Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item222893323_plyta_glow..._box_nowa_.html

http://allegro.pl/item222672428_msi_k8n_ne...n_idealny_.html

http://allegro.pl/item222697565_msi_k8n_sl...stok_nowa_.html

czyli te sa te dobre?

tylko ze dwie sa ze sli, oplaca sie w ogole to brac, czy lepiej mniej zaplacic.Tylko ze nowe:)Jak widze one maja sata2 i sa na nforce4 ultra (i sa nowe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD

 

Fajna opcja to Core Cell. Jak zwalisz ustawienia w biosie, komp nie wstaje, to wciskasz 3 razy reset i w biosie restartuja sie tylko bledne ustawienia, nie trzeba robic clear cmos i ustawiac wszystko od zera. Cewki nie piszcza bo sa obudowane.

 

Akurat ta opcja jest też w ASRocku ;)

No i nie wiem jak u innych, ale mi cewki nie piszczą.

 

 

A co do samej płytki MSI, kiedyś ona chyba była dużo droższa od asrocka.

Zupełnie inna klasa produktów, więc nie ma co porównywać. A że teraz kosztuje 200 zł to rzeczywiście fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ta opcja w Asrocku u mnie dzialala jakby chciala a nie mogla. Prawde mowiac wiecej razy musialem robic clear cmos niz moglem z niej skorzystac. Widze, ze masz Toledo ustawione na stock voltage, jak ja dowoltowalem swojego Manchestera to cewki potrafily jeczec.

 

Z cena to jasna sprawa, ze kosztowala drozej ta MSI jednak nigdy nie osiagnela poziomu cenowego DFI Lan Party a jest jak widac od niej plyta lepsza. Rozmawialismy juz jednak, ze Asrock zanizyl widocznie ceny swoich plyt (choc jak widac na poprzedniej stronie w komputroniku swego czasu ponad 300zl kosztowaly), prawdziwe ceny czyli oscylujace wokol 300zl zaczely osiagac dopiero na allegro i to nie z uwagi na ich brak, gdyz jak sie zaczal bum na konroły to lecialo tych Asrockow po 6-10 sztuk naraz i kazda za min. 280zl. W tej chwili MSI jest caly czas produkowana, gdyz figuruje w aktualnych produktach na ich stronie a cena detaliczna to ok.200zl. Dla porownania lipny Gigabyte k8ne chyba, bez regulacji napiec wiec do oc lipa kosztuje ok. 250zl.

 

@loki_7777

 

Ten link bez sli co podales to dokladnie taka plyta jak moja, nawet rewizja ta sama. Gosc sie tam troche miesza w zeznaniach bo to jest wersja F ale wlasnie na chipsecie ultra o czym swiadcza fioletowe saty. Jesli nie zalezy tobie na plycie nowej to kup ja od goscia, jednak biorac pod uwage, ze normalna ultra kosztuje 200zl a za 212 masz sli (czyli nforce 4 ultra z dodana obsluga sli) to mysle, ze warto dorzucic te 12 na poczet nowej plyty. Sli pewnie nigdy nie uzyjesz ale przy tak niewielkich roznicach cenowych mozna ja wziac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole miecna gwarancji te 24-35(ciekawe gdzie ten 1 miesiac;)miesiecy niz 3-4, bo wiadomo roznie to bywa. Narazie siedze na bartku2500+/epoie/1,25giga/r9600 i czekam co zrobi komputronik(maks 21 dni;(). ale raczej wezme msi, nawet jak asrocka naprawia, woel sie nie bawic wiecej z nim;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Asrocka dobrze wspominam choc pierwszy tydzien to byla masakra z konfiguracja. Swietna plyta, zeby sie nauczyc co gdzie i jak w kompie piszczy i jak to zrobic zeby dobrze dzialalo. Po tym okresie latal pieknie od wrzesnia 2006 az teraz do polowy czerwca kiedy padla ta sata2. Niestety nie mam zdrowia do uzerania sie z serwisami wiec ja pogonilem na allegro. Nie mam tez czasu w bawienie sie w konfiguracje kompa takze MSI to wakacje, nic tu sie bawic nie trzeba.

 

Poza tym za te graty co teraz masz czyli bartka itd. mozna obecnie bardzo dobra cene wziac takze na nowa grafe na pci ex bedziesz mial:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

http://allegro.pl/item222893323_plyta_glow..._box_nowa_.html

http://allegro.pl/item222672428_msi_k8n_ne...n_idealny_.html

http://allegro.pl/item222697565_msi_k8n_sl...stok_nowa_.html

czyli te sa te dobre?

tylko ze dwie sa ze sli, oplaca sie w ogole to brac, czy lepiej mniej zaplacic.Tylko ze nowe:)Jak widze one maja sata2 i sa na nforce4 ultra (i sa nowe)?

Tej środkowej już nie ma :lol: Ja też się na nią czaiłem ale wolałem nie ryzykować że ktoś będzie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak bedziesz sie musial starych gratow pozbyc bo radka na agp w pci-ex na msi nie wsadzisz:) Jak sprzedasz to co masz to mysle, ze na 7900gs starczy a tam carbon przy wszystkim co sie da na max lata u mnie w granicach 35klatek.

 

@LukasAMD

Gratuluje zakupu, zobaczysz, ze bedziesz zadowolony. Taka plyta za taka cene to tylko brac.

 

 

http://www.allegro.pl/item224392302_mb_msi...r_12_f_vat.html

patrzcie na to, starsza rewizja na ultra, 12miesiecy gwarancja, CENA!!! nic tylko brac!

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD

Gratuluje zakupu, zobaczysz, ze bedziesz zadowolony. Taka plyta za taka cene to tylko brac.

Kolega ma i ma procka gorszego ode mnie jeżeli chodzi o potencjał ale kręci mocniej bo u niego chodzi na 1.65V - ja mogę o tym na asorcku pomarzyć ;) no chyba że zrobiłbym moda ale nie chcę ;)

 

W innych sprawach też nie narzeka - sam widziałem i płyta wygląda bardzo porządnie.

A mam przy okazji pytanie - mam zasilacz jak z siga i złącze 20pinowe - czy ta płyta WYMAGA 24 pin czy działa też z 20?

 

Sorki że się oftop zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

AsRock ma 20 pin + 4 pin, ytamta płyta już 24 pin + 4 pin. Miałem kiedyś Asusa pod s. 939 i działało jak się podłączyło 20 pin pomimo że miał miejsce na 24 - mam nadzieję że teraz tez tak będzie ;)

 

A te 4 pin obok gniazda proca to właściwe każda płyta ma od czasów pierwszych P4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam zasilacz 20+4pin i wtyczka 20pinowa bez problemu dziala w gniezdzie 24pinowym. Nawet w instrukcji do MSI pisza, ze mozna uzywac zarowno wtyczki 24 jak i 20pin.

 

Zapraszam na to forum jak juz nabedziecie plyty:)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=114726&st=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak się przesiadacie z naszych super płyt??? Ja też mam w planie zmianę, ale na E-VGA i C2D 4400. Dopiero będzie czuć różnicę... W innym wypadku to będzie jak w tym przysłowiu: zamienił stryjek siekierkę na kijek :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja też ma w planach zmianę na C2D (lub AMD pod AM2+) ale przewidywany termin takiej zamiany to u mnie czerwiec 2008 więc czemu by nie wymienić sobie teraz asrocka? :P

 

BTW. Możliwe że jutro będę miał MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący - nie działa poprawnie konfiguracja ASRock 939Dual-VSTA i A64 X2 4200+ Toldedo s939. Sytuacja ma się identycznie jak forumowicza Labovsky opisana w poniższym poście:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2330884

Walczyłem kilka dni, robiłem wszystko to co on i efekty identyczne - nic się nie zmieniło, komp nadal losowo się wiesza. System - Windows XP Pro SP2, testowo zainstalowałem też Vistę i tam zalicza BSOD'a w tym wbudowanym teście wydajności. Po powrocie do starego dobrego A64 3000+ wszystko wróciło do normy.

 

Moja konfiguracja:

ASRock 939Dual-VSTA BIOS 1.30 (stery LAN i AGP z Integrated Driver 2.20)

2x 512 MB RAM DDR400 A-Data (pracują w dualu)

Galaxy GF 7600GS AGP (stery 94.24)

Seagate 7200.10 250GB SATAII podłączony do JMicrona (tryb AHCI, sterownik ze strony ASRocka)

Zasilacz Enermax 360W (napięcia w normie mierzone miernikiem)

poza tym tuner TV, 2 napędy optyczne, flopik, do USB podłączone drukarka, skaner, mysz i klawiatura.

 

Jakieś propozycje, pozostaje mi coś jeszcze po za ewentualną zmianą płyty (bo z tego co widzę to tak zrobił Labovsky) :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj najnowszego beta biosu:

 

http://www.pc-treiber.net/datei_download_1546.html

Support for AMD X2 6400+. Further changes are not well-known.

 

Ale nic, sprawdzimy, jutro ponownie wrzucam na płytę X2, tym razem skoncentruję się właśnie na ustawieniach BIOSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item222697565_msi_k8n_sl...stok_nowa_.html

Czyli ta by była najlepsza?

Bo chcialem zmienic asrocka na msi ale niewiem ktorego mam wybrac :(.

tylko jakim cudem nowka ma 35 miesiecy gwary a nie 36, jak chcesz to doplac ok 10zl i wez od goscia co daje 36mies. ja bym wzial ta za 109 ale nie ma blaszki tej tylnej i w ogole niczego.czekam az asrock wroci/nie wroci z gwarancji i tez kupie msi-bo i tansza i mniej problemow niz z asrockiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki problem z ASRock 939Dual-VSTA:

- odpalam kompa, leci pasek postępu ładowania windowsa...i tak leci, leci...chyba z minutę, po czym bluescreen. W nim w zasadzie nic ciekawego, poza informacją, ze system został wyłączony, aby nie dopuścić do uszkodzenia sprzetu (taki tam standardowy tekst). Robię reset i przeważnie potem sie ładuje ok i komp działa ok.

 

Zaczeło sie to dziać niedawno. W kompie AMD X2 3800+, 2 dyski (SATA + IDE), nagrywarka (na osobnej taśmie).

Nie wiem....tak wydaje mi sie, że problem się pojawił po raz pierwszy, gdy podpiąłem dysk na IDE. Od tego czasu znacznie dłuzej trwa wykrywanie napędów przy bootowaniu i co jakis czas pojawiają sie problemy z uruchomieniem kompa.

 

Co mógłbym sprawdzic? Dac inną taśmę? Cos moze ze sterownikami (choć tu już zastanawia mnie to długie wykrywanie napędów przy starcie)?

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki problem z ASRock 939Dual-VSTA:

- odpalam kompa, leci pasek postępu ładowania windowsa...i tak leci, leci...chyba z minutę, po czym bluescreen. W nim w zasadzie nic ciekawego, poza informacją, ze system został wyłączony, aby nie dopuścić do uszkodzenia sprzetu (taki tam standardowy tekst). Robię reset i przeważnie potem sie ładuje ok i komp działa ok.

 

Zaczeło sie to dziać niedawno. W kompie AMD X2 3800+, 2 dyski (SATA + IDE), nagrywarka (na osobnej taśmie).

Nie wiem....tak wydaje mi sie, że problem się pojawił po raz pierwszy, gdy podpiąłem dysk na IDE. Od tego czasu znacznie dłuzej trwa wykrywanie napędów przy bootowaniu i co jakis czas pojawiają sie problemy z uruchomieniem kompa.

 

Co mógłbym sprawdzic? Dac inną taśmę? Cos moze ze sterownikami (choć tu już zastanawia mnie to długie wykrywanie napędów przy starcie)?

Odnosnie paska, to powinno pomoc usuniecie wszystkiego z folderu C:\Windows\Prefetch

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, o tym zapomniałem. Jakis czas temu zmieniałem parametr prefetch. Teraz nie sprawdze jak mam ustawione (1, 2, czy 3) ale pamietam, ze przed zmiana, miałem w Prefetch pliki layout.ini oraz -naście plików od prefetch. Po zmianie mam layout.ini oraz jeden większy plik prefetch.

Muszę to obadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, prefetch zmieniłem tak jak było wcześniej. Problem nadal występuje.

Dzisiaj odłączę ten dysk IDE i zobaczę, czy tak samo długo będzie trwało wykrywanie napędów i czy problem z włączaniem się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA2.

 

Gdzies wyzej wyczytałem, ze z tymi sterami są cuda. Wrzuciłem teraz 1.17.11. Wczesniej miałem jakies stare, z 2005 roku. Dziwne. Nie pamietam co i jak instalowałem ale na pewno cos przy stawianiu systemu dawałem z dyskietki. Tylko jakie stery na nią wtedy wrzucałem.....nie pamiętam

Zobaczymy co sie bedzie działo z tymi 1.17.11.

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Spróbuj może zainstalować TuneXP a już w nim:

 

Memory and file system -> Ultra-fast booting

 

czyści prefetcha i defragmentuje pliki systemowe, u mnie zawsze daje dobre efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo przyjdą do mnie zakupione na allegro pamiatki Hynixa d43 związku z tym chciałbym pobawić się znowu w oc, czy wychodziły jakieś lepsze biosy po których znikał efekt freeza przy htt powyżej 300mhz? Prosiłbym o linka do wersji pod windowsa. Dzięki

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kogo kupowales te hynixy d43? Moze to kosci 1GB? Ponoc z legendarnej serii BT-D43? Jesli kupowales od goscia ktory ma ksywke I-T-M bodajze i sprzedaje je po ok 180-190zl na kazdej aukcji po 7-10sztuk to nie dostaniesz hynixow BT-D43 tylko z lipnej serii CTP-D43 (w aukcji chyba jeszcze nie poprawil bledu bo wczesniej sprzedawal BT ale teraz ma tylko CTP). Ja takie nabylem i z OC tragedia, z 440MHz wyjsc nie moglem. Na szczescie ze zwrotem nie bylo problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...