Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

watpie, ze w jakims sklepie ja dostaniesz :)

 

od dosc dawna jej nie produkuja, imo nawet z ok. 300 zl moze cie uzywka wyniesc

 

nie wiem czy nie lepiej jest w ogole zlozyc cos na AM2 - bo plyty tanie a procki to juz prawie za free daja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, zeby ta plyta miala sie jeszcze pojawic w jakimkolwiek sklepie,a na pewno nie w tak duzym, gdyz od jakiegos pol roku jej nie produkuja, . Szukalbym raczej po jakis malych sklepikach gdzie mozna trafic pojedyncze sztuki, ale to raczej poprzez net sie nie uda. Za czasow sklepowych plyta kosztowala ok.220zl choc jak inni uzytkownicy stwierdzili, ja sie do nich dolaczam, cena plyty musiala byc zanizona, gdyz chipsety ULI daja wydajnosc porownywalna do NForce 4 ultra, kiedy plyty na Nforcie kosztowaly wtedy w granicach 300zl (DFI nawet przekraczaly 400zl, z tym, ze DFI daje lepsze OC wiec nie ma co do niej porownywac Asrocka). Generalnie do 400zl byla to najlepsza plyta pod 939, sekcja zasilania nie wysiada nawet przy dwurdzeniowcach, ma nawet zapas na Vcore moda:). W tej chwili uzywki dosc wysoko chodza na allegro ale to, ze ludzie je biora swiadczy samo o sobie.

 

Obecnie budowa platformy na AM2 jest jak najbardziej kuszaca dla kogos kto sklada kompa od zera, trzeba pamietac jednak o jednym, zeby wydajnosc DDR2 byla zblizona do DDR to trzeba kupic 800MHz DDRy2 a to jednak troche kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w jakimś sklepie widziałem poserwisówki po 200zł z chyba pólroczną gwarancją.

Ale w normalnym obrocie BOXów nowych nigdzie nie dostaniesz - w wielu sklepach jest w cenniku jeszcze ale nie kupisz jej już.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

a ile dać za nią zeby nie przepłacić ? znalazłem jeszcze takie coś http://proline.pl/shop.php?prodid=ASROCK+K8+939DUAL-S2

 

Towar jest dostępny, ale aktualnie brak go na stanie magazynowym centrali we Wrocławiu, w związku z czym realizacja zamówienia internetowego może ulec wydłużeniu. Towar może być dostępny w naszych oddziałach, których stany magazynowe można sprawdzić pod opcją "Lokalne stany magazynowe".

No jak mam być szczery to wiele sklepów ma je "rzekomo na stanie" ale aktualnie nie ma magazynach... sytuacja ta wygląda tak już od dłuższego czasu i nic się nie zmienia ;)

 

Płytkę możesz dostać na Allegro albo u kogoś z forum (np u mnie :D) ale cena już nigdy nie jest taka jak kiedyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego AM2 CPU Board w Polsce nigdy nie było, za granicą też był ciężko dostępny. Generalnie bardziej się opłaca zakup nowej płyty z AM2 niż kombinacje z tą płytką. RAMy i tak musisz przecież zmienić.

 

Zresztą wystarczy przejrzeć FAQ...

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zakup takiego Future CPU Port nabrał większego sensu niż kiedyś.

Taki X2 na s939 kosztuje >550 zł. Na AM2 poniżej 300.

Zmiana RAMu to pikuś, DDR2 jest tańsze od DDR, więc może nawet coś na piwo zostanie.

 

Oczywiście taka zabawa ma tylko sens jeżeli komuś nie zależy na extra wydajności i nie ma zamiaru montować innego chłodzenia jak box (a może WC). No i jeszcze cały ten Future CPU Port musiał by kosztować poniżej 100 zł ;)

Wtedy to ma "jakiś" sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja wam tylko powiem że przechodzenie z s.939 na AM2 IMO nie ma większego sensu... dlaczego? Wydamy sporo kasy a przyrost nie będzie nie wiadomo jaki...

 

Ja tam czekam aż budżet będzie zasobniejszy i intele nieco stanieją to się kupi C2D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mam być szczery to wiele sklepów ma je "rzekomo na stanie" ale aktualnie nie ma magazynach... sytuacja ta wygląda tak już od dłuższego czasu i nic się nie zmienia ;)

 

Płytkę możesz dostać na Allegro albo u kogoś z forum (np u mnie :D) ale cena już nigdy nie jest taka jak kiedyś ;)

 

a jak ceny by cie interesowała ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta x2 939 toledo 3800+po 109$ byly na newegg'u. To nawet nie jest 400zl ;]a polska to zacofany kraj.

 

o a teraz sa po 95,99$$ oto link http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103052

 

moze zrobimy sciepe bo wychodzi 270zl za sztuke i z trasnsportem by wyszlo 300zl jakbysmy parenascie sztuk wzieli? :)

 

kupa newegg nei wysyla poza usa.

A w uk tylk owidze menchestery po 450zl razem z wysylka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo w Polszcze naszej to jest takie myslenie, ze jak czegos juz nie produkuja to jest to towar deficytowy i nalezy trzymac badz nawet podbic jego cene. Myslenie z jednej strony fajne np. na sprzedanie naszej plyty :D , z drugiej strony kupa bo jak sie wiekszosc wiary poprzesiada na AM2 to te procki x2 s.939 co sa w Polsce to bedzie mozna do kibla spuscic. Na zachodzie jest myslenie, ze jak sie cos konczy to sie robi wyprzedaz i puszcza taniej zeby sie tego pozbyc. U nas niestety bida i Rosja jeszcze smierdzi, w sumie rozumiem detalistow, ktorzy kupili procki po starej cenie to je teraz chca pchnac w miare bezstratnie (stad takie ceny na allegro, najbardziej to sprzedawcy plakali chyba w sierpniu jak poszly ciecia cen a oni kupili procki w lipcu, sam sie na dwa jaja nastawialem na ten rok dopiero bo 3800+x2 w lipcu 1100zl kosztowalo a tu we wrzesniu kupilem za 570zl).

 

No to szkoda, ze nie wysylaja poza JuEsEj bo juz chcialem zbierac mamone a maczesterka na allegro wystawic (choc mi i tak jak na swoj rdzen ladnie ciagnie):/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E lipa bedzie, nie dosc ze chlop na delegacje wybuli to jeszcze jak hurtowo przywiezie to go celnicy oszabruja.

 

No chyba zeby akcje na szeroka skale machnac i wykumac jakiegos goscia co tam siedzi na jakiejs robocie typu au pair:D zeby kupil i przyslal do Polandu (zielone mu sie wysle na to rzecz jasna). Tylko wypadaloby obadac jak sie te sztuki kreca, ponoc Toledo rewela ale nie wiem czy wszystkie, bo jak mi wyzej niz te 2,5-2,6GHz nie poleca to olewam interes. Teraz podejrzewam, ze moj Manchester by mogl wyzej poleciec ale bym musial Vcoremoda zrobic bo na 2,6 bywa niestabilny.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michael Scofield

 

Jakbym mial na dzien dzisiejszy kupowac ta plyte to mysle, ze do 300zl bylbym w stanie na nia poswiecic, biorac pod uwage jej wyposazenie oraz inne aktualnie dostepne plyty pod s.939. Biostary i ECSy mnie nie przekonuja, o MSI nic nie wiem, DFI sa rzecz jasna drogie a Gigabyte mozna kupic w sumie tanio ale te na NForce 4 to jest jakies nieporozumienie, kumpel ma taka plyte i nie ma tam w ogole opcji zmiany napiecia dla procka (to juz w NForce3 mialem taka opcje w Gigabyte), choc pomimo tego podkrecil San Diego o ktorym piszesz do 2,9GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja dochodzi do 300htt i z tego co czytalem ma blocka na tej liczbie oficjalny bios. Gdyby ta plyta iala lpeiej rozlozone zlacza kondensatory, i wiecej napiec, bylaby lepsza od dfi. WEdlug mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD chodziło mi o przejście z 1 na 2 jajka przy użyciu tego CPU board. Wtedy to ma "jakiś" tam sens.

No oczywiście jeżeli znajdziesz tą dodatkową płytkę bo wymiana proca na dwujajowca pod s.939 nie ma raczej większego sensu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście jeżeli znajdziesz tą dodatkową płytkę bo wymiana proca na dwujajowca pod s.939 nie ma raczej większego sensu..

Ta płytka nosi dumną nazwę Future CPU Port i obawiam się, że możliwość jej sprowadzenia i sama cena może okazać się równie futurystyczna jak nazwa. Jak znam polskie realia, to taka proteza może u nas kosztować tyle, co nowa płyta pod AM2.

Jak kupowałem Dual Sata-VSTA, to nawt podniecała mnie myśl o możliwości zastosowania zupełnie innego proca, ale po jakimś czasie emocje zwyczajnie ostygły. Teraz zastanawiam się, o ile ta płyta mogła by być prostsza, mniejsza i tańsza, gdyby nie ten żółty futurystyczny slot i do tego garść jumperów.

A jeżeli chodzi o dwa rdzenie na 939, to w miarę możliwości finansowych i o ile ceny procesorów nie będą miały charakteru zaporowego, to może dam się skusić, bo taka opcja wydaje mi się bardziej sensowna niż pakowanie na tą płytę AM2.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OCWorkbench jest fajna recka :arrow: http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/AM2...%20Board/g1.htm

Czytalem ta recke swego czasu :). Szczegolnie zastanawia mnie - jak na tym zamontowac chlodzenie procesora inne niz standardowe? Wg mnie moze pomysl jest fajny, ale tylko jako ciekawostka (przynajmniej w naszym kraju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...