Skocz do zawartości
Carl0s

Industrial Zone Mod

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze to nie mam zamiaru. To znaczy - chce pokazac tym od okna i katodki, co to sie tlumaczyli "ze ja pierwszy raz", ze pierwszy raz moze byc super :P, i ze moding to sztuka a nie blyskanie wiatrakiem.

A ponadto - mam tak, ze jak sie wezme za temat, to zabij, a bede staral sie do konca doprowadzic, tak zeby bylo miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie mam zamiaru. To znaczy - chce pokazac tym od okna i katodki, co to sie tlumaczyli "ze ja pierwszy raz", ze pierwszy raz moze byc super :P, i ze moding to sztuka a nie blyskanie wiatrakiem.

A ponadto - mam tak, ze jak sie wezme za temat, to zabij, a bede staral sie do konca doprowadzic, tak zeby bylo miodzio.

 

ot: pierwszy mod może być całkiem udany, tłumacznie że kiepski, bo pierwszy jest dla mnnie śmieszne. Ja zaczynałem gta case będąc piętnastolatkiem z praktycznie zerowym doświadczeniem i jak widać ćos z tego wyszło, wiec albo jest sie moderem, albo lamerem i tyle.

eot

 

robiłeś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, przynioslem prace do domu i od 17 do teraz siedzialem w wordzie i adobe...

Ale pisalem - update w weekend.

 

EDYTA//

 

Nudzi mi sie w pracy, mozna powiedziec ze jest weekend. wiec zapodaje fotke.

 

Oto nowa obudowa zasilatora:

 

Dołączona grafika

 

Oczywiscie inny kolor i wogole, ale calosc zostaje.

Po co taka duza? Juz mowie. Wewnatrz bedzie pompa, rezik i wszystko co zasila WC.

A propos...

Szukam samego spodu bloku CPU, obojetnie jakiego byle nie CCCP, nie ma ktos na zbyciu? (najlepiej za free, bo wydymalem sie z kasy totalnie...). Taki tam apel....

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, dwa posty pod rzad. Ale to moj worklog, wiec moze Admini mi wybacza.

 

Zgodnie z zapowiedzia, update.

 

Po pierwsze - pomalowalem szkielet obudowy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po drugie, pomalowalem wewnetrzna strone blachy prawego panelu:

 

Dołączona grafika

 

Po trzecie - zjumalem z pracy takie oto cos:

 

Dołączona grafika

 

I zastosuje to mniej wiecej tak:

 

Dołączona grafika

 

Po czwarte: pomalowalem cosie robiace za oprawe diod flux:

 

Dołączona grafika

 

bedzie to glowny element oswietleniowy

 

po piate, jako ze farba ciagle schnie, i nie bardzo mam co robic, wzialem sie za blok NB do przyszlego WC w tej budzie:

 

mialem ja Ci taki plaskownik:

 

Dołączona grafika

 

i zrobilem mu to:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Robilem mu to tym (miedzy innymi):

 

Dołączona grafika

 

I wyszlo mi tak:

 

Dołączona grafika

 

oczywiscie nawierty beda polaczone, plexi na top juz mam, mam krocce 1/4 cala, ale nie mam gwintownikow (mam dostep w pracy wiec problemu nei widze).

 

Jutro planuje wieksza partie roboty, ale najpierw to wszystko musi dobrze wyschnac.

 

Stay tuned...

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh Carlos powinienes oberwac w ... za ta fuszerke. jak mozna bylo tak ponawiercac otwory? wez ten "bloczek" do reki, popatrz na niego i zastanow sie przez chwile cos Ty najlepszego zrobil z ta miedzia ;) mogles te otwory porobic po okregu czy jakos tak, zeby to wygladalo przyzwoicie. wstydz sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne zamierzenie, raczej brak narzedzi do ktorych jestem przyzwyczajony. Ponadto - wtopa panie kolego moze byc wtedy, kiedy robisz cos, i to nie wychodzi. Moje rynny jak to okresliles od samego poczatku byly zaplanowane wlasnie dla tej obudowy, wiec ja o "wtopie" nic nie wiem. Natomiast wracajac do bloku - on nie ma byc piekny, on ma dzialac, pozatym o ile zauwazyles, to jest dopiero polprodukt i malo tego - uboczna manufaktura dla zabicia czasu.

Podsumowujac - jak zalicze wtope - przyznam sie bez bicia, tak jak to bylo z oknem w tej budzie. Poki co wszysko idzie w miare plynnie.

 

Wy chyba nie bardzo kojarzycie jak to bedzie z tym blokiem. Nawierty sa tylko po to, zeby nie frezowac calosci, za dlugo by to trwalo. Ogolnie bloczek bedzie wyfrezowany caly, po prostu bedzie jedna pusta komora wewnatrz (podobny bloczek pusty w srodku ma ktorys z rodzimych producentow w ofercie, moje mobo ma w miare zimny NB wiec nie kombinuje z pinami, jezami czy innymi bzdurami). Wiec bez paniki, po prostu dostep do frezow bede mial dopiero w poniedzialek.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba tylko ja zrozumiałem że te otwory są po prostu chwilowe... :) Widisz Carl0sie wszyscy chcieliby cie zmieszac z błotem teraz :D - zostaw tylko kilka otworów za dużo bez wytłumaczeń i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj o ile mi wiadomo CPC wogole nie sa jakkolwiek frezowane ;)

 

obiecane na dzisiaj fotki. Nie zrobilem dzisiaj za duzo, raz ze farba jest jeszcze bardzo podatna na zarysowania, a dwa ze mialem kilka innych spraw na glowie. Niemniej jednak udalo mi sie:

 

pomalowac prawa strone blach panelu bocznego:

 

Dołączona grafika

 

poczekalem az to wszystko wyschnie na tyle, zeby mozna bylo wziac w reke...i dokonalem wstepnego montazu obudowy.

 

Zaczalem od stopek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozniej przyszla kolej na panel przedni:

 

Dołączona grafika

 

Zamontwalem tez trzymak MOBO:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A nastepnie prawy, czyli ten "na stale" panel boczny:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kolej na drzwi. Problem jest taki, ze caly szkielet budy odksztalcil sie nieco. Spowodowalo to powstanie kilku szczelin miedzy elementami, kilka szczelin sie powiekszylo:

 

Dołączona grafika

 

mocowanie drzwi:

 

ca...eofObraz148.jpg

 

W koncu dorwalem plexi na szybke. Zalozylem, spojrzalem, odwrocilem glowe...Znow spojrzalem...Katem oka dostrzeglem lezacego grzecznie w kasecie flexa...Coz, wyszlo...matowo :D. Krazek papieru wodnego 240, nasadka oscylacyjna, troche wody i jakies 2000RPM. Plexi sie zmatowila rownomiernie, efekt jest o tyle fajny, ze po bliskim przyjrzeniu sie widac fajna strukture.

 

ResizeofObraz140-1.jpg

 

ResizeofObraz141.jpg

 

Po zalozeniu na drzwiczki wyglada to tak:

 

ResizeofObraz143.jpg

 

ResizeofObraz144.jpg

 

ResizeofObraz145.jpg

 

To ogolny zarys gotowej obudowy. Bardzo lubie ten etap, kiedy duzo plaskich elementow zaczyna stanowic jedna calosc. mam nadzieje ze sie podoba, mnie efekt prac zadowala, jest kilka tematow do poprawienia, ale ogolnie - jest ok.

Zastanawiam sie teraz nad kolorem peszli, mialy byc takie jakie mam, czyli biale (z tym, ze one nie sa do konca biale, sa powiedzmy brudnobiale). Jednak przymierzylem i nie bardzo mi to podchodzi. Kupie w tygodniu peszle szare i czarne, na probe i zobaczymy co lepiej wyjdzie.

 

Tymczasme na dzisiaj starczy.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, spokojnie. Jak to zobaczylem, to myslalem ze sie farba zwazyla. Ale okazalo sie ze to najzwyklejszy kurz, a pod spodem jest rownomiernie polozona farba. nie czyszcze, bo jak wiadomo najlepsza ochrona przed brudem jest warstwa innego brudu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zamierzasz robic dalej?

 

bo niestety po tym malowaniu mi sie narazie nie podoba :sad:

 

1. te dwa "kanarki" z przodu - dodaj czarne paski, albo rdze, zniszcz je troche, powgniataj to jest industrial, to za ladne jest :wink:

2. ten zolty pasek na boku budy - imo niepotrzebny tam jest, moze go jakos przemaluj?

3. "mleczna" pleksa to chyba jednak nie najlepszy pomysl...nie dosc ze rozproszy Ci swiatlo to jeszcze jak ktos bedzie chcial zobaczyc bebechy bedzie musial mruzyc oczy z nosem przyklejonym do szyby :wink: takie cos jest dobre w kabinie prysznicowej, kiedy po drugiej stronie cos...hmm sie "ksztaltuje" i dziala na wyobraznie :wink:

4. co dalej z tymi okregami na bokach budy?

5. tak jak w '1' ta buda jest za ladna, "podniszcz" ja troche, postarz, moze troszke rdzy?

 

to nie tak ze sie czepiam, bo wiem ze tego tak nie zostawisz i masz kupe pomyslow

to wyzej to moje propozycje

 

3mam dalej kciuki i powodzenia

 

EDIT

 

ja bym dal czarne peszle jak masz

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobne deja vu jak fotki oglądałem, ale wygląda ciekawie, nawet bardzo. Fajnie patent z matowym oknem. Martwi mnie tylko sztywność budy, jak pociołeś górną blachę, ale jak nie bedziesz wsadzał tam 3kg radiatorów i 2 chłodnic to nic nie powino sie stać. Fajne masz miejsce pracy, też chchiałbym mieć coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pora na krytyke :), być może przedwczesną...

Mi sie nie podoba okno, kształt... co on ma z czym wspólnego? :) Zbyt dużo jak dla mnie płaskich powierzchni.. mam nadzieje ze poprzyczepiasz tam jakieś cuda na kiju, prócz tych peszli, jakieś tabliczki chociaz, kawałki złomu etc...

 

jutro idę.. , wróć.. dzisiaj idę :D poszukać trochę złomu do bioreaktora na pchlim targu.. żule tam mają ciekawe skarby... Nie wiem czy masz cuś w zanadrzu jeszcze.. obyś miał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Troche cierpliwosci. To nie jest koniec prac, to wstepny montaz, zeby sprawdzic spasowanie czesci. W zanadrzu mam sporo "cus'ow", ale chyba nie spodziewacie sie ze wezme i w ciagu kilku godzin skoncze tak rozlegly projekt.

Odnoszac sie do slow krytyki:

Fakt, okno jest skopane, pisalem to juz wczesniej, i nadal tak uwazam. Jednak zmienic nie moge, musialbym zaspawac to co jest i ciac drugie, a tego robic nie bede, albo ciac z tego co zostalo - czyli niewiele i prawdopodobnie niewiele by to dalo. Wiec narazie zostawiam.

 

Te "kanarki jak to Simic okreslil - hehehe, nie , nie bada jednolicie zolte. Czarne pasy sa obowiazkowe. Jednak nie mam zamiaru "Rdzawic" obudowy. Nie kazda maszyna przemyslowa musi byc zardzewiala i rozklekotana :).

 

Co do plexi - Simic zalozenie jest takie ze wewnatrz obudowy nie bedzie swiatla - pisalem o tym wczesniej, tak, ze flaki nie beda zbyt wyeksponowane. To wszystko jest przemyslane, okno jest tylko po to zeby urozmaicic jednolita powierzchnie drzwi. Natomiast oswietlenie bedzie zewnetrzne, i to mam nadzieje da efekt z matowa plexi.

 

Natomiast co do "tabliczek" o ktorych mowi Pelzak - napisalem juz ze beda piktogramy z zakresu BHP i PPOŻ :P. Moge wam powiedziec tez, ze nie beda to zwykle naklejki, beda to prawdziwe tabliczki.

 

Tymczasem milej niedzieli zycze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam.. ja wszystko co projektuje (software i hardware) staram się od razu obmyślać z uwzględnieniem możliwości rozszerzenia.. ale doszedłem do wniosku że nie zawsze sie to opłaca...

 

Nieraz lepiej zrobić tak aby działało dobrze bez obmyślania co jeśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn moj sprzet sie nie rozszerzyl, tylko zwichrowal. Podejrzewam ze to od spawania, bo moje umiejetnosci w tej dziedzinie sa powiedzmy mocno ograniczone. Ale to tylko drobna przeszkoda, nie ma problemu naprostowaniem szkieletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no modujemy sobie tak ??

 

teraz to się zacznie życie, wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy....

 

 

:D:D:D

 

nie no carlos byku kawał dobrej roboty

 

jak skończysz to będzie co opić :D chociaż ja już nic nie mówie ile twoich WC opiliśmy i przepiliśmy :D i o innych rzeczach nie wspomne :D

Edytowane przez zawleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...