Skocz do zawartości
vojt

Rca Usb Cable Modem Na Mandrive

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem Mandrive 2006 - wszystko ładnie tylko nie mogę odpalić neta na kablówce. Net mam podłączony przez Modem Thomson TCM390. Na płytce nie ma sterowników do Linuxa. Mogą być linki do opisów - lubię poczytać. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz poprostu podlaczyc modemu do karty sieciowej i pobrac ustawien z DHCP? Gdybys jednak z jakichs, dziwnych podowow chcial pozostac przy USB to tutaj masz opis co i jak zrobic, zeby dzialalo. Nie przejmuj sie ty, ze dotyczy on modemow Motoroli. Wszystkie i tak udaja karte sieciowa i dzialaja na jednym sterowniku.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma dziwnie w tym modemie że można go podłączyć albo przez USB albo przez skrętkę do Lan-u, ALE oba nie mogą działać równocześnie (żeby ludzie nie współdzielili łącza bez wiedzy kablówki) i domyślnie uruchomione jest tylko połączenie na USB. Żeby uruchomić drugie muszę dopłacić albo zrezygnować z połączenia USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kazdej zmianie sposobu podlaczenia modemu do komputera powinienes zrestartowac modem. Dopiero wtedy odswiezy parametry. Probowales w ten sposob po przepieciu go na sieciowke? Przeciez nie chcesz podpiac dwoch komputerow, a jeden, wiec nie powinni robic problemow.

 

Tak sie sklada, ze mam dokladnie ten sam modem i wszystko smiga bez problemu. Generalnie umozliwia od podpiecie dwoch komputerow, jednego przez USB, drugiego przez karte sieciowa, ale najczesciej jest to blokowane przez kablowke ;) Pierszy raz jednak slysze o tym, zeby zmuszano kogos do korzystania z USB, ktore emuluje karte sieciowa i z ktorym zdarzaja sie rozne, nieprzewidziane problemy. U nas w sieci wrecz naciskaja na klientow, aby korzystali z kart sieciowych bo duzo mniej wowczas problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak opisałeś: połączenie jest także na sieciówce,(sprawdzałem na windzie) zgadza się - wszystko działa, czy to na USB czy na LAN-ie, TYLKO: na USB mam IP zewnętrzne a na sieciówce mam IP wewnętrzne. Muszę znowu operatora prosić żeby mi zmienił na zewnętrzny ? Myślałem że to jeden modem i czy na jednym czy na drugim kablu IP bedzie to samo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie powinno to miec znaczenia. W przypadku obu polaczen modem powinien lapac zewnetrzne IP, chyba, ze operator skonfigurowal to inaczej.

 

Modem jest oczywiscie jeden i dla samego modemu teoretycznie roznicy nie powinien miec sposob polaczenia, ale sporo kablowek przydziela adresy IP na zasadzie adresu MAC podpietego urzadzenia. Jesli modem masz polaczony poprzez USB wowczas do uzyskania adresu IP wykorzystywany jest adres MAC modemu. Jesli podlaczysz go poprzez karte sieciowa, wowczas istotny jest adres MAC karty sieciowej. Byc moze stad tez problem z wewnetrznym IP, a twoj operator moze wymagac podania adresu MAC karty sieciowej, z ktorej chcesz korzystac.

 

Najprosciej byloby poprostu zadzwonic do nich i zapytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem od kablowki ma wbudowana karte sieciowa USB ktora ma wlasny MAC - zazwyczaj numer wiekszy. Odpal polaczenie USB na windowsie, zczytaj sobie MAC karty sieciowej modemu.

 

Przejdz na linuxa, zresetuj modem, odpal konsolke i poleceniem if config ustaw MAC z windowsa. Podlacz kabel do karty sieciowej i patrz jak dostajesz zewn. IP.

 

Tak BTW: przez polaczenie USB nie robia sie wyzszze pingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...