Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedaj to w cholere i kup c2d. szkoda roboty z jakimis plytami rozszerzen. no i jeszcze ta grzala 6400+. IMO pomylony pomysl.

Pomysl wcale nie jest pomylony .

 

Upgerade port jest calkiem dobry ,procek tez sie ladnie kreci x2 5200 2700Mhz aktualnie lata stabilnie na 3200Mhz .

 

Ludzie chwala ta upgerade Card tak ze IMO wcale nie pomylony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh nadszedl czas pozegnan :P

 

Rozstalem sie z Asrockiem i platforma AMD s.939. Cos mi sie moja plyta posypala i jakies mialem od dluzszego czasu trzaski w dzwiekowce i potem jeszcze jakies BSOD'y doszly. Plyta poleciala na serwis, a w miedzy czasie widzac ile moge dostac za swojego proca i RAM, postanowilem sprzedac te czesci i kupic cos nowszego. Asrocka kupilem w Proline i oczywiscie gwarancje uznali jednak z serwisiu wrocila jakas plytka microATX z integra. Bez problemu zgodzili sie na wziecie za cene mojego asrocka czegos w rozliczenie (dokladnie na tym polegal moj plan :P)

 

Tak wiec jestem szczesliwym posiadaczem E8200, 4x1GB KIngmax 1066, Gigabyte EP-35 DS3R DES i jeszcze dysiora dokupilem Samsunga F1 320GB.

 

czesci w sumie kosztowaly 1221zl - to co odzyskalem za swoje klamoty = 540,5zl (IMO deal stulecia :D)

 

takie tam pierwsze koty za ploty:

Dołączona grafika

 

 

 

vista 64bit SP1 plywa :D

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś RAIDa na tej płycie? Można botować z macierzy system? byłbym wdzięczny za jakiegś screena np z hd tacha.Co prawda mam model 939 Dual Vsta ale pewnie kontroler RAID jest ten sam.

Edytowane przez Daws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kontroler ten sam, bo i ten sam chipset.

Poszukaj w tym temacie i w jego archiwalnej pierwszej części (link w pierwszym poście, wyszukiwarka jest na dole tematu). Raida miał na pewno kolega ajsi - na wydajność nie narzekał, problemem zdaje się było wysokie użycie procesora, ale chipsetowy kontroler sata ULi chyba tak ma, bo i bez raida użycie cpu na sata mam sporo wyższe, niż na sata2 jmicrona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... coraz mniej osób używa poczciwych ASRocków :(

Miałem sprzedać tą płytę ale stwierdziłem ze nie ma sensu, bo wiele za nią nie wezmę.

Złożyłem wiec na tej płycie bratu kompa i jest bardzo zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie Asrock padł, mobo sypie bluescreenami jak głupia, na dodatek mam bios ocwb (nie pamiętam wersji) i nie mogę wgrać innego, bo przy flashu z fdd coś się sypie. Zmieniałem napędy fdd, zmieniałem dyskietki, żonglowałem i ni hu hu. Nie da się wgrać oryginalnego biosu i ciężko będzie z oddaniem jej na gwarancję. Jakby tego było mało, stary dysk Maxtora 120GB wypadł mi z ręki, spadł z niewielkiej wysokości na podłogę i odmówił współpracy. Jak można jeszcze flasha zrobić? Z poziomu Windowsa, to niemożliwe, ponieważ mobo sypie bsodami od razu po wejściu do Windowsa. Sprawdzałem na innych ramach, kartach graficznych itp.

 

Ze starego configa został mi Venice 3000+ E6, 1,5GB DDR400, stara buda, zasiłka Modecom MC350W, klawa, stary monitor 17'' Nec FE770. Warto dołożyć i wskrzesić ten config? Kupiłbym mobo do tego (na allegro ciężko, bo same syfy są), jakąś budżetową grafikę np 7300gt od Galaxy albo Palita, dysk mam 20GB pożyczony na ATA, później na SATA jakąś 200 bym kupił.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie Asrock padł, mobo sypie bluescreenami jak głupia, na dodatek mam bios ocwb (nie pamiętam wersji) i nie mogę wgrać innego, bo przy flashu z fdd coś się sypie. Zmieniałem napędy fdd, zmieniałem dyskietki, żonglowałem i ni hu hu. Nie da się wgrać oryginalnego biosu i ciężko będzie z oddaniem jej na gwarancję. Jakby tego było mało, stary dysk Maxtora 120GB wypadł mi z ręki, spadł z niewielkiej wysokości na podłogę i odmówił współpracy. Jak można jeszcze flasha zrobić? Z poziomu Windowsa, to niemożliwe, ponieważ mobo sypie bsodami od razu po wejściu do Windowsa. Sprawdzałem na innych ramach, kartach graficznych itp.

 

 

 

Spróbuj wyjąć jedną kość pamięci, odpiąć z płyty dokładnie wszystko, wyłączyć w biosie com, lpt, audio, lan i odpalić flasha z pendrive'a (chyba legacy usb support musi być). Później możesz spróbować z drugą kościa. A nawet jeżeli nie wyjdzie, to może i nawet z nieoryginalnym biosem też Ci przyjmą - nie takie rzeczy się zdarzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np ten może być

http://www.pctreiber.net/filebase.php?fileid=1487&lim=0

a oficjalny to ten:

http://www.pctreiber.net/filebase.php?fileid=323&lim=0

wypalasz na płytce jako obraz i uruchamiasz jako dysk cd botujący i samo wszystko się wgrywa poezja.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takim Asrocku mam problem z podłączeniem skanera Canon, skaner sprawny, chodzi na innych kompach pod XP i pod vistą, a na asrocku i XP ciągle po instalacji wywala błędy, że skaner niepodłączony (chociaż windows go widzi). To nie wina sterów od skanera bo chodzą na innych kompach. Windows na asrocku czysty XP home SP2 (oryginalny).

 

Najlepsze jest to. że z innymi urządzeniami pod usb nie ma problemów (kamera drukarka pendrive) a skaner dziwnie się zachowuje i nie da rady nim skanować.

 

Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używa ktoś z was najnowszych steroników Sata2 JMB36X_WinDrv_WHQL_R1.17.38WHQL ?

Znajdują się one tutaj

Jeśli tak to jak mają się one do starych sterowników ze strony Asrocka ?

Dokładnie jaka jest wydajność na nich i czy można na nich odczytać smart dysku w takim programie jak np. Everest ?

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam 3 problemy

 

1.Kumpel pożyczył mi swojego pendrive, abym wrzucił mu na niego dane. Po włożeniu pendrive system poprawnie go rozpoznaje. W momencie próby otworzenia pendrive następuje restart komputera. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy??.

Windows XP HE+ SP2, pendrive Sandisk 4GB Asrock 939Dual VSTA.

2.Na płycie uszkodzeniu uległ prawdopodobnie port COM. Czy mogę jakoś sprawdzić czy daje napięcia?może w BIOS'ie jest wyłączony(gdzie szukać tej opcji w BIOS'ie??).

3. Podczas uruchamiania lub restartu komputera w momencie kiedy pokazuje się jaki sprzęt posiadamy to w prawym dolnym roku monitora mam taki kod 50AC co on oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś odpalić płytę na "defaultowych" ustawieniach?

Chodzi zapewne o opcję Load Optimized Defauls czy coś w tym stylu?. Tak próbowałem i dalej to samo. Możecie mi podaćw jakiej zakładce w BIOS'ie są ustawienia portu COM i mógłby ktoś komu działa port COM podać jakie powinny być tam ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced-Super IO Configuration-Serial port adress- 3F8/IRQ4

 

Ps

No i stało się zmieniłem płytę na tę w podpisie.

Powodem wymiany była chęć odnowienia platformy i może wkrótce przejście na nowego phenoma.

Moja "stara" płyta wraz z "AM2 CPU Board" jest na zbyciu (komplet funkcjonuje bez zarzutu).

Mogę także sprzedać samą przejściówkę pod procesory AM2-jeśli ktoś jest zainteresowany.

Przejściówka :

http://www.asrock.com/mb/spec/AM2CPU%20Board.asp

Na polskim rynku jest nie do dostania.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was instalując najnowszy sterownik JMB36X_WinDrv_R1.17.39WHQL z dyskietki do Sata2 podczas instalacji systemu też ma takie objawy jak:

- zostaje 2 lub 3 razy wyświetlone okienko podczas instalacji systemu, że sterownik nie podpisany cyfrowo

- zostaje wyświetlone okienko, że jakiegoś tam pliku brak (końcówka jego to .cat ).

 

Co jest tego przyczyną ?

 

Dodam, że dyskietkę przygotowałem w ten sposób, że po jej sformatowaniu skopiowałem na nią wszystkie 4 pliki z katalogu floppy32.

 

Dobrze przygotowałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz sterownik z poziomu windows czy przy instalacji systemu?

Napisałem powyżej, że z dyskietki podczas instalacji systemu.

Gdy instalowałem już z poziomu windowsa było wszystko ok. jednak wolę instalować podczas instalacji systemu, bo wyczytałem, że tak jest najlepiej.

 

Proszę o odpowiedzi na powyższe pytania. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest znacznie prostsze i ułatwiające życie rozwiązanie.

Ja po prostu zrobiłem sobie instalkę windows z wgranym już driverem do sata2 przy pomocy n-lite (lub v-lite pod vistą)

Po zrobieniu sobie przerobionego obrazu wypalasz płytkę i masz gotową instalkę. Można wtedy zwyczajnie wykręcić z komputera napęd fdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim dźwiękiem podczas użytkowania systemu?. Dzwięk wystąpił podczas normalnej pracy na komputerze.

http://www.wrzuta.pl/film/rfLTZdBfMk/20081205042

 

:::CPU:::AMD Athlon X2 4200

:::Mobo:::Asrock 939Dual VSTA

:::GPU:::BFG Geforce 7800GS OC 256DDR III

:::RAM:::1GB Kingston DDR 400 CL 2.5

:::HDD::: Samsung SP120GB + SP40GB

:::PS:::Delta 350W DPS-350PB-2

:::LCD:::Samsung SM931BW

:::Speakers:::Modecom MC 9860

:::Case:::CoolerMaster Elite 330

:::Windows XP Home Edition:::

Edytowane przez Levuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...