Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

VFSB też generalnie pomaga, choć u mnie paradoksalie zbyt wysokie ogranicza OC.

Przy ustawieniu maksymalnego vfsb z biosu (1.5v z tego co pamietam) płyta daje napięcie auto - takie bug ;)

 

Witam mam mały problem z tą płytką ;)

Otuż chodzi tu o ponowne uruchomienie kompa i resety. Kiedy komp jest bez o/c to robi się to normalnie. Ale kiedy jest podkręcony to wyglada to (w przypadku ponownego uruchamiania) tak że jest zapisywanie ustawień > trwa zamykanie systemu i komp najpierw gaśnie a po jakiś 3-4 sec. wstaje :|

W przypatku resetów jest zwis 1sec. komp gaśnie i wstaje po 3-4sec.

Wychodzenie z biosu. Klikam OK i komp gaśnie i wstaje po 3-4sec :|

Jest to troche irytujące i dziwne.

Spotkał się ktoś już z czymś takim ??

Z góry THX ;)

norma - kazdy nowy asus tak ma

 

@Piterix

 

- ustaw write recovery time np na 7 czy 8

- wszystkie bajery w zakladce cpu wlacz

- napięcia "poboczne" ustaw tak, aby wartosc zmieniła kolor na bardziej czerwoną, np vmch 1.6v, fsb 1.4v, ich 1.2v ;) .

 

Troche sie pobawisz i wszystko będzie bardzo proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi .. czy jak moja W64 robi 450-460 bez zadnych modow to mam sie cieszyc czy slabo?

jak pod 6400&6300 to tylko :cry: ,na forum są może 3-4 szt. robiące 450-460 (no mod) :wink:

ja z kolei mam powod do płaczu iż nie mogę zapodać 500 i wyżej bo mobo nie zmienię (narazie) B-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pod 6400&6300 to tylko :cry: ,na forum są może 3-4 szt. robiące 450-460 (no mod) :wink:

ja z kolei mam powod do płaczu iż nie mogę zapodać 500 i wyżej bo mobo nie zmienię (narazie) B-)

4-5 ;) Moja tez bez modow robi 450 ;)

W sobote zapodam wyniki testów bo narazie nie mam czasu na jakias wieksza impreze ;)

Jak myślicie 1.5V na c2d chlodzone freezerem to nie zaduzo ??:)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi .. czy jak moja W64 robi 450-460 bez zadnych modow to mam sie cieszyc czy slabo?

@Chaos

Dołączyłeś do grona "core2duowców", czy to jakaś mobo na testy?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troszke i wyszło mi coś takiego ;)

 

Dołączona grafika

 

Niestety na napięciu 1.525V z Biosu - Realnie 1.58V :(

Max z jakie narazie sprawdzilem i płyta bootuje to 8x465 przy 1.55V(1.6V) ale niestety nie jest to stabilna wartość.

Niestety nie mam $ na zmiane chlodznia co w tym wypadku by sie przydalo :)

 

PoZdRo

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam takie lamerskie pytanie: jak ściągnąć chłodzenie z NB, tak by go nie uszkodzić.

Jest to mój pierwszy kontakt z mocowanie chłodzenia na haczyki, dlatego się pytam.

Nooo... normalnie. Przytrzymujesz jedną łapą radiator, drugą odczepiasz haczyki i jeśli samo nie odejdzie, to po prostu delikatnie podnosisz. U mnie nie było jakoś specjalnie przylejona, a ta "pasta" od siedmiu boleści pod spodem zupełnie wyschnięta była.

 

Oczywiście przy okazji będziesz musiał zdjąć radiator z mosfetów, bo oba są na stałe połączone heat-pipem. To jest w zasadzie jeden z najpoważniejszych minusów tego chłodzenia - nie da się heat-pipe'a odczepić od radiatora z mosfetów (na chama przyklejony) i jeśli wymieniasz na NB, to jakieś zastępcze radiatorki na sekcję zasilania też będziesz musiał skombinować. Szkoda, bo oryginalny całkiem przyjemny jest.

 

Ja głupi zacząłem kombinować przy okazji z samym heat-pipem i się z lekka pogiął. No dobra, zaj$$iście mocno się pogiął <_<. Będzie trochę zabawy z prostowaniem przed odsprzedażą płyty czy oddaniem na gwarancję (tfu tfu :wink:). Ale przy samym normalnym zdejmowaniu chłodzenia, jeśli nie będziesz go "odkształcał" nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dokonałem w ciągu ostatnich dni małej zmiany konfiguracji i zakupiłem E6300 box, P5W64, PDP DDR2-800 (PDC21g6400LLK).

Zmontowałem całość ( zasilane Taganem 430W ) i odrazu pojawił się pierwszy zonk. Temperatura procka 60C w idle :blink:

Pierwsze co pomyślałem , to ze boxowy cooler jest do bani , więc poprawiłem go i nałożyłem nową pastę. Bardzo się zdziwiłem gdy zobaczyłem że temperatura spadła o 1 stopień do 59. Zapytałem więc o pomoc mego kumpla google - znalazłem info że ten model płyty ma czasami problemy z napięciem itd. Na standardowych ustawieniach biosu ( nie ruszałem ich od zamontowania płyty, napeirw chciałem rozwiązać problem z temp.) CPU-Z, jaki PC PROBE pokazywały mi napiecięcie vcore rzędu ~1,325. Cholera chyba troche wysokie jak na C2D , które to podobno są bardzo 'chłodne'. Nie zastanawiałem się długo i zrobiłem up BIOS'a do wersji 0402 ( niestety głupi ja, nie sprawdziłem jaką miałem wcześniej, pamiętam tylko date listopad 2006 ). Flash BIOSu poszedł szybko , odpalam system i HURRA temp w idle 39 stopni ( od 20 mniej niż przy starym BIOSIe ale chyba nadal za dużo) przy znowu 'wysokim' vcore 1,3. Aha powiem jeszcze że procka nie kręciłem chodził standard 7 x 266Mhz.

Pogodziłem się z tą temperaturą - zabrałem się za OC. I tu kolejny zonk ( już się zacząłem się już do tego przyzwyczajać ) , nie mogę zmienić FSB z poziomu BIOSu :blink: Nie mam już zielonego pojęcia co i jak zmienić. Możliwe ( jestem newb ) jest jakaś opcja w BIOSie którą należy zmienić, ale niczego nie znalazłem ( man, google). Prosze o pomoc.

 

 

 

btw: jaka powinna być temp E6300 w idle na standardowych ustawieniach ( 7x266Mhz) przy boxie, jaki powinien być vcore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore jest dobry i pogadaj ze swoim kumplem ;) Temperatury sprawdzaj Core Temp'em, a napięcie procka AI Boosterem. A co do zmiany FSB to znajdź opcje jumper configuration i daj na manual, nowe opcje się pokażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore jest dobry i pogadaj ze swoim kumplem ;) Temperatury sprawdzaj Core Temp'em, a napięcie procka AI Boosterem. A co do zmiany FSB to znajdź opcje jumper configuration i daj na manual, nowe opcje się pokażą.

Korzystając z AI Boostera i ustawiając opcje Overclock 5%, vcore ustawiany jest na ~1,1 dzięki czemu temp spada o kolejne 5 stopni.

W BIOSie nie moge ustawić ręcznie mniej niż 1.2V ale jakoś z tym w przyszłości przeżyje. Wracają do FSB, do oczywiście opcja "Jumper Configuration" ustawiona jest manual. Pozycja FSB jest widoczna w menu ( ustawiona bez kręcenia na 266 ), jednak nie mogę jej zmieniać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja się zwracam do użytkowników Asus P5W64 WS Professional z konretnym pytaniem:

Co tu poustawiać, aby najwydajniej było?

Procesor chodzi stabilnie na fsb400 i zakładając, że tego nie ruszamy.

 

Tutaj mam screeny z biosu, powinny pomóc, bo łatwiej tak podać, niż z pamięci, prawda?

1. Dołączona grafika

 

2. Dołączona grafika

 

3. Dołączona grafika

 

Dzięki :)

 

PS. Wartości na screenach są losowe.

Edytowane przez atom3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie MCH koniecznie zwieksz na 1.7V

Wtedy bedziesz mial stabilniejsze FSB!

a napieci FSB mozesz zmniejszyc na 1.3V

Pamieci sprubuj puscic na 1000mhz na 4-4-4-12 ewentualnie na

cl.5-5-5-15

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz SpeedStep, zmniejsz FSB Term na 1,3, TRD na 7, Hyper Patch wyłącz, spróbuj z RMS na 7,8 ns. To tak z grubsza...

 

Po kiego grzyba PCI-E na 115 MHz....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie o chlodzenie na Asus'ie P5w64 Ws Pro czy do oc na poziomie 3,5ghz e6600 wystarczy standardowe chlodzenie na tej plycie ? czy trzeba zalawic jakis nawiew, lub moze je wymienic ? jak to jest z grzaniem sie mostkow na tej plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba starcza ;-) Chyba mo mam czasem BSoD ale... to chyba wina sterowników/windy i 8800 GTX bo orthosa przechodzi 12-16 godzin i wszystko OK.

U mnie FSB 400 nie wymaga podniesienia żadnego z napięć (oprócz procka do 1,325) - chłodzenie mam standardowe (WC na procku) i dobrze wentylowaną budę Chieftec big tower z wszystkimi wentylami możliwymi do zamontowania puszczonymi na 5V.

Ale przy FSB 410 już nawet wszystkie napięcia na maxa nie pomagają i żadne wentylatory puszczone na 220V... (szkoda że mam mnożnik tylko 9....bo proc dałby radę pójść wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja mobo robi 400 FSB bez podnoszenia Napięcia na MCH ??:|

Tak - ale nie mam pojęcia co zrobić żeby przekroczyć tą magiczną barierę....

 

EDIT

@Halfi ja mam 400 i nie mam niczego dodatkowego (ale żadne dodatkowe nawiewy i tak niczego nie zmieniają)

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja mobo robi 400 FSB bez podnoszenia Napięcia na MCH ?? :|

Nic w tym dziwnego - moja też robi 400 bez podnoszenia Vmch...

 

@Piterix - Defaultowe napięcie dla E6600 to 1,325V więc jedziesz na standardowym a nie podniesionym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc: nie mogę uruchomić dysku w trybie ACHI.

Podczas instalacji systemu nacisnąłem F6 i zainstalowałem sterowniki z dyskietki.

Jak w biosie ustawię na ACHI, to pasek od windowsa przesunie się parę razy, pokazuje się niebieski ekran i następuje restart.

System operacyjny: Windows XP Media Center 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc: nie mogę uruchomić dysku w trybie ACHI.

Podczas instalacji systemu nacisnąłem F6 i zainstalowałem sterowniki z dyskietki.

Jak w biosie ustawię na ACHI, to pasek od windowsa przesunie się parę razy, pokazuje się niebieski ekran i następuje restart.

System operacyjny: Windows XP Media Center 2005

w jakim celu to robisz ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...