Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Obserwuje ten wątek juz ładnych kilka tygodni i tak zachwalacie tą płytę że w końcu postanowiłem ją kupić :) oczywiście VSTA

Przyznam się że nie czytałem dokładnie wszystkich postów, trochę tego jest :mur:

Dlatego mam pytanko, który dysk wybrać ST3250620AS czy SP2504C do tej właśnie płyty??

Reszta liczydła to:

A64 3000 lub 3200 i tu też bym prosił o jakieś wskazówki,

grafa 6600gt agp - zostaje,

ram 2x256 najtańsze i narazie zostają :cry:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koszmar przed chwilą przeżyłem.

Dzisiaj przyszedł do mnie X2 3800+ Manchester. Zmontowałem toto i cały happy. Robi 270x10 na v1.40 prawie jak Toledo :D

No to pyk mu 2.9GHz. System już nie wstał. Jakimś komunikatem sypnął "za dużo wpisów konfiguracji ARC", czy jakoś tak. No nic, spowrotem do biosu, zmieniam ustawienia, próbuję zapisać, a tu freeze na biosie. Normalnie zdębiałem, bo miałem takie akcje na jednej z tych płytek, gdy składałem kolesiowi. Poszła na gwarancję i dostał VSTA.

Próbuję kilka razy z tym samym skutkiem (cały czas wisi to 2.9GHz, nie chce się zapisać nic innego), w końcu Load Optimal Settings, a tu jakieś śmieci, zmienione kolory i freeze. Ogólnie koszmar na jawie. Modliłem się, żeby Clear Cmos zadziałało i na szczęście jest OK. Ustawiłem sobie 10x260 z włączonym C'n'Q i znowu jestem zadowolony. No i jest fajnie, bo obecne pamiątki chodzą na dualu, a z Venice nie chciały. Z kręceniem dam sobie spokój na kilka dni. Muszę odreagować :mur:

Ale to takie opowieści późną porą.

 

Chciałem zapytać o dzielnik. Korzystam z 939Calc i coś mi z tym przestało pasować (na Venice się zgadzało). W ogóle po ustawieniu pamiątek na 133 i 10x270 nie wystartował. Natomiast ładnie chodzi z memkami ustawionymi na 200MHz. Daje dzielnik 15, a według programu powinno być 10. Przy różnych procach są różne dzielniki? Czy jak? Bios 2.20

Chciałbym sprawdzić, czy na 2.8GHz pójdzie. Wtedy ustawiłbym 2x270 z C'n'Q i już bym więcej nie ruszał. Tylko teraz trochę pękam. Wiem, że metodologię mam trochę nie teges, ale nie szukam max-stable i nie chcę żeby sprzęt chodził max. wyżyłowany :D

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Obserwuje ten wątek juz ładnych kilka tygodni i tak zachwalacie tą płytę że w końcu postanowiłem ją kupić :) oczywiście VSTA

Przyznam się że nie czytałem dokładnie wszystkich postów, trochę tego jest :mur:

Dlatego mam pytanko, który dysk wybrać ST3250620AS czy SP2504C do tej właśnie płyty??

Reszta liczydła to:

A64 3000 lub 3200 i tu też bym prosił o jakieś wskazówki,

grafa 6600gt agp - zostaje,

ram 2x256 najtańsze i narazie zostają :cry:

Pozdrawiam

Bierz 3200+, wiekszy mnoznik i to samo osiagniesz przy nizszej magistrali. Pozatym obilo mi sie o uszy ze wszyscy brali 3000 i wsrod 3200 zostalo wiele rodzynkow, mozna trafic nawet na winchestera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz trzeba bardzo uważać żeby w płycie niczego nie uwalić, bo szkoda byłoby się pożegnać z tak wspaniałą płytką na zawsze.

... i pomyśleć, że swoją kupiłem 3 tygodnie po premierze (na forum dopiero było dopiero parę stron o tej płycie) za 259 zł + 20 przesyłka :) (ale nie żałuję, bo wiem że warto było :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamowilem na ESC COMPUTERS, dzis o 13 dotarla do mnie do domu! Wejdz na www.esc.pl i najlepiej zadzwon do sprzedawcy. Spytaj sie czy maja jeszce na stanie. Wczoraj mieli co najmniej 5 sztuk.

Cena 259zl + przesylka. Troche drogo, ale warto.

 

Dzwon, moze sie uda!

Edytowane przez Foton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Na razie mają poodkładane ale i te płytki kiedyś się niestety skończą :( a wtedy w razie czegoś (ODPUKAĆ!) to inna płytka tylko pozostaje, a co gorsza, jeżeli nowa płyta miałaby być porównywalna albo lepsza to tylko z dopłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam tę płytę jak w sigu i mam trouble :( po pierwsze nie mogę restartować kompa... bo juz nie wstaje. Wie moze ktoś o co chodzi? Po prostu przy uruchomieniu dysk gaśnie i czarny ekran..

I po drugie mam jakiś komunikat w biosie, że coś jest źle przestawione. Tylko że ja tam wsio po przestawiałem na auto albo tak jak jest w intrukcji do biosa, czyli na default :( i nie wiem co tam moze być źle. Jak ktoś tak miał to prosiłbym o poradę. Aha, no i nie podkręcałem na razie. Mam od nowośći HT na 800.

 

Jakim programem można mierzyć na bieżąco temp procka, płyty i coolerków? Coś jak Speedfan, tylko on u mnie nie wchodzi, eech. Wisi przy uruchamianiu :( Może znacie jakieś inne progsy. Już mówię że MBM nie widzi tej płyty.

 

szadzio: bierz 3200+. super maszynka za małe pieniądze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No plytka doszla dnia dzisiejszego do mnie do domu o godzinie 9.14. Pisze o tym dopiero teraz, bo 10min temu wrocilem do domu i dowiedzialem sie o tym.

 

Swoją drogą przydało by się chyba zaktualizować FAQ o płytce - m.in. poprawić link do sterowników (stary nie działa, aktualny jest ten - http://download.nvidia.com/ULi/ULi_Integrated220.zip). Warto by też było napisać o różnicach między -SATA2 i -VSTA.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Hey, mam tę płytę jak w sigu i mam trouble :( po pierwsze nie mogę restartować kompa... bo juz nie wstaje. Wie moze ktoś o co chodzi? Po prostu przy uruchomieniu dysk gaśnie i czarny ekran..

I po drugie mam jakiś komunikat w biosie, że coś jest źle przestawione. Tylko że ja tam wsio po przestawiałem na auto albo tak jak jest w intrukcji do biosa, czyli na default :( i nie wiem co tam moze być źle. Jak ktoś tak miał to prosiłbym o poradę. Aha, no i nie podkręcałem na razie. Mam od nowośći HT na 800.

 

Jakim programem można mierzyć na bieżąco temp procka, płyty i coolerków? Coś jak Speedfan, tylko on u mnie nie wchodzi, eech. Wisi przy uruchamianiu :( Może znacie jakieś inne progsy. Już mówię że MBM nie widzi tej płyty.

 

szadzio: bierz 3200+. super maszynka za małe pieniądze. :)

U mnie takie problemy z restartami były na Asusie A8N-VM CSM ("NF4" pod s.939), na Asrocku jest u nie ok.

 

Co do programu - polecam stary i wysłużony już Motherboard Monitor albo Everesta (ten drugi w wersji ultimate najlepiej).

 

Popieram zdanie wszystkich co do procesora dla szadzia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sobie poradziłeś z tym Asusem? Same minęły?

 

I jak teraz zauważyłem te nie-restarty pojawiają się tylko jak jakiś progs wymusi ponowne uruchomienie kompa. Jak np. sam zrestartuję to jest ok.

 

LukasAMD: MBM nie wykrywa tej płytki :( w dziale dla ASRocka nie ma jej. Everesta mam, ale chodziło mi o taki który będzie siedział w zasobniku systemowym jak SpeedFan i na bieżąco mierzył temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam tę płytę jak w sigu i mam trouble :( po pierwsze nie mogę restartować kompa... bo juz nie wstaje. Wie moze ktoś o co chodzi? Po prostu przy uruchomieniu dysk gaśnie i czarny ekran..

I po drugie mam jakiś komunikat w biosie, że coś jest źle przestawione. Tylko że ja tam wsio po przestawiałem na auto albo tak jak jest w intrukcji do biosa, czyli na default :( i nie wiem co tam moze być źle. Jak ktoś tak miał to prosiłbym o poradę. Aha, no i nie podkręcałem na razie. Mam od nowośći HT na 800.

 

Jakim programem można mierzyć na bieżąco temp procka, płyty i coolerków? Coś jak Speedfan, tylko on u mnie nie wchodzi, eech. Wisi przy uruchamianiu :( Może znacie jakieś inne progsy. Już mówię że MBM nie widzi tej płyty.

 

szadzio: bierz 3200+. super maszynka za małe pieniądze. :)

Skoro nie podkręcałeś to po co przestawiałeś HT na 800? Ramy powinny działać jako DDR266 (ustaw je tak biosie) przy dzielniku proc/RAM: 15. Może płytka ma jakiś problem jednak z takim ustawieniem pamięci pod dane HT. Popróbuj z tym może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinsx Asrock 939dual SATA2/VSTA to super płytki ale przyzwyczaj sie do tego że sa one bardzo kapryśne, a tu jakieś zwisy, restarty, problemy z kręceniem, problemy ze stabilnością, także przygotuj sie bo droga do raju z ta płytą może być długa i czasem wq... :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

I jak sobie poradziłeś z tym Asusem? Same minęły?

Niezupełnie - zmieniłem płytkę na ASRocka :D Ale to nie tylko ze względu na restarty...

 

LukasAMD: MBM nie wykrywa tej płytki :( w dziale dla ASRocka nie ma jej. Everesta mam, ale chodziło mi o taki który będzie siedział w zasobniku systemowym jak SpeedFan i na bieżąco mierzył temp.

Ja tam wybrałem to GP czy jakoś tam - wartości czujników pokrywały się z tymi z everesta więc chyba jakoś działało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... teraz ja mam problem :cry: Fredek ... "wykrakałeś" ... ehhh

Podczas pracy nagle monitor zaczyna mi mrugać (tak jakby załączał usypinanie i ponownie wychodził z tego stanu). Przed chwilą mi się tak właśnie zrobiło i dwa razy w czasie użytkowania tego ASRocka. Mam powyłączane wszelkie opcje przy zarządzaniu energią monitora (ciągle włączony). Jedynie właczone minimalne zarządzanie energią dla A64 (C'nQ). Trochę mnie to straszy, bo wyskakują mi niewielkie atry na pulpicie, ale po chwili wyskakuje okienko coś o trybie hibernacji, wciskam OK i komp przechodzi w tryb uśpienia, później POWER na obudowie i po 2-3sek. mam sprawnie działający system ... Ale o co tu biega? Jakiś bug w sterowniku AMD?, w samym C'n'Q? już sam nie wiem. Mam nadzieję że płytka nie siada, bo gdzie ja taką teraz dostanę ...

BTW grafika to GALAXY GF7300GT, lekko podkręcony na @600/@1170 2ns, a może to stery od nvidii 91.47WHQL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie podkręcałeś to po co przestawiałeś HT na 800? Ramy powinny działać jako DDR266 (ustaw je tak biosie) przy dzielniku proc/RAM: 15. Może płytka ma jakiś problem jednak z takim ustawieniem pamięci pod dane HT. Popróbuj z tym może coś pomoże.

Nie przestawiałem HT - mam 800 od początku, jak tylko uruchomiłem kompa. Ale leję na te gaśnięcia... nieważne. Płytka wysmienita - radki na mostkach aż parzą.

 

@Souler: no właśnie to widocznie nasze płyty cierpią na to samo :D ale ja mam to gdzieś. I żeby było śmieszniej mi się to dzieje tylko jak program wymusza restart (np daemon tools). jak sam tak zrobię to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jak wysoko udalo sie wam podkrecic pamieci na 939dual vsta bez vdimm moda??

(nie interesuje mnie rodzaj kosci, producent itp, interesuja mnie tylko mhz, a to dlatego poniewaz przerobilismy ostatnio 3 komplety roznych pamieci i wszystkie sie "skonczyly" na rowno 250mhz, 250,9mhz i nie przechodza zadnych testow na jakakolwiek stabilnosc... kombinacje z timingami nic nie pomagaja, 250 i koniec :/, wie ktos moze o co chodzi??)

 

(interesuje mnie tylko vsta NIE DUAL SATA)

 

dodam ze to nie wina procesora ani htt bo procesor idzie spokojnie bez vmoda na 2800mhz a htt >300

 

bios 1.30 wersja pierwsza (aktualnie na stronie asrocka jest wersja druga dostepna, ale ten bios jest o wiele gorszy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem dzis Dual SATA w znak.pl, mam nadzieje, ze nie jest to tylko wirtualna oferta (albo, ze chociaz VSTA beda mieli).

 

Zakladajac, ze uda mi sie dorwac ta mobo, jakies porady odnosnie biosu, sterownikow (czytalem FAQ i przejrzalem ostatnich pare stron, chco poki co raczej po lebkach)?

Do pary bedzie miala najpewniej Venice 3200+ chlodzony Katana Cu, reszta sprzetu z podpisu. Vmodow nie przewiduje, choc pewnie troche bede chcial pokrecic. Inna rzecz, ze cudow nie oczekuje, bo RAM to Kingston Value CL3 i pewnie szybko wymieknie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu smarowania NB i SB to załączam zdjęcie.

tak to wyglądało godzinę temu, teraz jest przesmarowane arctic silver 5.

temperatury radiatorów znacznie podskoczyły a chyba nie muszę mówić o czym to świadczy ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...