Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ja kiedy próbowałem robić moda to też coś takiego miałem, i jeszcze jeden raz ale nie pamiętam co wtedy grzebałem - nie wiem dlaczego ale czasem jak coś pogrzebię to płytce coś odbija i startuje tylko na 1 kości ram, dopiero póxniej na 2.... W ogóle to te zapinki od ramu są jakoś takie lużne, nie podoba mi się to torochę - no kiedy działa to nie mam nic przeciwko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

Nie zebym się czepiał, że nabijasz posty ale napisałeś dokładnie to samo co CarsonPoland

W tym momencie troche sie czepiasz, napisałem to ponieważ wydaje mi sie jak i innym userom że sold305 jest troche nie zrozumiały ale to jego sprawa

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Mam mała prośbę(troche nietypową) płyta mi zdechła :angry: chcąc ją oddac na gware musze miec orginalne radiatorki na chipsetach? wydaje mi sie ze musze tylko własnie tu jest problem poniewaz radiator z SB poszedł pod brzeszczot (ten z napisem Asrock) no i teraz prosba... czy ktos porzyczy mi ten radiatorek albo sprzeda? albo ew. da namiary gdzie moge taki dostac? :rolleyes:

 

Prosbe kieruje do tych którzy wymieniali radiatorki :)

Na allegro chyba nie sprawdzałeś?:

http://allegro.pl/item128198063_radiator_n...dniowy_bcm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem zakupilem plytke DV z athlonem 64 i mam problem ;/ wszystko podlaczylem i... niedziala wszystko sie wlacza witaraki wieja ten na fyzjerze tez tylko tak, na ekranie nic sie niepokazuje nawet te bisowe startowe napisy poprostu czarno co moze byc tego przyczyna ?? czy mogla sie spalic jakos plyta glowna ?? czy ten "4 pinowy molex" co jest na zasilaczu i jest wejscie na plycie tez trzeba podlaczac ?? i czy ktos mogl by mi narysowac schemat podlaczenia tych kabelkow od kontrol panelu, jak mozna sprawdzic czy plyta sie spalila ?? mniej wiecej to narazie tyle postaram sie w miare szybko odpowiadac. Z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przy suwaku głośności Audio CD w panelu sterowania zaznaczyć "wycisz" i nie powinno już pierdzieć .. ;)

Ale mi nie pierdzi karta tj. glosniki tylko plyta glowna, jakby cewki czy co. Teraz tego nie slysze bo buda stoi pod biurkiem

ale jak stala na biurku i byla otwarta to przy przwijaniu stron bylo takie zap zap zap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem zakupilem plytke DV z athlonem 64 i mam problem ;/ wszystko podlaczylem i... niedziala wszystko sie wlacza witaraki wieja ten na fyzjerze tez tylko tak, na ekranie nic sie niepokazuje nawet te bisowe startowe napisy poprostu czarno co moze byc tego przyczyna ?? czy mogla sie spalic jakos plyta glowna ?? czy ten "4 pinowy molex" co jest na zasilaczu i jest wejscie na plycie tez trzeba podlaczac ?? i czy ktos mogl by mi narysowac schemat podlaczenia tych kabelkow od kontrol panelu, jak mozna sprawdzic czy plyta sie spalila ?? mniej wiecej to narazie tyle postaram sie w miare szybko odpowiadac. Z gory dzieki i pozdrawiam

Płyta raczej sie nie spiliła, podłączyłeś tą wtyczke 4 pin taką małą?? Inaczej zwaną P4?? Odpal kompa na ,,pająka,, czyli wyciagnij procka i odpal płyte, poprzekładaj pamięci w inne sloty i zobacz czy tak sie zachwouje na innym zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@torque

a jakie msz kody na procku?

bo ja mam takie

ADA3700DKA5CF

CCBWE0612CPMW

1440026C60001

 

Całego kodu nie spiałem tylko srodkowa linijke:

 

CCBWE 0551 SPMW

 

Revision: JH9-E6

GCPUID 2.0 pokazuje ze jest to rdzen Toledo :D :D

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem zakupilem plytke DV z athlonem 64 i mam problem ;/ wszystko podlaczylem i... niedziala wszystko sie wlacza witaraki wieja ten na fyzjerze tez tylko tak, na ekranie nic sie niepokazuje nawet te bisowe startowe napisy poprostu czarno co moze byc tego przyczyna ?? czy mogla sie spalic jakos plyta glowna ?? czy ten "4 pinowy molex" co jest na zasilaczu i jest wejscie na plycie tez trzeba podlaczac ?? .....

Trzeba też podłączyć!!! na 4-pinowej masz zasilanie procesora. Nie można jej inaczej włożyć jak tylko w jednym kierunku (masz zapinkę z jednej strony). Wtedy odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to sie moze przydac do FAQ.

 

Mam pewne podejrzenia, co do zrodla problemu z dyskiem/kontrolerem sata2 o czym pisalem od wczoraj. Otoz z racji tego, ze po przeinstalowaniu sterownika JMicron wsio jest ok, podejrzewam, ze istota problemu lezy w tym, iz aby wsio dobrze chodzilo po zainstalowaniu sterow JMicron na czysty system i restarcie nalezy OD RAZU przelaczyc dysk na tryb sata2. Ja sobie jeszcze nie wiem czemu na IDE wszedlem do systemu, zeby zobaczyc czy mi sie ster dobrze zainstalowal, dopiero wtedy zrobilem kolejny restart i przelaczylem na sata2. Przejrzalem caly podglad zdarzen i znalazlem na poczatku po tej operacji wejscia jeszcze na IDE przy juz zainstalowanych sterach sata2 blad kontrolera sata. Od tego czasu wszystko sie sypalo dopoki nie zlokalizowalem tej grupy bledow do ktorej jest link na poprzedniej stronie i nie przeinstalowalem sterownika JMicron. Niby [ciach!]la, ale taki blad w dzialaniu moze wplynac na cale funkcjonowanie dysku, wiec mysle, ze warto o tym wspomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Pamieci ustawione mam na 133 mhz HTT 300 mnoznik 8=2400

płyta nie startuje.

Pamiec ustawione na 100mhz HTT 300 mnoznik 8=2400 płyta startuje ale ramy sa ustawione na 150mhz

 

Wiec czemu majac pamieci 400mhz jesli ustawie dzielnik na 133mhz HTT na 300mhz to powinno wyjsc akurat 400mhz na pamieci.

 

Poradzcie....bios 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym kiedyś. Możliwe, że każda dual-Vsta tak ma. Na pewno ma tak moja - żeby pamięci szły na 133 musi być włączone Flexibility Option,

U mnie tez nie chodza a mam SATA, po prostu bios ustawia za ostre timingi i trzeba recznie je ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to sie moze przydac do FAQ.

 

Mam pewne podejrzenia, co do zrodla problemu z dyskiem/kontrolerem sata2 o czym pisalem od wczoraj. Otoz z racji tego, ze po przeinstalowaniu sterownika JMicron wsio jest ok, podejrzewam, ze istota problemu lezy w tym, iz aby wsio dobrze chodzilo po zainstalowaniu sterow JMicron na czysty system i restarcie nalezy OD RAZU przelaczyc dysk na tryb sata2. Ja sobie jeszcze nie wiem czemu na IDE wszedlem do systemu, zeby zobaczyc czy mi sie ster dobrze zainstalowal, dopiero wtedy zrobilem kolejny restart i przelaczylem na sata2. Przejrzalem caly podglad zdarzen i znalazlem na poczatku po tej operacji wejscia jeszcze na IDE przy juz zainstalowanych sterach sata2 blad kontrolera sata. Od tego czasu wszystko sie sypalo dopoki nie zlokalizowalem tej grupy bledow do ktorej jest link na poprzedniej stronie i nie przeinstalowalem sterownika JMicron. Niby [ciach!]la, ale taki blad w dzialaniu moze wplynac na cale funkcjonowanie dysku, wiec mysle, ze warto o tym wspomniec.

Chłopie jesteś wielki :gitarzysta2: :ploom: :mrgreen:

Uninstall sterów do jmicrona > reboot > przełączenie hdd na ide > instalacja sterów do saty > reboot > przełączenie hdd na sate > teścik w hd tach i ... :zonk: Burst 261 :banana: I pomyśleć, że przez takie małe niedopatrzenie hdd mi chodził przez miech przy burście 133. Przy okazji zauważyłem, że system szybciej wystartował i programiki z autostartu szybciej się uruchomiły :mrgreen:

Dodajcie to do F.A.Q.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@torque

no to masz to co ja ale mi cpu-z pokazuje ze to jest jednak san diego!! no ale jakby bylo toledo to by chyba lepiej sie krecilo poki co kiepsko to idzie :mur:

Nie najnowszy CPU-Z pokazuje San Diego, ale starszy i CPUID pokazuja Toledo.

 

Mi sie cos zdaje ze na takim AC wiele wiecej nie bedzie.

Moze w niedziele wieczorem na chwile do testow podłacze jescze jakies 120 zeby go lepiej schłodzic i dam ma 1.55V i zobacze czy cos lepiej pojdzie.

 

 

 

Edit: Jakie tempy masz??

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

 

Ciesze sie, ze moje domysly sprawdzily sie rowniez u Ciebie, dzieki temu zaczynam nabierac pewnosci, ze raczej z moim dyskiem jest wsio ok a blad mial taka nature jak opisalem i dotyczyl raczej kontrolera anizeli dysku. Jednoczesnie mozna takie postepowanie widze uznac za zasade, czyli:

 

1. Dla nieostroznych polecam instalacje sterow JMicron z dyskietki podczs instalacji windy.

 

2. Dla bardziej uwaznych: Czysty system=> stery od uli=>restart=>stery do sata2=>restart=>bios/zamiana IDE na SATA=>wejscie do systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 ... no comment

ad 2 ... jak to już będzie trzecia płyta to winszuje zasilacza, albo napięcia w gniazdku lub za listwą jeśli taką posiadasz :-P .

nie wydaje mi sie ze to wina zasilacza teraz chodzi na innej platformie i jest wszystko git... a bedzie to trzecia płyta bo pierwszą juz kupiłem padniętą...

 

szukałem ale widac ze kiepsko....

Wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...