Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie n00bowskie pytanie: co to właściwie jest ta waga przy rekrutacjach na studia, to jest normalny przelicznik, przez który mnoży sie liczbę zdobytych punktów, or what? Dzięki za odpowiedź

Nie nie. Trochę matematyki:

 

Średnia ważona to taka średnia, gdzie poszczególne składniki mają odpowiednie wagi. Prosty przykład - politechnika śląska. Wartość punktów z rozszerzenia to 0,6, a podstawy 0,4. Twoją liczbę punktów z rozszerzenia mnożysz przez 0,6, z podstawy przez 0,4, dodajesz i dzielisz przez sumę wag (0,6+0,4=1, więc pomijamy mianownik) masz łączną liczbę punktów na uczelnie. Mam nadzieję, że pomogłem, chociaż tego dzielenia to nie jestem pewny, musiałbym sprawdzić, a nie mam czasu.

 

Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pisze z matmy rozszerzonej. :/

I tutaj prośba o jakieś porady od ludzi, ktorzy to juz mają za sobą,

Zostały 4 miechy, z czego sie uczyć, jakie książki, jak się uczyć zeby zdać to jakoś dobrze?

Kazda rada mile widziana, tylko nie w stylu rób dużo zadań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pisze z matmy rozszerzonej. :/

I tutaj prośba o jakieś porady od ludzi, ktorzy to juz mają za sobą,

Zostały 4 miechy, z czego sie uczyć, jakie książki, jak się uczyć zeby zdać to jakoś dobrze?

Kazda rada mile widziana, tylko nie w stylu rób dużo zadań

matma to jawiekszy hardcore gorszy nawet od fizyki !!! ja moge jedynie polecić korki,i fakultety nie ma sposobu na szybkie wykucie ..... B-)

pozdro dla zdających matme B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze właśnie, jakoś olałem sprawe i przez 2,5 roku nie ryłem dzien w dzień i troche pozno sie zorientowalem ze zostalo juz malo czasu. :]

 

jakby ktoś mial tytuły jakis dobrych zbiorow zadań itp to byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakies dobre opracowania lektur z polskiego do matury? Potrzebuje cos poczytac jednak przed, bo .... no wlasnie no, nie wszystkie lektury sie czytalo i teraz zaczyna sie problem :) Jakbyscie mogli pisac autorow i tytuly to byloby super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakies dobre opracowania lektur z polskiego do matury? Potrzebuje cos poczytac jednak przed, bo .... no wlasnie no, nie wszystkie lektury sie czytalo i teraz zaczyna sie problem :) Jakbyscie mogli pisac autorow i tytuly to byloby super

"Powtórka z literatury" wydawnictwa GREG - 7 częsci na wszystkie epoki literackie (takie niebieskie ksiązeczki - ja kupowalem po 14 zl sztuka, ale mozna taniej). Imho nie znajdziesz nic lepszego.

 

EDIT:

 

http://www.allegro.pl/item162791839_powtor...lus_bonusy.html - o takie :P

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogie i troche sporo tego jest jak do matury :) Nie zna ktos czegos bardziej skoncentrowanego? Dzieki und3r, jak nic nie znajde mniejszego to pewnie to zakupie i bede czytal powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przeciez tego calego czytac, omg :P . Poza tym tam i tak nie ma opracowań wszystkich tekstow jakie mogą sie pojawic na maturze - co Ty byś chciał, przeczytac sobie jakąś smieszną broszurkę i w ten sposob nadrobic wszystkie leORT: ORT: ORT: ktury? :lol: Chcesz czegos bardziej skoncentrowanego? To kup te 7 GREGów, bo do kazdej części dodana jest tzw. wersja mini w formacie wizytowki - tam masz to samo, tylko bardziej skoncentrowane :lol2: . Prawda jest taka, ze nie znajdziesz lepszego opracowania :P

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zamierzam czytac calego ;] Tak naprawde to potrzebuje tylko kilku lektur z tego wszystkiego, reszte czytalem. Z tym, ze te braki sa rozrzucone niezle i musialbym kupowac wszystkie te ksiazki, wiec szukam czegos w mniejszej ilosci tomow

 

Pozdrawiam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

1. polski -przeczytałem 1 książke, jestem w połowie drugiej i czeka na mnie trzecia + oglądnięcie 3 filmów :]

 

2. Biologia - przed maturą oglądnę wszystkie odcinki "Było sobie życie"

 

3. Angielski - olewka xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski (rozszerzony :|...zachciało mi się UJ :blink: ) - tłuczemy u polonistki testy, żeby się jakoś wpasować w te idiotyczne klucze odpowiedzi...a z takiej "normalniejszej" nauki to raczej nie...coś tam czytuję. ale żeby się jakoś mocno z polaka uczyć...nie :]...

ustna - miałem napisać pracę, jakoś zleciało a ja dalej bez :]..., ale tym to się akurat nie przejmuję ... :]

 

angielski - zacząłem powtarzać gramatykę, tu nie ma przelewek...muszę dobrze napisać ten test...ustnym się nie przejmuję, wybrałem podstawowy, problemów nie przewiduję...

 

wos (rozsz.) - cosik czytam, ale ogólnie olewka... ;]

 

hista (też rozsz.) - uczę się, ale jakoś tak na luzie podchodzę do tej maturki...liczę na poziom podobny do próbnej, byłoby sympatycznie... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju pomyśle co z nauką do matury. Musze tylko poczytac tekst do ustnej z polaka, cala reszta bez nauki bedzie na >75%* (z wyjatkiem polskiego pisemnego - tutaj ponizej 50% gwarantowane :D )

 

*zakladajac, ze poziom probnej jest podobny jak normalnej

 

Byly 3 lata na nauke, jak ktos lubi zakuwać material z 6 semestrow w ciagu miesiaca to prosze bardzo :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ja własnie kończe materiał z pierwszej klasy na mate... pozostały tlyko jeszcze 2-3 semestry, bo troche sie jest na bierząco

prezentacji nawetni e zacząłem jeszcze no ale pech

wybiera sie ktos z was na polibude do gliwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

 

- matura z polskiego ustna terminu nie pamietam dokladnie ale mniej wiecej wygladalo to tak termin na wtorek 8.30 prace skonczylem pisac we wtorem o 2,30 rano ale ze temat mi pasowal "Krytyka systemu socjalistycznego ..." pisalem sam siostra na filologii to mi pomogla to jakos tak ubrac w lepsze slowa i sie zdalo chyba na 75% i bardzo zadowolony,

 

- Matma

Kazda rada mile widziana, tylko nie w stylu rób dużo zadań

tekst roku ciekawe jak zdac dobrze matme jezeli sie nie przerobi wielu zadan jak przerobisz zbior Kielbasy obie czesci to dobre zdanie gwarantowane ale niektore zadania sa tak hardcorowe ze nauczycielka u nas nie robila wszystkich od razu musiala sie zastanowic a naprawde ma pojecie o matmie :)

 

- odnosnie Polibudy ja jestem w Tychach dzienne inżynierskie wydział Transport 7semestrow i masz wyzsze wyksztalcenie potem jak chcesz mozesz isc na uzupelniajace magisterskie albo isc od razu na magisterskie mi tam inzynier starczy a jz nie mowie ze w Tychach nie jest tak bardzo ciezko jezeli matme lubisz i robisz troche zadan (dzieki temu ze zdalem w pierwszym terminie egzamin z matmy koles z grafiki MUSIAL wpisac mi zaliczenie na 3 masz matme jestes na drugim semestrze ==> sam sie o tym przekonalem to wiem co pisze, te osoby co potem zdaly matme 3termin to za 480zl musza kupic warunek z grafiki) kolejnym pozytywem mojej uczelni jest Real i tanie zaopatrzenie

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

pwoeim tyle matme lubie gdy sie ucze, bez uczenia ciezko to mi idzie, nei jestem mózgiem, ktory zsiediz na lekcji, widiz peirwszy raz temat i juz wszystko o nim wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwoeim tyle matme lubie gdy sie ucze, bez uczenia ciezko to mi idzie, nei jestem mózgiem, ktory zsiediz na lekcji, widiz peirwszy raz temat i juz wszystko o nim wie

No i pewnie z polskiego także. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekst roku ciekawe jak zdac dobrze matme jezeli sie nie przerobi wielu zadan jak przerobisz zbior Kielbasy obie czesci to dobre zdanie gwarantowane ale niektore zadania sa tak hardcorowe ze nauczycielka u nas nie robila wszystkich od razu musiala sie zastanowic a naprawde ma pojecie o matmie :)

 

tak tak tekst roku ;/

nie zrozumiales o co mi chodzi. To, że trzeba robic dużo zadań to ja wiem : |

miałem na myśli książki, zbiory itp które ludzie polecają, a nie jak zdać nie robiąc zadań

tyle z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś może odpowiedzi do matury opublikowanej przez Dziennik z matematyki poziom rozszerzony? Jedno zadanie, nr 1 zaczyna się tak: "Napisz wzór i narysuj wykres funkcji, która każdej wartości parametru m, m eR przyporządkowuje liczbę rozwiązań równania" Mam tylko arkusz skserowany, bez odpowiedzi a chciałem je sprawdzić.

 

Pozdrawiam, Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...