Skocz do zawartości
karolina202

Wentylator W Toshibie A7-202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Toshibe Tecre A7-202, problem polega na tym, że cały czas chodzi mi wentylator i nie wiem co zrobić żeby mi się czasem wyłączył.

 

W Powerplay mam następujące ustawienia:

 

zasilanie zewnętrzne: zrównoważone

akumulator naładowany: zrównoważony

akumulator rozładowany: optymalna żywotność akumulatora

 

A w programie Toshiba Powersaver mam szybkość procesora zrobioną na auto poziom 3-5.

 

 

Czy tak powinien pracować wentylator , czy można coś z tym zorbić???

 

 

P.S. Przy przycisku zasilania nie świeci się dioda LED, dlaczego??? Wcześniej miałam Toshibę seri M40 tam świeciła się dioda.... Dlatego zastanawia mnie to, czy tak powinno być.

 

 

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC.

Z góry dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialo mi sie sprawdzac jaka karte masz karte graficzna, ale przy zintegrowanej wentylator powinien sie wlaczac na pare sekund co jakis czas. Sprobuj w toshiba power saver przy jakims profilu ustawic tak:

cpu control method - auto

cpu processing speed ciut obniz

cooling method - performance

U mnie przy takim ustawieniu dla trybu normal komp jest bezglosny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym modelu przypadkiem wentylator nie chodzi cały czas? ;>

Na 100% pewien nie jestem, ale tak mi się wydaje. Spytaj kolegi satoshie, powinien Ci udzielić odpowiedzi, a może i nawet znajdziesz ją w recenzji jego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że tak już jest w tym laptopie być może przez szybką karte graficzną Mobility™ Radeon® X1600 512 MB HyperMemory™ . Spróbuje pogrzebać w ustawieniach tak jak doradzacie i pewnie wszystko będzie grać. Laptopa jest nowy więc dlatego troche się zdziwiłam.

 

Dziekuje za pomoc:)

 

 

P.S.recenzje już przczytałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o x1600 to na codzień mam w Notebook Hardware Control ustawione wszystko na Battery Optimized nawet jak korzystam z zasilacza sieciowego. Zegary chodzą na Core : 128,25 Mhz Memory : 153 Mhz. Wentylator przy takich ustawieniach powinnien rzadziej się włączać.

 

Druga kwestia z tą diodą nad przyciskiem power. Kilka osób pisało już do mnie na PW odnośnie tego tematu. Nie wiem co wam odpowiedzieć. Wydaje mi się, że niemożliwe jest żeby wszyscy kupili tecre i mieli ten sam problem. W instrukcji nie znalazłem żadnej informacj na temat, że ta dioda powinna świecić.

 

Jak znajde chwilę czasu postaram sie zajść do kilku sklepów. Może gdzieś uda mi się znaleźć tą toshibe i sprawdzić jak to wygląda.

 

@narcyz : możesz sprawdzić u siebie w instrukcji czy jest informacja o tym, że dioda powinna świecić? Czy poprpstu świeci się, ale w instrukcji info o tym nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...