Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nastapily u mnie nastepujace zonki.

 

Wczoraj, to mi siostra mowila, nie widziala ona tego, mnie nie bylo w domu. Komp sobie chodzil, sciagal cos z emula, zero obciazenia, mowi, ze slyszy pikniecie z glosniczka systemowego-wchodzi do pokoju patrzy, komp sie sam zrestartowal. Pozniej chodzil 5 godzin na necie, wsio ok.

 

Dzisiaj dwa razy zdarzyl mi sie restart podczas ladowania windowsa, w sensie, ze pojawia juz sie niebieski ekran powitalny i wtedy restart. Poza tym wsio chodzi ok. Testy, super pi 16M stabilnie, na jednym rdzeniu puscilem dzis kompresje wideo (100%obciazenia) a na drugim 3dmarka 2003, czyli konkretne obciazenie kompa i wsio ok.

 

Martwic sie, ze z plyta cos nie tak czy to wspanialy system Bila Gatesa mi sie wysypuje, dodam, ze zdarzylo sie to na ustawieniach stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki memtestem i goldem zrob.

Zmien w 'moj komputer' zeby nie restartowal i zobacz co oznacza dany kod bledu

-----------------------------

 

Pytanko do uzytkownikow Freezera 64pro na naszej plytce:

Freezer zabiera gorace powietrze z NB (ciagnie z prawej do lewej, a pod wiatrakiem jest parzacy NB), w jaki sposob to rozwiazaliscie, bo mam tempy gorsze niz na boxie z tego powodu

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dysk SATA2 z obsługą (NCQ) jutro powinna do mnie dojść płyta Asrock DualSata2, mam pytanie co do niej. Jest różnica w odczycie danych po zainstalowaniu sterowników SATA2 przed instalowaniem windowsa czy nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś bardziej obyty mógłby wyjaśnić zjawisko Coldboot'ów ?

 

Mój sprzęt chodzi stabilnie we wszystkich programach testujących, od proca, grafę, ram. A raz na jakiś czas przy starcie kompa wraca mi do wartości domyślnych i przestawianie w biosie od nowa jest z deka stresujące.

 

z góry tnx.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

 

Jak dla mnie to fryzjer Pro sredniawka owiewa NB (non-pro to bym sie zgodzil). Ja u siebie problemn goracych radiatorow na NB i SB rozwiazalem dajac na boczna scianke wentyl 92mm. Nie masz tam miejsca? To wytnij sobie dziure tak jak i ja musialem :D

 

@Maks!

 

Troche nie rozumiem co masz na mysli. Po prostu walisz najnowsze stery w ver. 2.07 na flopa i ladujesz je podczas instalki windy (duszac F6) i po krzyku.

 

@fiskomp

 

coldboty to problem z wlaczeniem kompa (jak sama nazwa wskazuje zimnego). Znaczy, ze sie restartuje n razy zanim sie odpali. Piszesz, ze masz bios 2,20. Ja o nim nic dobrego nie slyszalem. Polecam 2,10

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja te swoje 3 restarty o ktorych pisalem wczesniej moge podciagnac pod miano coldboota wlasnie. W zasadzie to dwa, bo ten pierwszy to sie odbyl przy wlaczonym systemie, nie bylo mnie w domu, moze jakis spadek napiecia w sieci, wiecej takich jaj juz mi nie robil.

 

A te dwa lipne zaladunki windy zakonczyly sie, jak sie dzis zorientowalem, wlasnie resetem ustawien biosu (no moze poza data i godzina). Zorientowalem sie dzis jak spojrzalem do everesta i moje kingstony chodzily znow na 333, wiec smigiem do biosu i patrze, ze wsio poustawiane stock.

Z tym, ze u mnie komp sie nie resetowal n razy a tylko raz i pozniej sie wsio dobrze ladowalo, z tym, ze taka sytuacja sie 2 razy powtorzyla

 

Da sie cos z tym zrobic, czy to po prostu humor plycie nie dopisywal? A moze te coldbooty powoduja jakies ukryte konflikty sprzetowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje szybkiej pomocy w zalozeniu fryzjera na ta plytke bo ni uja mi nie idzie ;/ czy on w ostatniej fazie zapinania powinien stawic taki duzy opor ?? czy to montarzu sa potrzebne jakies srobki ?? bo na instrukcji sa jakies pokazane ?? potrzebuje jakiegos obrazka albo pomocy slownej (i duchowej) :D Pozdrawaim

 

ten aluminiowy radioator od NB mi przeszkadza ;/ czy ta dzwignia powinna isc z drugiej strony ?

 

ale wtedy wiatrak bedzie wial na dyski zamias poza obudowe ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje szybkiej pomocy w zalozeniu fryzjera na ta plytke bo ni uja mi nie idzie ;/ czy on w ostatniej fazie zapinania powinien stawic taki duzy opor ?? czy to montarzu sa potrzebne jakies srobki ?? bo na instrukcji sa jakies pokazane ?? potrzebuje jakiegos obrazka albo pomocy slownej (i duchowej) :D Pozdrawaim

Ja zakladalem fryzjerka kilka dni temu i wiekszych klopotow nie mialem, oprocz tego, ze dran jest duzy, moja obudowa mala, wiec bylo bardzo malo miejsca..Zadnych srubek nie potrzebujesz, potrzebny jest tylko fyzjerek i para rak (masz to chyba na wyposazeniu;-) Zaczepiasz te zaczepy po jednej stronie koszyka socketa, nastepnie robisz to samo po drugiej stronie i przesuwasz te dzwignie. To wszystko. Powodzenia, poradzisz sobie, bo to proscizna (oto moje wsparcie duchowe;-)

Edit. Dzwignia ma byc od gory, nie od strony NB. Wiatrak bedzie wtedy ustawiony od strony dyskow, a powietrze bedzie uciekac na tyl obudowy. Najlepiej jakbys mial tam jeszcze wiatrak wypychajacy powietrze z budy..

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dysk SATA2 z obsługą (NCQ) jutro powinna do mnie dojść płyta Asrock DualSata2, mam pytanie co do niej. Jest różnica w odczycie danych po zainstalowaniu sterowników SATA2 przed instalowaniem windowsa czy nie ma?

Z reguły po zainstalowaniu sterów do SATA2 pod instalacji windowsa, nie widać przyrostu wydajności... Przynajmniej u mnie i u kilku innych userów tej płytki :] Po prostu BURST się nie zwiększa, tak jakby stery nie działały :mur: Także lepiej zainstalować przez instalką windy [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze 2 pytanka czy musze jakos przestawaic zworki na plycie dysk ATA karta pod AGP ?? i czy ten fyzjer powinien byc na srodku ?? bo umnie tak lekko krzywawo jest

1. Zanych zworek na plycie nie przestawiasz, podpinasz tylko grafe do odpowiedniego portu :-) Natomiast interfejsem dyskow sterujesz z poziomu biosu..

2. U mnie tez stopka fryzjera nie lezy dokladnie po srodku czapki procesora. Jest lekkie przesuniecie - ok. 1 mm.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mi powiedzcie co zrobic z ta zasrana blaszka do tylnego panelu zamontowac jak jak pluyta bedzie juz w obudowie czy wczesniej ??

Blaszke mocujesz do pustej obudowy, jak bedzie w niej plyta, to juz jej tam wsadzisz. Ja o tej blaszce zapomnialem i mam z tylu ladna dziurke dla lepszej wentylacji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah lepsza wentylacja powiadasz ?:)az mi sie przypomina jak mialem sprzeta w przerobionej obudowie AT (big green tower) teraz w dragonie duzo wygodniej :) ale koniec OT

powiedzcie mi .. bo nie znalazlem tego aczkolwiek kiedys cos gdzies czytalem - teraz znalesc nie moge ... wam tez pierdzi z glosnikow np przy przewijaniu stron na zintegrowanej karcie muz. ?- w sumie mi to wisi .. bo uzywam live`a ale z drugiej strony chyba cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja nie mam takiego problemu - uważam nawet że ALC850 jest o niebo lepszy niż SB Live 5.1 (miałem kiedyś to wiem co gadam) nie mówiąc już o ALC650 czy C-Media 9739 (2 ostatnie to inne integry).

 

A co do blaszki - o ile dobrze pamiętam to kiedy ma się jakąś cyrkulację powietrza w kompie to każda taka dziura ją zakłuca czyli najlepeij z wentylami ale reszta szczelna. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to powiedzcie mi czy ta zintegrowana dźwiękówka jest lepsza od Sound Blaster 4.1 Digital?? Nie wiem czy bawic sie w tą integre bo jak dla mnie SB gra ładnie, (lepiej niż Audigy 2 Value) ale wole znać prawde :wink: Aha i czy ta integra obciąża proca w jakimś stopniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ale masz problem - odłacz SB i włacz w biosie realteka to się sam przekonasz i wybierzesz dobrą :P Ja tam nie narzekam, na głośnikach 2.1 nie mam żadnych problemów - dźwięk czysty a na obciązenie przy takim procu nie narzekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problem - odłacz SB i włacz w biosie realteka to się sam przekonasz i wybierzesz dobrą

 

E tam, znowu by sie burdel w sterach zrobił, ale jak będe przed formatem to koniecznie zobacze bo jestem ciekaw, ale nurtuje mnie tylko to czy ,,zżera,, proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie to jest 1-2 % gdy winamp i wmp naraz inne piosenki odtwarzają -wycenione "na oko" bo antywir jest cały czas włączony i nieco skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Spróbuj ale najpierw dosyć dokładnie usuń starą. Pastę najlepeij rozprować po procku w miare równomiernie, np. kartą telefoniczną, linijką itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah lepsza wentylacja powiadasz ?:)az mi sie przypomina jak mialem sprzeta w przerobionej obudowie AT (big green tower) teraz w dragonie duzo wygodniej :) ale koniec OT

powiedzcie mi .. bo nie znalazlem tego aczkolwiek kiedys cos gdzies czytalem - teraz znalesc nie moge ... wam tez pierdzi z glosnikow np przy przewijaniu stron na zintegrowanej karcie muz. ?- w sumie mi to wisi .. bo uzywam live`a ale z drugiej strony chyba cos nie tak.

LOL, mi tak pierdzi na GA-K8NSC-939 i mam wylaczona karte zintegrowana, bo kupilem audigy 4.

Sam nie wiem co tak pierdzi, ale pierdzi przy przwijaniu stron. Mialem nadzieje ze jak kupie dual-vsta to

problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...