Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Do AC Freezera dołączona jest (już nałożona na radiator) pasta Artcic MX1. Ja bym radził posmarować AS5 jeśli masz, a jak nie to MX1 też powinien sobie dać radę. Nakładasz na procek trochę pasty i dociskasz radiatorem i sama sie rozprowadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nalozona juz na spod radiatora pasta MX-1. AS5 oczywiscie lepsza i jak masz to wymieniasz i sie nie zastanawiasz. Jak madrze nakladasz to starczy ci na dlugo tej pasty. W przypadku A64 nakladasz na srodek czapki pasty wielkosci ziarnka ryzu i montujesz cooler. Sila docisku sprawi, ze pasta rozprowadzis sie dokladnie tak jak potrzeba.

 

//EDIT

 

daniel89 szybszy :P

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki krotki OT

 

Podlaczalem "na golo" (bez obudowy) moj komp3, w sensie proc+plyta+1kosc ramu+grafa. Jako, ze nie chcialo mi sie zalaczac zaczepow od radiatora to dociskalem go reka (nie smiejcie sie, chcialem odpalic na pare sekund kompa, zeby obadac czy dziala). Pech chcial, ze wypiela mi sie grafa, z braku wolnej reki puscilem radiator zeby ja lapac (komedia tak wiem), po 3 sekundach komp zgasl. Podlaczylem wsio na nowo odpalam, wiatraki sie kreca (ten na grafie tez) ale na tym koniec, ekran ciemny. SPALILEM MOZE MOJEGO DZIADKA ATHLONA? Kompa bede dopiero jutro u kumpla sprawdzac ale jakby mi ktos dal jakas sugestie co mi moglo pasc to bym wiedzial za czym sie na allegro obejrzec:). Sorky za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A

przegrzany proc....

B

uszkodzony port agp

C

uszkodzone zlacze agp na grafice

 

stawiam na grafe... proc ma zabezpieczenie termiczne... ktore jednak czesciej zamiast spelniac swoja funkcje nie robi tego....

milego stresu przy sprawdzaniu czesci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi to mowic ale imho na 90% spaliles proca.

 

Jest nalozona juz na spod radiatora pasta MX-1. AS5 oczywiscie lepsza i jak masz to wymieniasz i sie nie zastanawiasz. Jak madrze nakladasz to starczy ci na dlugo tej pasty. W przypadku A64 nakladasz na srodek czapki pasty wielkosci ziarnka ryzu i montujesz cooler. Sila docisku sprawi, ze pasta rozprowadzis sie dokladnie tak jak potrzeba.

 

//EDIT

 

daniel89 szybszy

jestes pewny? as5 jest bardzo gesta i "lepka/kleista" wiec nie wydaje mi sie zeby sila docisku to rowno rozprowadzila, zeby uzyskac odpowiednia grubosc (mala) pasty musilabys chyba skakac po radiatorze. takie jest moje zdanie. ja nakladam troche pasty na srodek (wczesniej, teraz nie mam ihs'a) i rozprowadzam po powierzchni ostrzem (jest idealnie rowne i nie jest gietkie) od noza do tapet. warstwa jest wtedy grubosci kartki z zeszytu ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś, kto będzie potrafił wyróżnić wszystkie różnice między DualSata2 a Vsata ?? Jestem bardzo tym zainteresowany i sądze, że nie tylko ja. Z tego co zdążylem wyczytać to Vsata ma więcej ustawień napięć w biosie i brak kompatybilności z biosami od DualSata2? Coś jeszcze ?? Jak się sprawa ma z HTT, większe jest czy mniejsze ?? A stabilność, proszę o wypowiedzi osób, które miały do czynienia z obiemia płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś, kto będzie potrafił wyróżnić wszystkie różnice między DualSata2 a Vsata ?? Jestem bardzo tym zainteresowany i sądze, że nie tylko ja. Z tego co zdążylem wyczytać to Vsata ma więcej ustawień napięć w biosie i brak kompatybilności z biosami od DualSata2? Coś jeszcze ?? Jak się sprawa ma z HTT, większe jest czy mniejsze ?? A stabilność, proszę o wypowiedzi osób, które miały do czynienia z obiemia płytami.

Było juz o tym chyba 100000000 razy!!!! Zobacz w cz.1 tematu ta kwestia została poruszana tam multum razy

 

@co do mx-1, nie dokońca bym sie zgodził z twierdzeniem ,,jeżeli masz pod ręką AS 5 to wymieniaj,, MX-1 to bardzo dobra pasta i nie spieszył bym sie tak bardzo z jej wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toman

VSTA wzgledem SATA2 posiada:

- Dodatkowe zmiany napiec na RAM (do 2.8 chyba), NB i SB

- Zmieniony codec dzwieku na 7.1 zgodny z Windows VISTA

- 4pinowe wejscie na wentylator od CPU umozliwiajace regulacje obrotow z BIOSu

 

Wg mojej wiedzy zadnych powazniejszych zmian w stosunku do SATA2 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra to mam jedno małe pytanko - zamówiłem sobie AS5 aby przesmarować nią procka (teraz mam MX-1, nie jest zła ale AS5 jest chyba lepsza)... jak wiadomo 3,5g na proca nie zużyję więc mam pytanko, czy opłaca się wymienić pastę na mostkach? Nie będę w żaden inny sposob zmieniał ich chłodzenia (może kiedyś walne na NB wentyl 40x40mm). Czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie moge znależc informacji na temat C-Medii CM06501 z pł. VSTA. nawet na stronie C-Media.

Wiecie coś na temat tego chipa? Spełnia normy HD(czy jakoś tak..)?

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świeżym użytkownikiem Dual-Vsta i borykam sie z poprawnym działaniem C&Q . Jakoś nie mogę tego ruszyć . Czy powodem jest podkręcony konfig , czy może przyczyna leży w biosie ? Stery AMD wgrane , opcja w biosie włączona i nic . Na dodatek RM Clock powoduje 100 % obciążenie procesora (menedżer zadań ) . Czy można coś tym zrobić ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam

Jestem świeżym użytkownikiem Dual-Vsta i borykam sie z poprawnym działaniem C&Q . Jakoś nie mogę tego ruszyć . Czy powodem jest podkręcony konfig , czy może przyczyna leży w biosie ? Stery AMD wgrane , opcja w biosie włączona i nic . Na dodatek RM Clock powoduje 100 % obciążenie procesora (menedżer zadań ) . Czy można coś tym zrobić ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc ...

Miałem wczoraj to samo, tyle że na Dual-SATA2. Robiłem reisntal systemu a po tym niby wszytsko ok ale RMClock nie działał.

 

Nie wiedziałem co jest przyczyną więc "olałem" program. Dzisiaj rano właczyłem aktualizacje automatyczne i system ściagnął sobie i zainstalował 60 poprawek. Z ciekawości właczyłem RMClocka (najnowsza wersja) i działa!

 

Spróbuj -> Może u Ciebie aktualizacja systemu też pomoże.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że co chwile nawijacie o tym C&Q czy rzeczywiście można oszczędzic na prądzie i hałasie?? Sorki za takie lamerskie pytanie ale dotąd olewałem to C&Q, aha noi z tego co mi wiadomo to C&Q obniża częstotliwośc proca na 1000mhz, czy jest zauważalny spadek wydajności wzgledem 1800??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Podczas korzystania z windowsa nie - RMClock lub samo C&Q zwiększa taktowanie znowu na 1800Mhz (czy ile tam masz ustawione) jeżeli komp potrzebuje mocy (czyt. pracuje w stresie). Zmiany są widoczne w idle - niska temperaurka itp. Ja mam w idle 29-30 stopni, zobaczymy co będzie na AS5 na procku ale to jutro dopiero, dużych zmian (w idle) się nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Widzę że stara część tematu dobiła do 200 stron i piszemy teraz w nowej ;)

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie i Pasty:

 

1. Na "AC Freezer 64 PRO" jest nałożona pasta MX1 która jest bardzo dobra ( jest jej tylko trochę za dużo ), a wymiana na AS5 + wyszlifowanie podstawki "Fryzjera" da ok 3-5*C niższą temperaturę.

 

2. Podstawą po zakupie tej płyty ( w sumie niezbędnym minimum według mnie ) jest wymiana oryginalnej pasty termoprzewodzącej na NB i SB. Przyjmując że chipset ma wielkość ok "2,5-3cm X 2,5-3cm" ( niewiem dokładnie ), a pasty jest tam pacnięta plamka wielkości 2gr lub 5gr monety to napewno nie jest dobrze odprowadzane ciepło z Chipsetu. Nie wspominając już o tym że jest tam nałożony jakiś biały silikon, a nie jakaś porządna pasta. Ja na każdej płycie jaką komuś montowałem w kompie przesmarowywałem NB i SB pastą Arctic Silver 5.

 

LukasAMD> Jak zdejmiesz chłodzenie z NB lub SB to zobaczysz dlaczego o tym tak często pisałem i piszę.

 

 

 

Jeżeli chodzi o pamięci to do płyty "Dual Sata2" polecam takie pamięci jak ja mam, czyli "Kingmax Hardcore PC4000". Są one zrobione na kościach Hynix D5 i w Dualu chodzą u mnie bezproblemowo na 540Mhz z Timingami 3-3-3-9-2-12-2T ( Everest 2006 Pro ok:7100/2800/44,6 ), stabilny max jaki wyciągnąłem na pojedynczej kostce to ok 572Mhz, na dualu nie testowałem jeszcze jak maksymalnie polecą. Dlaczego akurat te pamięci? A dlatego że potrafią spokojnie pracować na napięciu 3,3V więc można zrobić prostego moda VDIMM i problem z dovoltowaniem pamięci mamy z głowy. Grzeją się oczywiście przy tym mocniej niż przy pracy na standardowym napięciu więc należy skierować na nie jakiś wentylator, żeby się nie usmażyły. U mnie przy normalnej pracy mają ok 30*C natomiast pod max obciążeniem ok 39*C ( jeszcze nie przekroczyły nigdy 40*C ;) ).Jak wygląda ich chłodzenie można zobaczyć w galerii do której linka jest w moim SIG'u. Pamięci te kupiłem za 421zł ( pierwsza kość 512MB w sklepie Proline za 245zł a druga na Allegro za 176zł ;) ). Na Allegro można spokojnie wyrwać te kostki za ok 400zł za 2x512Mb.

 

Do płyty "Dual VSTA" można się rozejrzeć za pamięciami na Samsungach UCCC lub TCCD, którym napięcie 2,8V w zupełności wystarczy a kręcą się bardzo dobrze. Na dobrych TCCD można wykręcić ok 630Mhz , ale niestety na napięciu 2,86V ( optymalne dla TCCD ), więc 2,8V może być minimalnie za mało. Jak zakup kostek UCCC to najlepiej 2X1Gb . Kostki UCCC kręcą się znakomicie i max ich możliwośći to ok 600Mhz.

 

Wybór kostek zależy tylko od pojemności portfela.

 

Ja narazie jestem bardzo zadowolony z moich pamięci i stwierdziłem że nie będe wydawał kasy na lepsze, tylko wymienię sobie grafę na jakiegoś GF7600GS oraz dokupię drugiego twardziela.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pokazywałem ilość pasty jaka była u mnie na SB, ale jest masa nowych użytkowników która jeszcze tego nie oglądała dlatego zamieszczam jeszcze raz. Na NB było niewiele więcej. Więc warto zajrzeć pod oba mostki i przesmarować.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świeżym użytkownikiem Dual-Vsta i borykam sie z poprawnym działaniem C&Q . Jakoś nie mogę tego ruszyć . Czy powodem jest podkręcony konfig , czy może przyczyna leży w biosie ? Stery AMD wgrane , opcja w biosie włączona i nic . Na dodatek RM Clock powoduje 100 % obciążenie procesora (menedżer zadań ) . Czy można coś tym zrobić ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc ...

W windowsie wchodzisz do panel sterowania>wydajność i konserwacja>opcje zasilania>schemat zasilania i przestawiasz na "minimalne zarządzanie energią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie wchodzisz do panel sterowania>wydajność i konserwacja>opcje zasilania>schemat zasilania i przestawiasz na "minimalne zarządzanie energią".

krótko , zwięźle i na temat ... proste i banalne ... ale skuteczne ... dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem juz jakiś czas temu, nawet pytalem chyba...pytanie mam następujące.

Jak odpalić tryb S3 zarządzania energią? O ile wogóle się da. W BIOSie opcja "Suspend to RAM" tego nie zapewnia - po wcisnieciu "STAN WSTRZYMANIA" dalej buczą wentyle. Ma ktoś jakiś pomysł ?

pozdrawiam

p.s. To jedyna rzecz, która oprócz niskiego max napięcia dla procka mi przeszkadza na tej płycie. Ogólnie rewelka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...