Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dźwiękiem. Mianowicie przednie gniazdo zielone działa,a tylne już nie. Płyta nie podkręcana.

 

Zapomniałem dodać, że wykrywa podłączenie sprzętu, ale nie słychać nic.

Kolejny problem z dzwiekiem na WS PRO...

 

Raczej nic nie poradzisz moja niedlugo pojdzie na gware, po tygodniu walki z dzwiekiem dalem sobie spokoj.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie dobrze. A spróbuje przejść na AC'97 może to coś da. Jeśli nie to trzeba kupować kartę dźwiękową

 

edit. Po przejściu na AC'97 dźwięk znów działa.

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A więc to sam układ HD jest walnięty albo coś nie teges w sterownikach. Podejrzanie dużo ostatnio tych sztuk z niedziałającym dźwiękiem - na początku chyba tego problemu nie było. Może to wina któregoś z nowszych biosów? Ja jadę na starusieńkim 215 i chodzi bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kupę e6600 ;-) Jaką płytę najlepszą pod OC, stabilonść, bezawaryność i wydajność. Którąś z tych:

1. Asus P5W64 WS Pro - 775,00 PLN

2. Asus P5WDG2-WS - 799,00 PLN

3. Asus P5W-DH Deluxe - 765,00 PLN

4. Asus P5B Deluxe - 637,00 PLN

 

Bardzo proszę o pomoc. Dla mnie to dużo pieniędzy - przesiadka na nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kupę e6600 ;-) Jaką płytę najlepszą pod OC, stabilonść, bezawaryność i wydajność. Którąś z tych:

(...)

Bardzo proszę o pomoc. Dla mnie to dużo pieniędzy - przesiadka na nowego kompa.

A kiedy zamierzasz kupować?

 

Obecnie nie ma to sensu - ceny standardowo, "świątecznie" wywindowane. Więc skoro nieco ciasno z kasą, oczywisty byłby zakup po Nowym Roku, gdy już się unormują.

 

Tylko że wówczas mógłbyś się zastanowić nad E4300 - mnożnik jak E6600, więc pewnie wykręcisz bardzo podobnie, a będzie kosztował połowę ceny mocniejszego egzemplarza.

 

600zł na procku + ~10-15% na ogólnym spadku cen reszty za poczekanie 1 miesiąc to IMO niezła oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zamierzasz kupować?

 

Obecnie nie ma to sensu - ceny standardowo, "świątecznie" wywindowane. Więc skoro nieco ciasno z kasą, oczywisty byłby zakup po Nowym Roku, gdy już się unormują.

 

Tylko że wówczas mógłbyś się zastanowić nad E4300 - mnożnik jak E6600, więc pewnie wykręcisz bardzo podobnie, a będzie kosztował połowę ceny mocniejszego egzemplarza.

 

600zł na procku + ~10-15% na ogólnym spadku cen reszty za poczekanie 1 miesiąc to IMO niezła oszczędność.

Jak narazie od paru miesiecy nic nie podrozalo tylk oceny caly czas spadaja ze wzgledu na walute wiec nei wiem skad ten pomysl ze teraz wszystko jest drogo..

 

A to ze ceny przed swietami potrafily isc w góre to nie powód ze sklepy chcialy wiecej zarobic tylko to ze polska jest krajem 3 swiata, dostawy do naszego kraju z koncem roku sa skromniejsze co podnosi cene, wiekszy popyt niz podaz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam pytanko do użytkowników P5W64 WS Pro.

Czy przy instalacji Win XP kiedy wyłączony jest w BIOSie RAID dla SATA z ICH7 nie trzeba instalować sterowników z dyskietki?

A pytam, bo przy obecnej płycie nie muszę nic instalować, a stacji dyskietek nie posiadam od niepamiętnych czasów :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam pytanko do użytkowników P5W64 WS Pro.

Czy przy instalacji Win XP kiedy wyłączony jest w BIOSie RAID dla SATA z ICH7 nie trzeba instalować sterowników z dyskietki?

A pytam, bo przy obecnej płycie nie muszę nic instalować, a stacji dyskietek nie posiadam od niepamiętnych czasów :-P

Też nie mam flopa, a system stoi, więc nie ma problemu :wink:

(pojedynczy dysk => RAIDa siłą rzeczy brak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam flopa, a system stoi, więc nie ma problemu :wink:

(pojedynczy dysk => RAIDa siłą rzeczy brak)

Ja mam dwa dyski - system chcę postawić na Raptorze 74 GB a resztę trzymać na 320 GB :D

Płytka, RAM i procek przyjadą do mnie po 18 prawdopodobnie, więc mam nadzieję, że nie będzie żadnych zonków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko jaką funkcje czeba Włączyć na Asus P5w64 Ws Pro żeby system sam dobierał sobie mnożnik w zależności od wobciążenia komputera. Bo szukałem w instrukcji płyty głównej i jakoś nie mogłem dojść do tego jak to wąłczyć. Dzięki z góry za odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może już testował nowe biosy 0306,0401,0402 bo ja teraz ma 0304 ale on nie spisuje mi się dość dobrze czy te nowsze biosy są lepsze i czy w tych nowych biosach poprawiono bug większego napięcia na procku o 0,05v niż jest ustawione w biosie. Dzięki z góry za wszystkie wypowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może już testował nowe biosy 0306,0401,0402 bo ja teraz ma 0304 ale on nie spisuje mi się dość dobrze czy te nowsze biosy są lepsze i czy w tych nowych biosach poprawiono bug większego napięcia na procku o 0,05v niż jest ustawione w biosie. Dzięki z góry za wszystkie wypowiedzi. :)

 

Najnowszy oficjalny bios nadal ma bug z napieciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wgrałem nowy bios 0402 w porównaniu do 0304 co miałem wcześniej nie widze żadnych zmian oprócz tego że Ai booster i PC Probe 2 wskazuje prawie taka sama temperatur jak program core temp myli się najwyżej o jakieś 3 stopnie w pokazując mniej niż core temp. We wcześniejszych wersjach biosu było zwykle tak że ai booster i PC Probe 2 wskazywały o 10 stopni więcej niż core temp.

 

Ps małe pytanko czego jak chce wystartować procke na fsb 400mhz mnożnik x6 = 2.4Ghz to muszę mu dać aż 1.42v a jak uruchamiam na mnożniku x9 fsb 366mhz =3.3Ghz to wystarczy że dam 1.333v i już działa bez problemy. O co w tym chodzi :? że tak się dzieje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wgrałem nowy bios 0402 w porównaniu do 0304 co miałem wcześniej nie widze żadnych zmian oprócz tego że Ai booster i PC Probe 2 wskazuje prawie taka sama temperatur jak program core temp myli się najwyżej o jakieś 3 stopnie w pokazując mniej niż core temp. We wcześniejszych wersjach biosu było zwykle tak że ai booster i PC Probe 2 wskazywały o 10 stopni więcej niż core temp.

 

Ps małe pytanko czego jak chce wystartować procke na fsb 400mhz mnożnik x6 = 2.4Ghz to muszę mu dać aż 1.42v a jak uruchamiam na mnożniku x9 fsb 366mhz =3.3Ghz to wystarczy że dam 1.333v i już działa bez problemy. O co w tym chodzi :? że tak się dzieje :?

Pojawiła się wcześniej teoria, że proc postuje z domyślnym mnożnikiem i dopiero później zostaje on obniżony.

Więc de facto żeby wstać, musi dostać tyle prądu, ile w Twoim wypadku wymaga na 3600 (400 x 9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do biosika "officjala"402 to miłe zaskoczenie bo złom post-uje na fsb-465Mhz (ram 1:1) lub zmiana C2D z 6400 na 6600 pomogła ,na razie co do 402 zero zastrzeżeń

idź na całość......

zazczerpniete z odchłani internnet-u(a)

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chcialem zmienic bios ( posiadalem 0206) na 0506.

Restart komputera dyskietka z biosem,alt+F2 (uzylem EZ FLASHA 2)Odpalil sie update biosu ale nie znalazl pliku bo szukal nazwy wdg2wsp.rom a u mnie (bios sciagniety ze strony asusa) nazywal sie p5wdg2-ws-pro-0506.rom.Zmienilem wiec nazwe i bios sie aktualizowal.Wszystko pieknie ladnie tylko problem z wyskakujacym bledem CMOS checksum bad.Podobno trzeba wymienic baterie,czy to prawda?Chcialem podkrecic procesor i poradzili mi zeby zmienic z biosu 0206 na najnowszy czyli 0506.W tej chwili w menedzerze urzadzen mam bledi PCI i magistrali zarzadzania systememem.Czy wgrac z CD stary bios czy jest jakis sposob by te bledy nie wystepowaly?Z gory dziekuje za odpowiedz.Czy uzycie asus update i sciagniecie automatyczne z internetu jest dobrym wyjsciem?

Ok problem z CMOSEM rozwiazany.

Wgralem afudosem.Problem tylko z menedzerem systemu-kilka wykrzyknikow na zoltym tle:

Kontroler Ethernet

Kontroler Ethernet

Kontroler magistrrali zarzadzania systemem

PCI Device

Chodzi o sterowniki?Nie wiem jak sie tego pozbyc :)

Edytowane przez Seriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem - płyta P5W64 WS pro, e6600, 2x1Gb patriot PC2 6400 i mam garść problemów - przeczytałem cały ten wątek (i nie tylko ten) już dawno - tylko - albo nie bardzo umiem wykorzystać to w praktyce - albo ja już nie wiem - walczę z pamięciami już 3-ci dzień... wersja biosu 0304. PROBLEMY:

 

1. Czy temperatury na fotkach są OK (IDLE) na bardzo wydajnym WC? - dlaczego core temp pokazuje co innego niż ten programik od asusa ? - czy to normalne ? i napięcie na screenie z windy są inne niż te z biosa - czytałem że są zawyżone (czy to znaczy - że płyta podaje wyższe napięcie niż to wybrane w biosie)

 

2. Jak zmusić pamięci do pracy z normalnymi timingami - bo nie ważne co ustawię, wiesza się na poziomie biosu... dołączam screen z ustawień - przetestowałem wszelkie możliwe timingi od 4 do 6 i od 12 do 18 (dla RAS) i D U P A... wogóle nie wchodzi system. Co ja mam zmienić - żeby to poszło normalnie...

 

3. Jak przekroczyć magiczną granicę 400 Mhz - powyżej nic nie wchodzi, napięcie dla proca nic nie daje, - jakie są bezpieczne (dewalutowe napięcia dla poszczególnych komponentów a jest ich 5 możliwych - napewno gdzieś jest - ale już tu ktoś prosił o to i nie dostał odpowiedzi... (to i ja poproszę - bo szukajka wyrzuca ten temat i tak się go czyta wtedy z nadzieją...))

 

4. Pamięci są selekcjonowane i chodzą spokojnie 1000 Mhz przy CL 4 - czy da się w tym cholernym biosie to jakoś ustawić ??

 

Będę BARDZO wdzęczny za wszelką pomoc - a innym przydadzą się te odpowiedzi - ja przesiadłem się z AMD XP @2400 i tam to wszytsko było jakieś takie prostsze - a tu - AI jakieś... i na dodatek bardzo mało inteligentne...

post-106588-1167429053_thumb.jpg

post-106588-1167429141_thumb.jpg

post-106588-1167429183_thumb.jpg

post-106588-1167429206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy temperatury na fotkach są OK (IDLE) na bardzo wydajnym WC? - dlaczego core temp pokazuje co innego niż ten programik od asusa ? - czy to normalne ? i napięcie na screenie z windy są inne niż te z biosa - czytałem że są zawyżone (czy to znaczy - że płyta podaje wyższe napięcie niż to wybrane w biosie)

Temperatury raczej OK, do rozbieżności trzeba się przyzwyczaić (u mnie ok. 4*C).

Płyta zawyża napięcie podawane na procesor w stosunku do tego ustawionego w biosie, za to wyświetla dość realistycznie (czyli zbliżone do faktycznie podawanych).

 

2. Jak zmusić pamięci do pracy z normalnymi timingami - bo nie ważne co ustawię, wiesza się na poziomie biosu... dołączam screen z ustawień - przetestowałem wszelkie możliwe timingi od 4 do 6 i od 12 do 18 (dla RAS) i D U P A... wogóle nie wchodzi system. Co ja mam zmienić - żeby to poszło normalnie...

Rozluźnij prawie do oporu "Refresh Cycle Time" i "Read Delay" - powinno pomóc, bo płyta chyba z automatu za niskie tam ustawia

(oczywiście później stopniowo zacieśniaj, żeby wydajność też jako taka była)

 

3. Jak przekroczyć magiczną granicę 400 Mhz - powyżej nic nie wchodzi, napięcie dla proca nic nie daje, - jakie są bezpieczne (dewalutowe napięcia dla poszczególnych komponentów a jest ich 5 możliwych - napewno gdzieś jest - ale już tu ktoś prosił o to i nie dostał odpowiedzi... (to i ja poproszę - bo szukajka wyrzuca ten temat i tak się go czyta wtedy z nadzieją...))

Przede wszystkim VMCH w górę - bez tego daleko nie zajedziesz. Na fabrycznym chłodzeniu daje radę do 1.60v, powyżej jest już gorąco i potrzebny przynajmniej jakiś nawiew, choć wskazane WC. VFSB też generalnie pomaga, choć u mnie paradoksalie zbyt wysokie ogranicza OC. Więc tu musisz sprawdzic, jak Twoja konkretna płyta na nie reaguje. VICH u mnie było bez wpływu na cokolwiek. Fabryczne napięcia dla tych trzech powyższych to najniższe możliwe do ustawienia, dla procka jest to 1.3250v (w praktyce biosowe 1.2750v - wtedy płyta zawyży własnie do mniej więcej fabrycznego)

 

4. Pamięci są selekcjonowane i chodzą spokojnie 1000 Mhz przy CL 4 - czy da się w tym cholernym biosie to jakoś ustawić ??

Jak wyżej - podnieś VMCH, bo to napięcie kontrolera pamięci i pokombinuj z timingami - powinno pójść. Jeśli procka zostawiasz na 400, to po prostu w DRAM frequency przeskocz na kolejny dzielnik (1:1 => 4:5) i bedziesz miał równo 1000.

 

Będę BARDZO wdzęczny za wszelką pomoc - a innym przydadzą się te odpowiedzi - ja przesiadłem się z AMD XP @2400 i tam to wszytsko było jakieś takie prostsze - a tu - AI jakieś... i na dodatek bardzo mało inteligentne...

Tu też jest naprawde wszystko proste - kwestia większej liczby możliwych kombinacji ustawień :-P. Natomiast AI sobie daruj raczej... :wink:

 

Pozdr. i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozluźnij prawie do oporu "Refresh Cycle Time" i "Read Delay" - powinno pomóc, bo płyta chyba z automatu za niskie tam ustawia

(oczywiście później stopniowo zacieśniaj, żeby wydajność też jako taka była)

 

 

Tu też jest naprawde wszystko proste - kwestia większej liczby możliwych kombinacji ustawień :-P. Natomiast AI sobie daruj raczej... :wink:

 

Pozdr. i powodzenia!

Dzięki za wskazówki. Zabieram się do kombinowania.

 

I D U P A... pozostawiając timingi na maxa luźne i zwiększając szynę do 1000 nie wchodzi winda, tak samo przy Refresh'ach ustawionych na max czyli 63 i 13... (vmch podniesione do 1,6) no co ja mam z tym zrobić ???

IMHO wystarczy dać coś... jedną rzecz inaczej niż jest i będzie śmigać - tylko co ??

 

 

I jeszcze jedno pyanie - czy na tej płyci emożna ręcznie ustawić dzielnik dla pamieci chciałbym dać 1:1...

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pyanie - czy na tej płyci emożna ręcznie ustawić dzielnik dla pamieci chciałbym dać 1:1...

Na Twoim trzecim screenie, opcje 2. i 3. od góry.

 

W CPU frequency ustawiasz szynę (FSB), natomiast w RAM frequency prędkość działania RAMu (efektywną) przy danej szynie. Jeśli jest ona dokładnie dwa razy wyższa od FSB, to masz ustawione własnie 1:1 (tak, jak na Twoim screenie).

 

Gdy wejdziesz w RAM frequency, będziesz miał do wyboru kilka opcji działania RAMu - kolejne prędkości odpowiadają właśnie poszczególnym dzielnikom i to poprzez nie ustawiasz (nie ma opcji, która będzie się nazywać "1:1" itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby mieć 1:1 muszę dać szyne 500 mhz ?? dobrze rozumiem ?

Nie, po prostu częstotliwość RAMu ma być podwojoną częstotliwością FSB:

400 => 800

401 => 802

402 => 804

itd. :wink:

(będzie podnosić się automatycznie wraz ze zwiększaniem przez Ciebie szyny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego jak dam FSB na 400 ro RAM mi się ustawia na 3:4 (300 Mhz)?? a nie na 1:1 ?? Dopiero jak ręcznie ustawię na 800 to działa na 400 (800).

 

Myśląc o 500 miałem na myśli - co zrobić żeby RAM chodził na 1000 - bo w końcu na tcyle chodzi - to dobrze by było to wykorzystać.

 

Ja wiem, że moje pytania są pewnie denerwujące - ale jak to wszystko już zrozumiem - to nie będę takich głupich zadawał, a i innym pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego jak dam FSB na 400 ro RAM mi się ustawia na 3:4 (300 Mhz)?? a nie na 1:1 ?? Dopiero jak ręcznie ustawię na 800 to działa na 400 (800).

 

Myśląc o 500 miałem na myśli - co zrobić żeby RAM chodził na 1000 - bo w końcu na tcyle chodzi - to dobrze by było to wykorzystać.

 

Ja wiem, że moje pytania są pewnie denerwujące - ale jak to wszystko już zrozumiem - to nie będę takich głupich zadawał, a i innym pomogę.

Dlaczego ? Bo plyta sama dobiera dzielnik i masz jakies dziwne MHz na mem.

 

500MHz ( 1000MHz DDR2 ) - FSB 400 na CPU i dzielnik 4:5 na mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z tą płytką ;)

Otuż chodzi tu o ponowne uruchomienie kompa i resety. Kiedy komp jest bez o/c to robi się to normalnie. Ale kiedy jest podkręcony to wyglada to (w przypadku ponownego uruchamiania) tak że jest zapisywanie ustawień > trwa zamykanie systemu i komp najpierw gaśnie a po jakiś 3-4 sec. wstaje :|

W przypatku resetów jest zwis 1sec. komp gaśnie i wstaje po 3-4sec.

Wychodzenie z biosu. Klikam OK i komp gaśnie i wstaje po 3-4sec :|

Jest to troche irytujące i dziwne.

Spotkał się ktoś już z czymś takim ??

Z góry THX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z tą płytką ;)

Otuż chodzi tu o ponowne uruchomienie kompa i resety. Kiedy komp jest bez o/c to robi się to normalnie. Ale kiedy jest podkręcony to wyglada to (w przypadku ponownego uruchamiania) tak że jest zapisywanie ustawień > trwa zamykanie systemu i komp najpierw gaśnie a po jakiś 3-4 sec. wstaje :|

W przypatku resetów jest zwis 1sec. komp gaśnie i wstaje po 3-4sec.

Wychodzenie z biosu. Klikam OK i komp gaśnie i wstaje po 3-4sec :|

Jest to troche irytujące i dziwne.

Spotkał się ktoś już z czymś takim ??

Z góry THX ;)

Mi się to samo dzieje mam identycznie jak ty wiem że trochę to dziwne ale moim zdaniem to normalne z ta płyta tak to już jest :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...