Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystałem też z rady jednego z użytkowników i założyłem sobie wentyl na NB,bo był gorący jak cholera,wręcz parzył i to już po chwili pracy.

Pomogło założenia chłodzenia na NB? czy tylko było założone po to, aby temperatura spadła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło założenia chłodzenia na NB? czy tylko było założone po to, aby temperatura spadła?

hmm

w sumie to nawet nie sprawdzałem,głównie chodziło o temperaturę,ale sprawdzę czy oc będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie to samo w przypadku NB, SB i mosfetów. Płyta chodziła jak złoto i chodzi tak nadal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz problemu z div133 bo niekiedy moze wystapic. Pozatym moj a3000+ robi 2,5 na 1,45 a potem juz do 1,55v sie nie zmienia, wiec moze masz kiblowatego procka jak ja :(

Sprawdz inna karte z dodatkowym zasilaniem / sprawdz swoja karte na innym kompie

Mialem to samo z R9700pro na agp, okazalo sie ze mam zimny lut na gniezdzie i nie zawsze stykalo. Zmienilem karte i juz jest ok.

Nie instalowałem ULI AGP DRIVER ani Patcha do ULI AGP i zastanawiam się czy nie spróbować tego motywu. Oprócz sporadycznych ale uciążliwych komunikatów o braku zasilania wszystko działa bez zarzutu. Co ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem ULI AGP DRIVER ani Patcha do ULI AGP i zastanawiam się czy nie spróbować tego motywu. Oprócz sporadycznych ale uciążliwych komunikatów o braku zasilania wszystko działa bez zarzutu. Co ty na to?

Ciezko mi cos na ten temat powiedziec, ale jesli karta jest na PCIE to sterownik AGP niema z tym nic wspolnego. Obstawiam ze z karta zaczynaja sie dziac jakies cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Popieram adamlopa - jeżeli masz kartę pod PCIE to sterowniki AGP nie powinien nic do tego mieć. Lepiej sprawdź kartę w innym kompie (jeżeli masz taką możliwość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi cos na ten temat powiedziec, ale jesli karta jest na PCIE to sterownik AGP niema z tym nic wspolnego. Obstawiam ze z karta zaczynaja sie dziac jakies cyrki.

Sorry, nie dopowiedziałem. Karta jest właśnie na AGP, w przeciwnym razie nie kupował bym tej płyty.

Wczoraj nie wytrzymałem i zainstalowałem stery ALI + Patcha i jedyną zmianą było to, że w NSF CARBON nawet na medium pojawiły się dosyć długie przycinki. Tak więc chyba przywrócę system i sięgnę po lutownicę.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie dopowiedziałem. Karta jest właśnie na AGP, w przeciwnym razie nie kupował bym tej płyty.

Wczoraj nie wytrzymałem i zainstalowałem stery ALI + Patcha i jedyną zmianą było to, że w NSF CARBON nawet na medium pojawiły się dosyć długie przycinki. Tak więc chyba przywrócę system i sięgnę po lutownicę.

Masz kartę na AGP, a nie instalowałeś sterownika AGP gart? To jak chcesz osiągnąć stabilność systemu?

Najlepiej zainstaluj na świeżym systemie sterowniki ULi Integrated, później directX update, a na końcu sterowniki ATi. Poza tym X700 to nie jest jakieś cudo techniki, aby nie przycinało w Carbonie, zjedź trochę z detalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych wątkach było co nieco o nie instalowaniu ULI AGP, gdy system na windowsowych sterach stabilnie pracuje. I tak też było przez ponad miesiąc, aż się skończyło. Instalacja sterów ULI AGP jak na razie w tym wzgledzie niczego nie zmieniła. Być może jest to związane z kartą graficzną, Wkrótce się o tym przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Poza tym X700 to nie jest jakieś cudo techniki, aby nie przycinało w Carbonie, zjedź trochę z detalami.

Ja bym to uznał za rozwiązanie problemu - nawet most wanted nie zawsze chodził umnie cudownie na maksa na ledtek 6600GT (ale z procem na socket A) a kumpel miał X700 Pro czylinieco mocniejszą wersję X700 i chodziło u niego gorzej niż u mnie. Wolałbym na tym nie odpalać carbona z wysokimi detalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pewno masz 512ramu, to juz wogole zapomnij o Carbonie na High, ja ma na 7900GTO przycinki (1280x1024 aa max anizo max wszystko max tylko motion blur off), a ty z x700 sie dziwisz :D

 

Dobra koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek mial asrocka + 1900 xt, wyniki mial w normie (w markach chyba o 500-1000 mniej niz na DFI, lecz nie ma co sie dziwic bo ASRock to nie DFI)

 

chipset plyty i mobo maja tu male znaczenie, golwnie liczy sie procek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ow plyta ma takie cos jak future slot, takie zolte przypominajace agp

 

tam wkladasz future karte, on ma socket AM2 i banki pamieci DDR II

 

ale imo i tak to jest nie oplacalne :)

 

 

btw polecam przeczytac FAQ jest przyczepiony :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock wymyśliło coś takigo jak AM2 CPU Board. Jeste to taka płytka wtykana do specjalnego portu na niektórych ASRocka (w tym 939Dual) ktora umożliwia instalację procków AM2. Ale wogóle jej nigdzie nie można dostać. Nawet za granicą jest z nią ciężko.

 

EDIT:

DarkArrow mnie ubiegł :D.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę przecież że w ogóle nie jest to dostępne w Polsce, a i za granicą jest problem żeby to dostać. Nie mówiąc już o tym że lepiej jest się rozglądać za jakąś płytą z AM2 niż kombinować z tą karta.

 

Trochę więcej o tej karcie - http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/am2...%20board/g1.htm

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do plyty 939ds2, otoz po starcie windowsa, wystepuje chcilowy zwis systemu, nic nie reaguje (tzn. dziala myszka, ale np. pomimo prawo-kliku nie pokazuje sie kontekst), dzisje sie tak ok. 5 sekund, po czym wszystko dziala normalnie

 

ma ktos moze taka przypadlosc i od czego to moze zalezec? dzieje sie tak od momentu instalacji systemu, pamietam ze jak mialem ecs k7s5a (wieki temu :D) to dzialo sie podobnie, a np na asusie z chipsetami via kt266, czy nf2, tego nie bylo,

system zawsze ustawiam i optymalizuje tak samo, czy moze to byc zalezne od chipsetu? ew. jak to wyeliminowac (chociaz podejrzewam ze jesli jest to zalezne od chipsetu to sie nie da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm zwykla cyna do lutowania :) no i jakis cienki drucik bo sama cyna moze byc ciezko polaczyc te dwa punkty

Ja połączyłem lakierem do ścieżek i działa, zależy jakie ma zdolności manualne w kontaktach z lutownica, moze mu sie uda bez drucika :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

Użyłeś Electrona 40 ? czy jakiegoś innego lakieru ? i czy był gęsty czy bardziej płynny :P

Juz nie pamietam czy to byl elektron, bo niemam opakowania, kupilem na allegro.

Jak postoi kilka miesiecy to srebro opada i wytraca sie cos przezroczystego i trzeba ostro wytrzasc zeby sie to zwiazalo spowrotem. Ogolnie to jest gesty bardziej niz lakier do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...