Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Rany, serdecznie dziękuje losowi ze kupiłem ją jeszcze bez problemów 2 tyg. temu :) uf

 

Dziś już bym nie dostał :( ja nie wiem czy to nie jest najbardziej poszukiwane MoBo w Polsce ... Czy jakakolwiek płyta innego producenta miała taką publikę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh, ja też kilka m-cy temu, jak tylko zobaczyłem testy i opinie użytkowników, bałem się, że ją wykupią, a co dopiero teraz. Ta płyta już ma miejsce w historii, tak samo jak i naprzykład Abit BH-6, który leży u mnie na strychu bo żal mi było go sprzedawać :-P .

BTW .. czy ktoś na forum, z użytkowników tej płyty, używa/używał na niej kart Matrox'a G450/G550 AGP?

Mam dwie obawy: Po pierwsze np. G550 posiada AGP2x/4x (niby w opisie 0.8V/1.5V/3.3V) ale czy jest aż tak skalowalna? Ten ASRock niby obsługuje karty na 1.5V, więc nie powinno być problemów, jeśli się mylę poprawcie mnie. Druga obawa to obsługa DirectShow przez sterowniki Matroxa: chodzi mi o overlay (fullscreen, praca z tuneremTV); tryby YV12, YUY2, YUV itp., ale głównie ten pierwszy (XviD).

I czy ULi nie będzie się gryźć z tą grafiką?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to chłopaki co mają Dual-SATA2 lub VSTA (a w tym i ja :D) już za miesiąc-dwa wystawiają swoje płytki na allero jako antyk i olbrzymich możliwościach za 600 zł :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i fajnie :D

tylko DFI LP to też żadne cudo nie jest ;) jedynie do OC i testów,

już wiele osób mówiło o badziewnym rozmieszczeniu NB i innych rzeczy ;) więc funkcjonalne nie bardzo :rolleyes:

jeśli znów bede zmieniał kompa to albo jakiś w miare desktop + konsola albo laptok + konsola ;) za dużo kasy na to wszystko idzie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ... Przemas_85 powiedz mi jak to możliwe, że mając tę samą płytę, podobną konfigurację i karty na tych samych zegarach (no .. u mnie @600/1170: 7300GT - to prawie to samo co 6600GT, a jeden vs nie robiłby chyba takiej różnicy :?) u mnie jest w 3dmarku'03 prawie 11.100?? Moja grafa jest na 2ns ramkach, więc wyniki Lanc'a są bardzo prawdopodobne, a nawet takie jak powinny być.

Lanc sorry za OT'a, ale chciałem tylko poprawić kolegę Przemasa, a nie będę z tym "biegł" do topicu o GF7300GT - bo i sensu by to nie miało. Po za tym nie można na forum nie tylko robić OT w poszczególnych tematach - to zrozumiałe, ale także, w co drugim poście upominać kogoś i poprawiać do znudzenia - od tego jest moderator. Ludzie są tylko ludźmi i czasami mają prawo się pomylić lub "pacnąć" jakiegoś babola. Jakby nie patrzeć zrobiłem kolejnego OT'a, ale w pełni uzasadnionego.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc masz racje to jest forum o plycie glownej... Zwracam honor i kasuje to co napisalem. Tak apropos plyty glownej mam ja od 3 dni, dzis wgralem nowy bios (2.10) no i niestety proc poszedl tylko na 2300 Mhz, na 2400 wchodzi do windy ale w Super Pi juz wyskakuja bledy - moze jakies sugestie co zrobic z tym fantem? Czy mogloby pomoc wgranie OCWB2?? Czy jest mozliwe ze wina lezy po stronie moich nieszczesnych pamieci?

 

BTW ... Przemas_85 powiedz mi jak to możliwe, że mając tę samą płytę, podobną konfigurację i karty na tych samych zegarach (no .. u mnie @600/1170: 7300GT - to prawie to samo co 6600GT, a jeden vs nie robiłby chyba takiej różnicy :?) u mnie jest w 3dmarku'03 prawie 11.100?? Moja grafa jest na 2ns ramkach, więc wyniki Lanc'a są bardzo prawdopodobne, a nawet takie jak powinny być.

Lanc sorry za OT'a, ale chciałem tylko poprawić kolegę Przemasa, a nie będę z tym "biegł" do topicu o GF7300GT - bo i sensu by to nie miało. Po za tym nie można na forum nie tylko robić OT w poszczególnych tematach - to zrozumiałe, ale także, w co drugim poście upominać kogoś i poprawiać do znudzenia - od tego jest moderator. Ludzie są tylko ludźmi i czasami mają prawo się pomylić lub "pacnąć" jakiegoś babola. Jakby nie patrzeć zrobiłem kolejnego OT'a, ale w pełni uzasadnionego.

Taktowanie to nie wszystko byc moze Twoja karta ma 256 bitowa szyne pamieci i to juz by wszystko tlumaczylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pierwszą stronę topicu zaglądałeś? Tam masz wszystko jak podkręcać na tej płycie. Jeśli przez to przebrnąłeś i nadal nie wiesz, to zmniejsz jeszcze HT na 600, napięcie mam nadzieję podniosłeś do 1,45V? Mój Venice 3000+ pracuje obecnie na 2.25GHz, na 2.4GHz wysypywał się w 3dm'03 przy testowaniu Audigy na 60kanałach, ale to może po częście wina stockowego chłodzenia na procu.

 

Taktowanie to nie wszystko byc moze Twoja karta ma 256 bitowa szyne pamieci i to juz by wszystko tlumaczylo...

Mam się śmiać, czy płakać ... ? ... Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się już te AsRocki definitywnie :-| (SATAII jak i VSTA) Złożyłem zamowienie w znak.pl - anulowali, złożyłem w areście - anulowali, złozyłem w 4speed - ...zgadnijcie :-P anulowali i oznajmili, ze płytek juz wiecej nie będzie bo dystrybutor wiecej wydac juz nie przewiduje. Dziś dopiero udało mi się trafić VSTA na allegro za bagatela 230zł używaną (wiem, wiem, przepłaciłem sporo za tyle ostatnio można było mieć nówke, ale płytka jest mi na gwałt potrzebna). Także panowie i panie, wielka seria Asrocka przeszła w stan spoczynku, ktoś tam dobrze wcześniej powiedział, potrzymamy jeszcze te płytki pare miesięcy to potem na allegro za 6 stów będą schodziły :wink:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielka szkoda, ze tych plytek juz nie bedzie (zdazylem chyba w ostatniej chwili z zakupem :) ). Tylko dlaczego tak sie stalo ? Przeciez plytka jest swietna, nie droga, jest nia duze zainteresowanie. Czemu zaprzestali ja produkowac ? Piszecie ze to przez Nvidie i strach o ich flagowy nforce.... Tylko dlaczego inni flagowi producenci plyt takich jak np DFI nie zainsteresowalo sie chipsetem ULI skoro jest taki dobry, ze az nvidia przestraszyla sie o swojgo nforce ? Moim zdaniem chodzi o cos innego... Tylko o co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Spokój mi tu, bo zaraz Wam urządzę jesień średniowiecza.

O ile się nie mylę, to topic jest o Asrock'u.

Dalszą wymianę zdań niedotyczącą tematyki merytorycznej proszę przenieść na PW, GG, czy co tam sobie jeszcze chcecie.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj system sam mi sie wylaczyl naglym resetem, po wstaniu caly bios wrocil do ustawien default.

Nie bylo oc a nagle resety zdarzaja mi sie od czasu dodania dysku Sata II.Sterowniki pobrane ze strony Asrocka.Niestety doinstalowane do dzialajacego systemu bo przy probie instalacji z dyskietki kiedy dochodzi do proby przegrania ich na dysk pisze ze nie mozna odczytać plikow.Stacja dyskietek jest napewno ok bo probowalem na 3 dyskietkach i dwoch roznych stacjach. Ciagle to samo.Ktos mi tam radzil wczesniej aby wykorzystac obraz dyskietki sciagniety z Asrocka.Ale tam sa tylko sterowniki do Sata Raid.Na pierwszym kanale Ide jest dolaczony czasowo Samsung 80 GB.Czy moze miec to wplyw na te nagle resety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasami lepiej jest użyć sterowników które są na Płytce CD, choć niewiem czy są tam również sterowniki do SATA2. Spróbuj narazie ustawić dysk jako IDE lub SATA.

 

Ja miałem zonka jak zainstalowałem nowe sterowniki Realtec'a > Blue Screen przy wejściu do windozy > naszczęście udało się je w miarę bezproblemowo usunąć, bo jak miałbym robić Format C: to bym się nieźle wkur***.

 

 

Panowie i Panie: Nie róbcie tu śmietnika !!

 

Widzę że nawet pojawił się tu szanowny Sikor i macie szczęście że nikogo nie potraktował swoją sławną "Płetwą Rekina" <_<

 

Proszę prowadzić dyskusję TYLKO na temat tej płyty głównej, ponieważ przez zbędne OFF-TOP'owanie ten temat będzie się drastycznie szybko powiększał i szybko zrobi się tak samo zasyfiony jak pierwsza część tego tematu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już płyta na ULI z SLI to 939SLI32-Esata2 , ale trzeba do niej wsadzić na wjazd dobrego procka , bo kręci się na niej tragicznie ( bios do 245 ). Należy więc kupić np. A64 X2 Toledo 4800+ i SLI nie działa na nowszych grafach z serii 7xxx ponieważ NVidia zablokowała sterowniki i najnowsze jakie chodzą to w SLI to 6800GS na sterach 81.98 ( na najnowszych sterownikach nie da rady uruchomić SLI ).

 

Z tego co widzę na OCWB, jeden użytkownik ma sig:

 

GB Aurora, 939SLI32 @ 300, Opt 144 CACJE @ 2.7 w/GB G-Power BL, Patriot XBLK 2x512 @ 166, EVGA 7600GT-CO, Audigy 24-Bit, GB GO-W1623A-RH Dual DVD, Hiper 4K580, LG L2000C 16x12

więc pewnie da się jakimś zmodowanym biosem lub innymi sztuczkami dociągnąć HTT do 300Mhz.

 

 

Niestety jak chipset ULI był własnością Acer Laboratories to pojawiły się oficjalne inforacje o wsparciu SLI przez chipsety 1695 i 1697, natomiast jak tylko przejęła je NVidia to od razu to zdementowali i odcięli się od tych informacji ( stąd od 82.00 zablokowane stery ) i brak oficjalnych informacji na stronach NVidii o wspraciu SLI przez ULI.

 

Szkoda że tak się stało, bo gdyby ULI pozostało nadal samodzielnym chipsetem to ciekawe co byśmy zobaczyli w wersji 1700 ;)

 

Najprawdopodobniej NVałek wykożysta ULI w jakichś swoich nowych konstrukcjach typu NF5/NB+ULI/SB.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób z X2, jakich używają biosów, czy działa im 1T i jakie mają memki do tego? Będe wdzięczny za odpowiedzi.

mam bios 1.30 na początku jak kupiłem X2 to działało ok 2 dni i nawet sie ucieszyłem ale któregos dnia zaczeły się resterty i takie tam historie i skończyło sie 1T (używam G.Skill F1 PC4400HZ 2 X 1 GB), darowałem sobie już pęd po 1T - ASRock jakoś nie próbuje rozwiązać tego problemu a szkoda. Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc> :dontfeedtrolls:

 

Wylicytowałem tą uszkodzoną VSTA za 33,01zł + ok 17-21,50zł przesyłka ( jeszcze dogaduję szczegóły ).

 

Naprawa wyniesie 30zł + koszty przesyłki w dwie strony 34zł.

 

Razem z naprawą płytka ta będzie więc mnie kosztować ok 118,50zł.

 

Chyba dobry zakup zrobiłem ;)

 

Już trzech znajomych chce kupic jedną z płyt, a jeszcze na Forum też by się kilku chętnych znalazło ;)

 

Zastanawiam się więc coraz bardziej czy jej sobie nie zostawić, jako zapasowej w razie jakiegoś nieprzewidzianego psikusa 939DS2 ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bios 1.30 na początku jak kupiłem X2 to działało ok 2 dni i nawet sie ucieszyłem ale któregos dnia zaczeły się resterty i takie tam historie i skończyło sie 1T (używam G.Skill F1 PC4400HZ 2 X 1 GB), darowałem sobie już pęd po 1T - ASRock jakoś nie próbuje rozwiązać tego problemu a szkoda.

Dlaczego nie próbuje rozwiązać?, skąd możesz wiedzieć, skoro ciągle siedzisz na biosie v1.30. Spróbuj np. 2.10/2.20 - 2.30 ma poprawkę tylko pod GFFX-a, lub któregoś OCWB. Flashowanie biosu nic nie boli :wink:, zawsze można sprawdzić. Niemniej ktoś tu już pisał, że daje radę z pamięciami G.Skill ustawić je na 1T, tyle, że trzeba zejść około 20MHz z zegara. Jeśli chcesz mieć większe O/C na ramach pozostaje tylko 2T, lub dovoltowanie gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evil One: w jego singu widze napis 939Dual-VSTA, a gdzie masz do vsaty takie biosy ? :blink: 1.30 jest najnowszym biosem.

[OT]heheheh, ale ze mnie baran ... :-P. Faktycznie skoro VSTA to tylko można współczuć chłopakowi :wink:[EOT]

 

Wylicytowałem tą uszkodzoną VSTA za 33,01zł + ok 17-21,50zł przesyłka ( jeszcze dogaduję szczegóły ).

 

Naprawa wyniesie 30zł + koszty przesyłki w dwie strony 34zł.

 

Razem z naprawą płytka ta będzie więc mnie kosztować ok 118,50zł.

 

Chyba dobry zakup zrobiłem icon_wink2.gif

 

Już trzech znajomych chce kupic jedną z płyt, a jeszcze na Forum też by się kilku chętnych znalazło icon_wink2.gif

kencho-1 żyj nadzieją, że da się to naprawić :wink:, bo może to być ścieżka, a może też zasilanie spalone, albo jeszcze większy bajzel po hardO/C, lub sprawka jakiegoś Codegena lub Tracera. Gwarancję niby dają, ale na co ona w końcu jest - na uszkodzoną płytę? ... którą może da się naprawić? ... a jak się nie da?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec jak wgrac bios do Dual-SataII ale nie chodzi mi o firmowy tylko np OCWB2.

Jak chcesz kręcić na Max to właśnie OCWB2 jest najlepszy. Natomiast jak chcesz jakiś bios "na codzień" to zobacz sobie np. OCWB8.

 

Z oryginalnych polecam 1.80 ( choć podobno 2.10 jest też niezły > jeszcze go nie testowałem ).

 

Evil-One> to zależy > z Dual-Sata2 też na początku było lipnie z biosem i przez długi czas siedziałem na 1.20 lub OCWB1, a teraz biosów jest z 20 ;)

 

Należy więc poczekać aż w końcu powstanie jakiś bios OCWB dla VSTA.

 

Pozdrawiam

 

Edited by Kencho-1:

 

Evil-One> Spokojnie da radę to naprawić > płyta jest słabo uszkodzona i po konsultacji z gostkami którzy to naprawiają, otrzymałem info że "bez problemu to naprawią".

 

Gostek który ją miał, tylko ją raz odpalił i zobaczył że nie działa bo uszkodzenie jest zbyt poważne.

 

Uszkodzenie wygląda TAK.

 

A TAK POWINNO WYGLĄDAĆ.

 

Jak bym otrzymał info że nieda rady tego naprawić to bym jej nie kupił ;)

 

Zresztą gostkowie ją przy okazji naprawy przetestują i odeślą dopiero jak będzie działać ;)

 

Może przy okazji zrobie na tej płycie moda z rezystorkiem dla Vcore. Np. Takiego z 10k rezystorkiem co da +0,15V.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pytalem jak wgrac a nie jaki:) firmowe wgrywa sie bez zadnego problemu, wystarczy kliknac, restart i dziala... chcialbym wgrac OCWB i nie wiem wlasnie jak to zrobic...

Zmień nazwę biosu i rozszerzenie.

 

Np bios OCWB2 z nazwą np. 939db2.rom, zamień na OCWB2.BIN i wgraj spod dosu:

 

Start z dyskietki systemowej > potem druga dyskietka z programem do wgrywania biosu ( Asrflash.exe ) i biosem > klikasz: "asrflash ocwb2.bin" > jak się pojawi jakieś info że bios jest cośtam to klikasz ze dwa razy ENTER i powinien się wgrać bezproblemowo.

 

Fredek> Oczywiście jak już ją będe miał w swoich łapkach to zapodam info.

 

PS> A tak wogóle to układ z serwisem jest taki, że jak jej nie naprawią to nic za to nie płacę ( poza kosztami przesyłki w dwie strony ). Więc w najgorszym przypadku będe miał za ok 88zł płytę jako źródło części zapasowych i bonusowe kabelki / płytkę / instrukcję itp. ;)

 

No risk - No fun ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty jeszcze sa w esc.pl. Tyle ze cena dzisiaj juz podskoczyla do 259zl. Mnie jezcze wczoraj udalo sie dorwac ja za 239zl. Dzisiaj dostalem maila o takiej tresci:

(...)

Został zmieniony stan Twojego zamówienia.

Nowy stan: Zrealizowane

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odpowiedz na ten email.

Więc prawdopodobnie dostane te plyte juz jutro lub pojutrze. Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zauwazyl jakas konkretna roznice w uzyskanej czestotliwosci proca na roznych biosach ?

Bo probowalem juz wszystkiego oprocz OCWB

Ja już próbowałem 1.80,2.10,2.20,OCWB2,OCWB8 i na każdym z tych biosów uzyskałem tyle samo, czyli 2,7 GHz (300x10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak ja ci zazdroszcze moj robi 2500@1,45v po modzie lakierem na 1,55v wysypuje sie na 2600 :mur:

Kurcze potrzebuje czego ok 3000mhz na 939 :(

 

PS. Test blend chyba nie daje 100% pewnosci :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...