Skocz do zawartości
Carl0s

Industrial Zone Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczelo sie od wykladow z pedagogiki. Hehehe dziekuje pani doktor ze byly tak nudne, inaczej nigdy nie powstalby projekt...

A wyglada to mniej wiecej tak:

 

Dołączona grafika

 

Dopadlem wiec bude, starego bigtowera AT, troche pracy bylo zanim udalo mi sie wszczepic tył ATX.

 

Dołączona grafika

 

Płyta pod mobo trzyma sie na tej poprzeczce

 

Dołączona grafika

 

ktoraa trzeba bylo spawac do ramy...efekt...ekhmmm, jest i dziala, wiecej nic nie powiem :P

 

Dołączona grafika

 

Po pierszych przymiarkach buda prezentowala sie tak:

 

Biale peszle mam w nieograniczonej ilosci, sa lekkie i bardzo latwo sie ksztaltuja pod wplywem ciepla. Mocowane sa po prostu na wcisk, zarowno na panelu przednim jak i do wystajacego cosia na panelu bocznym. Aha ten "cos" to nic innego jak kawalek rury PCV fi.100mm

 

Dołączona grafika

 

implant z innej obudowy...

 

Dołączona grafika

 

...czyli zaslepka niepotrzebnych zatok 5.25'.

 

Dołączona grafika

 

prawy panel przerobilem na drzwi tzw. kurolapki, imho dosc oryginalne, a wczesniej rzadko kiedy widzialem cos takiego.

 

 

Dołączona grafika

 

Tymczasowe mocowanie zawiasow, nity byly tylko do przytrzymania wszystkiego na miejscu, finalnie beda sruby imbusowe.

 

Dołączona grafika

 

Kolej na okno. Wyciete zgodnie z projektem, choc popelnilem blad. ale nie powiem jaki, jak masz bystre oko (chociaz jedno), bedziesz wiedzial o czym mowie :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Plexi bezbarwna mocowana jest na srubeczki M4 z lbem imbusowym. Tanie, a wygladaja bardzo dobrze. No i komponuja sie z tematem moda.

 

Dołączona grafika

 

Kolej na cos z czego jestem naprawde dumny :). Zdobylem (nie pytajcie jak :P) da termosy od gazow kalibracyjnych do monitorow parametrow zycia czlowieka :D. Nie pelnia one zadnej funkcji w modzie jak tylko stylistyczna.

 

Dołączona grafika

 

Zblizenie

 

Dołączona grafika

 

Makro :P...To co trzyma termosy na miejscu, to obejmy do rur PCV przykrecone do panelu przedniego. No i oczywiscie dawka peszli :D...

 

Dołączona grafika

 

 

Caly czas myslalem o zamkach drzwi, probowalem rozne patenty, ale jeden spodobal mi sie najbardziej - klameczki o nietypowym ksztalcie...

 

Dołączona grafika

 

...a z drugiej strony magnesy wyprute z jakiegos maxtora

 

Dołączona grafika

 

Wrocmy do panelu przedniego. Zaslepka zatok 5.25 jest, ale nad nia zostala dziura

 

Dołączona grafika

 

ktrorej trzeba bylo sie pozbyc w jakis sposob.. Jaki? Spachla!. Najpierw z wloknami szklanymi

 

Dołączona grafika

 

A na koncu warstwa "Finish" i szlifowanie na gladko

 

Dołączona grafika

 

Tak nadeszla chwila, w ktorej trzeba bylo zaczac malowac...

Farby mialem dobrane duzo wczesniej, i pewnie bym ich uzyl, gdyby nie dwaj panowie u mnie w zakladzie, malujacy tokary farba konserwujaca. Kolor - iscie Industrialny, czyli nijaki :D. Farba polmatowa, ni to zielona, ni to niebieska...albo ja mam cos z oczami. Sami ocencie:

 

Panel przedni - 2 warstwy. Farba nanoszona waleczkiem gabkowym, co zostawia ciekawa fakture :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Drzwi - ta sama metoda. NIe przejmuje sie drobnymi niedociagnieciami - w koncu to industrial mod, czyli nie wszystko pieknie :P.

 

Dołączona grafika

 

Trzymak MOBO... tutaj zaczalem sie bawic juz powoli w wykanczanie. Ale to narazie zostawmy, wrzuce zdjecia jak wersji ostatecznej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Aha. nie mam co prawda zdjec porobionych w momencie "peszlowania" drzwi, ale mozecie mi wierzyc na slowo, efekt jest calkiem niezly. Jak tylko farba dobrze wyschnie, porobie nowe fotki i wrzuce je tutaj. Tymczasme to wszytko na dzisiaj :)

 

Tymczasem ogladajcie, komentujcie, wszelkie uwagi i cala krytyka mile widziana!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale syf :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
nie no joke oczywiście ;)

wreszcie dzieło tego, co najwiecej ma do powiedzienia ujrzało światło dzienne :D

wszystko jak na razie super, świetny ten lakier jest :)

 

no to co, powodzenia głąbie :D

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi ze do tego nie dodasz bialych/czerwonych/niebieskich katod :wink:

Masz pomysl na wykonczenie tych ferrytowych magnesow? Bo na golo przy mocniejszym zamykaniu sie wykrusza. Izolacja z materialu albo gabki & jakis zamek zeby panel sam sie nie otwieral :wink:

Chociaz widze te biale peszle na froncie podgrzane zielonym ledem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Orgiusz nie, nie dodam tez kolorowych wiatrakow i lampek choinkowych. W zasadzie podswietlenia jako takiego nei bedzie. Ale to wszystko w swoim czasie:).

P.S.

Zielone powiadasz...?

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale Twoja i moja buda sa bardzo do siebie podobne B-) szykujesz to na targi w krakowie czy nastepny zjazd purepc w przyszlym roku??

--------------------

"NIe przejmuje sie drobnymi niedociagnieciami - w koncu to industrial mod, czyli nie wszystko pieknie" Ty mi sie tu nie tlumacz ze to industrial mod i ze moga byc niedorobki :D poczekaj az wejda tu Ci ktorym dales popalic przy ich prezentacjach "modow" :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te drzwiczki lekko Ci sie otwieraja?

 

z tego co sie orientuje te magnesy sa dosc mocne

 

co do reszty

 

pomieta kartka zabazgrana najtanszym niebieskim dlugopisem podczas kolejnego nudnego wykladu = bezcenna :lol: (I feel you brother-sam tak mam :wink: )

 

co do pomyslu oraz reszty to "narazie" cukier nie ma sie o co przyczepic

 

(szpachlowanie I klasa :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson nie wiem gdzie widzisz podobienstwa...ja ich nie dostrzegam

Orgiusz nie uprzedzaj faktow:). Fakt, piktogramy beda. Fakt, beda zolte tanki. Ale oprocz tego bedzie tez kilak innych elementow:).

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... czyli jednak... nie będę powtarzał co już u Radka nawrzucałem na Ciebie... "głąbie" :lol: - co wy macie z msnem? :D :twisted:

 

Masz pomysl na wykonczenie tych ferrytowych magnesow?

czy ferryt i neodym to to samo? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do magnesów. Fakt sa kruche, ale to nie jest takswoka, nikt tych drzwi nie bedzie szarpal i zamykal kopniakiem, wiec mysle iz pozostawione w obecnej formie dadza rade. A jak nie, mam ja Ci takie same komplecik:D. Natomiast so do uchwytow... mozliwe ze to ulegnie zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"smaczek", czyli tak zwane "wajchy"...czyli to co bedzie obracalo potencjometry. Wszyscy maja jakies galki, a ja znalazlem cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

przedni panel bedzie takze czescia panelu sterujacego. Precz z zaslepkami!! :P

 

Dołączona grafika

 

A wyglada to po zamontowaniu tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

A tutaj cos z zupelnie innej beczki. Co takiego? Wymyslilem klucz sprzetowy :D. Jakis czas temu stalem sie posiadaczem takiego oto kompletu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co smieszne? Oryginalny panel zostaje :D

 

Dołączona grafika

 

No i uroilo mi sie takie oto cos.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oczywiscie to jest pol zartem, nie mam pojecia jak to bedzie. Taka powiedzmy poranna zajafka :D

 

@Pelzak - z MSN to stara historia :P.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem i o tym.

zakres ruchow bedzie, patrzac "zegarowo"od godziny pol do 5, do pol do 8. Przy odpowiednim kacie ustawienia potencjometru, zakres bedzie 4 - 7V (mniej wiecej). A wiec tyle ile potrzeba.

 

Edyta//

 

 

kolejny etap prac. Zdemontowalem trzymak napedow 5.25 z reszty ramy:

 

Dołączona grafika

 

No i pomalowalem go:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

No Panowie....po szklanie i na rusztowanie !

 

Dołączona grafika

 

:wink:

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co za wiele to nie ma więc koniec, będzie tak na 20stej str. (chyba że dodamy posty tych którym wcześniej za skóre zalazłeś to tak 130str), co do moda, jedyny minus jak dla mnie to uchwyty tych termosów, co jak co ale tym to sobie rynne do domu możesz przyczepić, a wygląda to fe.

 

I cdo całości: Ciekawy temat dobrałeś, nikt sie nie doczepi bo jak coś jest nie tak to zawsze poleci teks : "to jest industrial i tak ma być..." Za sam temat i projekt wielki plus, swoimi założeniami konstrukcyjnymi spławiłeś wszystkich co mieli by coś przeciwko.

 

Pozdrawiam i miłej pracy życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki avatar :lol2: widze ze pedzisz do przodu z robota. czyzby wartosc nagrod Cie zmobilizowala ? :D powinnienes dostac opieprz za rozmieszczenie imbusow wokol okna. zero skladu i ladu, jakies symetrii czy rownej odleglosci miedzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cdo całości: Ciekawy temat dobrałeś, nikt sie nie doczepi bo jak coś jest nie tak to zawsze poleci teks : "to jest industrial i tak ma być..."

industrial, nie industrial... nawet industrialne maszyny jak wyszły z fabryki to były w stanie idealnym :D.. Zresztą w inmdustrialnych modach zadrapania etc grają raczej na ich korzyść :).. w tym cała dobrć takiego rozwiązania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz, cos dla Ciebie :).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Aha, i postanowilem, iz zostane przy uchwytach na "rynny". Nic odpowiedniejszego nie przychodzi mi do glowy.

 

Dołączona grafika

 

bartool znalazlem tylko jedno, w poczatkowych etapach kozystalem z pozyczonego aparatu, stad mala ilosc fot.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arigatto Carl0s-San :D

Juz nie bede podpuszczac do innych czynnosci wykonczeniowych :wink:

Chyba ze recznie wymalujesz na jednym baniaku Yellow Submarine... Oki zartowalem ;]

 

Tylko troche szkoda mi pomalowanych uchwytow. Mialy w sobie smaczek surowego mieska ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale zasuwasz :D nie moge tylko roszyfrować jak to do końca będzie wyglądało kolorystycznie, ale wierzę w Ciebie maestro ;)

 

 

 

 

 

UWAGA!

W TYM TOPICKU MOŻNA SIĘ ODEGRĆ ZA WSZELKĄ KRYTYKĘ CARL0SA W INNYCH WORKLOGACH

 

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

industrial, nie industrial... nawet industrialne maszyny jak wyszły z fabryki to były w stanie idealnym :D.. Zresztą w inmdustrialnych modach zadrapania etc grają raczej na ich korzyść :).. w tym cała dobrć takiego rozwiązania...

dobroć, nie dobroć... zwróć uwagę też na to jak w ten sposób ułatwia sobie zadanie słynny mistrz cientej riposty.

Ale rozumiem, że to ten pierwszy, a jako że pierwszy to ma prawo coś w nim nie wyjść, w związku z tym autor moda aby nie stracić dobrego imienia dobrał taki temat pracy by był łatwy do skonstruowania, nie wysilając się nad powalającymi smaczkami moda. (choć to zdanie nie powinno się jeszcze tu pojawić, gdyż to nie koniec)

Ale zaryzykuję stwierdzenie:

"Łatwiej powiedzieć niż zrobić"

 

Dobra, dobra... więcej się nie czepiam, czekam z niecierpliwością na koniec.

 

Ale i tak uchwyty na rynny są fe, taki pomysłowy gość i nie potrafi nic ciekawszego wymyślić, zastanów się jeszcze nad tym. To taka porada z mojej strony, choć skoro tylk mi się to nie podoba to olej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JOHN widzisz tyle tylko ze zaczynajac obudowe nie mialem na mysli "a odpierdziele lipe, powiem ze tak mialo byc i bedzie zajebiscie"

 

Nie, buda powstala z nudow, ale kiedy juz wzialem sie za projekt, staralem sie przemyslec kazdy jego aspekt. Ponadto - mowisz tak jakbys zauwazyl ze juz robie na odwal sie...A co do uchwytow - fakt, lepszego pomyslu nie mam, nad czym bardzo ubolewam...

 

@Orgiusz

Otanoshimi kudasai :)

 

@MSN

Na klate to wezme, DAWAC !! :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...