Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe... czytając te odpowiedzi z klucza wygląda na to że będe miał te 12-14 punktów :P Zawsze można się przeliczyć hehe :P Pożyjemy , zobaczymy :P

Co do klucza z wypracowaniem to kto napisze takie doskonałe wypracowanie w którym wszystkie te podpunkty z klucza zostały ujęte hehe :P Chociaż nie znajomość treści książki też wpływa na to :P Jedynie co pamiętałem z Wertera to fakt , że popełnił samobójstwo :P A tak poza tym to Werter był bohaterem romantycznym czy tragicznym hehe ? :P

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba takim i takim, w końcu się zabił, ale jednak utwór jest z romantyzmu, więc romantycznym, gdzie cechowało się jedyną miłością w zyciu konczaca się zazwyczaj samobójstwem, napisanie tego jednak nie dodało mi pkt, bo, co zabawne, nie zostało to ujęte w kluczu. Smiechu warte naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, ze matura z polskiego jest robiona pod przecietniakow. Osoby, ktore potrafia pisac (mają talent do tego) i mają do przekazania cos wiecej niz rzeczy oczywiste nie mieszczą sie w kluczu. Gdyby taki Slowacki mial napisac tą mature to pewnie by nie zdal:> Ja np. pamietam jak rok temu na probnej rozsz. przeprowadzilem cos na ksztalt analizy psychologicznej Pani Szymborskiej na podstawie jej wiersza (co skłoniło ją do napisania takiego utworu?), poczym wychodząc od tego skupiłem sie na tym co chciala przez swoj wiersz przekazac i jakie płyną z niego refleksje. Efekt - pochwala od polonistki i bodajze 32% punktow ("...niestety niewiele rzeczy udalo mi sie podciagnac pod klucz"):/ . Na maturze wlasciwej ograniczylem sie do opisania tekstu wlasnymi slowami (o czym byl) i wyszczegolnienia kilku typowych zabiegow artystycznych (takie banaly w stylu "autor podkresla znaczenie czegos-tam poprzez liczne powtorzenia" - blee) i dostałem ponad 60% (rozsz.). Dlatego zaprawdę powiadam Wam - klucz z polskiego to najwiekszy idiotyzm matury, ergo im mniej bedziecie myslec piszac prace tym lepiej :P

 

EDIT:

Troche nieprecyzyjnie ująlem ostatnie zdanie - myślec trzeba, ale glownie o tym co moze znaleźć sie w kluczu (dlatego dobrze jest przejrzec troche starych kluczy - to da Wam pojecie jakie tam sie truizmy pojawiają :lol: ), a nie o tym jak napisac dobre merytorycznie wypracowanie :?

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to licze i mysle ze zdalem, ale na ile powyzej 30% nie mam pojecia. Und3r dobrze to ujales, jednak slaby wynik bede zawdzieczac glownie sobie ( swojemu lenistwu), a nie idiotycznemu kluczowi.

 

What next? Inglisz. Rozszerzony. Jakeigo typu moze byc wypacowanko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:|

 

bym powiedział że średnio poszło patrząc na ten klucz...trochę w inną stronę poszedłem niż autorzy zakładali (jak zwykle :| )

 

zamknięte - 7,8/10 powinno być...przynajmniej tak myślę

 

und3r - zgadzam się...po prostu klucz uniemożliwia dodanie czegoś "od siebie"...:/ ...dobrze że to próbna tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Inglisza zdaje poziom podstawowy hehe :P Jak myślicie list będzie formalny czy jak bywało w tamtych latach zwyczajny ?? :P Mam nadzieję , że listening będzie w miarę łatwy i zrozumiały , a nie jak na lekcjach ćwiczyliśmy , że połowa uciekała z głowy co się usłyszało. Mam nadzieję , że rozmowa będzie wyraźna tzn. będzie się dało wyłapać to co potrzebne do odpowiedzenia na pytania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, ze matura z polskiego jest robiona pod przecietniakow. Osoby, ktore potrafia pisac (mają talent do tego) i mają do przekazania cos wiecej niz rzeczy oczywiste nie mieszczą sie w kluczu. Gdyby taki Slowacki mial napisac tą mature to pewnie by nie zdal:> Ja np. pamietam jak rok temu na probnej rozsz. przeprowadzilem cos na ksztalt analizy psychologicznej Pani Szymborskiej na podstawie jej wiersza (co skłoniło ją do napisania takiego utworu?), poczym wychodząc od tego skupiłem sie na tym co chciala przez swoj wiersz przekazac i jakie płyną z niego refleksje. Efekt - pochwala od polonistki i bodajze 32% punktow ("...niestety niewiele rzeczy udalo mi sie podciagnac pod klucz"):/ . Na maturze wlasciwej ograniczylem sie do opisania tekstu wlasnymi slowami (o czym byl) i wyszczegolnienia kilku typowych zabiegow artystycznych (takie banaly w stylu "autor podkresla znaczenie czegos-tam poprzez liczne powtorzenia" - blee) i dostałem ponad 60% (rozsz.). Dlatego zaprawdę powiadam Wam - klucz z polskiego to najwiekszy idiotyzm matury, ergo im mniej bedziecie myslec piszac prace tym lepiej :P

 

EDIT:

Troche nieprecyzyjnie ująlem ostatnie zdanie - myślec trzeba, ale glownie o tym co moze znaleźć sie w kluczu (dlatego dobrze jest przejrzec troche starych kluczy - to da Wam pojecie jakie tam sie truizmy pojawiają :lol: ), a nie o tym jak napisac dobre merytorycznie wypracowanie :?

ta, to powiedz mi jakim cudem we wrzesniu na polskim mielismy ubiegloroczna mature do napisania, wybralem temat o "Chłopach", procz samej wiedzy o tym dziele (kurde nowosc, nie czytalem a nawet duzo o tym wiem :D) mialem przygotowanego gotowca, ktory defakto byl zamieszczony na stronie OKE!! i co? suma sumarum z samej pracy pisemnej bylo 23/50....prawie jak cala klasa, ten klucz to jakies wielkie nieporozumienie, bo przepisywalem to samo co bylo na stronie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartkóweczke dzisiejszą napisałem na poziome rozszerzonym i ogólnie mysle, ze jest ok. Imho matura rozszerzona była łatwiejsza od podstawowej, ta druga ma idiotyczny klucz odpowiedzi, raczej zawiele bym nie podpasował. Tak jak przedmówcy uwazam ze nowa matura jest niewypałem gdyż liście nie są zielone lecz podłużne i duże bo tak szanowna komisja sobie postanowiła :lol: Jutro angol rozszerzony, mam nadzieje ze w listeningach nie bedzie wypowiadał sie jakis angol po pół litra szkockiej i z wadą wymowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, ze matura z polskiego jest robiona pod przecietniakow. Osoby, ktore potrafia pisac (mają talent do tego) i mają do przekazania cos wiecej niz rzeczy oczywiste nie mieszczą sie w kluczu.

Myślę, że mogę ci przyznać rację. Cholera na te pytania z txt mógłbym odpowiadać i na temat skutków negatywnych i pozytywnych, część z nich można było zamieścić po obu stronach. Za dużo myślałem. Wkońcu to miało być z tekstu, a z niego nic nie wynikało za bardzo. A te odpowiedzi, klucz, to raczej są domysły, a nie odpowiedzi wynikające z niego. Nie było w nim mówione o rzeczach, które były cechami pozytywnymi. Możemy polemizować. Ciekawe kto pisał te pytania, pewnie Roman G.

 

BTW to próbna, ale czuję, że się skompromitowałem i polonistka nie będzie zadowolona...

 

A jutro inglisz, z którego nie błyszczę i nigdy nie błyszczałem, czasy umiem itp, ale czasem głupie błędy robię. I listening mnie zabije...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dobra i tak będziemy rowy kopać.

 

Hmm wg. tego klucza mam w miare konkretnie napisane wypracowanie (temat 1). To samo moge powiedziec o pierwszej czesci.

 

 

Jutro angielski. Mam nadzieje ze temat bedzie taki na ktory bym mogl cos powiedziec po polsku -__-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy.. ;]

Mi, czytajac klucz, trudno stwierdzic jak napisalam ;]

niby podobnie, ale na ile moje odp są synomimem tych ustalonych przez szanowną Komisję..

 

Oczywiscie temat 1^^ (może gdybym wiedziala cos o Werterze byloby o nieebo latwiej, no ale..)

Trosze ponad 2 strony, ok 300 słów pewnie.. Analiza fragmentu, troszkę ściemy o boh romantycznym i takie tam pi3rdoły ;p

Temat w zasadzie byl banalny dla kogos, kto dobrze zna lektury(do grona tych szczesliwcow się niestety nie zaliczam).

 

ale powinno być powyżej 30% hihi;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam klucza nie sprawdzam.. wole żyć w błogiej nieświadomości.. ;]

Ogolnie - sądzilem ze bedzie gorzej, ale pewnie bedzie na real one.. [;

Mi mimo sprzeciwów pokazano klucz, tez twierdziłem że dobrze mi poszło.. ale to co komisja chce zobaczyć na wypracowaniu (temat 2) mnie załamało.. :/

Ciekawe czy zalicze..

 

Jutro englisz podstawowy, chyba najłatwiesza częśc matury, pewnie sie przelicze ale co tam, byle listening był zrozumiały a nie jakiś japońce po ang śmigajace.. :/

Kurde.. jak szły te krótkie i dłuższe formy pisemne.. hmm.. :P

Nigdy sie czasów na pamięc nie uczyłem, jak sie ucze gorzej mi idzie, tylko na wyczucie, zawsze 4/5 mam :|

Nauczycielka twierdzi że to wiele przez to że chodziłem do prywatnej 7 lat, i w cholere słucham muzy po ang i czytam sobie texty i je tłumacze- naprawde dobry sposób na ang [;

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie Werter to bohater romantyczny jest taka zasada gdybym nie kochal tak bardzo niecierpialbym tak wiele odnosnie angola listening to podstawa i to z niego praktycznie jest matura pamietajcie o limicie slow do ostatniego zadania ja zapomnialem i mialem 93% z podstawy a moglo byc lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że poziom tej matury był tragiczny.

Widać tutaj że zadbali o to by to matura była dostosowana poziomem do ucznia, a nie uczeń do matury.

W ten sposób społeczeństwo ulega powszechnemu odmóżdżeniu, które jest stałe i nieodwracalne...

Za rok (czyli akurat na mnie padnie :D) na maturze będą pytania z elementarza żywcem wzięte :/

Dojdzie do tego że każdy drech walący tanie wino będzie zdolny do otrzymania wyższego wykształcenia, będąc kompletnym półgłówkiem

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe IMO polski byl generalnie latwy :D , fajne minki mieli ci którzy sie spóznili 2min i juz mogli wracac do domków :lol: Jutro inglisz podst-luz, a potem biola rozsz-hardzior :D

Bezsensowny pomysl z tymi lekcjami po maturkach :-| oczywiscie mnie nie bylo ale jutro chyba juz pójde :-P

 

@victor89 ale masz problemy :lol: matura to jeszcze nie studia, i co masz do tanich win? <_<

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeeb babol mi się walnął.... miało być że pisałem od 8:00 do 8:50 :] mam 30 świadków xD a szkoła to Technikum Elektroniczne w Zabrzu :] im. Groszkowskiego (podobno jeden z najwyższych poziomów na śląsku :] )

 

jutro inglisz a w piątek biologia xD heh z tego co nam mówią nauczyciele to w angielskim ważne jest przekazanie informacji choćby się pisało w bezokolicznikach: "Kali jeść, Kali pić, Kali sr%ć " dobrze, że nie walnąłem sobie polskiego języka do obliviona :] i czytam jakieś angielskie e-booki :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu giertych solidnie sie wziął za edukacje i winduje poziom :lol2:

Ale wiesz, imho stara matura z polskiego lepiej sprawdzala umiejetnosci!! ucznia, a nie umiejetnosc wpasowania sie w to co myslal ktos kto ukladal klucz do polskiego. Nie wiem czemu na polskim jest on tak restrykcyjny, bo np. dzisiaj na gerze widzialem klucz odpowiedzi do zeszlorocznej matury, to tam sa przyklady poprawnych odpowiedzi (bo czesto jest kilka, a trzeba podac tylko jedna), ale do tego, ten kto sprawdza moze uznac odpowiedzi nie ujete w kluczu odpowiedzi, o ile mozne je jakos nawiazac i sa zgodne z prawda. Myslisz ze rok temu czemu tyle osob nie zdalo polskiego chociaz wydaje sie on latwy? Przez wlasnie poroniony pomysl z kluczem odpowiedzi. Wezmy np taka sytuacje ze masz w jakiejs lekturze 10 watkow ktore mozesz uzyc w swoim wypracowaniu. Autor klucza chcial pierwsze 5, a ty piszesz o tych pozostalych... matura oblana a ty pisales na temat, normalnie super extra :mur: Roman uber alles czy jakos tak to sie pisalo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angielski: rozpoczęcie pisania - 7:50 zakończenia - 8:30... (dla niezdających matematyki - 40 minut - tak tyle pisałem - wszystkie zadania zrobione)litości... mam nadzieje, że biologia uratuje honor matury i chociaż ją będę pisał więcej niż godzinę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski?... az mi zal siebie... a chcialem pisac rozszerzony...

Nie draznij mnie z biologia bo tez ja pisze... w zeszlym roku byl to przedmiot ktorego nie zdala najwieksza liczba maturzystow. Oby w tym roku bylo na odwrot.

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...