Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem. Kumpel zmienił chłodzenie na swojej P5w64 Ws Pro i od tego czasu komp sie nie włącza. . . Czy jest na niej jakiś POST albo sygnalizacja dźwiekiem co jest nie tak?

 

Objawy: Komp włącza sie ale tylko wentylatory sie krecą i katoda zapala. Na 7900 wentylator sie kreci na 100% i nie idzie dalej, poprostu tak zostaje. Nic nie piszczy, nie miga . . . Co mogło pójść nie tak? Płyta w żaden sposób nie była uderzona itp.

 

Jeszcze jedno została zmieniona pasta termoprzewodząca pod wszystkimi radiatorami włącznie z sekcją zasilania na AS5.

 

Config:

E6300 BOX (wymieniony na Tt Big Typhoon)

Asus P5w64 Ws Pro

Kingston 6 2x512MB 67MHz CL5

Samsung SP 250GB S-ATA II

ASUS 7900GS

2 napedy CD/DVD

TAGAN 530W easy . . .

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte Asus P5w64 Ws Pro i che utworzyc macierz raid 0

 

jakie rozwiazanie bedzie najefektywniejsze?

podlaczenie do marvell sata controller czy do ich7r??

moze ktos wyjasnic czym sie rozni zwykly raid od tego wspieranego przez intel matrix storage??

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dzwiekiem - co jakis cas zanika - jakby uklad dzwiakowy przestawal pracowac, zarowno na glosnikach jak i spdif - macie jakies pomysly? najnowsze sterowniki, winXP, bios 3.04 fsb 400, reszta hula bez zaklócen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dzwiekiem - co jakis cas zanika - jakby uklad dzwiakowy przestawal pracowac, zarowno na glosnikach jak i spdif - macie jakies pomysly? najnowsze sterowniki, winXP, bios 3.04 fsb 400, reszta hula bez zaklócen...

A jak zrestartujesz kompa gra ??

 

Jezeli tak to mamy to samo.

 

Ja kupilem od dawna planowana X-FI, jezeli uda Ci sie rozwiazać problem pisz.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wc na nb - ale za dzwiek odpowiada inny chip - zreszta taki sam jak w sb xf - glupio kupowac karte jak sie ma podobna na pokladzie :/

Ja wiem czy ta samo, roznica jest odczuwalna po zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem rozwiazany . . .:)

 

@Zulusman - "po dokladnej analizie configa, stwierdzam ze masz niekompatybilne pamieci:

Kingston 6 2x512MB 67MHz CL5

lol...."

 

Ale sie czepiasz, kazdemu moze sie przytrafic literowka . . . oczywiscie chodziło o pamieci Kingston 2x512MB 667MHz CL5 :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz pozartowac nie mozna ?? ;)

cool i say... :D

dobrze ze juz smiga.

 

z tym dzwiekiem to dziwne

czy chlodze czy nie chlodze to jest ok :D i phones i spdif

 

Maciez mam na ich7r zdaje sie - smiga

roznicy chyba nie ma...kwestia gdzie ci lepiej tasmy dac... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silan sa 2 rozwiazania:

1. Zrobic tak jak mowisz

2. Wylaczyc AHCI w biosie (tryb IDE), zainstalowac system normalnie, sciagnac stery z netu i zainstalowac, przelaczyc w biosie z IDE na AHCI

 

Roznic nie stwierdzono :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że znów mowa o dzwięku na tej płycie dlatego ponawiam pytanie. W głosnikach słychać ciagły pisk. Po 10 min. pracy w głośnikach słychać minimalizacje i maksymalizacje explorera, klawiature też. Wie ktoś czym jest to spowodowane, może jest jakis sposób by się tego pozbyć?

Edytowane przez pacior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ustawieniem timmingów w biosie jak bym nie ustawił refresh cycle time na jakieś sensowne wartości <16;20> to się nie uruchamia nawet post, pamięci chodzą 600MHz 3-3-3-9 następna opcja w biosie też 3 i potem 7,8 a wg spd w cpu-z przy 3-3-3-9 powinno być chyba 16. napięcie na nich jest 1,9V

Pamiątki to geile 667 4-4-4-12

P.S. jakie dawaliście maksymalne bezpieczne napięcia( bez dodatkowego chłodzonka) na podzespoły płyty tj. vfsb, vmch, itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę do dyskusji. U mnie tez występuje problem z dźwiękiem w postaci trzasków, pisków i takie tam no ale można z tym żyć. Drugi problem to fakt, że co jakiś czas komp mi się ni z tego ni z owego wiesza albo resetuje. Mam tak na default'owych ustawieniach jak i przy OC. Nie mam pojęcia co to może być a nie chce panikować i oddawać do sklepu na gwarancje.

 

Konfig w skrócie to:

E6300

1 GB GoodRam PRO (pojedyncza kość)

P5W64 WS PRO

Chłodzone przez Scythe Infinity

 

Teraz ustawienia w biosie mam wszystkie na auto poza napięciem pamięci które mam na 2.1 V (może to coś zmieni).

 

Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfig w skrócie to:

E6300

1 GB GoodRam PRO (pojedyncza kość)

P5W64 WS PRO

Chłodzone przez Scythe Infinity

To się nazywa idealnie dobrany konfig... Wsadziłeś roślinkę do słoika, kazałeś rosnąć i zakręciłeś pokrywkę. Do E6300 trzeba było P5BDLX raczej wziąć. Zresztą nie moja sprawa....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ustawieniem timmingów w biosie jak bym nie ustawił refresh cycle time na jakieś sensowne wartości <16;20> to się nie uruchamia nawet post, pamięci chodzą 600MHz 3-3-3-9 następna opcja w biosie też 3 i potem 7,8 a wg spd w cpu-z przy 3-3-3-9 powinno być chyba 16. napięcie na nich jest 1,9V

Pamiątki to geile 667 4-4-4-12

P.S. jakie dawaliście maksymalne bezpieczne napięcia( bez dodatkowego chłodzonka) na podzespoły płyty tj. vfsb, vmch, itd?

AD. 1. Nie żałuj tutaj, na wydajnośc jakoś super to nie wpływa, a zbyt niskie ustawienie dławi OC. Ustaw 40 i stopniowo zjeżdżaj...

AD. 2. VMCH 1,6v VFSB 1,4v VICH 1,2v (na chłodzeniu wyłacznie fabrycznym, bez dodatkowych nawiewów itp.)

 

 

I jeszcze a propos chłodzenia fabrycznego - jesli ktoś jeszcze nie zauważył, to informuję, ze jedynym miedzianym elementem w nim jest heat-pipe. Cała reszta to anodyzowane aluminium.

 

 

Drugi problem to fakt, że co jakiś czas komp mi się ni z tego ni z owego wiesza albo resetuje...

Jaka zasilka? U mnie też mu się restart czasem zdarza, ale wyłącznie przy OC, więc przyczyna wiadoma... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD. 1. Nie żałuj tutaj, na wydajnośc jakoś super to nie wpływa, a zbyt niskie ustawienie dławi OC. Ustaw 40 i stopniowo zjeżdżaj...

AD. 2. VMCH 1,6v VFSB 1,4v VICH 1,2v (na chłodzeniu wyłacznie fabrycznym, bez dodatkowych nawiewów itp.)

I jeszcze a propos chłodzenia fabrycznego - jesli ktoś jeszcze nie zauważył, to informuję, ze jedynym miedzianym elementem w nim jest heat-pipe. Cała reszta to anodyzowane aluminium.

Jaka zasilka? U mnie też mu się restart czasem zdarza, ale wyłącznie przy OC, więc przyczyna wiadoma... :)

przy zbyt małym doVoltowaniu Vmch i Vfsb + OC zdarza sie restart ,tak jest bynajmniej u mnie i wstepnie moge uznać że bios 209 i 303 jak narazie są debeściak do tej MOBO

209 -najlepszy do superPI

303 -stabilny+największy zapis i odczyt pamięci

ot takie przemyślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie spotkal z problemem ze 1 boot windowsa po nocy = zwis (zawsze na winlogon.exe sie wykrzaczy) ? Pozniej jak juz komputer jest "cieply" to jest ze tak powiem "Rock solid heart touching". W sumie moglbym podejrzewac zasilke, bo poprzedni komp na tym samym psu tez sie wykrzaczal przy 1 boocie po dlugim czasie wylaczenia (choc tam to mogly byc tez kondensatory na mobo), ale dziwi mnie ze zawsze na tym samym etapie nastepuje komunikat bledu, a gdy wcisne OK/Anuluj BSOD.

 

Hanu: grabisz sobie... oj grabisz ;)

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co komu procek @ 4ghz do 24/7 ? :) Imho okolice 3.0-3.2 w zupelnosci wystarcza. Plus taki ze mam plyte x-fire ready (chyba ze ati zrobi niemily suprise w nowych catach/r600 ;p). A plyte kupilem w promocyjnej cenie 699, czyli nawet ciut taniej niz p5b dlx w tamtych czasach.

 

PS dzis z ranca dalem kompowi pochodzic troche w biosie, ale i tak pierwszy boot do windy skonczyl sie na winlogon.exe... dziwne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy chyba kto przegląda ten temat wie że do tych płytek to opłaca się brać e6600 i w górę, tylko nie każdego na to stać. nie sądzę że poczujesz znaczną różnicę w codziennej pracy na kompie jak będziesz miał tam wsadzonego e6300 na 3,2 czy e6600 na 3,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...