Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj otrzymałem paczuszkę z nową płytką VSTA, ale mam problemze zintegrowaną sieciówką - nie działa.

Instalowałem już wszystkie dostępne sterowniki (ze strony asrock i ali), zmieniłem BIOS na 1.30 i ciągle zonk!

Windows normalnie widzi kartę i twierdzi że to urządzenie działa poprawnie, ale jak podpinam kabel sieciowy to wywala się na ustalaniu adresu IP po czym pojawia się komunikat o ograniczeniach sieci :/

Miał ktos może podobne problemy? Jak mam uruchomić to cholerstwo?

Na razie jadę na starej sieciówce pci, ale coraz bardziej obawiam się, że MB do wymiany pójdzie...

 

pozdro

Też tak miałem, kiedyś na pewnej płycie postanowiłem sprawdzić czy działa sieciówka, instaluje wszystko i zonk, i rzeczywiście musiałem podac te nowe dane MAC i te inne adminowi LAN-a , i potem śmigało

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sorki ale wrócę jeszcze trochę do wcześniejszego tematu:

 

Hey, ale ja na tych ramach raczej nie będę podkręcał bo wiem że są za słabe :) a takie mam, bo moje MoBo szybszych nie obsłuży ;) A nie mam jak sprawdzić ich podkręcalności bo moi znajomi jeszcze jadą na starych kompach pod socket A. :) Wszystko w swoim czasie.

:blink: Przecież gdybyś do tej płyty wsadził ddr400 to by chodziły na 266 i nie byłoby problemu.

Kumpel miał kiedyś podobną sytuację i chodziły mu ok a i teraz są przydatne.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystko leciało z automatu (opcja Obtain IP address automatically), net mam z Multimedii.

Czyli żeby działało muszę się z nimi kontaktować i podać MAC?

 

IP dynamiczne.

Dokładnie.

Jednak nie widzę większego sensu przesiadania się na karte zintegrowaną. Zewnętrzna gwarantuje większy komfort

w przypadku zmiany płyty czy nawet kompa. A z automatu to masz tylko logowanie do neta, a serwer rozpoznaje cię

na podstawie numeru MAC, który jest na sztywno przypisany do konkretnej karty.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jednak nie widzę większego sensu przesiadania się na karte zintegrowaną. Zewnętrzna gwarantuje większy komfort

w przypadku zmiany płyty czy nawet kompa. A z automatu to masz tylko logowanie do neta, a serwer rozpoznaje cię

na podstawie numeru MAC, który jest na sztywno przypisany do konkretnej karty.

Dzięki wielkie za wszelką pomoc, sytuacja opanowana.

Pomogła informacja znaleziona na stronie Multimedii:

 

Należy zresetować modem (wyłączenie zasilania modemu). Modem przydziela adres IP dla jednego mac adresu karty lub USB, jeśli nie dokonamy restartu tego modemu nie przydzieli on adresu IP dla urządzenia o innym mac adresie.

A starej sieciówki potrzebuje w starym kompie ;)

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak zmieniałem kompa (2 lata temu). U nas na wsi operator kablowy od którego mam neta tak mi polecił żeby zresetować modem i wsio. U nich zostanie zapisany nowy MAC mojej nowej karciochy.

 

@LukasAMD: nie wątpię że twojemu koledze dzis sie bardziej przydały DDR400 niż 266, ale jak ja składalem kompa (ho ho kiedy to było :D) to czterysetki były bardzo drogie w porównaniu z moimi 266MHz, więc nie pakowałem się w to. Po drugie nie myślałem wtedy za bardzo o nowym kompie i tak jak dzis np. DDR2 za bardzo mnie nie interesują, bo będę brał DDR400. I tak się kręci ta spirala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A to trzeba było tak od razu ;) Jeżeli chodzi o koszt to wiadomo że można zrozumieć taki zakup ponieważ każdy kupuje to co jest na jego kieszeń ;)

 

PS: Ja też się DDR2 nie interesuję... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reynevan: gdzieś czytałem że na tej płycie czyli 939Dual VSTA ktoś upchnął 4x512 DDR400 i było ok. Zresztą ja tak planuje z czasem ;) i nie liczę na żadne "niespodzianki".

Ale mógłby ktoś to poprzeć swoimi doświadczeniami. :)

 

BTW: dzis mało kto ma 2GB ramu bo to jednak wydatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a na takim 4x256=1024mb można by zapomniec o OC?? :-|

Nie rozumiem? 1GB spokojnie wystarczy do OC, ba - nawet 512 ci starczy. Byle były markowe B-) oczywiście im więcej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem? 1GB spokojnie wystarczy do OC, ba - nawet 512 ci starczy. Byle były markowe B-) oczywiście im więcej tym lepiej.

sinsx, bez urazy ale poducz sie jeszcze w kwesti a64

nie rozchodzi sie tu o rozmiar pamieci a raczej o kwestie kontrolera pamieci.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozchodzi sie tu o rozmiar pamieci a raczej o kwestie kontrolera pamieci.

Dokładnie, pytam bo chciałbym kupic drugie 2x 256mb albo 1x512, jak bedzie lepiej 4x256 czy 2x256+1x512?? Co na to kontroler pamieci w CPU i płyta główna??

 

p.s wiem że lepiej by było sprzedac to 2x256 i kupic 2x512 ale mimo wszystko pytam o w.w opcje

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jesteś w sieci LAN, więc musisz zapodać Administratorowi numer MAC nowej karty.

Polecenie w oknie konsoli CMD ipconfig /all pokaże ci numer fizyczny karty.

Z tego właśnie powodu lepszym rozwiązaniem jest karta na PCI, bo komputer może się zmienić, a

połączenie z netem pozostaje. W wielu sieciach zmiana numeru MAC jest płatna. Jedynym utrudnieniem

może być mała liczba slotów PCI, ale to już inna bajka.

A nie łatwiej nadać/zmienić MAC nowej karty na ten ze starej? ;) Link do programu MAC MakeUP, z którego pomoca zmiana MACa to nie problem:

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przesmarować mostki bo to co tam sie znajduje i wrażenia po zdjęciu radiatora opisywałem pare stron wcześniej :mur: Jakiś biały glut (woda??) machnięty gdzieś w rogu chipsetu, masakra, lepiej wziąśc porządnej pasty i przesmarować bo niema co :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się B)

u mnie to było niby nałożone w porządku jednak jakość tego "czegoś" zwanego kupą przeraża :mur:

i dlatego przesmarowałem sobie pastą która była z radiatorem zalmana :) starczyło nawet żeby grafikę przesmarować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja też się zgadzam. Niech to coś pociągnie nawet 2 lata a wtedy przegrzanie i po płycie (i po gwarancji bo się skończyła). Zanim nie zaglądnąłem pod radiatory NB i SB nie wierzyłem do końca że jest AŻ TAK źle... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...