Skocz do zawartości
Gość Grzechu_1990

Atari 800xl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Witam, po dłuuuuugim czasie nie używania tej maszynki miałem chęć ją dzisiaj odpalić. Poskładałem wszystko do kupy, znalazłem fale w TV, włączam a tam ROM TEST i RAM TEST. W ROM'ie 2 prostokąty są zielone, a w RAM'ie 4 na x tam kwadratów czerwonych. O co tu chodzi, czy da sie to jakoś do życia obudzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuuuuugim czasie nie używania tej maszynki miałem chęć ją dzisiaj odpalić. Poskładałem wszystko do kupy, znalazłem fale w TV, włączam a tam ROM TEST i RAM TEST. W ROM'ie 2 prostokąty są zielone, a w RAM'ie 4 na x tam kwadratów czerwonych. O co tu chodzi, czy da sie to jakoś do życia obudzić??

Problem z RAM-em. Tu ktoś miał podobny problem (po angielsku):

http://archives.devshed.com/forums/hardwar...red-373030.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Przeczytałem to i wyszło z tego, że RAM jest uszkodzony/wyszedł ze slotu/grzeje sie. Nie ma to jak mój angielski ;) W weekend sie za to zabiorę i dam znać, kolejne wskazówki mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Przeczytałem to i wyszło z tego, że RAM jest uszkodzony/wyszedł ze slotu/grzeje sie. Nie ma to jak mój angielski ;) W weekend sie za to zabiorę i dam znać, kolejne wskazówki mile widziane.

I sie zabrałem w weekend :lol: Rozkręciłem go ale jedyne co zauważyłem to... Blaszka która jest przykręcona i nie bardzo da sie ją odkręcić :blink: Jak wyżej pisałem w ROM TEST oba prostokąty są zielone, w RAM TEST 4 są zielone a 36 jest czerwonych. Nie czuje żeby sie grzał <_< Może ktoś coś wie, miał podobny problem, proszę o jaką kolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...