Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

A ja w końcu dostałem od kuzyna GF4 MX 440 i działa idealnie - najpierw ULi AGP a potem Nvidia i wszystko poszło tak jak miało pójść ;) Widocznie ten GF2 MX był walnięty... a już zacząłem podejrzewać że może coś z płytą...

 

W takim razie ten walnięty porcik USB jeszcze poczeka - gdybym teraz tozgłosił dostałbym chyba Dual-VSTA co nie jest takie złe ale wolę poczekać... może być wtedy coś jeszcze lepszego, no chyba że będą w stanie to naprawić (w co szczerze wątpię ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie rozumiem, R9550 to nie karta specjalnej troski :lol:

 

EDIT:

 

Nie wiem czy widzieliście Ten topic, jest to program do edycji biosu, można dzieki niemu uaktywnić wiele ukrytych finkcji biosu i tak sobie pomyślałem... może dało by sie uaktywnić 1,55v na proca :blink: :razz: ktoś chetny na testy??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie wiem czy widzieliście Ten topic, jest to program do edycji biosu, można dzieki niemu uaktywnić wiele ukrytych finkcji biosu i tak sobie pomyślałem... może dało by sie uaktywnić 1,55v na proca :blink: :razz: ktoś chetny na testy??

Z tego co sam mi pisałeś ten programik nie obsługuje plików z biosami asrocka, próbowałem inne wersje i niestety to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdzie się ktoś odważny do grzebania w biosie to tu coś napewno znajdzie:

http://www.bios.pl/index.php?c5f2f.337bc8-....0/12.0.0/0.0.0

 

z VSTA działa AMIBCP 2.25 beta BIOS plik dosowy

ja nie wiem jak się do tego zabrać jedyne co zauważyłem to mnożnik pamięci 150 Mhz

Edytowane przez cs_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nastepujący problem przy instalowaniu XP SP2 na dysku Seagate Sata II.Podczas instalacji wciskam F6, potem wybieram sterownik do zainstalowania, no i po jakimś czasie kiedy system dochodzi do przegrywania sterów z dyskietki pisze ze nie mozna skopiować plikow :/ . Stacja dyskietek dziala zarowno pod win jak i podczas instalacji.Dyskietka sprawna bo sprawdzalem czy mozna z niej przegrać dane, probowalem juz 3 dyskietek i ciagle to samo.Jesli ktos wie co jest grane bylbym ogromnie wdzieczny za pomoc.

 

Edit:

Znalazlem tu opis jak dograć sterowniki SATA do instalacyjnej płyty windows.Klik.

Moze cos takiego zadzialalo by w tym przypadku.

Probowal juz ktos ?

Edytowane przez Feris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki zestaw: ASRock 939Dual VSTA + Fortron FSP400-60 400W? Dobrze wam działa? Ktoś napisał na innym forum, że zasilka ma słabą linię 12V i nie nadaje się do tej MoBo. Już mówię - nie będę podkręcał, tylko defaultowe ustawienia.

Edytowane przez sinsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie chciałbym wymieniać zasilki, ale jak juz wymienić to na Chieftecka albo ModeComa MC-350 lub 400W a to juz więcej kaski :)

Chodzilo mi tylko czy będzie działało i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte jak w temacie, bios 1.8

czy temperatura CPU podawana w biosie jest bliska prawdzie?

w SpeedFanie mam takie wskazania:

 

temp1: 37

temp2: 32

temp3: 29

Core: 33

 

a bios na starcie wskazuje temp CPU: 40.

 

Nie wiem ktorym wskazaniom wierzyc, wokol procka jest temperatura pokojowa (moze ciut wyzsza).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki zestaw: ASRock 939Dual VSTA + Fortron FSP400-60 400W? Dobrze wam działa? Ktoś napisał na innym forum, że zasilka ma słabą linię 12V i nie nadaje się do tej MoBo. Już mówię - nie będę podkręcał, tylko defaultowe ustawienia.

Mam to, tylko na SATA-2, nie VSTA (żadna różnica i tak). Działa, napięcia trzyma porządnie, choć faktycznie obawiałem się o te słabe 12V - przy upgradzie kompa zasiłkę wymienię chyba na coś ciut mocniejszego, na razie sprawdza się nieźle i kręcić na tym można też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to, tylko na SATA-2, nie VSTA (żadna różnica i tak). Działa, napięcia trzyma porządnie, choć faktycznie obawiałem się o te słabe 12V - przy upgradzie kompa zasiłkę wymienię chyba na coś ciut mocniejszego, na razie sprawdza się nieźle i kręcić na tym można też.

Uff dzięki, takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...