.30 na 2.20 biosu i ustawienie z 1T na 2T pamięci gdzie przedtem na timingach 1 nie miałem problemów :blink: . A teraz wszystko śmiga bez żadnych problemów :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki zal...

 

Od wczoraj sprzecior mi zaczal w roznych sytuacjach BSOD'ami sypac a teraz winda sie juz nie laduje. Najlepsze jest to ze nic nie ruszalem (zadne stery czy tym podobne sprawy). Nie wiem czego to wina. Nie ogarniam :D

 

Zara strzele formata i sie potem zobaczy.

 

//EDIT

 

jednak sie nie poddalem. podlaczylem dysk do portu SATA I (wczesniej mialem na jmicronie) i winda wstala. jednak zaliczylem pares zwisow i bsodow potem. ciekaw jestem czy to SATA2 sie syplo czy moze cos dysk nie domaga. dla swietego spokoju narazie wywalilem dualcore optimizera i skrecilem procka na stock.

 

macie jakies sugestie? czekam na porady :D

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem ...

 

Na Asrocku Dual-VSTA FSB mi szaleje ... dokładnie chodzi oto że jak ustawie 300 x 9 to mam 2580 - 2600 mhz i dopiero przy fsb 320 dobija mi do 2700 mhz ...

 

Zasiłka odpada , pasikonik I - Box 400 wat , ale na fortronie to samo ...

jeśli masz bios 1.20 to przy POST bedzie zaniżać, też mnie to drażniło <_< jeśli w CPU-Z podaje normalnie to raczej wszystko dobrze będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki zal...

 

Od wczoraj sprzecior mi zaczal w roznych sytuacjach BSOD'ami sypac a teraz winda sie juz nie laduje. Najlepsze jest to ze nic nie ruszalem (zadne stery czy tym podobne sprawy). Nie wiem czego to wina. Nie ogarniam :D

 

Zara strzele formata i sie potem zobaczy.

 

//EDIT

 

jednak sie nie poddalem. podlaczylem dysk do portu SATA I (wczesniej mialem na jmicronie) i winda wstala. jednak zaliczylem pares zwisow i bsodow potem. ciekaw jestem czy to SATA2 sie syplo czy moze cos dysk nie domaga. dla swietego spokoju narazie wywalilem dualcore optimizera i skrecilem procka na stock.

 

macie jakies sugestie? czekam na porady :D

Identyczna sytuacja 2 dni temu :mur: Zmiana portu hdd nie pomagała, zmiany w biosie nie pomagały, zmieniłem sloty w których siedzi ram i działa... :lol: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do VIBOR'a, chodzi o G.Skill'e :!:

 

jak wysoko udało Ci sie ustawić memki na 1T, bo u mnie mimo usilnych starań, żąglerki biosami, timingami i przekładaniem memek, udało się osiągnąć 235MHz, na timingach 2,5-3-3-6-7-1 :cry: a pamiątki moje troszkę potrafią bo u poprzedniego usera latały na 289MHz na 1T, co prawda na DFI :-| , szkoda że taki potencjał się marnuje, natomiast na 2T latają spokojnie na 280 :wink: , mogli by napisać jakiś przyzwoity bios coby komponęty się nie marnowały :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

PYTANIE DO POSIADACZY płyty asrock DUAL-SATA

 

Niedługo dołączę do grona posiadaczy AS.DUAL SATA

 

No i jest PROBLEM:

 

Czy na każdej są takie jajca, że przy wysokim HTT bez obniżania mnożnika, np venice 3000 9x300 a nawet 9x270 jest taki objaw:

 

płyta zamiera po resecie. Czarny ekran. Poza tym chodzi wszystko OK. Wyłącz/włącz i działa znowu, żadnych zwisów.

???

???

 

Już ktoś tu widziałem pisał o podobnym problemie, więc nie wiem czy jest sens rezygnacji z zakupu od jednej osoby, która tak ma na rzecz zakupu od drugiej osoby, ale z czekaniem dwa tygodnie.

 

A może każda tak ma? A może konkretna rewizja?

 

P.S. Kupno wersji VSTA czy innej nie wchodzi w grę. Musi być wersja dualsata2, bo tylko o tej wiem, że chodzą pamięci jakie będę w niej mieć, więc nie chcę ryzykować.

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do VIBOR'a, chodzi o G.Skill'e :!:

 

jak wysoko udało Ci sie ustawić memki na 1T, bo u mnie mimo usilnych starań, żąglerki biosami, timingami i przekładaniem memek, udało się osiągnąć 235MHz, na timingach 2,5-3-3-6-7-1 :cry: a pamiątki moje troszkę potrafią bo u poprzedniego usera latały na 289MHz na 1T, co prawda na DFI :-| , szkoda że taki potencjał się marnuje, natomiast na 2T latają spokojnie na 280 :wink: , mogli by napisać jakiś przyzwoity bios coby komponęty się nie marnowały :wink:

niestety 1T raz jest a raz nie, generalnie na razie sobie odpuściłem, pamieci lataja u mnie na 290 (1:1 z procesorem) lecz na codzień jadę na 260 MHz i na razie mi starcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...