Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, chyba wreszcie znalazłem w miarę optymalne ustawienia 24/7 dla mojego sprzętu:

 

Dołączona grafika

 

Vcore: 1.40v (realne 1.45-1.46v), Vmem: 2.25v, Vmch: 1.80v, Vfsb: 1.30v, Vich: 1.05v

 

Pamięci mogą wyżej, ale na procku więcej prądu by trzeba było, a wtedy ciut ciepło się robi.

Vfsb/Vich nic nie dają, można olać. Vmch obowiązkowo max, bez tego pada sporo szybciej.

Muszę jeszcze pokombinować trochę z alphami, bo nieco wydajności tam ucieka.

Płyta na biosie 215 - w wolnej chwili sprawdzę 301...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje P5WDG2 WS RPO padlo od podawania 2.68Vdimm

inaczej - sekcja zasilania ram padla... obecnie podaje 0,3 V....to malutko nawet jak na DDR2 ;P

Cale szczescie gwara juz zalatwiona - za miesiac nowe mobo :D

 

Nie wychodzi teraz jakos nowy rev P5Wdg2 ?? :D

byloby pieknie

 

@MaSell

wyrazy wspolczucia

dla ciebie i Niemca :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zabaw z ta płytą przy vcore 1.78-1.8v na dłużej niż screena ;) . Moja sztuka odeszła z tego świata najprawdopodobniej z tego powodu, bo sekcja vcore nie podaje w ogole napiecia na cepa :)

to juz mamy przyczyne ;] proponuje odebrac jutro mobo, bo nei chce mi sie jej nawet wysylac sadysto....

 

podawales to 1,8V na mojego E6300?? ja Cie chyba ubije....

 

@MaSell

wyrazy wspolczucia

dla ciebie i Niemca :D

a mnie czemu? on nie bedzie mial mobo, bo na 99% hurtownia zrobi korekte a nie przysle mobo po takiej drobnej pomylce na cenach rzedu 50%....

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz mamy przyczyne ;] proponuje odebrac jutro mobo, bo nei chce mi sie jej nawet wysylac sadysto....

 

podawales to 1,8V na mojego E6300?? ja Cie chyba ubije....

a mnie czemu? on nie bedzie mial mobo, bo na 99% hurtownia zrobi korekte a nie przysle mobo po takiej drobnej pomylce na cenach rzedu 50%....

Nawet nie mialem zadnego E6300 ;) , co innego meczyłem :) => http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=129184 Wiem, wiem, prawie jak wydajność ;)

 

Z ta korekta troche mi nie pasuje właśnie, ale trudno sie mówi - bede miał kase, to bedzie można powojować z inną płytą, z ciekawszymi perspektywami zwiazanymi z zasilaniem cpu ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy.

Dokładnie, pozyjemy na duronie @900 i zobaczymy co sie stanie z tymi kilogramami parujacego DI co mam na balkonie :) . Fajna zabawa z tym jest, wrzucam sobie garściami do kibla i zlewu, cała łazienka zadymiona, robie bomby z butelek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i hurtownia dostanie nowe mobo, ale mi moze zrobic na nie korekte. zreszta pozyjemy zobaczymy.

jestes pewien ze asus robi korekty? fajnie by bylo bo na mobo asusa to ja juz 6 czy 7 tydzien czekam, i ciagle jest odpowiedz ze czekaja na nowa plyte dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien ze asus robi korekty? fajnie by bylo bo na mobo asusa to ja juz 6 czy 7 tydzien czekam, i ciagle jest odpowiedz ze czekaja na nowa plyte dla mnie...

nie chodzilo mi o samego asusa, ale o hurtownie, ktora dala ciala z cena na mobo. Viodowi uniewaznili gwarke, bo przygial 2 czy 3 piny w sockecie na swoim p5p800se ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, a co zwykłego klienta obchodzi, ze ktoś tam dał ciała z cenami w hurtowni? Klient zapłacił cene taką jaka była danego dnia za dany towar i jak mu padnie nie do naprawy ( oczywiście w ramach objętych zasadami gwarancji) to firma jest zobowiązana dostarczyć w zamian taki sam sprzęt albo o PORÓWNYWALNYCH parametrach technicznych. I bez urazy, ale niech się martwi ten co sprzedawał. Jakiekolwiek obciąznie klienta dodatkowymi kosztami wynikającymi ze zmiany cen, w tym wypadku zwyżki, jest niedopuszczalne i nosi znamiona oszustwa.

To tak jakby komuś padły bez winy użytkownika pamięci kupione miesiac temu za 800 zł, a firma będąca gwarantem nagle zarządała od niego dopłaty 300 zł , bo teraz taki model kosztuje 1,1k.... Nie róbmy paranoi.

Jak wspomniał Zulus - mobo leci do Asusa i tam jest wymieniane na nowe/naprawiane. Taka w tym wypadku jest procedura. I niech się żaden pośrednik nie waży rekompensować przy tym swoich pomyłek....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo mi o samego asusa, ale o hurtownie, ktora dala ciala z cena na mobo. Viodowi uniewaznili gwarke, bo przygial 2 czy 3 piny w sockecie na swoim p5p800se ;/

 

Piter mi wyjasnil to tak: Gral kupuje w hurtowni mobo Asusa (w moim wypadku M2N-SLI), gdy mobo sie uszkodzi, ja wysylam do grala, a oni wysylaja do Asusa, nie do hurtowni. Dlatego niby nie robia zwrotu gotowki, bo plyty nie sprzedal Asus, tylko hurtownia ktora nie ma udzialu w realizacji gwarancji, stad Asus (jak i Gigabyte) zawsze naprawiaja albo wymianiaja na nowy towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter mi wyjasnil to tak: Gral kupuje w hurtowni mobo Asusa (w moim wypadku M2N-SLI), gdy mobo sie uszkodzi, ja wysylam do grala, a oni wysylaja do Asusa, nie do hurtowni. Dlatego niby nie robia zwrotu gotowki, bo plyty nie sprzedal Asus, tylko hurtownia ktora nie ma udzialu w realizacji gwarancji, stad Asus (jak i Gigabyte) zawsze naprawiaja albo wymianiaja na nowy towar

z przewagą napraw w wypadku ASUS'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter mi wyjasnil to tak: Gral kupuje w hurtowni mobo Asusa (w moim wypadku M2N-SLI), gdy mobo sie uszkodzi, ja wysylam do grala, a oni wysylaja do Asusa, nie do hurtowni. Dlatego niby nie robia zwrotu gotowki, bo plyty nie sprzedal Asus, tylko hurtownia ktora nie ma udzialu w realizacji gwarancji, stad Asus (jak i Gigabyte) zawsze naprawiaja albo wymianiaja na nowy towar

u mnie asusy jada do hurtowni nie asusa i reszte zalatwia hurtownia, ja nie mam wplywu na ich decyzje.

Zreszta Zulu ostatnio mial male przeprawy z serwisem mobo kupionego u dojczow.

 

 

z przewagą napraw w wypadku ASUS'a :P

raczej gigasyfa [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przeprawy z serwisem u dojczow.

Mam przeprawy z asusuem, bo maja tak a nie inaczej skonstruoway system gwarancyjny: Gwarantem nie jest asus, a dystrybutor, ktory zakupil u asusa.

Problem polegal na tym, ze moj sprzedawca zniknol i nie bylo sie do kogo udac. Poprzez asus.pl dowiedzialem sie kto byl dystrybutorem niemieckim i juz sprawe mam w zasadzie zalatwiona... kwestia wyslania do niemiec do dytrybutora i odcekania 4 tygodni max.

 

Moje P5W DH doznalo uszkodzenia pinow podczas transporotu(nie dalem tej zaslepki ?? debil ze mnie wiem) i mimo to asus wymienil na nowy model - nie obylo sie bez czekania oraz protestow i apelacji. Nowe mobo lata 10xlepiej niz stare - warto bylo.

 

Dlugo rozmawialem z asus.pl - zazwyczaj naprawia wszystko co do nich przyjdzie, byle bylo kupione w polsce.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem czy kupować WDH za którą przmawia pilot, wifi... Czy W64 za którą przemawia nie wiem co... W czym ona jest taka super że jest uboższa i droższa o 300zł od WDH ???

Bierz P5B DLx - tyż ma Wifi i kosztuje poniżej 700 ...

 

Nie polecam zabaw z ta płytą przy vcore 1.78-1.8v na dłużej niż screena ;) . Moja sztuka odeszła z tego świata najprawdopodobniej z tego powodu, bo sekcja vcore nie podaje w ogole napiecia na cepa :)

 

 

OK

OPB napisał, że do Vcore moda robić trza tylko to w niebieskim:

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania zwiazane z p5w64 ws pro.

1. Co trzeba odznaczyc w biosie zeby majac ustawione napiecie Vcore w biosie na auto nie ulegalo one zawyzeniu w zaleznosci od obciazenia CPU?

2. Komp mi sie od czasu do czasu sam z siebie wywala nie wazne czy na ustawieniach defaultowych czy po OC. Zawsze jesli juz sie wywali to podczas ogladania filmow :P (gry dzialaja ok, inne aplikacje rowniez). PI 16M i 32M przechodzi, MemTest nie wywala bledow pamieci, 3dmarki wszystkie przechodzi. Zasilacz (swego czasu MaSell'owy ModeCom) stabilnie trzyma napiecia (co prawda stosuje przejsciowke 20pin->24pin i 4pin EATX12V) Nie ma reguly kiedy sie wywala - jest to czysto przypadkowe i nie zalezy od dlugosci czasu dzialania systemu. Nie jest to jakies mega dokuczliwe ale nie poto wydalem prawie 4tys na kompa zeby mi sie sam z siebie wywalal :angry:

 

moj konfig

E6300 @ Infinity (bios 0116)

p5w64 ws pro

1GB GoodRam PRO (single)

7600gs galaxy

250GB sata II Barracuda

550Watt ModeCom (a'la Antec TP 550)

 

Prosze o jakies sugestie odnosnie mozliwej przyczyny bo w sumie nie wiem co robic :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...