Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowniki ?

Sterowniki sa tylko jedne dostepne. Swieza intalacja windy nie pomogla. Odkrecenie kompa tez...

 

Jack sensing ?

Nie rozumiem :oops: Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack sensing ? Sterowniki ?

Nie rozumiem :oops:

Wykrywanie, czy masz coś podczepione do danego gniazda. Po podłączeniu kabla audio wyskakuje okienko z pytaniem, co tam podłączyłeś - na podstawie tego ustawia opcje. Może właśnie to wykrywanie Ci się krzaczy ("gubi sygnał")...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tu sie cicho zrobił pewnie przez premiere chipsetu 680i wszyscy z zainteresowaniem sledza temat tego chipsetu a propo mam zamiar włąsnie kupic albo coś na tym 680i bo doś dobrze testy wypadły lub ta Asus P5w64 Ws Pro z tym że Asus P5w64 Ws Pro mił bym za 800zł. co sądzicie warto poczekac az stanieja płyty na 680i czy barąc ta Asus P5w64 Ws Pro za 800zł. Opiszcie bo już sam nie wiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cienki egzemplarz Ci się trafił :? Procka rozumiem, że masz sprawdzonego i nie ma tam ściany? W takim razie [gluteus maximus] a nie płyta z punktu widzenia mocnego oc...

 

 

U mnie po weekendzie wreszcie pójdzie bloczek na NB (chętnie bym dziś pogrzebał, ale wyjazd za 20min). Zrobiłem jakąś śmiesznie prymitywną zapinkę "na sztywno" z pręta gwintowanego, może utrzyma go przez jakiś czas :rolleyes:

 

 

@ pierdlik

Z tym pytaniem do do wróżki równie dobrze możesz iść. Nie wiadomo, czy w bliższej przyszłości 680-tki faktycznie stanieją, a jeśli tak, to kiedy oraz jakie będzie ich przeciętne OC. Przy p5w64 też jak widać jest rozrzut - ot, np. skrajne sztuki Zulusmana i Yotomeczka. Więc na tę chwilę mamy z płytami elegancką loterię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuluchill odpalony i pupa...

fsb 425 - sciana....

Moje P5W64 to kanal....krzaczy sie z pamieciami, niskie fsb....

toz to totalny kanal....

Jesteś chyba 3 osobą , która ma ścianę własnie na 425. Dziwna sprawa. Vmch na ile? Wyłączyłes Hyper i Throttling? Wszystkie ustawienia recznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuluchill odpalony i pupa...

fsb 425 - sciana....

Moje P5W64 to kanal....krzaczy sie z pamieciami, niskie fsb....

toz to totalny kanal....

Zulu - podeślij ją ku mnie ... zanim ją skreśłisz - sprawdzę u się

 

Cos tu sie cicho zrobił pewnie przez premiere chipsetu 680i wszyscy z zainteresowaniem sledza temat tego chipsetu a propo mam zamiar włąsnie kupic albo coś na tym 680i bo doś dobrze testy wypadły lub ta Asus P5w64 Ws Pro z tym że Asus P5w64 Ws Pro mił bym za 800zł. co sądzicie warto poczekac az stanieja płyty na 680i czy barąc ta Asus P5w64 Ws Pro za 800zł. Opiszcie bo już sam nie wiem :?

Jak na razie 680 to dla mnie mało podniecająca perspektywa

Pamięci niby sztywno ustawia - a np przepustowość większa przy fsb 410 niż przy 445 (spory spadek) ... wydajnościowo też jakby lipa (przeważnie gorzej od 975)

Co do fsb ... 448 to często max

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge jeszcze wymienic chlodzenie, ale cos mi sie wydaje ze to tez niewiele da. Dzis moze to machne...

Z zuluchilem juz sie porzegnalem, bo po padzie pradu mialem schize...

zobaczymy

 

ustawienia takie same jak na p5w dh przy 470 - poza Vmch, tam mam 1.93 a tutaj 1.8

ale 50 fsb roznicy, to troszke duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge jeszcze wymienic chlodzenie, ale cos mi sie wydaje ze to tez niewiele da. Dzis moze to machne...

Z zuluchilem juz sie porzegnalem, bo po padzie pradu mialem schize...

zobaczymy

 

ustawienia takie same jak na p5w dh przy 470 - poza Vmch, tam mam 1.93 a tutaj 1.8

ale 50 fsb roznicy, to troszke duzo

na bank mobo może więcej niż 425 (proc to rozumiem E6600 L027)

i napisz jak bootujesz (dokładne ustawienia - PCIE, Vcore, dzielnik pamięci itd)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.I. - manual - just kidding ;D

 

FSB 425

mem 1:1

PCI-E 110

PCI 33.33

 

Vmem 2.4(2.2 tez by bylo ok)

Vcore 1.5 (fajny zapasik)

Vcostam - 1.4

Vmch - 1.8

fsb - 1.2

 

multi x8

reszta disabled poza microcode(bo nie wplywa zdaje sie a mnie drazni)

 

pamieci 4-4-4-8-4

trd 7

trfc 42

RMS 7.8 - nie rozgryzlem tego za bardzo, ale z tego co widze, to im mniej, tym slabiej ramce pracuja a niby sa bardziej stabine, niby - mi i tak sie wieszaja przy 1000 np. - wiem skad innond ze 1050 robia przy 2.4.

 

 

Yoto

rozgryzlem dg2

zrobilem 470 na dh bez modow

ale tutaj leze i kwicze - to chlodzenie moze....coolerek nie jest za specjalnie cieply, wiec jest nadzieja

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.I. - manual - just kidding ;D

 

FSB 425

mem 1:1

PCI-E 110

PCI 33.33

 

Vmem 2.4(2.2 tez by bylo ok)

Vcore 1.5 (fajny zapasik)

Vcostam - 1.4

Vmch - 1.8

fsb - 1.2

 

multi x8

reszta disabled poza microcode(bo nie wplywa zdaje sie a mnie drazni)

 

pamieci 4-4-4-8-4

trd 7

trfc 42

RMS 7.8 - nie rozgryzlem tego za bardzo, ale z tego co widze, to im mniej, tym slabiej ramce pracuja a niby sa bardziej stabine, niby - mi i tak sie wieszaja przy 1000 np. - wiem skad innond ze 1050 robia przy 2.4.

Yoto

rozgryzlem dg2

zrobilem 470 na dh bez modow

ale tutaj leze i kwicze - to chlodzenie moze....coolerek nie jest za specjalnie cieply, wiec jest nadzieja

Próbowałeś na Vcore np 1,55+ ?? Mam teorię że mobo bootuje do posta na def mnożniku (czyli 9x4xx), w każdym razie u mnie i u Hanu pomaga wyższy Vcore. Proca możemy w śledztwie odpuścić - bo bootował nawet 460 (na FC)

Pamięci W64 prowadzi słabo - więc nie dziw się (np Bad Axe 530 - W64 505 ... mniej więcej) - trza jej podpasować :D

Moze zobacz PCI-E 104 lub 120 ...

Masz Raida ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam raida, ale na dg2 i dh tez go mialem...ten sam chipek, wiec nie widze problemu...

bootuje na 430 nawet, ale czasem do sysa wejdzie, czasem nie...

x8 testuje na AC

a X9 testowalem na FC z 1.6Vcore - czyli najwyzszym mozliwym na tej mobo...1.64 bylo zdaje sie real...

orthos bledy po 2 sekundach

boinc freez po niecalej minucie...

850 dla memcow to nie az tak duzo zeby zwalac na nie, ale zastanawialem sie czy nie dac 4:3....no ale bez jaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak od siebie dorzucę że musiałem dać nie kiepską wichurę na NB żeby mieć spokuj z BSOD-ami co 2-3 dni i pomogło a farta chyba trzeba mieć tak jak ze wszystkim ,przy qpnie P5W miałem do wyboru 2 egzemplarze i jeden właśnie nie robił stabilnie 425MHz więc zostałem przy mobo od Niemca i na razie max. to 459 bez modów (pamiątki 1:1)

przy okazji w tej chwili leci 16M SPI 3-3-3-9 400MHz i nie są to D9GMH a GCT

już jest: Dołączona grafika

Vmem 2,4

Vmch1,7

vfsb1,3

BIOS 303

Vcore default

update do testu:

powyżej 400MHz kupa ;-( , już przy 405MHz wywala błąd w SPI

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby byc maly klopot z odpaleniem orthosa

pobawie sie niebawem...jak bede pylil, to wolabym pylic good egzemplaz :D

 

tak btw, to nie przykladalem sie predzej, ale radiator z NB jakis krzywy sie wydaje...

 

nie wiem czy kpisz ze mnie czy udajesz ...

masz problem z bootowaniem - próbuję pomóc

nie chcesz tego wykluczyć OK

to że działało na dg2 niczego nie dowodzi (a moje pamięci na innym 975 latały na 562 a na W64 545 i co z tego ...)

mam coraz bardziej dosyć tego forum i tych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywasz sterszego biosa na fdd i w biosie masz update bios...

lyka stare wersje bez klopotu...

przetestowane przezemnie kilka razy na p5w dh.

heh przecież napisałem że 3 sposoby są do kitu bo zawsze krzyczy że nic z tego bo zapodaje old-a

chcę przejść z 303 na 215 i kicha

z FDD z pomocą audos też kicha!! dodam że z biosem 301 nie było takich przebojów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to było takie proste to bym nie prosił o pomoc ale looknijcie na screeny (downgradable zaznaczone oczywiście)

303 do 303 i wsio OK Dołączona grafika

303 do 215 i ZONK ?? OCB? Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni dostepny z http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

 

AFUDOS V2.21, AMI BIOS update tool.

rzesz podkusiło do updejtowania i nie chodzi o to że ten 303 cos kaszani ale wqrwia strasznie ten downgrejd ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni dostepny z asus.com

I mam sobie wejsc na strone firmy Asus i zobaczyc ? Tak ...

 

Pytam sie dlatego, poniewaz na jakiejs starszej wersji 1.18 czy cos takiego nie dalo sie wgrywac starszych, modowanych biosow. Zmiana na najnowsza ( 8.XX chyba ) pomogla i wsio smigalo.

 

Jeszcze podaj moze jakiej komendy uzywasz w dosie.

 

Edit : juz widze ;)

 

No to kapka, bo jakas stara mi sie wydaje.

 

Zobacz nowsza, nie koniecznie na stronie Asusa bo oni tam ciut do tylu czasem sa z softem.

 

Edit nr. 2

 

[ciach!]a przeca tam jest AMI, a nie Award - pomylilo mi sie.

 

Hmmm wiec faktycznie moze byc problem z nowsza wersja. Ale jesli mozesz to jednak podaj komende.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A:\>afudos /i[filename].rom

i leci sobie spokojnie az tu nagle na koniec twierdzi że cośtam,cośtam nie da sie wgrać old biosa

no i klapa ;-(

No a jak wpiszesz A:\>afudos /?

 

To powinny sie pojawic wszystkie komendy i nie ma tam takiej, ktora wymusza flash ? Nawet jesli cos nie pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...