Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak P5W64 bez modów, na std chlodzeniu mostka bootuje sie na FSB 465-468 to jest sie czym chwalić :D ?

 

CPU to E6300.

Jest dobrze ;)

Moja robi podobnie ;)

PoZdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów wynikło, że "koffany" E6300 (dobrze, ze nie moj :D ) ma fsb wall przy fsb 470, wiec mobo może potrafić więcej... ;)

 

Wala mi sie gdzieś frost na nb, wiec jak bedzie potrzeba to się wykombinuje zapinke a chlodnice wywale za okno.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam pamięci OCZ 2x1GB Platinnum XTC Rev.2, chciałbym się dowiedzieć własnie czy posiadane przeze mnie pamięci bedą BEZPROBLEMOWO działały z tą płytą. Bo jeśli ktoś śledzi wątek o P5W DH Deluxe to wie, ze nie moge nawet timingów recznych w BIOSie ustawic na mojej płycie <_< A nie chce natrafić na tą samą przypadłość po zakupie P5W64 WS Pro, stąd wlasnie moja ciekawosc jak to bedzie z ta kompatybilnością, bądź jej brakiem.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. W sobote jade płytkę obadać, wezme swoje bebechy i sie wszystko okaże. Jeśli będzie ok to stane się szczęsliwym (mam nadzieje) posiadaczem tej mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania od użytkownika P5W64 WS PRO:

1. Czy da się zmienić posiada command rate dla pamięci na tej płycie?

2. Podłączyłem kartę graficzną do 2giego slotu pci-ex, i miałem x8 zamiast x16, płyta niby ma x16 wszędzie, dlaczego cpuz pokazał mi x8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania od użytkownika P5W64 WS PRO:

1. Czy da się zmienić posiada command rate dla pamięci na tej płycie?

2. Podłączyłem kartę graficzną do 2giego slotu pci-ex, i miałem x8 zamiast x16, płyta niby ma x16 wszędzie, dlaczego cpuz pokazał mi x8?

Płyta tylko w 1 slocie ma x16 a w pozostłych x8 lub x4 nie pamietam dokładnie w jakim ale chyba w 3 od góry slociema x4

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, to już rozumiem o co chodzi z tym "Quad PCI-E x 16 slots" :)

Szkoda, że nie można w 2gim x16 mieć dla pojedyńczej karty, ułatwiło by to chłodzenie NB.

 

Dzięki za wyjaśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, po cichu liczyłem, że trafiłem na jakiś ponadprzeciętny egzemplarz płyty, ale chyba jest po prostu normalna.

 

Testuję sobie właśnie procka przed bliską sprzedażą i liczy tam sobie jakieś Pi na 3,7GHz @ 1.40v (1.44v real) i... du.pa, bo koniec płyty. Bez modów 465MHz i ani grama więcej. Tzn. oczywiście bootuje na ponad 470MHz, ale w Windowsie już się sypie.

 

Sprawdzałem na biosach 215 i 402 - bez różnicy. Jest jeszcze nowy 502, ale wątpię, by coś poprawił. Najbardziej szkoda mi, ze nie mogę pocisnąć tego procka, bo ma potencjał, a te 1.40v to przecież napięcie żadne i aż się prosi, żeby potraktowac go jakims 1.60v i jechać dalej :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś nowy bios: 0803 ??

Bo ja mam tak jak pisarz: on na P5W DH Deluxe, a ja p5w64 ws pro nie moge nawet timingów recznych w BIOSie ustawic...

Czy nowy bios coś zmienił w tej sprawie - płyty jeszcze nie zdążyłem sprzedać - i jakby się okazało że obsługuje już patrioty 2x1gb llk to bym jej nie sprzedawał tylko tą p5b-e plus, która jest jednak gorsza...

 

Sam bym sprawdził, ale mam WC i demontowanie go a potem składanie na nowo zajmie mi strasznie dużo czasu - a tego akurat mi brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś nowy bios: 0803 ??

Bo ja mam tak jak pisarz: on na P5W DH Deluxe, a ja p5w64 ws pro nie moge nawet timingów recznych w BIOSie ustawic...

Czy nowy bios coś zmienił w tej sprawie - płyty jeszcze nie zdążyłem sprzedać - i jakby się okazało że obsługuje już patrioty 2x1gb llk to bym jej nie sprzedawał tylko tą p5b-e plus, która jest jednak gorsza...

Sam bym sprawdził, ale mam WC i demontowanie go a potem składanie na nowo zajmie mi strasznie dużo czasu - a tego akurat mi brak...

ja mam patrioty 2x1gb llk i dzialaja mi bardzo dobrze, wiec nie za bardzo mam jak sprawdzic ;)

 

bedziesz sie niestety musial wziac] za rozbieranie Wc, bo racej testy innych dyuzo Ci nie dadza :(

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam patrioty 2x1gb llk i dzialaja mi bardzo dobrze, wiec nie za bardzo mam jak sprawdzic ;)

 

bedziesz sie niestety musial wziac] za rozbieranie Wc, bo racej testy innych dyuzo Ci nie dadza :(

Wiem, że niektórym działają... miałem nadzieję - że sprawdzi ktoś z takim samym problemem jak ja i nie będę musiał WC rozwalać... ale chyba mam pomysł - po prostu wyjme tylko procka, użyję starej karty PCI i wsystko złożę obok budy - tek żeby zasialacza nie trzeba było wyjmować... i wtedy się doweim ;-)... no ale jeszcze widę nową postawić... eh.. same problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek zaczęły kiedyś na p5w64 "skwierczeć" okolice procesora? No bo miałem dzis taką zagwłostkę przy męczeniu D820...

 

Po około minucie od odpalenia orthosa zaczyna sobie coś poskwierkiwać/pochrupywać i z czasem dźwięk ten jest coraz szybszy. W pierwszej chwili myslałem, że to powietrze w układzie przepływające przez blok na procu, bo dźwięk bardzo podobny... Tyle że był on regularny, powtarzający się i z upływem czasu własnie przyspieszający. No i działo się to jedynie przy wyższych napięciach procesora :wink:

 

Mosfety są oradiatorowane i wieje na nie obecnie 120mm na pełnych obrotach, więc nawet pod max. obciążeniem są ledwo letnie. Mam tylko nadzieję, że to nie wstęp do powtórki z rozrywki z Asusa P5P800SE. A raczej dwóch... Dla świętego spokoju więcej niż 1.45v na proca nie daję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, cewki? mi nie piszczaly ale D8 swoje pobiera jednak....

Nie, raczej nie, bo to nie jest takie klasyczne piszczenie/syczenie cewek. Chyba że tu jakieś inne dziwactwo jest i inny dzwięk wydaje...

 

Zobaczymy jutro, jak druga sztuka D820 pójdzie na warsztat - może uda się to nagrać jakoś. Pierwszy D820 się na 3,55GHz@1.25v / 4,15GHz@1.45v / 4,2GHz@1.50v skończył, więc raczej bez super rewelacji... Może ten wyżej poleci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna posiadaczem płyty Asus P5w64 Ws Pro i mam znią jeden problem.

Otoż z niewiadomych dla mnie przyczyn zdarzają sie niespodziewane restarty. Nie są one zbyt częste(raz na kilka dni) i zdarzają sie podczas zwykłej przy z komputerem(np. www - opera ).

Komputer nie jest kręcony, praktycznie wszystkie opcje w biosie są ustawione są na "auto". Sterowniki zainstalowane z płytki dostarczonej z płytą.

System operacyjny to Windows 2003 Server. Aplikacje działające w tle : NOD32, Outpost Firewall, Daemon tool, Konnekt, Vmware.

Zauważyłem też dziwną sytuacje po podkręceniu, ustwiając w windows 'uruchom ponownie' komputer na chwilke się wyłąnczał i po tej chwili następował ponowny start systemu.

Może ktoś miał podobny problem? Prosiłbym o jakieś wskazówki w celu zdiagnozowania usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek zaczęły kiedyś na p5w64 "skwierczeć" okolice procesora? No bo miałem dzis taką zagwłostkę przy męczeniu D820...

 

Po około minucie od odpalenia orthosa zaczyna sobie coś poskwierkiwać/pochrupywać i z czasem dźwięk ten jest coraz szybszy. W pierwszej chwili myslałem, że to powietrze w układzie przepływające przez blok na procu, bo dźwięk bardzo podobny... Tyle że był on regularny, powtarzający się i z upływem czasu własnie przyspieszający. No i działo się to jedynie przy wyższych napięciach procesora :wink:

 

Mosfety są oradiatorowane i wieje na nie obecnie 120mm na pełnych obrotach, więc nawet pod max. obciążeniem są ledwo letnie. Mam tylko nadzieję, że to nie wstęp do powtórki z rozrywki z Asusa P5P800SE. A raczej dwóch... Dla świętego spokoju więcej niż 1.45v na proca nie daję :wink:

przy sporym obciażeniu gratów (C2D >4GHz i 8800 z OC) cos cichutko skwierczy,lenistwo nie pozwoliło mi na wsłuchanie sie skąd dobiega ten "pisk rozpaczy" ,postawiłem na grafę ale to moze płyta się puszcza ? :rolleyes: Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna posiadaczem płyty Asus P5w64 Ws Pro i mam znią jeden problem.

Otoż z niewiadomych dla mnie przyczyn zdarzają sie niespodziewane restarty. Nie są one zbyt częste(raz na kilka dni) i zdarzają sie podczas zwykłej przy z komputerem(np. www - opera ).

Komputer nie jest kręcony, praktycznie wszystkie opcje w biosie są ustawione są na "auto". Sterowniki zainstalowane z płytki dostarczonej z płytą.

System operacyjny to Windows 2003 Server. Aplikacje działające w tle : NOD32, Outpost Firewall, Daemon tool, Konnekt, Vmware.

1. Może jakiś soft jest niestabilny i "wysypuje" całego windowsa (a że 2003 server, to raczej mocno niestabilny by być musiał)

2. Ew. spróbuj ustawić w biosie wszystkie wartości nawet na tych samych zegarach fabrycznych, ale ręcznie (a nie Auto). A więc szyna procka, pamięci, timingi, wszystkie napięcia. Może też któreś "wodotryski" powoduja problemy, więc spróbuj wyłaczyć na przykład HyperPath dla pamięci - a nuż widelec pomoże

3. Aktualizacja sterowników, ew. dalej nowszy bios

Zauważyłem też dziwną sytuacje po podkręceniu, ustwiając w windows 'uruchom ponownie' komputer na chwilke się wyłąnczał i po tej chwili następował ponowny start systemu.

Może ktoś miał podobny problem? Prosiłbym o jakieś wskazówki w celu zdiagnozowania usterki.

To nie usterka, tylko tzw. Cold Boot, sporo nowych Asusów tak ma (zresztą płyty innych producentów też). Raczej ciężko cokolwiek na to poradzić, większośc osób po prostu olewa sprawę i się przyzwyczaja, co też sugeruję uczunić :wink:

 

 

przy sporym obciażeniu gratów (C2D >4GHz i 8800 z OC) cos cichutko skwierczy,lenistwo nie pozwoliło mi na wsłuchanie sie z kąd dobiega ten "pisk rozpaczy" ,postawiłem na grafę ale to moze płyta się puszcza ? :rolleyes:

Kurde, nawet teraz, na marnym 1,35v pod maksymalnym obiążeniem (orthos albo ostre seti na oba jaja) zdarza mu się w okolicach procesora zaskwierczeć: 2-3 sekundy skwierczenia, pół minuty - minuta przerwy i znowu. Radiatory na mosfetach bez nawiewu bardzo ciepłe (na granicy możliwości utrzymania palca). Psia jego mać, ależ ten PD prądu wpie$%#la <_< Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Może jakiś soft jest niestabilny i "wysypuje" całego windowsa (a że 2003 server, to raczej mocno niestabilny by być musiał)

2. Ew. spróbuj ustawić w biosie wszystkie wartości nawet na tych samych zegarach fabrycznych, ale ręcznie (a nie Auto). A więc szyna procka, pamięci, timingi, wszystkie napięcia. Może też któreś "wodotryski" powoduja problemy, więc spróbuj wyłaczyć na przykład HyperPath dla pamięci - a nuż widelec pomoże

3. Aktualizacja sterowników, ew. dalej nowszy bios

Przypominam sobie że na początku po instlacji systemu wywaliło "blue screen" ale był to tylko jeden raz.

Czy może to być wina słabego zasilacza?

Popróbuje z różnymi ustawieniami w biosie oraz przeinstaluje system bo zamierzam zainstalować RAID.

Czy jak będę chciał zainstalowć system na RAID to muszę utworzyć płytę instalacyjną windowsa z integrowanymi sterownikami(nie posiadam FDD)? Które sterowniki warto dołączyć do takiej płyty?

 

To nie usterka, tylko tzw. Cold Boot, sporo nowych Asusów tak ma (zresztą płyty innych producentów też). Raczej ciężko cokolwiek na to poradzić, większośc osób po prostu olewa sprawę i się przyzwyczaja, co też sugeruję uczunić :wink:

Czy "Cold Boot" zdarza sie na wszytkich płytach? Czy tylko na niektórych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników płyty P5W64WS!

 

Stałem się niedawno jej posiadaczem i ogólnie jestem z niej zadowolony.

Mam do Was jedno pytanie. Jak zmusić tą płytę, aby nie obniżała mnożnika E6600 z 9 do 6.

W BIOSie wyłączyłem speed step, ale CPU-Z nadal pokazuje, że w spoczynku mam mnożnik 6, dopiero po uruchomieniu jakiegoś zadania wskakuje 9.

Dodam, że mam BIOS 0502.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy "Cold Boot" zdarza sie na wszytkich płytach? Czy tylko na niektórych modelach?

Raczej wszystkie, a przynajmniej zdecydowana większość egzemplarzy p5w...

 

Witam użytkowników płyty P5W64WS!

 

Stałem się niedawno jej posiadaczem i ogólnie jestem z niej zadowolony.

Mam do Was jedno pytanie. Jak zmusić tą płytę, aby nie obniżała mnożnika E6600 z 9 do 6.

W BIOSie wyłączyłem speed step, ale CPU-Z nadal pokazuje, że w spoczynku mam mnożnik 6, dopiero po uruchomieniu jakiegoś zadania wskakuje 9.

Dodam, że mam BIOS 0502.

 

Pozdrawiam

* wyłącz CPU default ratio - co prawda to nie do tego, ale lepiej ustawić mnożnik na sztywno

* powyłączaj bajery w stylu C1E, Thermal throttling itp. itd. związane z oszczędzaniem energii / ograniczeniem ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników płyty P5W64WS!

 

Stałem się niedawno jej posiadaczem i ogólnie jestem z niej zadowolony.

Mam do Was jedno pytanie. Jak zmusić tą płytę, aby nie obniżała mnożnika E6600 z 9 do 6.

W BIOSie wyłączyłem speed step, ale CPU-Z nadal pokazuje, że w spoczynku mam mnożnik 6, dopiero po uruchomieniu jakiegoś zadania wskakuje 9.

Dodam, że mam BIOS 0502.

 

Pozdrawiam

 

U mnie żeby wyłączyć przestawianie sie mnożnika wystarczy w systemie w opcjach zasilania> schematy zasilania ustawić stacjonarny w domu/biurze i już nie powinien sie on przestawić na x6 i chodzić cały czas na z mnożnikiem fabrycznym w twoim przypadku x9 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...