Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Moglbys nieco rozwinac?

nie wiem co tu jest do rozwijania, trza dolutować PR 5KOHm do rez w niebieskim prostokącie (do obu stron rezystorka podlutować potka) i to już cały Vcore mod, żadnego 50k do masy nie trzeba ...

post-69-1161090363_thumb.jpg

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko po co tak, skoro stara wersja jest imho latwiejsza. Takie smd bardzo niemilo sie lutuje

ale nie jest bezpieczna ... zresztą to przecież lutowanie do takich samych rezystorów - więc jak łatwiejsza ??

 

 

OK, this is NDA I signed for,

So I can't talk more about the DAC trick; however, I can be very sure and explain that alternative way to you, hope you also keep in mind and be careful not to burn your board.

Normally, the vcore modding point is what we check the vcore regulator IC and fin the pin right?Yes, it's correct, BUT...

Asus did put a DAC which is a protection circuit along with Intel's policy that need to get Vdroop going, that's why we have vdroop mod.

 

Now if you go with the normal vcore mod, that's 4th pin of ADP3198 and ground, then I am pretty sure you will never get cpu working 100% stable over 1.75v.

Yes you can have whatever voltage over 1.8 even 1.85v...but that 's not a secure mod due to you don't have any idea when OVP will cut the vcore out of your CPU and mobo so sometimes you will totally lost whole vcore and automatically shuts down.

The alternative mod is the only way to go. it will trick DAC and let DAC think you did not over 1.75v. and also,the condition is you can set over 1.675 under bios. So you gotta set the whatever offset you want

for example, if you wanna have 1.9 for the most, then set the vcore measure 1.9v right on the 1.675v mark under bios. that 'd be the idea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge miec Asusa P5W64 WS Pro za 820 zl - w sklepie ( nowa gwarancja 36 miesiecy ) - chyba stanialy bo w drugim sa po 838.

 

Czy warto? Czy na 400 x 9 płyta wstanie bez problemu?

Podobno płyta zawyża napiecia dla procka. Na mojej obecnej MSI Powerup mam max napiecie na procka 1.58v. I jest niestabilny na 3600 ( e6600). Stabilny jest dopiero przy 3550 na 1.58v. Czy jest szansa ze osiagne 3600 Mhz stabilne zmieniajac plyte na Asusa P5W64 WS Pro.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge miec Asusa P5W64 WS Pro za 820 zl - w sklepie ( nowa gwarancja 36 miesiecy ) - chyba stanialy bo w drugim sa po 838.

 

Czy warto? Czy na 400 x 9 płyta wstanie bez problemu?

Podobno płyta zawyża napiecia dla procka. Na mojej obecnej MSI Powerup mam max napiecie na procka 1.58v. I jest niestabilny na 3600 ( e6600). Stabilny jest dopiero przy 3550 na 1.58v. Czy jest szansa ze osiagne 3600 Mhz stabilne zmieniajac plyte na Asusa P5W64 WS Pro.

Szansa na 3,6 duża

wstaje 9x400 bez problemu

Moja wstaje bez problemu 8x450 - ale nie z Gskillami HZ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jakieś kulawe masz :D . Prawdziwe HZ-ty nie bootują na 8x450 :mrgreen:

 

@Lysyn - tu nie chodzi o to, że HZ-ty nie robią 450, a o to, że na tej płycie moje i Yoto nie wstają na ustawieniu 8x450. A porafią spoooooro więcej niż 500 na cl4... Pic polega pewnie na ciaśniejszych alphach zapisanych w SPD niż ma Racuch w swoich. On kupował najpózniej z Nas.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jakieś kulawe masz :D . Prawdziwe HZ-ty nie bootują na 8x450 :mrgreen:

 

@Lysyn - tu nie chodzi o to, że HZ-ty nie robią 450, a o to, że na tej płycie nie wstają na ustawieniu 8x450. A porafią spoooooro więcej niż 500 na cl4...

poprostu jestem"fartuchem" i miałem możliwość wyboru MOBO 1 z 2szt. (do wyboru)

a te moje HZ-ty to fakt że kulawe bo max. robia 520MHz(4:5) przy 2,4Vmem z biosa :rolleyes:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu jestem"fartuchem" i miałem możliwość wyboru MOBO 1 z 2szt. (do wyboru)

a te moje HZ-ty to fakt że kulawe bo max. robia 520MHz przy 2,4Vmem z biosa :rolleyes:

jak na P5w64 na dzielniku 4:5 robią 520 4-4-4 to są dobre, moje tak nie robią

To nie chodzi nawet o to że HZ w ogóle nie zabutuje na 450, ale o to że ma duże problemy z takim bootem np po nocy (komp wyłączony)

Żeby moje HZ wstały na 450 trza już troszke gimnastyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na P5w64 na dzielniku 4:5 robią 520 4-4-4 to są dobre, moje tak nie robią

To nie chodzi nawet o to że HZ w ogóle nie zabutuje na 450, ale o to że ma duże problemy z takim bootem np po nocy (komp wyłączony)

Żeby moje HZ wstały na 450 trza już troszke gimnastyki

Ostatnio za namowa Hanu zmniejszyłem Vmem z 2,3 na 2,2 vol. 8x450 i system zamarzł na jakieś 2 min. ,nie to ze nie zabotował ale coś nie pasiło i ledwo złom ruszył .Narazie po 2 tyg. obcowania żadnych niespodzianek nie miałem z MOBO.A co do tej nie wybranej płyty to na dzieńdobry miała kłopoty z botowaniem na 425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sam juz nie wiem co mam kupic. Mam MSI Powerup na ktorej moj proc jet niestabilny na 3600 ( dziala na 3550 na 1,58v wiec niewiele papu mu brakuje do 3600) jak pisalem wyzej ( max napiecie dla procka w biosie 1.58v a potrzebuje ciut wyzszego). Asus P5w64 Ws Pro ( moge miec za 820 zl - ze sklepu ) czy Asus P5w Dh Deluxe za ok 840 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sam juz nie wiem co mam kupic. Mam MSI Powerup na ktorej moj proc jet niestabilny na 3600 ( dziala na 3550 na 1,58v wiec niewiele papu mu brakuje do 3600) jak pisalem wyzej ( max napiecie dla procka w biosie 1.58v a potrzebuje ciut wyzszego). Asus P5w64 Ws Pro ( moge miec za 820 zl - ze sklepu ) czy Asus P5w Dh Deluxe za ok 840 zl.

bawiłem się P5W DH, nawet trzema i P5W64 WS mi bardziej przypadła do gustu :) Dlatego widnieje w sig'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na P5w64 na dzielniku 4:5 robią 520 4-4-4 to są dobre, moje tak nie robią

To nie chodzi nawet o to że HZ w ogóle nie zabutuje na 450, ale o to że ma duże problemy z takim bootem np po nocy (komp wyłączony)

Żeby moje HZ wstały na 450 trza już troszke gimnastyki

W zasadzie teraz hula wszystko spokojnie (pod net,pracę i gry czasami) ale jak bawiłem sie w smarki i inne SPi to złom zasuwał najlepiej właśnie po nocy (najwyższe FSB ,timingi ,OC grafy) ale popołudniu jak już wszystko jest cieplutkie to nie ma mowy i nie jest to wina proca bo różnica m-dzy rankiem a popołudniem to max.5C .Ewidentnie MOBO lubi chłodek co nie zawsze odpowiada włascicielowi :D .na DFI NF4 nie miałem takich objawów.szalony nawiew na MOBO odpada i niech tak zostanie te 8x450 od biedy ;-) Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sie coś zjeb..... Chciałem wczoraj pokombinowac z SPI. Na codzień fikam sobie lajtowo na 8x400, wiec pyk do BIOSu, wrzuciłem 9x400 dla sprawdzenia kilku rzeczy i...... podczas ładowania windy reset. Drobna konsternacja, wszkak wczesniej ten proc nie miał żadnych problemów by "ortosować" na 3,6 1,43V real. W końcu wlazł do windy, odpalam Orthos , 2 sekundy działania i kur.... restart.Podbiłem napiecie do 1,45 - to samo, 1,48 to samo. Wyłaczyłem , włączyłem.... CMOS Error :mur: . Tego juz było za wiele. Wracam do 8x400, wszytsko OK. Znów na 9x400 i BSOD... Wiele by skorzystał ten ,co wczoraj stanąłby po moimi oknami - mogłoby poleciec parę części :twisted:

 

EDIT: Chyba zasiłka klęka, ale musze to dokładnie obadać.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajniutko to hula

to ten co niby był na sprzedaż ?

p.s.

dzisiaj po robocie pobawiłem sie w botowanie --->520MHz 4-4-4-12 i hulało ale po ok. 20 min. zrobiło sie niebiesko i nie moge tego uznac za stabilne ustawienie .Zdzira jak sie rozgrzeje to pozwala na 452MHz( 1:1 )i nic więcej :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne wyniczki yoto!!

 

Wieksze Vcore nic nie daje?

nie specjalnie

teraz ograniczają mnie ... memki :D

Dodatkowo P5W64 prowadzi memki znacznie gorzej niż np P5B DLx

Jest tak na Intelu pod C2D że pamięci można wysoko taktować na wysokich dzielnikach (1:2, 2:3, 4:5), im bliżej 1:1 tym gorzej idą

Wygląda to mniej wiecej tak:

 

1:1 495MHz max (4-4-4-x 2,8V obojętnie jakie aplphy)

4:5 548MHz Max (4-4-4-x 2,75V)

2:3 nietestowane (mała przydatność do benchów - podobnie jak 1:2)

 

u Bachusa mniej więcej tak:

2:3 600+

4:5 ok 550

Z tym, że na P5B dzięki wolnemu strapowi 1:1 można memki puszczać wysoko (Bachus ok 560)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jaką na X975? Może poczekamy na RD600 oraz nowe serie 6xx od NVIDII. Podobno te ostatnie mają być doskonałe :wink:

niop, na 680i warto poczekać :) By tylko cena była na tyle rozsądna by z P5W64 WS się bez większych kosztów przesiąść :D a długo czekać nie trzeba :)

Edytowane przez Weelkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby na jakie ??

Jak dla mnie to najlepsze mobo pod C2D jakie można kupić

No w sumie chyba racja - P5B dlx wyzsze FSB ale strap......., mozna by sie pokusic o testy Biostara:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=119383

 

FSB wysokie, ale jak ze strapem to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...