Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@ Welyk, no i doigrales sie, zaraz którys z "mistrzow" cie pojedzie. Na szczescie nie jesteś sam, ja chcialem sie jeszcze dowiedzieć czy V-mody robi sie identycznie na jak na Dual Sata ?? Zaznaczam, ze pytanie kieruje do tej uprzejmej częsci użytkownikow i w tym miejscu nalezy się pozdro dla YawaHaCHi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Na dole tematu jest pole gdzie trzeba wpisać słowa kluczowe. A wpisz vmod lub vsta różnica i co jaki wynik????!!!

 

Oczywiście jest jeszcze 1-sza część tematu

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wgrac nowszy bios, nawet jesli nie bedzie sie bawilo w podkrecanie? Mam obecnie na VSTA chyba standardowy 1.00. Jak wielka roznica jest pomiedzy tym biosem, a biosem 1.2?

 

p.s.

VSTA bez problemu zgrala sie z riva tnt2 m64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wgrac nowszy bios, nawet jesli nie bedzie sie bawilo w podkrecanie? Mam obecnie na VSTA chyba standardowy 1.00. Jak wielka roznica jest pomiedzy tym biosem, a biosem 1.2?

 

p.s.

VSTA bez problemu zgrala sie z riva tnt2 m64 :)

Zawsze jest warto, bez wzgledu czy to jest k.graficzna/nagrywarka czy plyta glowna.

Producent przewaznie poprawia jakies bledy, niekiedy cos tam skopie :D ale przewaznie jest na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie: Jak sciaga sie radiatory z mostkow? Trzeba odkrecic te bolce na sprezynkach?

Trzeba ścisnąć te bolce z drugiej strony laminatu płyty, a następnie wypchnąć je przez otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra, przyszedłem do domu i pasta już była :D zabrałem się więc do roboty.

 

Wyciągnąłem płyte i odczepiłem radiator NB:

 

.................................................................

 

CO TO ***** JEST???????!!!!!!!!!!!

 

Jakiś biały "kleik" i to w takiej ilości że szkoda gadać,

 

dodaję zdjęcie (sorki za jakośc, robione przez komórkę):

 

Dołączona grafika

 

Przesmarowałem AS5 i na bank będzie dużo lepiej.

Ściągnąłem chłodzenie z SB i tutaj:

 

......................................................

 

AAAAAAAAAAAA!!!! ZNOWU?????!!!!!!! ;) :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przesmarowałem, założyłem wszystko działa jak narazie ok.

Uważam że wymiana pasty na asrocku jest potrzebna (o ile nie niezbędna) - to "COŚ" co jest na nim standardowo raczej po pewnym czasie zamieni się w proszek i straci jakiekolwiek właściwości a co za tym idzie narażamy się na uszkodzenia płyty.

 

A tu jeszcze jeden minus - wykonanie radiatorów.... nie są zbyt gładkie, gołym okiem widać spore niedoskonałości a to raczej niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zdaje sie że będe musiał dopaść NB :twisted: bo z tego co widze po fotkach Lukasa tam też jest syf :?

Broń Boże ;) !

 

SYF to o wiele za mało powiedziane... tam jest normalny BURDEL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze jeden minus - wykonanie radiatorów.... nie są zbyt gładkie, gołym okiem widać spore niedoskonałości a to raczej niedobrze.

ja bym sie bardziej martwil wykonaniem NB gdzie najwieksza czesc ukladu (kolo na srodku) nie ma bezposredniego styku z radiatorem (to kolo jest ponizej poziomu krzemu). podobna sytuacja byla chyba ze starymi geforce'ami 4 (z tego co pamietam), niektorzy sie decydowali na szlifowanie ukladu dla polepszenia styku, ja zrobilem to samo z nb na tym asrocku. zeszlifowalem krzem do poziomu okraglej blaszki na srodku ;) ciasno tam troche jest (w okolicach nb) ale dalem rade, a czy pomoglo to nie wiem, ale bez nawiewu (oczywiscie nawiew mam ale dla sprawdzenia wylaczylem na chwile) radiator od nb jest bardzo goracy co swiadczy o dobrym "zbieraniu" ciepla z ukladu. a wiekszosci nb zaczyna sie dopiero mocno grzac jak korzystaja z karty na pci-e, ja mam jak widac jeszcze na agp

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez NB jest gorące ;) Przy PCI-E powinno być jeszcze cieplejsze ;]

@Fredek

Ty masz 9700 pro z tego co widze, a to nie jest pci-e ;] I nie nie jest to normalne, że przy grafie na pci-e nb jest lekko ciepłe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam grafę na PCI-Express i przedtem raditor (praktycznie cały) był lekko ciepły - po przesmarowaniu AS5 jest częsciwo (dolna częśc) gorący a częsciowo (górna część) ciepły -> czyli zmiana pasty coś jednak dała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A po co bede coś szlifował - jeszcze coś uwale i będzie problem - bez AS działało, teraz już jest lepiej. Będę miał kase to i o nawiewie się pomyśli conieco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 9700 pro z tego co widze, a to nie jest pci-e ;] I nie nie jest to normalne, że przy grafie na pci-e nb jest lekko ciepłe...

Sorki literówka sie wkradła :wink: Chodziło oczywiscie o to czy normalne jest przy grafie na AGP że NB jest leciutko ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyszedłem do domu i pasta już była :D zabrałem się więc do roboty.

 

Wyciągnąłem płyte i odczepiłem radiator NB:

CO TO ***** JEST???????!!!!!!!!!!!

 

Jakiś biały "kleik" i to w takiej ilości że szkoda gadać,

Przynajmnie trafili tym szjsem w miarę na środek. A nie gdzieś z boku tak jak u mnie ;)

Na czymś muszą oszczędzać, a płytka jeżeli się popsuje to gwarancji i tak już nie będzie, więc nie ich problem <_<

 

Edit: ja mam kartę na AGP, jak jeszcze nie miałem zalmana z nawiewem na NB to można się było oparzyć.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka panowie sluchajcie powiedzcie mi czy nie popelnilem bledu zamawiajac dzisiaj plyte Asrock 939dual-vsta.??? Bo kierowalem sie tym ze jest to przeciez ta sama plyta co zwykla 939 dual jednak jako ze nie bylo jej na stanie magazynu i w sklepie powiedzieli mi se ta jest lepsza wersja tej zwyklej to ja prostu zamowilem. Powiedzieli mi ze tama lepsz dzwiek na plycie i wiecej mowzliwosci oc juz w standardowym biosie. Czy dobrze zrobilem czy odwalilem lipe? Wogole to wszystko takie w pospiechu bo miala byc tylko grafika na agp pod stara plyte a wyszla nowa plyta nowy procek i lepsza grafa pod pci-e:) Powiedzcie mi dobrze zrobilem z ta wersja v-sata czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toman

Wszytkie mody sa identyczne. Jak juz mowilem sekcje zasilania pozostaly niezmienione na VSTA w stosunku do SATA2.

@kaktusr

Nie popelniles bledu,a co do roznic patrz moj poprzedni post na 3 stronie.

 

BTW Ja u siebie problem z radiatorami na NB i SB rozwiazalem bradzo szybko. Ten z NB zalozylem na SB (moga byc problemy z dluzszymi kartami graficznymi), a na NB wsadzilem zlotego zalmana. Wszytko przesmarowane AS5. Prosto, chlodno i cicho :D

Edytowane przez YawaHacHi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff no to juz ulge czuje. Panowie dziekuje za odpowiedz bo sie uspokoilem :) Juz zdazylem doczytac co i jak wiec powinno byc ok. Co do oc to zmuszony jestem sobie darowac ze wzgledu na nie wyjasnione sytuacje z moja zasilka. Teraz tylko boje sie wlasnie o nowe czesci ze wzgledu na zasilacz, zreszta co do oc to niestety jeszcze blokuja mnie pamieci 2x256 + 512 wiec nawet sobie wdualu nie puszcze wiec lipa konkretna :(. Jeszcze male OT. powiedzcie mi czy przy konfiguracji 3.0+ asrocku + wlasnie te nieszczesne pamieci gf7600gs galaxy 256mb1.2ns i dysku ktory ma tylko 2mb "keszu" nie wiem jak to sie pisze strace duzo na wydajnosci jezeli chodzi o gry?Głownie chodzi mi tutaj o te 2mb w hdeku i te pamieci cholerne:/ w dodatku jedna z nich to kiczowaty elixir + 2 twinmosy

 

A co do róznicy miedzy SATA2 a VSATA u mnie w sklepie VSATA jest tansza o jakies chyba 5 czy 10zł !

Edytowane przez kaktusr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mozecie mi powiedziec (najlepiej kilka przykladow) ile dal wam mod na 1,55v.

Tzn ile mieliscie max na 1,45 a ile na 1,55 bo nie wiem czy robic, troche kiepawego proca mam, 1,375v 2,4ghz , ale ponad 2,5 juz nie chce nawet na 1,45 zrobic i dlatego pytam, bo chcialbym wiedziec jak to jest w przypadku tej naszej plytki po vmodzie.

 

1,4 V - na codzień 2745 MHz w pełni stabilne.

 

1,45 V - około 2820 MHz, nie testowałem dokładnie.

 

1,55 V - 2,9GHz z małymi groszami.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...