Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Może mnie ktoś poratować i poradzić coś? Mój post na poprzedniej stronie na samym dole :)

przemienil ci sie w biosie dysk ktory pierwszy mial startowac. W boot sie wybeira ktory hdd ma byc pierwszy. A jak sie 2 ma i 1 wypnie to glupieje. I trzeba przestawic bo nei ma wogule wybranego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemienil ci sie w biosie dysk ktory pierwszy mial startowac. W boot sie wybeira ktory hdd ma byc pierwszy. A jak sie 2 ma i 1 wypnie to glupieje. I trzeba przestawic bo nei ma wogule wybranego.

 

Nie zrozumieliśmy się. W tej chwili mam już tylko 1 dysk, ten na SATA. I po pierwszym włąćzeniu kompa, BIOS wogle nie widzi żadnego dysku, Wyskakuje mi komunikat że muszę ustawić poprawnie kolejność botowania i gdy zrestartuje to jest już wszystko w porządku i BIOS nagle oświeca i wszystko łądnie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. W tej chwili mam już tylko 1 dysk, ten na SATA. I po pierwszym włąćzeniu kompa, BIOS wogle nie widzi żadnego dysku, Wyskakuje mi komunikat że muszę ustawić poprawnie kolejność botowania i gdy zrestartuje to jest już wszystko w porządku i BIOS nagle oświeca i wszystko łądnie wykrywa.

Oj rozumiemy sie wpinasz 2 dyski, wypinasz 1. I po tym jak wejdizesz do biosa w boot masz (hard drive) a nie nazwe dysku. I winda nie odpala ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj rozumiemy sie wpinasz 2 dyski, wypinasz 1. I po tym jak wejdizesz do biosa w boot masz (hard drive) a nie nazwe dysku. I winda nie odpala ^^

No dokłądnie jest tak jak piszesz. Robię tak jak radziłeś, ale BIOS jakby nie pamiętaj wpisywanych ustawień i codziennie mam ten sam problem przy uruchomieniu :( Coś robię nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokłądnie jest tak jak piszesz. Robię tak jak radziłeś, ale BIOS jakby nie pamiętaj wpisywanych ustawień i codziennie mam ten sam problem przy uruchomieniu :( Coś robię nie tak ?

 

Zastanawiałem się nad Twoim problemem, ale nie wiem, co Ci poradzić; u mnie problem jest mniej dotkliwy, mianowicie raz na jakiś czas bios gubi ustawienia bootowania, konkretnie że ma bootować z dysku na SATA II i w to miejsce pojawia się automagicznie dysk podpięty do SATA I. Wchodzę do biosa, zmieniam, zapisuje i jest ok - do następnego razu. Czasem jest to za dwa tygodnie, czasem pół roku. To, co przychodzi mi do głowy, to poprawienie wszystkich kabli SATA na obu końcach; wypięcie ich z dysku i płyty, ponowne wpięcie i lekkie poruszanie. Jeżeli masz jakiś środek do poprawiania styków, to popsikaj delikatnie na kable. Dwa razy miałem sytuacje, kiedy system zaczął mi ni stąd ni z owąd wywalać bsody. Po poprawieniu kabli przestało się to zdarzać. Odkąd zrobiłem to ostatnio, nie pojawił się też problem z utratą ustawień kolejności bootowania. Zważywszy na to, co w tym temacie zostało powiedziane o jakości połączeń i kabli SATA, może warto spróbować nawet wymienić kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dwa problemy i jestem prawie pewien ze to wina plyty.

 

1. Gdy gydsk jest podpiety do SATA2 albo go wogole nie wykrywa albo wykryje, zaczyna sie ladowac winda, dioda dysku swieci caly czas pasek ladowania lecia i tak cay czas. Gdy jest podpiety do SATA ladnie sie bootuje wlacza sie winda i tylko raz na jakis czas znowu sie zawiesza (ale juz w windzie), dioda swieci caly czas ale dysk nie mieli, restart pomaga.

 

2. Niedawno zakupilem druga gosc pamieci (taka sama) do duala, podlaczylem, zadowolony ze smiga chwilke pogralem i restart, i tak kilka razy.

Przelozylem druga kosc do innego slotu (nie dual channel) i smiga caly czas.

 

Co o tym myslicie ? Wina plyty ? Oddac na gwarancje ?

 

P.S. Aktualizacja biosu nie pomogla.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Twoim problemem, ale nie wiem, co Ci poradzić; u mnie problem jest mniej dotkliwy, mianowicie raz na jakiś czas bios gubi ustawienia bootowania, konkretnie że ma bootować z dysku na SATA II i w to miejsce pojawia się automagicznie dysk podpięty do SATA I. Wchodzę do biosa, zmieniam, zapisuje i jest ok - do następnego razu. Czasem jest to za dwa tygodnie, czasem pół roku. To, co przychodzi mi do głowy, to poprawienie wszystkich kabli SATA na obu końcach; wypięcie ich z dysku i płyty, ponowne wpięcie i lekkie poruszanie. Jeżeli masz jakiś środek do poprawiania styków, to popsikaj delikatnie na kable. Dwa razy miałem sytuacje, kiedy system zaczął mi ni stąd ni z owąd wywalać bsody. Po poprawieniu kabli przestało się to zdarzać. Odkąd zrobiłem to ostatnio, nie pojawił się też problem z utratą ustawień kolejności bootowania. Zważywszy na to, co w tym temacie zostało powiedziane o jakości połączeń i kabli SATA, może warto spróbować nawet wymienić kable?

 

Nie pomogło. Przeączyłem nawet kabel do drugiego złącza SATA i też to samo. Aż mi się nie chce wierzyć, że tak się mogło pokiełbasić przez podpięcie innego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło. Przeączyłem nawet kabel do drugiego złącza SATA i też to samo. Aż mi się nie chce wierzyć, że tak się mogło pokiełbasić przez podpięcie innego dysku.

Co do tego to może ustaw w BIOSIE na SATAII -->STRONG (chyba ze masz ustawione, a wtedy to niewiem jak ci pomóc może popróbuj zworkami na dyskach)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Teraz ja mam problem:

wszystko spoko OC ładnie idzie jak na 1,45v trochę gorsza wydajnośc niewiem czemu jak dokładam 1GB ramu ale to też ujdzie. Problem polega na tym że nie moge podłączyc neozdrady do tego kompa i jest to wina MOBO na 100% lub/i jej sterowników. Zjarałem Biostara NF4ST-A9-A01 i kupiłem to cudo za 100zł. Mam dwa modemy Sagem 800 i oba działaja z neo na dużo starszym sprzęcie i do tego USB 1.1 (pIV i PIII), a tutaj mam dwa różne przypadki:

 

modem numer 1 (starszy jakos tak z 4 lata ma) instalacja przebiega pomyslnie i pokazuje mi czerwony trójkącik i jedną diodę / czasami zdarzy się że zapali się na żółto co oznacza ze prawie działa ale z powrotem po kilku setnych sekundy wraca na stan czerwonego trójkącika

 

modem numer 2 (ze 2 lata ma) zawiesza kompa w róźnych momentach, nie chce komp odpalić z tym modemem, jak wyciągne wtyczkę z usb to odpala/ wywalaja zrzuty pamięci i inne smieci

 

Teraz najlepsze: Wszystkie porty usb działaja tak samo na modemy / wszystkie porty USB są sprawne sprawdzone bo:

podłączona kamera Logitech Sphere

podłączona HP PSC3180 PSC

klawiatura z myszką Logitecha na USB

IPOD Nano 4GB

2GB Kingstona

I wszystko działa i nie ma fajerwerków

 

Mam neta poprzez LAN który mi się podoba ale jestem zmuszony mieć na swoim kompie Neostrade :damage_wall:

Masakra czy jestem zmuszony do kupna routera??? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dwa problemy i jestem prawie pewien ze to wina plyty.

 

1. Gdy gydsk jest podpiety do SATA2 albo go wogole nie wykrywa albo wykryje, zaczyna sie ladowac winda, dioda dysku swieci caly czas pasek ladowania lecia i tak cay czas. Gdy jest podpiety do SATA ladnie sie bootuje wlacza sie winda i tylko raz na jakis czas znowu sie zawiesza (ale juz w windzie), dioda swieci caly czas ale dysk nie mieli, restart pomaga.

[...]

 

P.S. Aktualizacja biosu nie pomogla.

 

Pozdrawiam

Spróbuj zmienić kabelek SATA - miałem podobne objawy jak Ty, tj. zwisy podczas uruchamiania windy, zwisy w windzie, samo uruchamianie systemu trwało czasami nawet 15 minut. Po zmianie kabelka jak ręką odjął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się na tej płycie uruchomic C&Q pod Vistą??

Zapragnąłem ciszy w kompie i próbuję teraz wyciszyc cooler procesorowy, tyle że pod Vistą jakoś to mnie nie idzie :/ Proc odkręcony, w biosie włączona opcja C&Q reszta praktycznie Default - ale nie hula... Myślałem że brak sterowników pod windę, ale na stronie AsRocka ani AMD takowych nie znalazłem - więc chyba nie istnieją.

Jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to:

Asrock Dual -Vsta bios 1.30, San diego 3,7 (real 2200mhz), 256ddr i ac freezer 64pro (mx1), fortron 400W

 

Próbowałem podkręcać zgodnie z tym co piszą np. na dzike.pl (podkręcamy A64 - Faq)

 

obojętnie czy dam na sync czy async, obojętnie jaki mnożnik, memory div, voltage proca, płyty czy ramów występuje reset przy wyłączaniu komputera i wtedy nawet monitor się wyłącza (nie wykrywa sygnału)

 

nawet jak ustawię fsb 250mhz to komp wstaje, w windowsie superPi, benche wszystko ok ale jak chcę wyłączyć kompa lub ponownie go uruchomić to komputer się nie wyłącza i restartuje

 

Help smilies/mad2.gif smilies/scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie odnośnie V-Moda Asrocka. Czy można zrobić go ołówkiem?? Z tego co czytałem nikto o tym nic nie pisał, napisane jest, że najlepiej połączyć 2 piny za pomocą lakieru lub poprostu zlutować :). Nie bardzo chce kupować lakier za 25zł czy lutować po czym strace gwarancje. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie odnośnie V-Moda Asrocka. Czy można zrobić go ołówkiem?? Z tego co czytałem nikto o tym nic nie pisał, napisane jest, że najlepiej połączyć 2 piny za pomocą lakieru lub poprostu zlutować :). Nie bardzo chce kupować lakier za 25zł czy lutować po czym strace gwarancje. Proszę o pomoc.

Niestety na tego moda nie działa. Najlepiej jest to zrobić lutownicą. Sam się zastanawiałem czy użyć lakiery czy lutować. Popytałem kilka osób, które doradziły mi lutowanie. Naprawdę to jest kilka sekund roboty do tego banalnie proste(jak ktoś wcześniej lutował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze problem z podkręceniem na Asrocku Athlona 3500+ . Dochodze do 2.5Ghz, a dalej zaczynają się schody. Może być to spowodowane zbyt niskim napięciem?? Jeśli ktoś ma ten procesor na tej samej płycie był bym wdzięczny jak by napisał ile Mhz udało mu się osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to już było...ale niestety pisze z pracy i nie mam czasu na szukanie

 

kombinacja AC freezer 64 PRo plus płyta asrock dual sata z siga, plus

 

 

proc amd ze zdjętym(być może) IHS

 

nie będzie problemów?

 

probował ktoś?

 

bo nie wiem czy zdejmować IHS, niedlugo dostane x2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam freezera asrocka i X2 3800+(toledo)@2700 przy 1,5V(V core mod) i wszystko hula. Niestety ale przy tym taktowaniu i napięciu freezer już wymięka (temp. wtedy mam w stresie 63-65*C) i czekam na przypływ gotówki i zmieniam na termalrighta XP 120+jakiś wentyl i kręcę dalej.Zasilacz pewnie też do wymiany bo bardzo skaczą mi napięcia i dlatego takie słabe OC, może tylko soft się myli bo nie sprawdzałem miernikiem

Edytowane przez Cyna58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios oryginalny 2.30, ale raczej wgram nowy, nieoficjalny

 

tzn. tak: do 255 idzie synchro z ramem 2,5-2-2-5,

powyżej 255 muszę dać dzielnik 166 i obniżyć timingi do 3-3-3-8, ponieważ inaczej się nie zabootuje, co odbija się bardzo na wydajności, powyżej 302 się nie zabootowało, ale procesor jeszcze sporo może i pamięci też, więc kłopot jest z płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjelem ihs, zeskrobalem gluta, dalem ACS5, pod ACfrezer64 pro tez, IHS z powrotem nalozylem i na 2.4ghz na 1,35 mam jakies 40 stopni na obu jajkach w stresie(pi32mb)

 

chyba dam 250x10 z dzielnikiem 166, bo mi ramy wiecej niz 225 nie jada i bedzie spoko

 

uzywa tu ktos C'n'Q? (procz mnie :P) jesli tak czy warto pozostawac przy rmcpu, czy moze lepiej uzywac crystal cpuid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywa tu ktos C'n'Q? (procz mnie :P) jesli tak czy warto pozostawac przy rmcpu, czy moze lepiej uzywac crystal cpuid?

Używa, z powodzeniem i satysfakcją, bo kompa używam w taki sposób, że 90% czasu mnożnik stoi na x5 :P Co do drugiej części pytania to nie pomogę, bo używam crystal a z rmcpu nie miałem do czynienia. Crystal wystarcza mi w zupełności - działa płynnie, zmnienia mnożniki jak mu każe i zajmuje 1940K pamięci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...