Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czym odczytujesz temp. z NB, ale jeżeli się sugerujesz czujnikiem "płyta główna" to przypominam że w tym chipsecie go nie ma.

nx sensor,

everest

i tak, płyta główna, czy tam NB TEMPERATURE

 

kurde, JAK ROZGRZAĆ TO CHOLERSTWO BEZ PCI-E ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ma większą powierzchnię nie oznacza, że lepiej spełnia swoją rolę akurat na tym chipsecie. Wg. takiej teorii można by założyć, że najlepiej przykręcić 20cm wypiłowany kwadrat na chipa i będzimy mieć super chłodzenie.

 

A co ma chipset do tego? O_o

 

Jeżeli masz 5 radiatorów i pierwszy jest najlepszy a piąty najgorszy, to będą takie niezależnie od tego, czy przykręcisz je do mostka ULi, VIA, rdzenia karty graficznej, CPU czy kuchenki elektrycznej. Skuteczność radiatora oznacza ilość ciepła jaką będzie mógl odprowadzić w danej jednostce czasu - naprawdę nieważne skąd się to ciepło bierze. Co najwyżej jeden może działać lepiej w pozycji pionowej a drugi poziomej, albo jeden oddaje lepiej ciepło pasywnie, a drugi zyskuje trzykrotnie pod nawiewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma chipset do tego? O_o

...

W tym przypadku to, że ten Zalaman nie dolega /przykrywa/ całego chipsetu. Ale już nie w tym rzecz, nie chodzi mi o to, czy jest lepszy ten, czy tamten - taka dyskusja nigdy do niczego nie prowadzi, tylko, o to, że zakup tego Zalmana na NB mija się z celem, gdyż ten defaultowy doskonale spełnia swoje zadanie; po to został w taki sposób zaprojektowany, aby płyty nie wracały na serwis z powodu przegrzania chipsetu, nawet podczas O/C - po to przecież są opcje podnoszenia wydajności w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evil One zaden radiator nie przylega do calej powierzchni tego chipsetu dopoki go sobie nie zeszlifujesz (krzemu do poziomu okraglej blaszki). I co to w ogole jest za myslenie ze skoro bios pozwala na oc to cala plyta gl jest do tego przygotowana technicznie (chlodzenie) ?? :? to jest tak projektowane zeby sie nie psulo przy pracy w domyslnych ustawieniach, podkrecasz-martwisz sie sam o zapewnienie odpowiedniego chlodzenia chyba ze to ignorujesz i uwazasz ze nic nie ma prawa sie przegrzac :? to zebys sie kiedys nie zdziwil ...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evil One zaden radiator nie przylega do calej powierzchni tego chipsetu dopoki go sobie nie zeszlifujesz (krzemu do poziomu okraglej blaszki). I co to w ogole jest za myslenie ze skoro bios pozwala na oc to cala plyta gl jest do tego przygotowana technicznie (chlodzenie) ?? :? to jest tak projektowane zeby sie nie psulo przy pracy w domyslnych ustawieniach, podkrecasz-martwisz sie sam o zapewnienie odpowiedniego chlodzenia chyba ze to ignorujesz i uwazasz ze nic nie ma prawa sie przegrzac :? to zebys sie kiedys nie zdziwil ...

Heheh ... spoko, ktoś by pomyślał, że jestem jakimś lolem jeśli chodzi o O/C. Zostawmy to bo albo ja nie nadążam, albo ktoś za mną. BTW. szlifowanie "krzemu"? do poziomu okrągłej blaszki ... hmmm czemu nie tylko poszukam jakiegoś pilnika :-P. A tak wogóle to do wypełniania takich szczelinek służy odpowiednia pasta.

EDIT: czytaj ze zrozumieniem nie tylko ostatni post, ale też kilka poprzednich; pisałem, że rozglądam się za jakimś wiatraczkiem na ten chipset. Sam radiator niczego nie rozwiązuje, chyba że ma się jakiś 'huragan' w budzie. Niemniej na tej płytce radiator default wystarcza spokojnie do FSB 275.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej na tej płytce radiator default wystarcza spokojnie do FSB 275.

Ja robiłem do 330, więcej nie próbowałem :wink:

 

UPDATE:

 

Płytka odpaliła mi na HTT 380, ale przed ładowaniem windowsa wyskoczył mi komunikat że nie można załadować jakiegoś tam pliku, i spróbuj go skopiować jeszcze raz czy coś w tym stylu, co to mogło być?? Coś z dyskiem??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka odpaliła mi na HTT 380, ale przed ładowaniem windowsa wyskoczył mi komunikat że nie można załadować jakiegoś tam pliku, i spróbuj go skopiować jeszcze raz czy coś w tym stylu, co to mogło być?? Coś z dyskiem??

 

Ja tak miałem jak dałem za dużo MHz na RAMki, albo ustawiłem za niskie timingi :]

Może zapomniałeś zmniejszyć dzielnik pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem albo z ramem albo grafika, raczej procka i płyty nie podejrzewam. Moj sprzet to grafika radeon 9550 , 3000 athlon venice, dwie kosci kingstona właczone na duala chodz prawidlowo powinny byc na singla. Wiec problem wyglada tak ze czesto komp robi restarty, przegladam neta a tu nagle buu i restart, jedna kosc byla wymieniona poniewaz powodowala bledy systemu. dostalem niby nowa ale problem dalej wystepuje. Robilem juz kilka razy format i tez nic nie pomaga, moze to wina sterowinkow.Jesli ma ktos pomysl to bede bardzo wdzieczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem jak Hormonn: a mianowicie mam restarty poprzedzone blue skrinami :( wymieniłem dysk na SATA z IDE, i od tego się zaczęły problemy :(:( Może wie ktoś o co chodzi. Mam kompa jak w sigu (komp I). Pamięci nie podkręcałem, w zasadzie nic nie podkręcałem. I jeszcze jedno: dysk jest na SATAII ale pracuje na SATAI bo na SATAII jest nie wykrywalny :( tzn. w biosie jest widoczny, ale np. instalator xp go nie widzi i nie jest widzialny po uruchomienia go jako drugiego dysku na innym systemie. :( dosłownie katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma go zobaczyć, jak nie ma sterowników do Sata2?

Przy instalacji systemu, trzeba mu zapodać dyskietkę ze sterownikami. Najlepiej włożyć ją na samym początku, wtedy nie trzeba wciskać żadnego eF'a. Ewentualnie, Jak masz już gotowy do pracy system, wystarczy odpalić instalatora Sata2 pod windą i się przepiąć podczas restartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz zrobiłem tak: sterowniki zobaczył i było ok. Tylko ze po instalacji dysku nie wykrył :( co do instalowania pod XPkiem to tez nic nie dało. nie wiem czy nie mam na swojego mobo zwalonego portu sata2.

 

edit: nawet jak przestawiłem na tryb IDE to tez z początku wchodziło ok, ale potem juz tez nie wykrywał. A teraz leci na SATA i te stery działają na początku instalki xp. ale to sata-I, na IIce nic nie wykrywał.

Edytowane przez sinsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak dałem za dużo MHz na RAMki, albo ustawiłem za niskie timingi :]

Może zapomniałeś zmniejszyć dzielnik pamięci.

Przy HTT 380 ustawiłem dzielnik 100 i wtedy memki mają równo 200mhz, no ale nic, tak tylko chciałem sprawdzić możliwości płyty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to na OCW2 były problemy z 1T... zainstaluj bios oficjalny, np. 1.80 lub nowsze

 

Na biosach od 1.80 do 2.20 nie moge przekroczyc 9x245 przy timingach 2T i 1T, pamieci ustawione na 166MHz, na biosie 2.30 dzieje sie to samo , ale startuje na 1T, teraz musze tylko czekac czy powtorza sie restarty , oby nie :).

Denerwujące jest to ze nie moge przkroczyc na tych biosach 245x9 :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wina memek Kingstona (moduły 512MB). Ta płyta ma chyba jakiś problem z taką konfiguracją (Kingston Value 2x512MB). U mnie na konfigu 2x256MB zero problemów przy czasach 2.5-3-3-6 1T w dualu nie ważne na jakiej FSB, HT staram się trzymać na 1000, lub w pobliżu, nigdy nie przekraczając tej wartości.

A próbowałeś zamienić kości w slotach (tzn. przełożyć z niebieskich do czarnych lub na odwrót)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem, wczoraj zakupiłem nową obudowę do kompa ponieważ stara sie już wysłużyła a że nie miała front panela powstał mały problem. W instrukcji od Asrocka Dual V-STA podłączenie kabli opisane jest zupełnie inaczej co nie znajduje odzwierciedlenia na kablach ktore mam w obudowie do podłączenia zresztą sami zobaczcie i jak ktoś się na tym zna proszę niech mi powie jak ja mam to cholerstwo podłączyć :(

 

Usb :

Instrukcja : http://img157.imageshack.us/my.php?image=img2244kb9.jpg

Obudowa : http://img157.imageshack.us/my.php?image=img2242yn2.jpg

 

Audio:

Instrukcja : http://img157.imageshack.us/my.php?image=img2245td8.jpg

Obudowa : http://img86.imageshack.us/my.php?image=img2237ma3.jpg

 

Proszę was o pomoc bo zupełnie nie wiem jak to podłączyc a ten front panel byłby bardzo użyteczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

PŁYTA = Twoja buda

USB_PWR = 1. +VCC

P-5 = 1. -D Biały

P+5 = 1. +D

GND = 1. GROUND

i

USB_PWR = 2. +VCC

P-4 = 2. -D Biały

P+4 = 2. +D

GND = 2. GROUND

A audio hmm:

AUD-OUT-L = SPKOUT L Biały

AUD-OUT-R = SPKOUT R

BACKOUT-R = RETURN R

BACKOUT-L = RETURN L

MIC-POWER = MIC BIAS

MIC = MIC

 

Mniemam że się nie pomyliłem USB na bank dobrze co do AUDIO pisałem to na logikę, ale co do audio jak się pomylisz nic się nie stanie :) Powodzenia w montażu :>

Edytowane przez emblemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam że się nie pomyliłem USB na bank dobrze co do AUDIO pisałem to na logikę, ale co do audio jak się pomylisz nic się nie stanie :) Powodzenia w montażu :>

Ja się pomyliłem i dźwięku na płycie już nie mam :lol2: więc lepiej ostrożnie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello i reszta dzieki za odpowedzi juz udało mi sie podłączyć usb i audio i działa ale o tych dwóch zworkach jr1 i jl1 pierwsze słysze od ciebie i dopiero teraz wyczytałem w manualu jednak nie wiem czy te zworki u mnie są założone bo jeżeli tak to dziwne bo audio u mnie działa a watpie żeby standardowo były zdjete a ja niczego nie zdejmowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również żadnych zworek nie przestawiałem i wszystko lata do dzisiaj :)

a z front panelem problemu nie było na szczęście ;) przydała się instrukcja od Asusa bo były takie lepsiejsze obrazki :D

czytelniej wytłumaczone by mogło być w tym naszym manualu... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello i reszta dzieki za odpowedzi juz udało mi sie podłączyć usb i audio i działa ale o tych dwóch zworkach jr1 i jl1 pierwsze słysze od ciebie i dopiero teraz wyczytałem w manualu jednak nie wiem czy te zworki u mnie są założone bo jeżeli tak to dziwne bo audio u mnie działa a watpie żeby standardowo były zdjete a ja niczego nie zdejmowałem :)

 

Nowa kompletna płyta powinna mieć założone zworki JR1 i JL1.

Zworki JR1 i JL1 kierują podstawowy sygnał dla kanałów prawego i lewego z układu C-media bezpośrednio do tylniego gniazda Front Speaker (zielona dziurka). Płyta bez tych zworek oczywiście zagra, ale cienko, a poziom zakłuceń będzie na tyle wysoki, że anomalia w postaci przesłuchów lub świerszczenia w głośnikach pod czas szurania myszą staną się codziennością.

W przypadku instalacji front panela należy usunąć zworki JR1 i JL1, żeby przeciąć tor foniczny pomiędzy układem dźwiekowym, a gniazdem Front Speaker. W miejsce przecięcia toru fonicznego za pomocą konektora front panel audio znajdującego się na płycie głównej podłączamy nasz front panel w taki sposób, żeby sygnał foniczny z układu C-media dotarł do gniazda Front Speaker przez kable naszego front panela. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłączenie słuchawek do naszego front panela spowoduje odłączenie głośników głównych, bo o to przecież chodzi. W przypadku nie wyjęcia zworek sysgnał z układu dźwiekowego kierowany jest równolegle na głośniki i gniazdo słuchawkowe front panela i w takim przypadku podłączenie słuchawek nie odłączy głośników, a jedynie spowoduje niewielki spadek poziomu sygnału w obu odbiornikach i natychmiastowy wzrost zniekształceń.

 

Nie jestem pewien, czy wystarczajaco czytelnie przedstawiłem zagadnienie, ale fachowcy z Asrocka przeszli samych siebie ujmujac ten temat w słowach "If the jumpers JL1 and JR1 are short, both the front panel and the rear panel audio connectors can work."

 

Może jeszcze słówko o jakości dźwięku, bo taki temat wcześniej się przewijał.

Wydaje mii się, że układy RealTeka mają większą dynamikę sygnału niż C-Media, ale ta cecha może wynikać z uwarunkowań konstrukcyjnych płyty głównej i w zasadzie nie stanowi problemu, bo programowy korektor jest w stanie poprawić tą niedogodność.

W głośnikach na full bez sygnału nie słyszę żadnych przydźwięków, co oznacza że filtrowanie napieć zasilających i zakłuceń stoi na przyzwoitym poziomie. Nie oznacza to wcale, że zaraz będę piał z zachwytu, ale za taka kasę na prawdę nie ma co narzekać. Jak się wcześniej miało dwukanałowego RealTeka, to ośmiokanałowa C-media (przynajmniej dla mnie) jest sporym krokiem w przód.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no włąsnie i w tym cały sęk bo działa mi front panel ale zakłucenia lecą w windowsie jak nic nie gra że aż szkoda gadać, więc zaraz zdemątuje te zworki :> tylko gdzie one sa... zaraz zalookam w manuala :) Dzięki za wyjaśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...