Skocz do zawartości
delekta87

Gigabyte K8ne Rev 1.0 Sempron 64 2600 I Pamieci Z Ecc

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte k8ns też obsluży ? :)

Wydaje mi sie ze jest na nf3, ale jestem tylko człowiekiem....^^ Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam ten wątek i coś mi tu nie pasuje - przecież kontroler pamięci jest w procesorze, jeśli od czegoś zależy obsługa pamięci 72bitowych to właśnie od niego, a nie od mobo

 

to że w biosach są ukryte opcje od ecc wcale nie oznacza że do czegoś służą, jak ktoś ma K8NS to wie że są tam np. dzielniki pamięci typu 2/2.33 czy 2/2.5 (memdiv 233 i 250), które są obsługiwane poprawnie tylko przez X2 oraz FX, a takich procków jakoś na S754 nie było

 

obsługę pamięci ECC na pewno mają opterony - w tym wersja Venus na S939; w porównaniach wydajności San Diego vs Venus ten drugi był wolniejszy właśnie ze względu nieco bardziej skomplikowany kontroler

 

ale jeśli komuś rzeczywiście udało się odpalić pamiątki ecc na procku ze zwykłym, 64/128 bitowym kontrolerem to niech koniecznie da znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lol, co jak co ale na tym forum nie spodziewałbym się takich tekstów (i przekręcania nazw, do tego trzeba mieć talent)

 

venice ma 512KB cache L2, venus 1MB (podobnie jak San Diego), tyle że dodatkowo jego kontroler obsługuje kości ecc

 

chyba będę musiał sam skołować sobie jakąś ecc żeby się przekonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...