Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Moje się kręcą, tak jak niżej, ale to po pierwsze nie są te legendarne d43, a po drugie jak na standardowe taktowanie 3.0-3-3-8 przy 400Mhz, to i tak poszły możliwie jak na napięcie 2.7V. Wcześniej miałem 2x512 PDP i kręciły się dużo lepiej, tylko co z tego, jak 1GB RAM-u dławiło większość nowych gier a 2x1GB PDP kręciły się nie lepiej przy cenie wyższej o ponad 100zł <_<

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wielka naprawdę wielka szkoda że na asrocku nie można dać choć nieco więcej na pamięciach - na moim mogłem rozwinąć tak 460 a i to dosyć niestabilnie (np. jak podłączyłem drukarkę to zwis), standardowe V to 2.7V. Na nowej płytce dałem fakt że max (2.85V) ale za to 480 Mhz jest jak skała, próbowałem jeszcze więcej ale już nie da rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nedza z tymi Hynixami straszna, 416MHz:/ Ja juz mialem 2 zestawy ramu, Kingston 2x512MB latal u mnie na 480MHz na standardowym napieciu ale byl tak powalony, ze nie chcial ruszyc na dzielniku innym niz 200MHz co po przesiadce na MSI blokowalo mi proca bo lecac synchro nie moglem puscic wyzej niz 2400MHz ( a lata stabilnie na 2,6-2,7GHz). Pozniej kupilem te Hynixy 1GB co mialy byc z serii BT w nadziei na lepsze OC i padaka z nimi jeszcze gorsza, z laska na 440MHz chodzily. Teraz czekam na 2x1GB OCZ Special Ops ktore z tego co czytalem sa robione na gorszych dobrych Infineonach albo lepszych dobrych Infineonach a maja gwarantowane, ze na 3V je puscic mozna. Niektorzy magicy osiagali na nich 540-560MHz stabilnie. Zobaczymy co potrafia, na dniach juz powinny byc.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.O patrz mój sig

1 kość to goodram cl3 400

a druga to elixir na nanayach cl3 400

 

ps. ciekawe co by było na wyższym napięciu ;]

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pytania, są jakieś nowsze biosy które wyszły w tym roku? Chodzi mi bardziej o wersje do wgrania pod windowsem bo widzialem że na stronie z ocwb były jakieś nowsze ale pod dosa, a ja niemam stacji dyskietek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nedza z tymi Hynixami straszna, 416MHz:/ Ja juz mialem 2 zestawy ramu, Kingston 2x512MB latal u mnie na 480MHz na standardowym napieciu ale byl tak powalony, ze nie chcial ruszyc na dzielniku innym niz 200MHz co po przesiadce na MSI blokowalo mi proca bo lecac synchro nie moglem puscic wyzej niz 2400MHz ( a lata stabilnie na 2,6-2,7GHz). Pozniej kupilem te Hynixy 1GB co mialy byc z serii BT w nadziei na lepsze OC i padaka z nimi jeszcze gorsza, z laska na 440MHz chodzily. Teraz czekam na 2x1GB OCZ Special Ops ktore z tego co czytalem sa robione na gorszych dobrych Infineonach albo lepszych dobrych Infineonach a maja gwarantowane, ze na 3V je puscic mozna. Niektorzy magicy osiagali na nich 540-560MHz stabilnie. Zobaczymy co potrafia, na dniach juz powinny byc.

Gdy bym poluźnił timingi, to poszły by lepiej. W sumie to 420-425Mhz wyciągają na tych timingach, ale co z tego, jak procka już wyżej bujnąć nie mogę... Dlatego tylko tyle jest... Ale już dawno przestałem patrzeć na te cyferki. Grunt, że gry ładnie zasuwają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ilosc ramu to masz sluszna wiec co maja nie zasuwac:) szkoda tylko, ze tak nisko lataja. mi zalezy na wydajnosci a nie tylko ilosci ramu bo przy kompresji video nie dosc, ze proc zasuwa na pelnych obrotach to musi miec jeszcze wysokoprzepustowy ram, zeby waskich gardel w systemie nie bylo. stad potrzebuje sporo kretliwego ramu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I zapytuję, czy są tu użyszkodnicy ten płytki z procem x2 3800+ Toledo ??

 

Przekopię temat, ale dawno tu nie zaglądnąłem i mam powiedzmy delikatne obawy, czy resetować bios (nie OC'nięty) na default'owe ustawienia, bo jak dokładałem drugi GB ramu to były cyry puki nie zapodałem domyślnych.

 

Druga sprawa czy jest jakaś szansa na mini OC :)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zainstalować TuneXP a już w nim:

 

Memory and file system -> Ultra-fast booting

 

czyści prefetcha i defragmentuje pliki systemowe, u mnie zawsze daje dobre efekty.

Ja rozwiązałem to w ten sposób, że zamiast wyłączać hibernuje kompa. I tak działa tygodniami... miesiącami... aż mi się pomylą ikony albo muszę się przełączyć na drugi system, dopiero wtedy restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sprawa na dzisiaj wygląda tak:

- myslałem, że będzie po kłopocie, bo okazało sie, ze - nie wiem jakim cudem - źle podłączyłem kabel IDE. Znaczy niebieskim złączem dałem do dysku, zamiast do płyty.

Gdy to zmieniłem, problem jakby minął = komp sie włączał ładnie itp. ale nadal dosc dlugo trwalo wykrywanie napedów przy bootowaniu.

 

W końcu odłączyłem dysk IDE, zostawiając tylko dysk SATA2 oraz na drugim IDE nagrywarkę DVD. Po odłączeniu tego dysku bootowanie i wykrywanie napedów trwa 1-2 sekundy (wczesniej trwało to jakies 15-20 sekund).

 

Ah, dodam jeszcze, ze gdy dzisiaj pojawil mi sie bluescreen przy włączaniu kompa, to pisało coś o ACPI, ze niby BIOS nie obsluguje ACPI.

 

Nie wiem sam, co jest. Czy kontroler IDE pada, czy ten dysk IDE coś trefny.

---------------------------

Update:

Zamieniłem taśmy IDE pomiędzy dyskiem a nagrywarką oraz wyjąłem zworkę z dysku IDE. Była na pozycji Master, zrobiłem, że jest Single Drive. Teraz dyski przy włączaniu kompa wykrywane są błyskawicznie. Na razie bluescreen nie było.

Nie wiem więc, czy ta taśma była coś nie teges, czy ta zworka powodowała tak długie wykrywanie dysków. Pamietam, ze jak miałem inną płytę i ten dysk IDE był sam na kanale, zworka była tak samo (jako Master) i nie było problemów.

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z pamięciami, możliwe że to problem z kompatybilnością...W tej chwili posiadam 3 kości pamięci Hynixa D43 problem w tym że momentami komputer wykrywa tylko dwie kości dzieje się tak najczęsciej po restarcie lub resecie...Zaobserwował ktoś u siebie takie coś? Zmieniłem bios i jest to samo. Troszke mnie to denerwuje aczkolwiek da się z tym jakoś wytrzymać. Wystarczy wyłączyć i włączyc kompa ale wolałbym mieć wszystko ok. Jest możliwość że jest to wina pamięci?(wątpie w to bo z Twinmosami miałem też pełno problemów na tej płycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płytę dual-vsta , wszystko było w porządku do momentu kiedy zdecydowałem się na zakup twardego dysku sata2. ( samsung p80sd - hd 160jj )

Instalacja sterowników z dyskietki przebiegła pomyślnie , postawienie na samsungu nowego systemu itd. Po zainstalowaniu większości sprzętu i kilku podstawowych programów - windows zwyczajnie przestał się uruchamiać - co ciekawe również w trybie awaryjnym! Zawieszał się przy wczytywaniu - czarny ekran i tyle. No mówi się trudno, format i postawiłem wczoraj nowy system. Wieczorem jeszcze działało ok normalnie się wyłączył a dziś rano znowu to samo - totalny zwis przy uruchamianiu.

 

Czy ktoś miał podobne problemy? czy to uwalony kontroler sata2 ? dysk został gruntownie sprawdzony nawet samsungowym programikiem diagnostycznym hutil pod dosem i jest ok.

Ja juz nie mam pojęcia co z tym jest ..

Dobrze że mam starego maxtora ide ze starym systemem ..

pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy z WD Caviar 80GB SATA2 (systemowy).

Przy uruchamianiu albo czarny ekran, albo blue screen. Wszelkie testy wychodza ok. SMART ok.

Drugi dysk mam podłączony pod IDE i smiga ładnie.

 

Co ciekawe, dałem nawet zworkę, żeby pracował na SATA i podlaczylem do kontrolera SATA to wogole jakies jaja były. Dysk nie chciał zaskoczyć. Tylko coś tam terkotał (typu szum i tyk, tyk....szum i tyk, tyk).

 

Wczoraj oglądałem coś w media player. Wlaczyłem pauze, za 10 minut wrocilem i blue screen. Dzis kopiowalem cos miedzy partycjami, blue screen.

System jest czysty. Skanowany ze 10X różnymi softami.

 

Nie wiem już czy to dysk pada, czy to cos z płytą nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie powiem Wam tyle, ze albo wybierajcie sie do sklepu po nowy kontroler sata 2 albo po nowa plyte. U mnie bylo to samo, jest to wina tego j*banego kontrolera jmicron. u mnie tez walil bluescreenami, system potrafil sie nie wczytac. identyczne objawy. do tego z czasem doszlo to, ze np. jak podkrecilem kompa to wstawal ok jak zrobilem restart i odkrecilem to system juz nie wstawal, walil bluescreen albo notorycznie sie wieszal przy ladowaniu.

Zaczelo mnie to do tego stopnia irytowac, ze sprzedalem niespelna roczna plyte na allegro i sie przesiadlem na MSI z siga. Cud miod panowie, zero stresu a OC o niebo lepsze. Szukajcie na allegro bo niedrogo chodza.

Radze rowniez obadac odczyt ze smarta w zaznaczonym miejscu. Jak macie tam pokazna liczbe to znaczy, ze kontroler sypie bledami a dysk musi to korygowac, stad sa takie jaja.

 

 

Tak pol zartem pol serio dodam, ze Asrock pod koniec mojego uzytkowania go w ogole zaczal szalec. Wzialem go do kumpla, zeby sprawdzic czy to rzeczywiscie wina kontrolera i podlaczylem go w ogole na innych czesciah. Obadajcie czestotliwosc taktowania Athlona 3000+ jaka zapodal Asrock. Jak to zobaczylem to stwierdzilem, ze bez zdjecia sie nie obedzie;)

 

 

Takich plyt szukajcie

http://www.allegro.pl/item231301109_taka_c...socket_939.html

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Z kontrolerem SATA II są jajca. Mój problem objawiał się w ten sposób, ze po włączeniu komputera, system albo się nie ładował, albo wywalał się na iksach. Po twardym resecie wszystko działało normalnie. Teraz dysk mam podpięty do kontrolera sata I i nie ma żadnych problemów. Jakiś większych spadków wydajności też nie zauważyłem. Aczkolwiek nie jestem w stanie tego dokładnie sprawdzić, bo nie znalazłem odpowiednika hdtach pod lina.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze rowniez obadac odczyt ze smarta w zaznaczonym miejscu. Jak macie tam pokazna liczbe to znaczy, ze kontroler sypie bledami a dysk musi to korygowac, stad sa takie jaja.

Hmm, ja mam u siebie wartosc 49....ale daję głowę, ze wczoraj było 35.

No nic, pobawię sie na razie SATA 1 i zobaczymy.

 

P.S.

Heh, pod SATA1 wogole mi sie nie odpala. Tylko mignie ekran ładowania XP i blue screen. Zworka na dysku włożona na SATA1 (bez niej jest to samo).

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Cud miod panowie, zero stresu a OC o niebo lepsze. Szukajcie na allegro bo niedrogo chodza.

No i co mam powiedzieć? Potwierdzam - wymieniłem i jestem zadowolony jak cholera :D

 

Obadajcie czestotliwosc taktowania Athlona 3000+ jaka zapodal Asrock. Jak to zobaczylem to stwierdzilem, ze bez zdjecia sie nie obedzie;)

OMG no comments... :lol: chyba naprawdę się sypie trochę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze w sobote bedzie 4 tydzien:)chyba ze chodzi ci o to ze nie wroci a oddadza kase, jestem za:)A sluchajcie jakas tania alternatywa dla MSI? Bo szkoda mi 200zl na mobo:)A zubrzycki wycowal neo4, a chcialbym miec gwarancje na sprzet:)Chyba i tak pozostanie mi to MSI za 182

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, trzeba bylo kupowac jak byly tanie, mowilem zeby brac i nie czekac. Zubrzyckiemu sie pewnie te plyty poza aukcja rozeszly bo on ma sklep we Wroclawiu, kumpel byl u niego to te plyty tam mial na stanie. Jak ludzie zobaczyli jaka cena to z miejsca sie pewnie rzucili. Dla samego "mienia" za 100zl z kawalkiem warto bylo kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konraf: Nic dziwnego, w końcu podpinasz do zupełnie innego kontrolera dysk.

No zgadza sie. Czyli co, jak to poprawnie odpalic? Da się bez formata? Czy usunać stery obecne, reboot, podłączyc pod SATA1 ?

 

Kurde, tez mi szkoda kasy na płytę pod S939. Moze jednak jakiś kontroler SATA2 na PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mi się udało wymienić tak że w sumie 10zł dopłaciłem więc czy ja wiem... za wiele do c2d/am2+/am3 nie straciłem :P

 

Asrock zły nie jest no ale na czymś oszczędzać musieli - teraz to się odbija :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...