Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram przedmowce. Ja zmienilem paste na arctic silver na mostkach i wrzucilem tam jakies wiatraki 40mm z odzysku. Zeby nie halasowaly mozna im lozyska przesmarowac jakas wazelina albo zwyklym kremem (tlustym) badz mascia z witamina a. Mostkow i tak nie krecimy a taki zabieg wystarcza, zeby utrzymac ich niska temperature. Zreszta polecam przesmarowanie wszystkich wiatrakow jakie posiadamy, u mnie w obudowie chodzi aktualnie 8 (wliczajac procek, zasilke i inne standardowe) a te co mialem z odzysku przesmarowalem i jest cisza.

 

Chlopaky moderatory-zamknijcie tamten temat bo tam jeszcze niektorzy pisza. Fenks:)

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na samym pczatku miałem z "odzysku" ale sie cos posypał i robił straszny huk <_< to go wyminiłem.

 

 

P.S.

Tamten temat zostanie zamkniety najpozniej wieczorem ;) i oba zostana przyklejone

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzedaje proca, płytę i grafę no i mam taką propozycję od znajomego z sieci:

"SEMPRON 3000+ - potrafi skoczyć do 2650Mhz a na napięciu 1.45 chodzi bez problemu na 2520Mhz + ASROCK DUAL SATA, płyta ma ponad miesiąc ; za proca i płyte 350zł, płyta działa bez zarzutu."

 

Jest sens pakować się w tego Asroka i Sempa? 350zł to dobra cena?

Napędzi to jakoś 7900GS? Dzięki za pomoc, jak wrócę do domu to rozpocznę przeszukiwania na sieci testów i innych, piszę od razu, bo być może już jutro zabiorą mi bebechy starego kompa...

Edit:

Czy ten Asrocek nie będzie sprawiał kłopotów? W podpisie reszta urządzeń które będą podpięte do kompa ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie, ze Mobo jest niezle. Mecze kompa juz dwa tygodnie (doslownie, krecenie dwujajowca, kompresja wideo=>rdzenie ~90%uzycia) i jeszcze mi sie ta plyta ani razu nie wysypala, juz predzej pamieci Kingstona polecialy bo nie dawaly rady. Zasilanie plyty jest na tyle wytrzymale, ze nie ma problemu z obsluga dwujajowca, a np. niektore Epoxy i Abity swietnie radzace sobie z jednojajowymi jednostkami na dwujajowych sie wysypuja (zasilanie proca). Takze jest sens kupic ta plytke z tym sempem a za jakis czas kupic nawet dwujajowca do niej mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie proszę co lepiej kupić (pod OC bo chyba Kingston HyperX nie wypali) mam do wyboru :

Geil UltraX DDR400 ( 2X512)

Patriot XBLK DDR400 ( 2X512)

ew mam jeszcze A-DATA DDR500+ Vitesta (ale nic na ich temat jak się kręcą nie wiem)

a może coś innego równie dobrego ?

(G.Skill PC4000 niestety prawie niedostępny nawet w USA) osobiście poluje na 2 X 1 GB ale nie wiem czy trafię.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Patrioty XBLK. Ja mam G.Skill HZ PC4000 i jestem z nich zadowolony, jak zaproponujesz satysfakcjonująca mnie sumę to mogę Ci je odsprzedać (jak jesteś zainteresowany to pisz na PW). Pozdrawiam

 

EDIT: XBLK są na TCCD - z napięciem 2.8V nie powinno być problemów by uzyskac dobre wyniki.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja załozyłem w piatek. Ale musze jeszcze zmodyfikowac lekko ustawienie ich bo te od pamieci grzeja sie nawet do 50 paru stopni :| i musze wieksze tam załozyc.

A radiatorki kupiłem takie za 3 zł zestaw dwoch na NB i SB. Nastepnie brzeszczot i mozolne przycinanie i wycinanie :D

Na innych plytach gdzie mosy sa w jednym rzedzie mozna je jednym duzym radiatorem chłodzic niestety na asrocku sa ułozone beznadziejnie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten proc będzie za słaby do tej grafy.

Fakt, zamiast 90klatek bedzie mial 50 :D co i tak nie zmienia faktu ze ma crt17" i bedzie gral w 1024x768.

 

Bierz, tragedii nie bedzie, najwyzej kiedys zmienisz proca a grafe juz bedziesz mial.

Moj a64 tez idzie tylko na 2,4 z groszem i co mam sobie nie kupowac 7900gs bo proc za slaby, a odpowiedni bedzie 7300gt ktory w najblizszych gierkach wyzionie ducha przy 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac jeszcze do tego chlodzenia to czy od feezjera dolaczona jest jakas pasta czy cos ?? czy odrazu posmarowac Arctic Silver`em ?? i na ile taka tubka wystarcza ?? oraz w jakiej ilosci naniesc na procek czy chipset ? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...