Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki serdeczne, jeszcze tylko jedno, teraz po zainstalowaniu dysku przy starcie systemu (XP SP2 Pro) uruchamia sie manager Raid (w sumie niepotrzebny chyba). Czy tak ma być, czy jest możliwość tego wyłączenia. Oczywiście wszystko w nim jest "na szaro", bo nie ma macierzy, więc i raid'u nie ma.

 

Narazie leci formacik. Ciekawe jaka będzie różnica w porównaniu z Samsungiem SP0208N (80GB 2 MB cache) ATA.

Dołożony to Seagate 7200.10 8MB cache (i chyba zapis prostopadły, co by to nie znaczyło ;) ).

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, jeszcze tylko jedno, teraz po zainstalowaniu dysku przy starcie systemu (XP SP2 Pro) uruchamia sie manager Raid (w sumie niepotrzebny chyba). Czy tak ma być, czy jest możliwość tego wyłączenia. Oczywiście wszystko w nim jest "na szaro", bo nie ma macierzy, więc i raid'u nie ma.

O ile dobrze pamiętam, to ten manager uruchamia się tylko wtedy gdy kontrolery SATA ustawione są na RAID :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej podstawowym dyskiem będzie twardziel na ATA(PATA). Czy taki mariaż, że dwa dyski różne nie spowoduje jakichś problemów ?

Po co IDE na podstawowy? Nowy dysk pewnie będzie szybszy, nawet nie tyle chodzi o interfejs, co o czas dostępu - chociaż i sam interfejs SATA II powoduje, że system pracuje jakby sprawniej, zwłaszcza z NCQ.

System możesz przenieść z dysku na dysk bez reistalacji - po prostu robisz partycje na nowym dysku i kopiujesz całą zawartość partycji systemowej - później musisz tylko ustawić flagi partycji tak, żeby dysk był bootowalny - sama konsola odzyskiwania systemu odpalana z CD instalacyjnego windowsa to potrafi (polecenie fixmbr).

 

Co do problemów - w którymś momencie miałem jeden dysk na SATA II, jeden na SATA, dwa na IDE i dwa napędy optyczne na drugim kanale IDE i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co IDE na podstawowy? Nowy dysk pewnie będzie szybszy, nawet nie tyle chodzi o interfejs, co o czas dostępu - chociaż i sam interfejs SATA II powoduje, że system pracuje jakby sprawniej, zwłaszcza z NCQ.

System możesz przenieść z dysku na dysk bez reistalacji - po prostu robisz partycje na nowym dysku i kopiujesz całą zawartość partycji systemowej - później musisz tylko ustawić flagi partycji tak, żeby dysk był bootowalny - sama konsola odzyskiwania systemu odpalana z CD instalacyjnego windowsa to potrafi (polecenie fixmbr).

 

Co do problemów - w którymś momencie miałem jeden dysk na SATA II, jeden na SATA, dwa na IDE i dwa napędy optyczne na drugim kanale IDE i zero problemów.

Tak właśnie zamierzam poczynić, bo szkoda trochę, żeby taki szybki dysk się marnował :)

 

Przy okazji, czy u Was też nie świeci się dioda HDD przy pracy dysku na ATA II (czerwona wtyka w mobo), bo u mnie cisza, sygnalizuje tylko pracę dysku na PATA. Mnie to niby nie przeszkadza, ale czasem by warto było zerknąć czy coś się na dysku dzieje.

 

Przy okazji, czy ktoś miał doczynienia z Acronis Clone Easy (klonowanie dysków - tym bym spróbował).

 

Tylko jak potem ze zmianą literek dyskó i przeformatowaniu starego, żeby mi system nie zgłupiał.

 

EDIT: Już po zawodach, Acronis pomógł w 100%, łatwo i w paru krokach, rewelacja, system dostał power'a jak cholera.

 

Dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno szybkie pytanie na zakończenie bojów z dyskiem. Za co odpowiada ustawienie w biosie przy kontrolerze SATA II ustawienie trybu MORMAL i STRONG ?

W sumie to tylko ciekawość, acz może ma to jakiś wpływ na wydajność i pracę dysku ?

 

Jak macie to poustawiane w swoich konfiguracjach ?

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno szybkie pytanie na zakończenie bojów z dyskiem. Za co odpowiada ustawienie w biosie przy kontrolerze SATA II ustawienie trybu MORMAL i STRONG ?

W sumie to tylko ciekawość, acz może ma to jakiś wpływ na wydajność i pracę dysku ?

 

Jak macie to poustawiane w swoich konfiguracjach ?

 

pozdrawiam,

Jest to wykyrwanie dysku, normal-to normalne wyszukiwanie sprzętu, jeśli jednak masz problemy w wyszukaniem dysku przez płytę główną to trzeba to ustawić na strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy u Was też nie świeci się dioda HDD przy pracy dysku na ATA II (czerwona wtyka w mobo), bo u mnie cisza, sygnalizuje tylko pracę dysku na PATA. Mnie to niby nie przeszkadza, ale czasem by warto było zerknąć czy coś się na dysku dzieje.

U mnie dioda miga przy pracy każdego z dysków - SATA, SATAII i IDE. Jeżeli tego potrzebujesz, zerknij na programik Hardware Indicator:

http://optionalreaction.com/software/hdi

 

Pokazuje w trayu ready i writy na dyskach w formie wskaźnika takiego, jak np. ikonka zone alarm (dwie belki po pięć pól). Czasem się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko. Zainstalowalem procesor AMD 64X2 5200+ (AM2) i z zalaczonym "Cool n Quiet" podczas startu Bios wywala "Check NVRAM" i komp stoi i nic nie robi , jak wylacze "Cool n Quiet" to jest wszystko OK ale wolalbym rzeby ta opcja byla aktywna. Czy ktos z Was mial taki problem ??.

Pod AMD 64 3000+ (939) nie bylo i nie ma tago problemu.

Plyta (Dual SATA2 939)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez oni1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo włozyłes procka pod am2 do plyty pod s939? :lol: hahaha RISPEKT HAHAHA :banana: a co zrobiles z jedna nózka? złamałes?:P hmm s.939 osluguja procki k8 co maja 939piny a am2 to 940pinow jak to uczyniłeś? daj jakies fotki procka ;]

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo włozyłes procka pod am2 do plyty pod s939? :lol: hahaha RISPEKT HAHAHA :banana: a co zrobiles z jedna nózka? złamałes?:P hmm s.939 osluguja procki k8 co maja 939piny a am2 to 940pinow jak to uczyniłeś? daj jakies fotki procka ;]

I co, było się drzeć bez sensu i lolami rzucać? Zwłaszcza, że mamy na to punkt w regulaminie... za mało Ci procentów?

 

 

Mam to na plycie Cpu upgeradecart zulty slot dokupionej do tego asrocka

A skąd wytrzasnąłeś przejściówkę? Nigdzie jej nie widziałem O_o

Co do samego problemu: pewnie jakiś bug w biosie, jak to na asrocku niestety. Jeżeli zmiana biosu nic nie zmieni (którą masz wersję?), to CnC zrób sobie programowo, np. przez CrystalCPUID - zazwyczaj bardziej opłacalne, bo mniej szarpie.

 

PS. Ortografia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios oryginalny asrocka 2.20

 

Test (stary)

 

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/AM2...%20Board/g1.htm

 

Kupilem w sklepie (Niemcy) 19,99 euro

 

Pozdrawiam i dzieki

 

Ps:Jezeli w Polsce jest problem z zakupem tej karty a Ktos by byl zainteresowany to ja chetnie moge zakupic i przeslac do Polski.Wszystko do dogadania i zaufania i oczywscie przemyslenia czy to sie oplaci. Wszystkie przesylki i zakup przypuszczam oscylowalby w granicach 40euro. Karta normalnie kosztuje 24,99euro + 7 euro wysylka domnie + wysylka do Polski (nie wiem ile ale przypuszczam ze kolo 10euro) tak ze razem kolo 40euro.

 

Ps2:Uwaga z mojej strony dla zainteresowanych zakupem tej karty z jakiegokolwiek zrodla, wzroccie uwage na odstep miedzy portem zoltym a PCI-e ,jest on bardzo maly i jak ktos z Was ma karte grafiki ktora ma chlodzenie u gory karty to moze sie ona nie zmiejscic z powodu tego malego odstepu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez oni1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios oryginalny asrocka 2.20

 

Test (stary)

 

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/AM2...%20Board/g1.htm

 

Kupilem w sklepie (Niemcy) 19,99 euro

 

Pozdrawiam i dzieki

 

Ps:Jezeli w Polsce jest problem z zakupem tej karty a Ktos by byl zainteresowany to ja chetnie moge zakupic i przeslac do Polski.Wszystko do dogadania i zaufania i oczywscie przemyslenia czy to sie oplaci. Wszystkie przesylki i zakup przypuszczam oscylowalby w granicach 40euro. Karta normalnie kosztuje 24,99euro + 7 euro wysylka domnie + wysylka do Polski (nie wiem ile ale przypuszczam ze kolo 10euro) tak ze razem kolo 40euro.

 

Ps2:Uwaga z mojej strony dla zainteresowanych zakupem tej karty z jakiegokolwiek zrodla, wzroccie uwage na odstep miedzy portem zoltym a PCI-e ,jest on bardzo maly i jak ktos z Was ma karte grafiki ktora ma chlodzenie u gory karty to moze sie ona nie zmiejscic z powodu tego malego odstepu.

 

A jak z wydajnością komputera na ten przejściówce, czy jest taka sama jak na płytach am2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wydajnością komputera na ten przejściówce, czy jest taka sama jak na płytach am2?

Tak - to po prostu górna połowa płyty głównej - dlatego się przestawia całą baterię zworek, żeby starą odłączyć. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios oryginalny asrocka 2.20

Najnowszy jest 2.30, nie zawadzi sprawdzić, jakkolwiek i tak jest sprzed ponad roku i Twoich proców jeszcze jak się nie mylę nie było...

Jeżeli problem ogranicza się tylko do tego CnC, to naprawdę nie ma czym się martwić. Jak pisałem zrób sobie CnC softwarowe a będziesz i tak szczęśliwszy...

 

Kupilem w sklepie (Niemcy) 19,99 euro

 

Ps:Jezeli w Polsce jest problem z zakupem tej karty a Ktos by byl zainteresowany to ja chetnie moge zakupic i przeslac do Polski.Wszystko do dogadania i zaufania i oczywscie przemyslenia czy to sie oplaci. Wszystkie przesylki i zakup przypuszczam oscylowalby w granicach 40euro. Karta normalnie kosztuje 24,99euro + 7 euro wysylka domnie + wysylka do Polski (nie wiem ile ale przypuszczam ze kolo 10euro) tak ze razem kolo 40euro.

Za cenę z przesyłką się totalnie się nie opłaca - za ~160zł kupi się asrocka ALiveNF6G-VSTA, który co prawda nie ma agp (ale chyba większość ludzi dzięki dual-sata wyzbyła się już mocnych kart na agp), ale ma np. 4xSATA2 i też się coś tam kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup ww przejściówki na am2 może się opłacić w jednym przypadku. Jeśli np ktoś ma legalnego windowsa (Vista premium lub wyższą) OEM, a wtedy jest on przypisany do płyty głównej. Wtedy ta przejściówka pozwoli przedłużyć życie sprzętu i umożliwi zakup nowszych procesorów przy jednoczesnym utrzymaniu legalności licencji windozy.

@oni1973

zainstaluj ten bios:

http://www.pctreiber.net/filebase.php?fileid=1487&lim=0

ma wprowadzone informacje o nowych prockach na AM2 powinno pomóc. Spróbuj także włączyć w biosie ASPI domyślnie jest chyba wyłączone. Czasem to pomaga.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za linka.Teraz wszystko dziala jak nalerzy :D ,czyli CnQ dziala poprawnie i procesor teraz jest tez poprawnie rozpoznawany, przedtem 5200 byl widziany jako 5200 ale z taktem 2600Mhz teraz go widzi jako 5200 z taktem 2700Mhz tak jak powinien taki mam model procesora pisze na pudelku takt 2700Mhz.

 

Jedyny minus tej plyty AM2 jest temperatura ,musialem do budy wlozyc jeszcze 2 wentylatory i komp jest teraz niestety glosniejszy :? , teraz temperatura w idle 31 stopni w stresie max 47 stopni.

 

Acha jeszcze jedno, wszystkie Biosy rozpoznawaja DDRII jako 533 a mam 800 , ale ten sam problem mialem juz na 939. Tak ze musze manualnie wybierac DRRII 800.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki

Edytowane przez oni1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam następujący problem z płyta 939dual sata (zamontowany procesor to AMD Sempron 3000+.)

 

płyta pracowała poprawnie przez ostatnie 1,5 roku, przez około miesiąc przeleżała w szafie i

niedawno wróciła do łask. Problem w tym ze nie można jej uruchomić.

 

Goła płyta( bez ramu i pozostałych urządzeń) poprawnie zgłasza brak ramu ( długie piski).

Po włożeniu ramu ( z którym do tej pory pracowała) , bios wydaje następujące dźwięki"

2 krótkie szybko następujące po sobie oraz następnie 9 krótkich.

(bez znaczenia jest tu w którym banku kość jest montowana, ani czy wkładam po 1 czy po 2 lub

3 kości-ciągle efekt jest ten sam).

kombinowałem z kośćmi 256MB( kingston PC2700, infineon PC2100, no-name<?>PC3200), 512mb

(elixir PC3200). Wszystkie pracują poprawnie na innych płytach ( płyty użyte do sprawdzenia

pamięci to epox ep-8k7a, ep-8khal+, abit kd7a. Wszystkie pamięci przeszły testy na tych

płytach).

 

Płyta była w serwisie. Wróciła z opinią "TEST OK".

 

Wtedy pomyślałem ze może coś jest nie tak z podawanym napięciem i wymieniłem zasilacz

Użyte zasilacze

codegen 300

tracer 400

w chwili obecnej używany jest Neo-tec maximus 440W

Zmiana zasilaczy - bez zmian

 

Jako ostatnią deskę ratunku uznałem wymianę kości pamięci z BIOSem.

PO wsadzeniu całkowicie nowej kostki ze standardowym( jedna z pierwszych wersji) biosem

producenta- bez zmian.

 

Dla wyjaśnienia. Od momentu gdy płyta przestała być używana, została spakowana do pudełka i w

takim stanie przelezała w szafie. Teraz dla jasności wyjąłem procesor, sprawdziłem czy

poprawnie w gnieździe siedzi.No i jest jak powinno być.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Może macie jakieś sugestie co by jeszcze sprawdzić lub co może być przyczyną takowego

zachowania.

 

PS.Znalazłem informacje iż te 2 pierwsze szybkie beepy biosu oznaczają nieprawidłowy RAM,

jednak przy 4 kościach które poprawnie pracują na innej pycie i w 100% przechodzą testy jest

to dziwne.

kolejne 9 sygnałów ponoć oznacza bios checksum error, no i tu zgłupiałem, bo bios (

oryginalna kość) nie był nigdy flashowany. Nowa kość została zaprogramowana w programatorze i

także przeszła test, soft zgadzał sie z suma kontrolna ( sprawdzane 3 razy).

W chwili obecnej ręce mi opadają;/ bo kończą mi się pomysły jak tu jeszcze ten sprzęt

uruchomić.

 

pomocy:)

Edytowane przez jedrzej_masta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedys mialem podobny albo nawet ten sam problem , nie byl to winny ram tylko karta grafiki pod AGP ,potem jeszcze jakis czas pod PCI-e ,ale juz nie pamietam jak sie problem rozwiazal .Musialem kompa kilkakrotnie odpalac zanim ruszyl bez problemu i tak za kazdym razem przy odpalaniu.Problem sie chyba rozwiazal po zmianie biosu ,ale pewny nie jestem bo bylo to dawno temu ,tylko nie jestem pewny ale umnie bylo chyba 11 krotkich pip. Tak ze mozesz sprubowac kilkakrotnie kompa odpalic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie cała sala wybuchnie śmiechem, ale trudno.

Pisałem o swoich problemach z SATAII (zwiechy po starcie systemu-przez zalogowaniem).

Walczyłem jak lew-czytałem ten wątek w całości, zmieniłem stery, bios, a zanim zdecydowałem się na zworkę by z mojego hdd zrobić kastrowanego sataI pomyślałem- "mam to w ^$%%$%"

i ... wgrałem sobie linuxa :D

 

Jestem teraz przeziębiony więc siedzę w domu, mam wolne w pracy i jestem po 20-35 rebootach i mogę powiedzieć że problem zniknął.

Wiem,że dla niektórych to żadne rozwiązanie, ja jednak od dawna myślałem o migracji :>

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na linuxie uwaga na dual boot, w sytuacji, gdybyś jeden z dysków miał na jmicronie. Testowane przeze mnie dystrybucje miały tendencje do wykrywania dysków w ten sposób, że dysk sda był HD1, zaś sdb - HD0, czyli na odwrót. W tej sytuacji zarówno lilo, jak i grub głupiały, usiłując dogadać się z biosem. Kończyło się tak, że jeden z dysków znikał z biosa i był wykrywany ponownie dopiero po odłączeniu zasilania na dłuższą chwilę. Podczas boota tłukł pozycjonerem tak, jakby scalak zarządający servem pozycjonera się usmażył. Ze 2 noce na tym straciłem.

 

PS. Które distro, z ciekawości? Ja zostałem przy ubuntu, chociaż klnę, bo 64bit (a wiele rzeczy wyszło jak dotąd tylko 32bit). Lamerskie SuSE przynajmniej miało emulator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra:

Dualboot to nie problem OS'u. Ta MOBO traktuje IDE jako "pierwszy po Bogu", wystarczy raz na chwilę podłączyć IDE i już z menu boot znika nasz SATA...miałem 2 różne hdd na Windzie-stąd wiem. Ps. Jeszcze się wkurzam jak sobie przypomne ikone w traju "bezpieczne odłączanie urządzenia" gdzie widniał mój hdd z systemem.

***

Ubuntu 64 jest gorzej przetłumaczone, więcej trzeba w nim grzebać i różni się od i386 konfiguracyjnie. Wynik jest taki że dawno zlałem 64 i siedzę na ubocie 32 :D

 

Odradzam takie dystra jak: OpenSuse, Mandriva, Fedora. Fedora podpadła mi najmniej, ale uważam że cała ta trójka jest nieciekawa-każda pozycja z innej przyczyny.

 

Ubuntu może jest dla "zielonych" ale bez konsoli się nie obejdziesz, poza tym linuxa trzeba się trochę pouczyć. Jest to system dopracowany, wg mnie i moich doświadczeń (kilkuletnich z różnymi dystrybucjami) jest to system stabilny, łatwy w konfiguracji, ma dużą społeczność (=pomoc i tutoriale).

 

Osobiście nie robiłbym upgradu systemu, preferuję też instalację z alternate CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu 64 jest gorzej przetłumaczone, więcej trzeba w nim grzebać i różni się od i386 konfiguracyjnie. Wynik jest taki że dawno zlałem 64 i siedzę na ubocie 32 :D

 

Odradzam takie dystra jak: OpenSuse, Mandriva, Fedora. Fedora podpadła mi najmniej, ale uważam że cała ta trójka jest nieciekawa-każda pozycja z innej przyczyny.

 

Ubuntu może jest dla "zielonych" ale bez konsoli się nie obejdziesz, poza tym linuxa trzeba się trochę pouczyć. Jest to system dopracowany, wg mnie i moich doświadczeń (kilkuletnich z różnymi dystrybucjami) jest to system stabilny, łatwy w konfiguracji, ma dużą społeczność (=pomoc i tutoriale).

 

Osobiście nie robiłbym upgradu systemu, preferuję też instalację z alternate CD.

Fedore miałem sprawdzać, ale prawdę mówiąc ani mi się nei chce, ani nie mam czasu. Ubuntu mi wyjątkowo podeszło (jak prawie każdemu ;p), radzę sobie z nim świetnie (sudo świetna sprawa) i prawdę mówiąc tylko wieloletnie przyzwyczajenia i nawyki nie pozwalają mi się zupełnie przesiąść na linuxa (a, i moja grafa jest na czarnej liście compiza).

Bardzo się konfiguracyjnie wersja 64bit różni od 32bit? Bo rozważałem downgrade do 32bit, ale jak mam się znowu użerać i czytać, to mi się nie chce. Wine działa i w gruncie rzeczy dalej sobie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej o problemach z myszką. Chodziło o to, zę czasami trzeba było ponownie uruchomić komputer i wtedy myszka działała. Dzisiaj zrobiłem formata, wszystko było dobrze do momentu zainstalowania sterowników ULI. Po restarcie myszka już nie reagowała i musiałem ponownie komputer restartować. Co o tym myślicie? instalowałem:

Uli PCI to Agp Controller driver

Uli Pci 10-100 Fast Enthernet

Uli USB 2.0 nie instalowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz spróbować zaistalować sterownkiki ULi do USB. U mnie bez nich MuVo i coś jeszcze nie chciało działać w trybie 2.0

Moja wina zapomniałem napisać że mysz mam pod ps2 a klawiaturę pod USB wiec wątpię, że zainstalowanie sterów do USB coś da. Spróbuję kupić nową mysz i zobaczę czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem sobie wgrać ten bios:

http://www.pctreiber.net/filebase.php?fileid=1545&lim=0

przy pomocy tego programu:

http://www.pctreiber.net/datei_download_76.html

asrock winflasher 4.22

Jak to zrobić opis jest tutaj:

http://www.pctreiber.net/datenbank_artikel...therboards.html

Ale niestety po pierwsze nie znam niemieckiego, a po drugie mam vistę i nawet będąc na koncie administratora przy próbie uruchomienia afuwin.exe wylatuje komunikat:

Error: loading driver

Poza tym w opisie do wersji 4.22 jest napisane "ACHTUNG! Bei der Afuwinversion 4.22" żeby coś tam zaznaczyć/odznaczyć :-)

Niestety nie mam już stacji FDD

Zna ktoś rozwiązanie?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro winflash wywala się na viście, to flashuj pod dosem za pomocą ASRflash - brak stacji zrekompensuj sobie za pomocą pendrive'a sformatowanego jako bootowalny (robisz to tak, jak przy dyskietce, zaznaczając opcję 'kopiuj pliki systemowe' podczas formatowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro winflash wywala się na viście, to flashuj pod dosem za pomocą ASRflash - brak stacji zrekompensuj sobie za pomocą pendrive'a sformatowanego jako bootowalny (robisz to tak, jak przy dyskietce, zaznaczając opcję 'kopiuj pliki systemowe' podczas formatowania)

Rozumiem ale jak ustawić botowanie w biosie aby system załadował się z pendrive? Jeśli dobrze pamiętam nie ma tam opcji pendrive przy botowaniu tylko napędy fdd, hdd i cdrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...