Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak przestawiłem ram na 833 MHz...ale...nie wiem czy nie "buntował" się do napięć. Ustawiłem procesor na 1.300 V a pamięci (tak jest w instrukcji tych pamięci) na 1,95 V max. Nie podbiłem VMCH..zostawiłem na auto...bo jak wcześniej pisałem, brak doświadczenia i nie chciałem czegoś "przypalić". ..."Przy okazji powyłączaj poniżej wszelkie opcje odpowiedzialne za "spred spectrum", throttling, speed step, c1e itd. (na sztywno disabled) - podniesie to stabilność kompa....." - tu obawiam się, że albo wyłączyłem czegoś za dużo bo niestety nie mogłem dojść co znaczą te skróty. ...... I na starcie bios pokazywał 2.98 MHz ale nie chciał załadować systemu bo wracał spowrotem do biosu...a jak chciałem wejść w setup bios-u to wyświetlał sie tylko napis "Waite..." na czarnym tle i nic nie można był zrobić. Na chwilę obecną zmieniłem tylko Ram na DDr2-800 i trimingi na 5-5-5-15 (tam jest jeszcze piąte pole do wpisania...i jest tam 5). Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Zasilanie płyty-podłaczyłem 24 pin...12 V molexem i jedną EATX12 V - przwodem 4 pin, został mi w zasilaczu jeszcze jeden taki przewód a na płycie na tym gnieździe jest zaślepka. Czy jest tam dlatego, że mam tam nic nie podpinać, czy jednak trzeb podłaczyć do niej zasilanie ?

 

pozdrawiam

Artur

 

ps. Jeśli napisałem "coś" niezrozumiale to przepraszam, ale naprawde OC jest dla mnie...nowością :)

Edytowane przez Arturoo75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zaslepke juz bylo... napisze jeszcze raz: Jak masz wolny kabel to wyciagnij zaslepke i podepnij go (w koncu 8pin to nic innego jak 2x4pin). Molexa tez zostaw, napewno nie zaszkodzi (u mnie jest podlaczone co sie da). Co do mch to u mnie bootuje bez problemu fsb 340 przy def volt, ale ja mam nizszy mnoznik procka i moze dlatego tyle nie potrzebuje.

 

W Kazdym razie podbij troche vmch, a na ramy sprobuj dac 2.15v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety....po zmianach musiałem najpierw wrócić do biosu 116...poźniej do 215 bo nawet nie chciał wejść w setapu biosu. To chyba coś nie dla mnie...trudno będzie działał tak jak mu "fabryka" dała".

ok..podłącze ten dodatkowy 4 pin...i wtedy dalej będę zmieniał ustawienia. Mam nadzieję, żę nie trzeba będzie znów bios-u przywracać :)

Tak dla pewności - chyba nie flasciach!esz na nowo biosu po każdej nieudanej próbie OC? :blink:

 

Jeśli po zmianie ustawień komp nie chce się odpalić, to po prostu twardo go wyłącz i po paru sekundach odpl ponownie (nie restart, tylko off->on). Wówczas bios, mówiac najprościej, sam się zresetuje i komputer odpali się na ustawieniach fabrycznych. Od razu na początku wyświetli też komunikach, że "Overclocking or overvoltage failed" i każe Ci wejśc do biosu i pozmieniać ustawienia.

 

I tak możesz w kółko - to już na szczęście nie te czasy, gdzie po każdym nieudanym ustawieniu trzeba było clear cmos robić. Obecnie płytyt baaardzo ułatwiają życie - cała zabawa przebiega duzo szybciej...

 

 

Jeszcze apropos wcześniejszego posta - bez podnoszenia vmch raczej sobie nie pokręcisz, bo chipset bez dodatkowego prądu na wiele nie pozwala. Ale jesli masz przyzwoity przewiew w obudowie, to po podniesieniu do 1.60v nic się nie stanie. Przynajmniej u mnie jest to taka granica, do której radiator jest jeszcze "rozsądnie ciepły" - dopiero powyżej tego robi sie solidnie gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze to napisac....

KREW MNIE ZALEWA JAK WIDZE POSTA: ROCK SOLID HEART TOUCHING !!!!

taki jest screen podczas bootowania w nowym biosie...

 

a mi mobo robi takei cuda ze glowa mala...

Jak jej sie cos nie spodoba to sie nie bootuje wogle na moich pamieciach...

wogle nie postuje, jakby ich nie bylo. wkladam inna kostke, cale szczescie mam w domu drugi komplet - nagle wszystko smiga jak przedtem.

 

druga sprawa - nie da sie nagrac plytki DVD na fsb wyzszym niz 370...DLACZEGO???? na boga DLACZEGO???

 

inna sprawa, to mobo wogle jakos z pamieciami nie dziala najlepiej... moimi w kazdym razie. nie moge sie doczekac powrotu DG2..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie karty dzwiękowej zintegrowanej na płycie Asus P5ws64 Pro.

A mianowicie po podgłośnieniu głosników niedaleko maxa (przy braku jakiegokolwiek strumienia Audio) słychać w głośnikach pisk przerywany trzaskami. Czy jest to normalne? Proszę o odpowiedź bo troche mnie to denerwuje :angry:

Edytowane przez pacior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dzwiekowka na plycie.

 

Dzwiek zanika po okreslonym czasie od startu komputera. Im dluzej komputer jest wylaczony tym dluzej dziek dziala (jednak nie jest to regula, czasami "pada" szybko). Dzwiek nie jest czysty slychac jest czysty jak przed "popsuciem" slychac od czasu do czasu trzaski.

 

Po restarcie systemu dzwiek ozywa ale na krocej niz przy wlaczaniu kompa. Po kolejnym restarcie znowu ozywa ale na jeszcze krotszy okres czasu.

 

Po przeinstalowaniu SoundMaxa i nie restartowania kompa dzwiek sie pojawia. Ale jest znieksztalcony, gdy ustawie na prawy lub lewy glosnik jest w miare ok. Tradycyjnie po jakism czasie pada.

 

Reinstal systemu nie pomaga. Format i instalacja swiezego systemu takze. Rozlozenie kompa i nic...z oc i bez to samo....Wolnostojacy wiatrak wiejacy na plyte nie pomaga...

 

Jakies pomysly, czyzby cos sie przegrzewalo?

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problemy z dzwiekiem sa dosc podobno : pare razy mi sie zdarzylo ze sobie polazlem na obiad i zostawilem wlaczony PC, wracam i chcem wlaczyc mp3 jakas i same trzaski sa....zresetowalem compa i to pomoglo...ogolnei mie sie zdarzylo to jakeis 2,3 razy...imo cos sterowniki(a mzoe cos w biosie?) sa mocno niedorobione...mialem powazny klopot z instalacja u siebie.

 

z tego co wiem najnwoszy bios 0303 ma tylko jeden fix i dotyczy on poprawy dzwieku pod win Viste...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań do wszystkich urzytkowników płyty Asus P5w64 Ws Pro.

 

- Czy maja one mozliwość zminy mnoznika w biosie doa procesorów z seri core duo 2

 

- Jakie max Fsb Można na niej uzyskac przy stabilnej pracy.

 

- Oprucz Dzwięku Jak pisze kolega powyrzej czy są z nia jeszcze jakies problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań do wszystkich urzytkowników płyty Asus P5w64 Ws Pro.

 

- Czy maja one mozliwość zminy mnoznika w biosie doa procesorów z seri core duo 2

 

- Jakie max Fsb Można na niej uzyskac przy stabilnej pracy.

 

- Oprucz Dzwięku Jak pisze kolega powyrzej czy są z nia jeszcze jakies problemy.

Człowieku weź się trochę do roboty i nie zadawaj takich głupich pytań.

USE SZUKAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bajtelo. Tylko ja na jutro już musze wiedziec jaka ma kupić bo wacham sie między P5W Dh Delux a Asus P5w64 Ws Pro. A poza tym Dzisiaj nie ma czasu żeby siedzieć i szukać na necie i chciałem po ludzku sie zadać pare pytań a tym mi wcale nie pomagasz tąka odpowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem klopotu z dzwiekiem, ani na p5w dh, ani p5wdg2 ani p5w64.

chyba podkrecacie bez glowy i jeden z objawow wysypania sie systemu jest wysypanie sie dzwieku...

chyba ze dzieje sie wam to na stock, to zwrocic mobo i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 6400 lecial na p5wdg2 24/7 440x8

wiec nie najgorzej

Mysle ze po modach moznaby sie pobawic nieco bardziej.

 

Tak pozatym, to chyba wiem dlaczego mobo nie za bardzo lubi moich pamieci, ale nie wiem dlaczego i co sie z tym je...

 

Czy ktos wie co to RMS ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana biosu na nowszy z orginalnego poprawia odczyt temperatury z CPU bo w idle mam 53 stopnie a w stresie 1 minuta orthos 83 stopnie po wyłaczeniu orthosa momentalnie temperatura spada do 60 stopni . Procek niepodkręcony 6600.Asus P5w64 Ws Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana biosu na nowszy z orginalnego poprawia odczyt temperatury z CPU bo w idle mam 53 stopnie a w stresie 1 minuta orthos 83 stopnie po wyłaczeniu orthosa momentalnie temperatura spada do 60 stopni . Procek niepodkręcony 6600.Asus P5w64 Ws Pro

zdejmij i załóż ponownie cooler - bo te tempy to jakaś pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do urzytkowników Asus P5w64 Ws Pro.

 

Mam pamięci GoodRam 667Mhz 2x512MB Na kościach Microna D9 czy taka pamięć będzie dziłac stabilnie na Asus P5w64 Ws Pro. :? Prubował ktoś może takie pamięci z ta płytą.

Ech, a popatrz chociażby w sygnaturę jeden post ponad Twoim...

 

Mówiąc wprost - tak, D9 działają na tej płycie.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z urzytkowników Asus P5w64 Ws Pro prubował na tej płycie uruchomić karte satelitarna skystar 2 bo nigdzie nie moge znaleść potwierdzenia że taka karta chodzi z ta płytą. :?

będziesz pierwszy i w końcu wniesiesz coś przydatnego do tego tematu

powodzenia ,3mam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji jest w na plycie PCI w wersji 2.2 , a Ty potrzebujesz chyba w wersji 2.3, z tego co pamietam to w plytach na p965 pakuja takie, ale najlepiej to wyslij maila do Asusa, moze za 2 miechy Ci odpowiedza;p

 

~~~~~~~~

 

NOWY BIOS DO P5W64 WS PRO : 0304 http://web54.nsi24.miniserver.de/wbb...tachmentid=123

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji jest w na plycie PCI w wersji 2.2 , a Ty potrzebujesz chyba w wersji 2.3, z tego co pamietam to w plytach na p965 pakuja takie, ale najlepiej to wyslij maila do Asusa, moze za 2 miechy Ci odpowiedza;p

 

~~~~~~~~

 

NOWY BIOS DO P5W64 WS PRO : 0304 http://web54.nsi24.miniserver.de/wbb...tachmentid=123

Mi poczeba wersje PCI 2.2 bo tak pisze na instukcji dołaczonej do karty skystar2 że jest ona zgodna z Pci 2.1 i Pci 2.2 czyli z tego wychodzi że jednak ta karta powinna dziłać na tej Asus P5w64 Ws Pro bo Płyta Pa złacza Pci 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkownicy karty dzwiekowej zintegr. na Asus P5W64 WS PRO czy macie jakis piski szumy, wydobywające się z głośników kiedy nie jest włączony winamp itp...

no wlasnie od co raz wiecej osob slysze ze maja klopoty z dziwkowka na p5w64.... ja swoj problem opisalem pare postow wyzej, a wczoraj zauwazylem ze w gzre silent hunter 3 co jakis czas slysze piski z glosnikow ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dziwny objaw dotyczacy dziwieku.

 

Po jego calkowitym padzie jak wyjme i wloze wtyczke audio znowu dzialaja.

 

WTF :mur:

 

Jakies obiekcje? Czy jest pewnosc ze sprzetowo dziekowka sie krzaczy?

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...