Skocz do zawartości
Carl0s

Industrial Zone Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Widzimy widzimy...

Co do tego o srubkach - no masz bystre oko, fakt to moj blad.

Co do zoltych tankow - co kto lubi, mnie osobiscie sie podobaja bardzo.

 

Co do uchwytow do rynien. Poglowkowalem troche, poszperalem w piwnicy i znalazlem takie cos:

 

Dołączona grafika

 

Kawal blachy alu, grubej na ok. 3mm.

 

Wysmarowalem tez cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

A tym bede pilowal:

 

Dołączona grafika

 

 

No i fotka panelu przedniego z pomalowana juz na gotowo zaslepka 5.25. Caly panel musze jeszcze tylko wykonczyc (zanim on mnie wykonczy :P)

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dzisiaj koniec. Update niebawem!

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ja wiem, mimo okularów i jakichś tam dioptrii wiem - krzywo wyciąłeś górę "drzwiczek" / dół "tego-co-zostało". Wygrałem misia?

Te termosy wetkane jak nie przymierzając świeca w rzyć. Nie lza ich było wtopić nieco w "otoczenie"? Uchwyty iście rynnowe, ale pocieszające jest to, że faktycznie są szeroko stosowane w szeroko pojętym przemyśle :> Chociaż na wielkie cybanty byś je mógł przysmarkać albo efektownie opasać jakimiś cienkimi przewodami w poziomie.

Stylu industrial ze względu na pracę mam po pachy, ale de gustibus-coś-tam-dalej. Aha, pamiętaj o żółto-czarnych paskach na krawędziach - industrial to industrial :>

Poszukaj sobie obrazków pod hasłami "BHP", ciekawe znaczki można znaleźć.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo niezla robota, Carlos to "mocny zawodnik", widac ze podchodzi powaznie i pozadny mod z tego bedzie.

Ale swoja droga twoje tempo powala. Zlosliwi powiedza, ze zwrocilbys takiemu klientowi uwage ze to zle ze sie tak spieszy (pospiech => potencjalna szkoda dla moda) :lol:

Ale mowiac powaznie, to tak zaczyna sie modelowy worklog. Trzymam kciuki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale swoja droga twoje tempo powala.

czy ja wiem...

 

ja pracuje w takim samym tempie...jak juz zaczynam cos robic z kompem to pochlania mnie to bez reszty i nie spoczne poki nie bedzie zrobione...

 

10-12 godzinny dzien pracy + krotkie przerwy na posilki (nawet nie wiem wtedy co jem bo i tak mysle o pracy :wink: ) + nerwowy sen jezeli cos mi zostalo "na pozniej" (jeszcze zanim zasne to obowiazkowo z godzina przekminy typu "co by tu jeszcze...") = standard :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest zamierzenie artystyczne

hehe :D i pozniej sie dziwic ze w konkursach wygrywaja jakies pro-mody :D jak mozna bylo pomyslec ze to jest krzywo wyciete ? :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carson - bo to jest krzywo wyciete z pomyslu. tzn i tak bedzie przykryte aluminiowym okuciem (dyskretnym, ale jednak).

Tempo fakt narzucilem spore, ale to tylko dlatego ze jestem na urlopie chorobowym i chce wykorzystac czas do maximum. Za kilka dni nie bedzie juz tak rozowo.

@Jonas - zoltoczarne pasy mowisz? popatrz dobrze na trzymak MOBO, zobaczysz zolty pas, ktory w przyszlosci bedzie pokryty czarnymi cetkami :).

I czepiliscie sie tych uchwytow do rynny. Co ja poradze ze mi sie podobaja? :P. Ale sami widzicie ze nie spoczywam na laurach, kombinuje jakby to ulepszyc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się te "klameczki" nie podobają... wydaje mi się ze to uchwyt od szafki/szuflady pozbawiony drewnianego środka... uchwyty od rynny jak narazie pasują... zobaczymy co z tego wyniknie...

 

co do tempa robienia moda, to gdzieś, kiedyś widziałem już zdjęcia z początkowych faz... więc Carl0s nie robi tego moda od momentu kiedy powstał ten topic ;)

 

jeśli się gdzieś mylę, to przepraszam, są to tylko moje przypuszczenia które wynikły z obserwacji forum od czerwca br.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carson - bo to jest krzywo wyciete z pomyslu. tzn i tak bedzie przykryte aluminiowym okuciem (dyskretnym, ale jednak).

Tempo fakt narzucilem spore, ale to tylko dlatego ze jestem na urlopie chorobowym i chce wykorzystac czas do maximum. Za kilka dni nie bedzie juz tak rozowo.

@Jonas - zoltoczarne pasy mowisz? popatrz dobrze na trzymak MOBO, zobaczysz zolty pas, ktory w przyszlosci bedzie pokryty czarnymi cetkami :).

I czepiliscie sie tych uchwytow do rynny. Co ja poradze ze mi sie podobaja? :P. Ale sami widzicie ze nie spoczywam na laurach, kombinuje jakby to ulepszyc:D

Carlos nie zrozumiales mnie. Ja wiem ze to jest specjalnie "krzywo" wyciete ;) tylko dziwilem sie jak mozna pomyslec (jonas) ze to jest krzywe z przypadku :D przeciez zeby wyciac cos tak krzywo musialbys chyba miec ze 3 promile we krwi, chociaz wtedy pewnie szybciej bys sobie poucinal paluchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest zamierzenie artystyczne

po %% kazdy tak mówi :D... kidding

 

Musze powiedzieć że pozazdrościłem... i chyba sie wezme za reaktora zaraz :D...

 

Co do rynien, uchwytów... myślę że o niebo lepiej wyglądały by gołe paski blachy powiedzmy 2mm opasanej dookoła dezodorantów :) u góry i u dołu... No chyba że wykombinujesz taki pro uchwyty jak tam gdzies zdjecei było.. to nada modowi więcej trójwymiaru co mi się bardzo podoba :).. zwykłe szare płaskie mody już wyszły z użycia :D - zauważ(cie) że najbardziej podziwiane są właśnie te mody, które mają jak najmniej płaskich powierzchni... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo ze zwolnilem - nei zwolnilem, dokonczylem dzisiaj malowac trzymak 5.25, i wstepnie pocialem plyte alu. Niestety photobucket ma jakis problem z uploadem, wiec fotki jak tylko cos sie ruszy.

Kolejny update dopiero w weekend.

 

@Daron - czytaj ze zrozumieniem. Koncepcja moda powstala z nudy. sam mod powstaje w jednym celu. Na targi.

 

Edyta//

Zgodnie z obietnica, photobucket ruszyl, wiec wrzucam fotki

 

Aluminium...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Narzedzie zbrodni...

 

Dołączona grafika

 

Przypominam!!

Pamietajcie o okularach ochronnych...

 

Dołączona grafika

 

Ja pamietam :P :D :D

 

Dołączona grafika

 

No i pomalowany trzymak:

 

Dołączona grafika

 

A tak Carlos sie relaksuje... Na przyklad w tej wlasnie chwili...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PelzaK cieszy mnie niezmiernie, ze nie jestem sam w niedoli :P.

Nigdy po pijaku nie prowadzilem :P. Chyba ze kumpla z pubu do domu :D.

 

Simic...studenta pytasz.. :P

I nie, nie guzdram sie, musialem przygotowac sie do pracy, w ktorej to wlasnie siedze, a wracam po 18 do domu. Wiec czas bede mial dopiero w weekend niestety. Ale to nie znaczy ze nic nie robie. Mysle, a to juz i tak duzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, a wewnatrz budy zainstalowac lampki choinkowe.

Brawo ten Pan!

 

Ale ja podziekuje, swiatla w moim modzie nie beda atrakcja glowna, beda dopelnieniem.

 

A to moje nowe zabawki. Niestety dzisiaj nie dam rady sie pobawic, a to z powodu wizyty u dentysty :(.

 

Dołączona grafika

 

srubki sa takie :P

 

Dołączona grafika

 

Dziekuje za uwage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to ta nitownica o ktorej mysle (TOP TOOLS?) to mam nadzieje ze nie bedziesz mial z nia problemow bo ja wywalilem to g... za okno po tym jak rozklekotalo sie przy IIgim nicie... :angry:

 

reszte musialem zrobic hmm...na Jana :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz robić podświetlania, ale urwane w pół "uchwyty" jak na razie wygladają tragicznie.

Pozatym dobry mod to przede wszystkim taki przy którym trzeba siedzieć w okularach spawalniczych %-)

 

ps.

Te peczle które będą wystawać - zamieniłbym na metalowe węże łazienkowe, chyba ze będziesz naprawdę delikatny przy obchodzeniu się z obudową..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te imbusy będziesz musiał chyba palem wkręcać, bo kluczem zedrzesz lakier

 

a co do tanich modeli nitownic, to pewnego razu zacięła mi się na nicie, za cholere nie moglem go wyjąć, więc wygiąłem uchwyty końcem pilnika - nit wypadł, ale za to pilnik został :D za cholere nie da się go wyjąć... :huh:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tanich modeli nitownic, to pewnego razu zacięła mi się na nicie, za cholere nie moglem go wyjąć, więc wygiąłem uchwyty końcem pilnika - nit wypadł, ale za to pilnik został za cholere nie da się go wyjąć...

:lol2:

 

jak mnie sie zacial nit to najpierw ucialem go dremelem, nastepnie zdjalem koncowke a potem przy uzyciu brutalnej sily fizycznej wytluklem go o blat co zaowocowalo jego wypadnieciem z drugiej strony :rolleyes:

 

jak chcesz uratowac ten pilnik to musisz od d... strony tej nitownicy wlozyc jakis dlugi cienki pret i pomoc mu nieco mlotkiem ew. zastosowac inna lopatologiczna metode :wink:

 

sorka za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie drogie...

 

wasz spor o lakier na imbusach jest bez sensu. A to z tego powodu, ze imbusy sa oxydowane:D. Czyli nie farba to, a czarne i na bank sie nie zedrze.

 

@Esh0

Kupilem je w Koszalinie, w sklepie Proxima, za to co widac na zdjeciu, plus 3 metry linki o sr. 6 mm i dwie tarcze sr. 125 mm x 1mm do flexa dalem 15 PLN. czarne sruby sa na wage, nakretki samokontrujace tez, tylko kwasowka jest na sztuki, ale to tez wychodzi grosze marne.

P.S.

Masz niezle audio :)

 

 

Co do postepu prac - nie powiem ze nie zrobilem nic, zrobilem sporo dzisiaj, ale nie mam jak udokumentowac, bo pozyczylem aparat. Takze foty ewentualnie jutro wieczorem.

 

Tymczasem spokojnej nocy zycze, do jutra :)

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...