Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dosc dawno nie sledzilem tegoz tematu i niestety wybaczcie, ze tak w buciorach przechodze do konkretnego pytania - otoz czy wie ktos jak ta plyta radzi sobie z kartami z serii GF 7XXX (chodzi o jakies niewytlumaczalne konflikty sprzetowe)? Chodzi mi konrketnie o low enodwe modele GF 7300GT i 7600GS - niezaleznie jakiej marki (choc planuje kupic Galaxy badz EVGA). Jesli ktos ma taka karte i chodzi mu bez problemu prosze zeby dal mi jakos znac, z gory dzieki!

 

edit: ewentualnie cos z serii GF 8600GS/GT.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pewien problem z OC...

Mam x2 4200+ 11x200

 

Stabilne HTT jakie udało mi się uzyskać to 275 ; 10x275 - przy takim taktowaniu ramy przy dzielniku 133 jadą na 183Mhz :/

Chciałem ustawić dzielnik na 166 lecz tu się pojawia problem , próbowałem na biosach : 2.30 2.10 OCWB8 , komputer nie wstaje.

Jak ustawie opcje Flexibility na Enabled to sprzęt się uruchamia w biosie dzielnik 166 ale w windows 133 :/ , jaka może być tego przyczyna ?

I co można zrobić żeby można było osiągnąć wyższe HTT ?

Edytowane przez dziadeke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dosc dawno nie sledzilem tegoz tematu i niestety wybaczcie, ze tak w buciorach przechodze do konkretnego pytania - otoz czy wie ktos jak ta plyta radzi sobie z kartami z serii GF 7XXX (chodzi o jakies niewytlumaczalne konflikty sprzetowe)? Chodzi mi konrketnie o low enodwe modele GF 7300GT i 7600GS - niezaleznie jakiej marki (choc planuje kupic Galaxy badz EVGA). Jesli ktos ma taka karte i chodzi mu bez problemu prosze zeby dal mi jakos znac, z gory dzieki!

 

edit: ewentualnie cos z serii GF 8600GS/GT.

Z 7600GS Galaxy nie mam problemow, choc nie podkrecalem jeszcze karty wiec pod wzgledem plyta + oc grafy nie wypowiem sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz i przperaszam za offtop. Z drugiej strony jakbym zamiescil to pytanie w dziale karty graficzne ->GF 8600, tez nie byloby to za bardzo zgodne z tematem ;). Tak czy siak nabylem Gigabyte 8600GT z tym pasywnym chlodzeniem, mialem kupic polecanego palita sonic+, ale niestety w moim zasiegu jej nie bylo, podobnie jak galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do tej plyty lepiszy [mniej problemow] dysk na ATA czy SATAII ?

 

Najlepszy to IDE. Z SATA I/II mozesz mieć różne jazdy (czytaj: Bluescreny) . Ja przełączyłem dysk SATAII w tryb IDE i zero problemów. Traci sie na tym (chyba) kolejkowanie NCQ ale przynajmniej jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadanie.

 

Wystarczy zrobic wsio jak bylo opisane na temat obslugi dyskow sataII i bedzie chodzic ok.

Sam mialem samsunga SAtaII i zero broblemow.

Wiec nie inwestuj w ATA.

Mam 2 dyski na sata w tym 300 gb na sata 2 i nie ma żadnych niebieskich ekranów.

W sumie odkąd mam tagana u-15 problemy z niebieskimi ekranami się skończyły.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac z doswiadczenia z ta plyta polecilbym jednak dysk ATA. Z kontrolerem JMicrona na tej plycie cos jest nie do konca tak jak byc powinno. Kilku osobom z forum dziala on zupelnie bezblednie, wiekszosc jednak na niego narzeka. Musialbys miec calkowita pewnosc, ze kotroler dziala bezblednie na twojej plycie. Najlepiej potestowac dysk kolegi z tydzien czasu czy kontroler nie powoduje bledow (smart->ultra ata crc error rate). U mnie on caly czas szwankowal. Objawialo sie to np. ciagle swiecaca sie dioda od dysku i niemoznoscia zaladowania systemu. Komp potrafil chodzic miesiac bez bledu a pozniej potrafil sie krzaczyc tydzien bez przerwy. Ostatecznie plyta zaczela tak wariowac, ze z powodu tego kontrolera zaczely wyskakiwac BSODy. Zmiana okablowania nic nie dawala. Po przelaczeniu dysku do gniazd sata1 nie moglem zainstalowac do nich sterow przez co system sie wieszal. Kupe nerwow stracilem przez te problemy i w koncu sprzedalem plyte na allegro zaznaczajac problemy z sata2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z kolei polega na tym, że... Komp się odpalał, nie było obrazu na monitorze (czyściłem agp slota, ruszałem kartą etc. etc.) i nie można było dać mu ani resetu, ani power off (4 sek.), dioda od hdd twierdziła, że dysk pracuje non stop (a w sumie nawet słychać go nie było). Wyglądało to tak jakby się płyta zawieszała na starcie - clear cmos zrobiłem nadal to samo.

 

Sęk w tym, że zapomniałem o 4 pinowej wtyczce - bez niej było tak jak pisałem gdy ją podłączyłem okazało się, że nic nie działa :D

 

Po wyjęciu znowu było tak jak było, popatrzyłem na wtyczke i zauważyłem że klamra na niej i na płycie (na gnieździe) jest tak ustawiona, że wcięcia na wtyczce do siebie nie pasują (kwadraty wchodziły do kółek i vice versa), więc obróciłem - wtedy poruszył się wentylator na procku, ale nic dalej wyciągnałem i znowu ten cold boot (bo to chyba właśnie tak się fachowo nazywa ;)). Mówie to ją obróce jeszcze (została jedna kombinacja) - komp w ogóle nie reagował po jej wyciągnieciu - może spaliłem płyte...

 

Ale wie ktoś dlaczego wtyczka nie pasuje do gniazda?

 

Najgorsze jest to, że nie mam tego głośniczka systemowego - być może bym się dowiedział co jest nie tak...

Tak więc ma ktoś jakiś pomysł? Co mogło być przyczyną cold boota i o co chodzi ze wtyczką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat używam SATA2 z dwoma różnymi dyskami. Działa, ale były jazdy. Z moim WDC z opisu jmicron nie działa na sterownikach asrocka - tylko stery jmicrona, inaczej bsody raz za razem. Na sterach jmicrona działa bez zarzutu - burst wolniejszy, niż na asrockowych, ale problemów zero...

 

SATA na płycie ma u mnie minusa za duże użycie proca przy odczycie (nawet po 15%). Poza tym zero problemów - mam na nim na stałe samsunga z podpisu i problemów brak. IDE używam tylko z optycznymi - dysku żadnego nigdy nie podpinałem, więc tu nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios do tej mobo polecacie,ciągle mam 2.10, a nie wiem który wybrać. Dodam, jeszcze, że bardzo gorący mam mostek północny, ostatnio miewam dziwne zwiechy, opisałem to tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253324

 

Nie wiem co robić :/. Ram przetestowany memtestem, 0 błędów, napięcia w normie, odkręciłem teraz cpu na razie nic się nie sypie, ale mostek strasznie gorący (przesmarować AS5?). Cpu bez o/c i po o/c w super_pi się nie sypie. Wsio w Ide podłączone poprawnie. Już sam nie wiem, wysiadam poprostu.

 

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/bios/bios.htm który? :|

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DUAL-VSTA i bardzo długo używałem na niej Maxtora właśnie na IDE - całkowicie bezproblemowo, tak jak powinno być.

Zachciało mi się niedawno większego dysku na SATA2 no i kupiłem Samsunga.. no i zaczęła się walka.. System zawieszał się przy wczytywaniu, resety guzikiem nie robiły różnicy dopiero za 2 lub 3 włączeniem ładował się ok i od tej chwili mogłem resetować cudować działało ok.

Do następnego dnia kiedy znowu się wieszał :)) Sterowniki przerobiłem chyba wszystkie możliwe..

Zrezygnowany chciałem już to wszystko sprzedawać za bezcen .. jednak jakimś cudem pewnego pięknego dnia nie zawiesił się tak jak się tego spodziewałem.. i dziala już tak świetnie ze 3 miesiące.. boję się.. czy kiedy przyjdzie mi zainsyalowac na nowo system .. czy będzie znowu masakra? nie wiem .. póki co żyję i cieszę się z braku problemów ;)

Pozdr! dla wszystkich twardych posiadaczy DUAL SATA i VSTA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam problem z SATA na płycie z podpisu. Problem z pozoru błahy, ale niemniej istnieje.

Właśnie kupiłem 2 dyski SATA celem zrobienia macierzy RAID 0 i postawienia na tej macierzy systemu. Problem jest jednak ze sterownikami - instalator Visty nie widzi kontrolera Uli a nie ma dostępnych sterowników które możnaby załadować podczas instalacji z dyskietki.

Gdy na postawionej już Viscie zainstaluję normalnie drivery do SATA dyski są widziane bezproblemowo i mogę z nich zmontować macierz...

Czy jakaś szansa żeby to obejść? A może ma ktoś sterowniki pod Vistę które można załadować podczas instalacji systemu, to chętnie poproszę.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom wystarczy te stery wrzucic na dyskietyke/pendriva/cd(wszystkie nosniki sa obslugiwane podczas instalacji visty).... i poczas instali wybrac sterownik i wsio biega/lata/skacze zero problemow ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę kupić chłodzenie na NB, bo to przez to /po wnikliwych obserwacjach/ mam zwiechy po o/c. Poprostu temp za duża, NB się grzeje jak głupi. Czy to http://allegro.pl/item288629118__qoltec_ch...gwarancja_.html i to http://www.allegro.pl/item289247257__zalma...i_grafike_.html załatwi sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opłaca się wymieniać Venecję 3200+ na X2 Toledo 3800+? Widziałem własnie na allegro i nie wiem ... duży będzie wzrost wydajności?

 

ps. a nie dopisałem. Płytę mam ASRock 939Dual-VSTA - niech żyje po wieki !

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mój problem nie mogę znaleźć już rady przez dobry miesiąc z hakiem. Otóż mam płytę AsRock 939 Dual Sata II i na niej dysk Seagate na SATA. (w biosie non-RAID) (z SATA II były problemy więc odpusciłem). Pewnego dnia podłączyłem sobie kolegi stary dysk na IDE i się zaczęło! Szybko go wypiąłem ale problem został. Win XP nie uruchamia się za pierwszym razem. BIOS nie widzi wogle dysku. Pojawia się komunikat bym wybał dobrą kolejność botowania (wszystko mam ustawione ok, tzn hdd jako pierwszy). Musze zresetowac kompa i dopiero wtedy system rusza. Zmieniałem już kabel SATA, resetowałem BIOS zworką na płycie i nawet formatowałem dysk. Bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moradin

 

jasne ze sie oplaca. jak masz slabsze pamieci to nawet lepiej jest wybrac wersje 4200+ (rowniez Toledo) ze wzgledu na wyzszy mnoznik, a co za tym idzie latwiejsze OC.

 

 

@Pafcio01

 

jak podlaczasz jakies urzadzenie hdd czy jakis naped optyczny niezaleznie SATA czy PATA to w biosie natychmiast zmienia sie z ktorego dysku ma sie bootowac najpierw (a to ustawisz niezaleznie od kolejnosci bootowania ogolnie urzadzen np HDD->CDROM->Floppy)

 

bios przestawia ci na na IDE bo w kolejnosci kontroler IDE jest wyzej niz SATA.

 

trzeba o tym pamietac przy zonglerce dyskami/optykami

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście taki problem, że jak czasami resetujecie komputer lub go włączacie po krótkiej przerwie to myszka w ogóle nie reaguje? dopiero pomaga restart?

NIgdy tak nie mialem.

 

Moze myszka szwankuje? USB? PS2? Sprobuj przelozyc do innego portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi --> No ok, ale ja przy włączeniu kompa BIOS nie znajduje mi dysku twardego i nie uruchamia się XP. Wtedy muszę walnąć reset i nagle cudownie wszystko działa. BIOS zauważa dysk i od razu wczytuje system. Zastanawia mnie dlaczego muszę robić ten reset? Co się takiego mogło nagle stać, że się tak coś pokaszaniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moradin

 

jasne ze sie oplaca. jak masz slabsze pamieci to nawet lepiej jest wybrac wersje 4200+ (rowniez Toledo) ze wzgledu na wyzszy mnoznik, a co za tym idzie latwiejsze OC.

Mam 2x512 DDR400 Cl2.5 @ Cl2.0 Corsairów. i dlaczego jak tylko leciutko podwyższę FSB to mam blue scrina? za małe napięcie? nic w napięciach nie zmieniałem, więc jest na default. grafikę mam na razie na AGP, może to dlatego.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...