Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się przeszukiwać wszystkich stron tego tematu (i poprzedniej części). Jak kręcą się pamięci na tej płycie (winbond bh6)?

Kręcą się tak jak na innych płytach :] Tylko, że po zrobieniu moda na 3.3v ;) Bo wątpię, że 2.7/2.8v je usatysfakcjonuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie na temacie 2 dni...= 10 stron? ale rakieta:) ale do rzeczy:

1. Ma ktoś raid0 na tej płytce? bo ja na -VSTA i raid 0 2x samsung80GB mam w hdtach użycie procesora w granicach 32-38%, tj o ok 20% za dużo, widziałem w temacie o dyskach twardych screena kogoś z -SATA2 i 2x40GB raid0 i też miał podobnie- ktoś ma jakieś info na temat?

2.płytka dość dziwnie się zachowuje przy oc: tzn wszystko wstaje, po wrzuceniu Sp2004 test cpu zamias błędu przeważnie mam freeza. kiedy zejdę wystarczająco nisko(np 2560MHz@1.45) to wszystko jest ok...i sp2004 chodzi ile chcesz, na 2600 system wstaje , stabilny, SP2004 pare minut i FREEZE? LOL coby choć błąd wyskoczył:)

3 dla kolekcjonerów HTT- mój egz nie wstaje z biosu powyżej 320 (nie zmnieniałem napięć mostków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, mi tak pierdzi na GA-K8NSC-939 i mam wylaczona karte zintegrowana, bo kupilem audigy 4.

Sam nie wiem co tak pierdzi, ale pierdzi przy przwijaniu stron. Mialem nadzieje ze jak kupie dual-vsta to

problem zniknie.

Wystarczy przy suwaku głośności Audio CD w panelu sterowania zaznaczyć "wycisz" i nie powinno już pierdzieć .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z gory przepraszam za OT ale jestem w naglej potrzebie i nie mam czasu, bo nie wiem czy zaraz bede mial kompa, zeby szukac inaczej. Otoz dziwne rzeczy dzieja mi sie z dyskiem (ten sata 2 z podpisu seagate 7200.9 ST 3160811AS), stery do sata zainstalowane, nie ma zadnych podejrzanych odglosow, temperatura w normie ale w HDTach bywaja jaja.

 

Zdarza sie, ze test wyglada tak, z tym ze takich spadkow tej czerwonej linii prawie do zera bywa wiecej w ciagu calego testu:

 

 

A czesto jest ok i wyglada to tak:

 

 

Nieraz w sytuacji pierwszej podczas testu Random Acces Memory i Sequential Read pasek postepu sie przywiesza, w sensie nie idzie plynnie, lampka dysku przez kilkanascie sekund swieci wtedy ciaglym swiatlem. Odpalalem do testu rozne pliki, filmy na dysku i nieraz jak przeskakiwalem suwakiem do dalszej czesci pliku filmowego lampka dysku rowniez sie palila ciaglym swiatlem i zmiana miejsca odtwarzania filmu nie byla plynna. Poza tym system i wsio dziala plynnie ale te testy mnie niepokoja, CZY ABY Z DYSKIEM JEST WSZYSTKO OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kogos kto ma san diego na tej plytce?

jaki max osiagnal na vcore 1,375V bo ja na 1,375 mialem 10x250 dalem 255 to juz system sie nie wlaczyl a na 250 jechal stabilnie, i sie zastanawiam czy nie trafilem jakeis wersji lipnej czy porostu ten proc potrzebuje wiecej V :mur: a moze to wina temperatur i go ograniczaja ?

wogole temperature niby mam ok45-6 stopni ale jak dotykam raiatore to czujeze jest chlodny, cos mi siewydaje ze z tym oddawaniem ciepla przez procek ejst nie tak jak sadzicie? :mur:

Edytowane przez jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwoch godzin dziala wszystko ok, nie powiem, zeby wykresy z HDTacha byly idealnie gladkie ale po pomeczeniu dysku nie widze na nim jakiegos specjalnego spadku wydajnosci. Pobuszowalem troche po dzienniku zdarzen i sie dokopalem do ciekawego rodzaju bledu. Powtorzyl sie on dzis kilka razy, prezentuje jego najwieksze nasilenie kiedy to najbardziej "nawalal" mi dysk:

 

 

Zastanawia mnie to, ze to moze nie dysk nawala a czy ten blad to nie jest czasem blad kontrolera SATAII od JMIcron'a??? I czego moze byc wynikiem, zlego zainstalowania sterownikow (instalowalem po zainstalowaniu windy, pozniej przelaczylem w biosie na SATA). Przeinstalowalem z ciekawosci sterownik i zobaczymy co bedzie dalej. Czy ktos z uzytkownikow dyskow na SATA2 na tej plycie spotkal sie z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kogos kto ma san diego na tej plytce?

jaki max osiagnal na vcore 1,375V bo ja na 1,375 mialem 10x250 dalem 255 to juz system sie nie wlaczyl a na 250 jechal stabilnie, i sie zastanawiam czy nie trafilem jakeis wersji lipnej czy porostu ten proc potrzebuje wiecej V :mur: a moze to wina temperatur i go ograniczaja ?

wogole temperature niby mam ok45-6 stopni ale jak dotykam raiatore to czujeze jest chlodny, cos mi siewydaje ze z tym oddawaniem ciepla przez procek ejst nie tak jak sadzicie? :mur:

Ja mam od dzisiaj San Diego i dosc podobnie sie zachowuje, musiałbym jeszcze sprawdzic dokładnie ile max na 1.375V chodzi.

W tej chwili działam na 2750 i napieciu 1.5V. Temp core wachca sie pomiedzy 45-50.

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiekskrzypek

U mnie wykres wygląda podobnie jak ten 1 który pokazałeś. Tyle, że ja mam w tym miejscu bada ;] I dlatego wtedy tak spada wydajność... PRzeskanuj dysk HD Tune > Error Scan ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

 

Dysk skanowalem juz wczoraj wieczorem/w nocy. Test pelny, trwal prawie godzine, nic nie wykrylo. Te spadki wydajnosci byly w czasie wystapienia tego beldu, ktory opisalem i do ktorego jest zdjecie w drugim poscie, mi to wyglada na blad kontrolera sata2 choc takim specem do konca to nie jestem, niech bardziej kompetentni sie wypowiedza. Przeinstalowalem z ciekawosci ten sterownik i od wczoraj od godziny 22 do 2 i dzis zaden blad nie wystapil, hd tachem sprawdzalem ten dysk chyba ze 100 razy i wykres jest wzorcowy, w najgorszym wypadku wyglada tak:

 

przy czym taki maly spadek moze znalezc sie zazwyczaj pod koniec wykresu.

Tak wiec albo mu jednorazowo odbilo albo z tym kontrolerem sata2 bylo cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Mam mała prośbę(troche nietypową) płyta mi zdechła :angry: chcąc ją oddac na gware musze miec orginalne radiatorki na chipsetach? wydaje mi sie ze musze tylko własnie tu jest problem poniewaz radiator z SB poszedł pod brzeszczot (ten z napisem Asrock) no i teraz prosba... czy ktos porzyczy mi ten radiatorek albo sprzeda? albo ew. da namiary gdzie moge taki dostac? :rolleyes:

 

Prosbe kieruje do tych którzy wymieniali radiatorki :)

Edytowane przez sold305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo :D Chyba nie zalujesz 14zl kosztem nowej plyty :D

po 1 nie opłacalny interes(fakt to tylko 14zł) dla mnie to kupa kasy... :razz:

po 2 z płyta nic nie robiłem(zadnych modow, bios orginalny) wiec dostane nową płyte... to juz bedzie trzecia <_<

wiec zalman pójdzie tam gdzie ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie opłacalny interes(fakt to tylko 14zł) dla mnie to kupa kasy... :razz:

po 2 z płyta nic nie robiłem(zadnych modow, bios orginalny) wiec dostane nową płyte... to juz bedzie trzecia <_<

wiec zalman pójdzie tam gdzie ma byc

Plyte dostaniesz pod warunkiem, ze ktos Ci sprzeda radiatory, a uwierz mi, ze 14 zl to i tak malo. Za glupote placi sie czesto wysoka cene :)

 

p.s. Czlowiek dla ktorego 14 zl to duzo, nie niszczy elementow plyty wartej ponad 200 zl tracac przy tym gwarancje.

Edytowane przez got3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte dostaniesz pod warunkiem, ze ktos Ci sprzeda radiatory, a uwierz mi, ze 14 zl to i tak malo. Za glupote placi sie czesto wysoka cene :)

 

p.s. Czlowiek dla ktorego 14 zl to duzo, nie niszczy elementow plyty wartej ponad 200 zl tracac przy tym gwarancje.

zgadzam sie, ale gdybym wiedział ze płyta padnie na standardowych ustawieniach bo takie miałem zanim poszedł dym to bym tego radiatora nawet nie ruszał!! Edytowane przez sold305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, ludzie, po co ciales radiator skoro miales jeszcze gware na plyte ? nie przewidziales ze plyta moze odejsc z tego swiata? ludziom brak fantazji ;) to wybieraj, albo bedziesz 14 zl w plecy albo 200zl i powinnienes sie cieszyc ze ktos ci zaproponowal taka zamiane (do tego dojda jeszcze koszty przesylki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie opłacalny interes(fakt to tylko 14zł) dla mnie to kupa kasy... :razz:

po 2 z płyta nic nie robiłem(zadnych modow, bios orginalny) wiec dostane nową płyte... to juz bedzie trzecia <_<

wiec zalman pójdzie tam gdzie ma byc

ad 1 ... no comment

ad 2 ... jak to już będzie trzecia płyta to winszuje zasilacza, albo napięcia w gniazdku lub za listwą jeśli taką posiadasz :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zawiesil mi sie dzis komp przy przegladaniu neta,wylaczyl sie monitor.Wiatraki chodzily ,dysk tez.Przy zrestartowaniu kompa bylo tak samo,porawilem wszystkie wtyczki,zrestartowalem CMOS-a i nic tak samo.Wyciagnelem jedna kostke pamieci zeby sprawdzic czy aby sie nie skopcily.Wlozylem ja spowrotem,odpalilem kompa i dopiero ruszyl.

Mozecie mi powiedziec co moglo byc przyczyna i co zrobic zeby sie nie powtorzylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...