Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekiwałem czegoś w stylu, dlaczego wybrał pan ten temat, albo z jakiego papieru zrobił pan plakat na prezentacje ;]

 

A tu skubańce, jakim cechami odznaczały się wiersze Przybosia i czy miały na nie wpływ jego sytuacje życiowe... o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Gdybym był prawnikiem, kogo z morderców bym wybronił(raskolnikowa, stroopa czy makbeta)

2) jak skomentuje jego wizje ludzi zwyczajnych i niezwyczajnych

3)czy wole czytać o mordercach czy o judymach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam wyniki z ustnej z polskiego, calutkie 90% ;D

 

Prezentacja for sale:

Temat: "W oparciu o wybrane utwory zaprezentuj różne kreacje zbrodniarza w literaturze"?

Ocena - 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, komisja moglaby wtedy nie byc w dobrym humorze gdyby musieli sie znow zbierac specjalnie dla jednej osoby :D (jesli mowisz o ustnej)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah, a ja dziś nie mam jeszcze wyniku z ustnego bo zamiast na 18:15 do szkoły dotrzeć, dotarłem na 18:20 i dowiedziałem się że już sekretariat zamknięty... o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan:

 

Temat: „Język Internetu. Przedstaw charakterystyczne jego cechy na przykładzie wypowiedzi z wybranych list dyskusyjnych”

 

 

1. Powstanie Internetu

a) sieć globalna

b ) źródło wiedzy

c) rozwój zainteresowań

 

2. Emoticony

a) wyrażanie myśli

b ) odzwierciedlenie uczuć

 

3. Zapożyczenia i odrzucenie zasad pisowni

a) akronimy

b ) brak znaków diaktrycznych i interpunkcji

c) charakterystyczna stylizacja

e) skracanie wyrazów

 

4. Funkcje komunikatu językowego

a) informatywna

b ) impresywna

c) artystyczna

 

5. Masowość i komercjalizacja

a) fikcyzacja

b ) artykuły specjalistyczne

c) stosowanie wulgaryzmów

 

6. Akcja BYKOM – STOP

 

7. Podsumowanie: Język Internetu zjawiskiem nieustannych zmian.

 

Powiedzcie mi, czy może być etc, bo jutro muszę go oddać. 25 bodajże mam ustny polski. Teraz prezentację multimedialną robię :lol:

 

BTW 10 min niecałe to pisałem xD autentycznie

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z pytaniami komisji na ustnym polskim? Słyszałem dwie wersje: jedna, że zadają tylko 3 pytania oraz druga, że pytają do bólu przez jakiś tam czas (~10min).

U mnie jeżeli ktoś sie nie wygłupia, olewa komisji, źle sie donich wyraża to zadają do 5 pytań, nie są to upierdliwe pytania, tylko poprostu komisja słuchając a wczesniej zapoznając się z planem ramowym chce sie dowiedzieć paru rzeczy któe je nurtują, a jedno pytanie jest musowo na wiedze, tj np mam temat o stworzeniu świata to mogą mnie zaptać o to co oznacza np pojęcie genezis czy motyw..

Najgorzej jest jak ktoś ma olewkowy styl, wtedy pytają nawet dłużej niż mogą aż do pierwszej wpadki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mam pytanie, macie może jakąs ciekawą strone, albo sami wiecie coś na temat pisemnej z angola , podstawka, co by warto bylo na szybko powtózyc, jakie czasy, itp

wiem ,ze cos w rodzaju listy formalnego, zaproszenia, itp powinno byc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak we wszytskich o 9 ;)

A u mnie zbiorka o 7:45 :blink: ciekawe po co...

U mnie o 8, tak jak na polski..

Wiesz po co? Żeby ak czegos zapomnisz koledzy Ci przypomnieli i żebyś to zdobył(w sumie chodzi tylko o dowód?) wiec to taki pic.. u nas nauczyciele sie nie pojawiali przed 8:40 na korytarzach wiec ta zbiórka to taki lipton byl..

 

P.S

O której sokńczyliście mature z polaka?

Ja coś koło 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawidsfuturx skup sie raczej na formie i tresci, gramatyke i czasy mozna delikatnie odstawic na drugi plan. Musisz sobie przypomniec jak wygladaja poszczegolne rodzaje "pisemek" (wypowiedzi pisemnych, nie wiem jak to nazwac, mniejsza z tym): list prywatny, ankieta (chociaz malo prawdopodobne ze sie pojawi), zaproszenie, ogloszenie, posztowka, notatka/wiadomosc no i najgorsze, list formalny (oficjalny). musisz wiedziec jakie slownictwo uzywac a jakiego nie do poszczegolnych rodzajow "pisemek". Najwazniejsze w tych dwoch zadaniach bedzie przekazac wiadomosc (to o co poprosza w poleceniu) ;) wiec duza znajomosc slowek jest konieczna

 

ps a i jeszcze obilo mi sie o uszy ze chyba trzeba sobie darowac sciaganie od innych ;) moze byc (i raczej napewno tak bedzie) kilka grup, pytania moze beda i te same ale literki z odpowiedziami beda wymieszane

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no to wsumie z słówkami może bycproblem, wiadomo, coś sie tam potrafii, ale żeby "kuc" słówka przez te 3 lata liceum to nei bardzo w moim wydaniu :D

powtórze tą pisownie co napisałes i powinno wystarczyc

z próbnej rozszerzonej maiłem 36%, teraz psize podstawke, bo angol mi do niczego nei jest potrzebny

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz... zaliczenie podstawy anglika to wg mnie pryszcz. zadania polegajace na dopasowaniu naglowkow czy pytan do tekstow to mozna dac pierwszoklasistom z liceum. troche problemow sprawia sepleniacy lektor do pierwszej czesci egzaminu, dodatkowo troche podchwytliwie sa ukladane teksty ktore czyta. a ostatnie dwa zadanka to tak jak pisalem, pierwsze krotkie (notatka/zaproszenie/ogloszenie/pocztowka) sa do napisania bez problemu. Wystarczy wiedziec jak zaczac pisac (tytul czy naglowek), w samym tekscie mozna stosowac niepelne zdania np. A quick note to tell you... itp itd. W drugim juz trzeba troche czasow znac zeby dostac max punktow, no a jesli sa z tym problemy to wystarczy znac te glupie (dlugie) zwroty do listu formalnego i cos sie tam wyskrobie ;) angielskim sie akurat najmniej przejmuje, w tamtym roku na probnej mialem 98% a nic sie nie uczylem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no włąsnie o to mi chodziło, tylko musze własnie pwotórzyć konkretne zwroty, reszty sie nie boje

byle zeby tylko włąsnie lektora z cd było dobrze słychać

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie o 8, tak jak na polski..

Wiesz po co? Żeby ak czegos zapomnisz koledzy Ci przypomnieli i żebyś to zdobył(w sumie chodzi tylko o dowód?) wiec to taki pic.. u nas nauczyciele sie nie pojawiali przed 8:40 na korytarzach wiec ta zbiórka to taki lipton byl..

 

P.S

O której sokńczyliście mature z polaka?

Ja coś koło 11

U mnie tez byla lipa, wchodzilismy na sale chyba kolo 8:30, a wczesniej marzlismy na polu przez 45min <_<

A z polaka wyszedłem 11:27 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja z rozszerzonego ;p...

 

będzie wstyd jak dziwnym trafem nie zdam...moja starsza jest polonistką :|...Sajgon by był ...

 

z angola właśnie powtarzam...w sumie nie żałuję, że wybrałem rozszerzony...zdać zdam, źle nie będzie myślę...

 

ma ktoś może jakąś fajną stronkę na której byłyby przykłady dłuższej wypowiedzi ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...