Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pracuje na dysku SATA przez kontroler jmicron na SATA2. Płyta ma dodatkowo dwa złącza SATA (150), czy na nich może chodzić nagrywarka DVD ? bedzie jakoś spowalniana ? albo bede musiał kombinowac zeby jej uzywac czy tylko wsadzam i działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem wcześniej asrocka 939 dual sata II i spokojnie można podpinać pod kontroler sata ( i tylko ten nie sata 2) nagrywarkę. Nic nie spowalnia a nawet wprost przeciwnie. Byle by tylko włączyć kontroler sata w biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pracuje na dysku SATA przez kontroler jmicron na SATA2. Płyta ma dodatkowo dwa złącza SATA (150), czy na nich może chodzić nagrywarka DVD ? bedzie jakoś spowalniana ? albo bede musiał kombinowac zeby jej uzywac czy tylko wsadzam i działa ?

U mnie się waliło i to na potęgę :( Chyba nawet pisałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta. Zresztą Seven sam powinien je pobrać.

Dla twojej informacji:

Firmę ULI wykupiła Nvidia i na ich stronie nie ma żadnych sterowników do Windowsa 7 do tej płyty.

Napisz mi jak jest możliwe żeby Windows 7 sam pobrał sterowniki do karty sieciowej skoro bez sterownika do karty sieciowej internetu nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla twojej informacji:

Firmę ULI wykupiła Nvidia i na ich stronie nie ma żadnych sterowników do Windowsa 7 do tej płyty.

Napisz mi jak jest możliwe żeby Windows 7 sam pobrał sterowniki do karty sieciowej skoro bez sterownika do karty sieciowej internetu nie ma ?

U mnie seven już przy instalacji się połączył z internetem, więc sterowniki miał. I to zarówno na stacjonarnym jak i na lapku przez wi-fi. A intenet jest dostepny nie tylko przez kartę sieciową. Skąd mogłem wiedzieć jak się łączysz.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sterowniki do karty sieciowej wgrałem z XP i działają :) Potem wgrał dopiero mi się sterownik albo tylko jakiś plik do karty sieciowej (około 100 KB) z Windows update.

Ale mam kolejny problem...

Nie chce mi działać Cool`n`Quiet a Windows 7 ma go wbudowany (u kolegi z płytą na chipsecie nforce 4 działa). Sterowniki do Xp nie pasują i w opcjach zasilania też na ten temat nic nie ma.

Może wiecie jak uruchomić C`n`Q na tej płycie z Windowsem 7 albo gdzie znaleźć sterowniki ?

 

Ps. oczywiście w biosie mam włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ktoś z was wie czy do instalacji systemu Windows XP albo Windows 7 potrzebny jest sterownik sata ?

Wiem, że do sata II jest potrzebny ale chcę podpiąć dysk pod sata1 ponieważ na sata II mam problemy typu zawieszający się system, bluescreeny i myślę, że jest to wina kontrolera jmicron odpowiedzialnego za sataII na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem VMOD na swojej płycie 939dual-sata2 i mam jeden problem. Otóż po ustawieniu w biosie 1.075 = 1.475 i odpaleniu kompa mam caly czas czarny ekran. Przekopałem się prawie przez 100 stron 1 topica no i nie mam juz sil. Ktos mial podobny problem? Testowalem miernikiem vmod wykonany dobrze - zlutowalem dwa złącza lutownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem VMOD na swojej płycie 939dual-sata2 i mam jeden problem. Otóż po ustawieniu w biosie 1.075 = 1.475 i odpaleniu kompa mam caly czas czarny ekran. Przekopałem się prawie przez 100 stron 1 topica no i nie mam juz sil. Ktos mial podobny problem? Testowalem miernikiem vmod wykonany dobrze - zlutowalem dwa złącza lutownicą.

U mnie również tak jest, sprawdziłem miernikiem i na procku jest napięcie bez zmian (ok. 1.07) co oznacza że vmod zaczyna się od 1.100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta. Zresztą Seven sam powinien je pobrać.

Bardzo ciekawe, jak system ma pobrać sterowniki do karty sieciowej jak do jasnej ciasnej nie masz wtedy połączenia z siecią bo nie masz sterownika.

 

Myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze warto sprobowac zainstalowac stery od wersji 939dual-vsta dla visty. Te sa dostepne na stronie producenta --> http://www.asrock.com/mb/download.asp?Mode...STA&o=Vista

Moze spasuja, sprawdz, w specyfikacji wyglada, ze uklady na obu plytach sa takie same.

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry chciałbym przeprosić jeśli wybrałem zły dział lecz naprawdę nie wiem czy taki dział do mojego problemu istnieje więc napisałem w płytach a że znajduje się w opisie mój socket czyt. 939 to postanowiłem napisać temat tutaj.

 

Mianowicie kupiłem płyte AsRock Dual Sata 2 wszystko byłoby świetnie ale gdy instalowałem ją do obudowy musiałem docisnąć że tak powiem dosyć mocniej wtyczkę od zasilacza gdy usłyszałem jakby takie chrupanie płyty laminatu? przykręciłem I niby śmiga dobrze pytanie takie czy mogło się jej coś stać mam na myśli, przerwanie ścieżki ukruszenie laminatu?, chodzi oto iż zainwestowałem wszystkie pieniądze jakie miałem w ten komputer a że student to I problem kupić nowe, chce po prostu wiedzieć czy z nią wszystko jest dobrze czy jednak jest ryzyko ułamania laminatu ew. przerwanie ścieżek czy jednak jest to normalne jeśli się dociska wtyczkę to taki dźwięk słychać jak wyżej napisałem, Nie znam się dobrze więc pytam Was czyli Profesjonalistów:).

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Serdecznie Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki śmiga, nie przejmuj się. A czy faktycznie coś nie pękło i nie porobiły się zimne luty, okaże się z czasem. Jeżeli naciskałeś na złącze ATX, to przy wygięciu najbardziej naciągała się warstwa po drugiej stronie płyty, a tam nie ma żadnych elementów lutowanych powierzchniowo, tylko końcówki tego, co przewlekane, więc raczej nic się nie stało. Jak z płytą coś się będzie działo, w pierwszej kolejności dociskaj delikatnie wszystkie elementy SMB w okolicach złącza zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności chcę serdecznie podziękować za odpowiedź na moje pytanie, lecz może warto dać ją na testy wydajnościowe poprzez programy obciążające procesor w 100% ? czy jednak nie? oczywiście tak jak mówiłeś z czasem się okaże więc tylko czekać, póki co śmiga jak "głupia" mam na myśli nie wiesza się działa naprawdę stabilnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie mogę znaleźć sterowniki do Windowsa 7 do karty sieciowej tej płyty ?

 

Weź skopiuj Device ID z menadżera urządzeń i wklaj na stronie www.devid.info

Do wszystkiego znajdziesz sterowniki...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dysk zewnętrzny na eSATA i zastanawiam się, czy da się na tej płycie włączyć wykrywanie dysku po zabootowaniu systemu. Zdaje się, że wymaga to AHCI, tudzież NCQ. Na nowszych platformach znalazłem sterowniki, natomiast przy tej mobo obsługa chyba już trafiła do lamusa... Ktoś tego używa/ma pomysł jak to uruchomić? Wkurza trochę, gdy muszę restartować kompa, bo zapomniałem odpowiednio wcześnie podpiąć dysk po eSATA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche temat ale ten chyba jest najbardziej odpowiedni.

Mam płytkę jak w temacie i martwi mnie troche temperatura NB I SB.O ile ten pierwszy jest jeszcze tylko ciepły to SB aż parzy w palucha przy dotykaniu.Z obydwóch zeskrobałem starego fabrycznego gluta i przesmarowałem Arctic Silver 5.Czy takie grzanie jest szkodliwe? Może wartoby wymienić radiator na większy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie to normalka, ludzie sobie radzili zakładając w miejsce oryginalnego radiatora jakiegoś zalmana i niby było troche lepiej. Ja tam śmigam na stockowym ładnych parę lat i nic mi się nie przegrzało nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...