Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na swojej drodze napotkałem przeciwność losu i matury dzisiaj nie pisałem... Jutro będzie trzeba zerknąć na arkusze maturalne - z tego co koledzy z klasy mówili, to nie było łatwo, zwłaszcza rozszerzona fizyka.

 

Ściągnąłem sobie klucze odpowiedzi z angola i polaka, angol - 1 zadanie 2 błędy :D a o polskim sam nie wiem co mam myśleć :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbną mature mam 7-9.01.08 wiec troche czasu mam, ale i tak pewnie sobie oleje i bęe sie przygotowywał do właściwej. Zresztą tak na serio po cholere robić próbne tak szybko, skoro duża część ludzi tak na serio to zaczyna sie uczić 1-2 miesiace przed maturą.

 

BTW poszukuję książki

 

Tadeusz Manteuffel - Historia powszechna. Starożytność. Wydanie najlepiej przedział 2000-2007. Ma ktoś moze po kosztach albo jeszcze lepiej w pdf? Bo nie uśmiecha mi sie wydawać 45zł na jeden z wielu podręczników potrzebnych mi do historii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbną mature mam 7-9.01.08 wiec troche czasu mam, ale i tak pewnie sobie oleje i bęe sie przygotowywał do właściwej. Zresztą tak na serio po cholere robić próbne tak szybko, skoro duża część ludzi tak na serio to zaczyna sie uczić 1-2 miesiace przed maturą.

No tak, ale skad wiesz jaki poziom wybrac? Czy dasz sobie radę na rozszerzeniu czy moze lepiej pakować się w podstawę?

 

BTW - ja mam już wyniki z niemca i matmy

Niemiec - 57% (podstawa)

Matma - 60% (rozszerzony) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie do swojej matury nic nie uczylem ;]

Pisemne: [podstawa]

 

Polski: 69%

Historia: 64%

Rosyjski: 94%

 

Ustne:

 

Polski: 75%

Rosyjski: 75%

 

;]

 

Pierwszy rocznik zdajacy nowa mature ;)

Dodam tylko, ze w ciagu 3 lat liceum opuscilem ponad 1000 godzin lekcyjnych [;

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polskiego wyników nie mam aczkolwiek...

 

matma rozszerzony 64% (debilne błędy jak nienapisanie równania okręgu, zapomnienie o dziedzinie zabrały mi 3 punkty - czyli aż 6%... a moglo byc tak pięknie :() - nie jestem zadowolony

 

anglik rozszerzony 61% - tutaj jestem dosc pozytywnie zaskoczony z faktu że jak widac nie doceniałem swoich umiejętnosci. Przypadek to nie był gdyz w słuchaniu w 1 zadaniu strzelałem... i ani jednego nie ustrzeliłem :D

 

Chwalcie sie swoimi wynikami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, a mianowicie, chcialbym poprawic mature z angola choc najbardziej interesuje mnie oralna. Da sie zrobic tak, by na uczelnie złozyc wynik poprawionej matury ustnej z roku tego(tj.przyszłego) a pisemnej z zeszłego? Czy znowu musze poprawiac pisemną i ustną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem okazji poprawiać .. choć niektóre wyniki przydałoby się podwyższyć ;) ale wydaje mi się że poprawiając maturę z jakiegoś przedmiotu dostaniesz nowe świadectwo z poprawionym wynikiem + poprzednimi.

tak myslę :lol2: ...

ale oczywistym jest że chcąc poprawić ustną z angola nie musisz pisać ponownie pisemnej

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z probnej:

- angol rozszerzony - 72%

- mata rozszerzona -34% (albo klucz jakis nieteges albo babka dziwnie sprawdzala bo strasznie po punktach mi pojechala)

Z polaja wyniki bede znal dopiero po swietach bo wychowawczyni jest tak zakrecona, ze raczej nie sprawdzi ich w tym tygodniu ;D.

 

Z angola jestem zadowolony. Z majcy trzeba jeszcze do maja pocwiczyc :/.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak- 29% (nie napisałem w ogóle wypracowania, nie chciało mi się :-P )

Angol podst - 40%

Geografia- 32%

 

Nic się nie uczyłem :) , myślę że nie jest źle i że jak sie pouczę do prawdziwej matury to spokojnie zdam, nie zależy mi na super wynikach byle by było te 30% :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu babka z polaka sprawdziła matury i mam 50% z podstawowego. Ogólnie jestem zadowolony, ale uważam, że gdyby inny nauczyciel to sprawdzał to wynik byłby lepszy.

Moja wychowawczyni zawsze jakoś dziwnie sprawdzała zadania klasowe, więc maturę pewnie tak samo sprawdzała :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony, ale uważam, że gdyby inny nauczyciel to sprawdzał to wynik byłby lepszy.

imho dlatego właśnie wynik z próbnej matury nie jest żadnym wyznacznikiem...o czym się zresztą sam boleśnie przekonałem na przykładzie historii (poprawianej przez mojego historyka), z której na próbnej miałem 80%, z właściwej połowę z tego :|

 

poprawia ktoś jeszcze ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven, mi tam Polski do niczego niepotrzebny (byle by tylko zdac) bo celuje w studia techniczne (przynajmniej z zalozenia, co wyjdzie w praniu to zobaczymy :D ). Na przykladzie zadan klasowych wiem jak babka dziwnie ocenia i dlatego mysle, ze inny nauczyciel by dal wiecej ;).

 

Trzeba majce przycisnac bo marne 38% z rozszerzenia na probnej bylo, a w maju przydaloby sie tak kolo 70% ;).

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven, mi tam Polski do niczego niepotrzebny (byle by tylko zdac) bo celuje w studia techniczne (przynajmniej z zalozenia, co wyjdzie w praniu to zobaczymy icon_biggrin3.gif ). Na przykladzie zadan klasowych wiem jak babka dziwnie ocenia i dlatego mysle, ze inny nauczyciel by dal wiecej icon_wink2.gif.

Heh...przypomina mi się mój dobry kumpel...z próbnej miał (z rozszerzonej matmy właśnie ;))...26% (pozdrowienia dla naszego matematyka :P )...z właściwej - 88% już :]...nie ma się czym przejmować, uczymy się i jedziemy po tej maturze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polski podstawowy - 40%

angielski rozszerzony - 69%

matma rozszerzona - 50%

zero nauki do tej matury. przez ponad 2 lata w sumie tez malo tej nauki.

ogolnie z polskiego mi poszlo slabo. kazdy wynik powyzej 60% przyjme z zadowoleniem.

na angielskim liczylem na troche wiecej 75-80%, ale moze na kolejnych pojdzie lepiej. trzeba bedzie sie solidnie przygotowac.

matma poszla mi slabo - nie rozkminilem wogole zadan z geometrii, ale mysle ze jak sie poucze to takze bedzie dobrze. ogolnie mozna by powiedziec ze jestem zadowolony. olalo sie ta mature, a jednak jakos wyszla. trza sie zabrac za nauke od drugiego semestru i zniszczyc plebs z oke ;]

jak sie robi prezentacje z polskiego? jak to ma wygladac i jak sie do tego zabrac? bo niedlugo ferie, a chcialbym sie tym zajac w drugi tydzien zeby miec spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli swoje przemowienie na ustnej ? Masz juz konspekt ?

Jesli mowimy o samej prezentacji, to zasada jest prosta...

Pisz tak jak bys mowil, wczuj sie maxymalnie w wodzireja i pisz, pisz, pisz :)

Ja moje przemowienie pisalem okolo 2 godziny, zaliczone na 75%. Tematu nie wyczerpiesz, to tylko 15 minut o ile dobrze pamietam.

Klep o tym co najwazniejsze, a najbardziej liczy sie wlasne podesjcie do tematu, wiec tu masz prosta drozke.

Nikt nie moze Ci narzucic spojrzenia na pewne sprawy, nawet jesli w szkole Cie uczyli inaczej, na maturze mozesz miec swoj wlasny punkt widzenia za pierwowzor.

Nie musisz ulegac naciskom nauczyciela, matura to nie siedzenie w szkolnej lawie i wypowiadanie regu;lek narzuconych przez nauczyciela :)

Wszystko zalezy tez od tematu jaki wybrales, wiec jesli mozna wiedziec, to podaj, chetnei podziele sie swoimi odczuciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj dopiero oddali reszte matur...

 

Polski (PP) - 53%

Anglik (PP) - 83% (hmm tu myśle by nie zmienić na PR, bo kumpel z których chodze do grupy, postanowił się sprawdzić na PR i napisał na coś ok 65%, a umie niekoniecznie więcej niż ja (tylko że mówił, że sporo strzelał) )

Matma (PR) - 34% :D (o dziwo, jeden z lepszych wyników w klasie, jakoś 3 czy 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzej

 

Temat masz banalny, ze tak powiem, strumien wody lany krotkim wezem ;]

Najpierw jedziesz podstawowo z zagadnieniem, chyba nie trzeba tlumaczyc. Wszyscy z checia pojada do kina chocby na Pana Tadeusza, niz do szkoly na lekcje ;) To taka mala metafora. Wiadomo, ze latwiej spedzic chocby przed jakims gniotem w kinie 2-3h niz walkowac knige dlugimi godzinami, dniami, tygodniami...

Potem dajesz przyklady, pewnie sztuk 3. Najlepiej rozne gatunki i nie tylko produkcji rodzimej. Omawiasz kazdy tak jak czujesz, nie nadwyrezasz glowy, nie lizesz stop swojej nauczycielce, ktora wbijala Ci do glowy wlasne wizje, po prostu sam, sam, sam :) Na koniec podsumuj, dlaczego akurat te przyklady, dlaczego akurat takie, a nie inne spojrzenie na problem, cos tam wymyslisz, to proste w gruncie rzeczy :) Powodzenia :)

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu babka z polaka sprawdziła matury i mam 50% z podstawowego. Ogólnie jestem zadowolony, ale uważam, że gdyby inny nauczyciel to sprawdzał to wynik byłby lepszy.

Moja wychowawczyni zawsze jakoś dziwnie sprawdzała zadania klasowe, więc maturę pewnie tak samo sprawdzała :D.

nie przejmuj sie sprawdzanie matur z pl to istna loteria ;p ja jak w klasie pisałem tego typu bajerki to miałem z podstawy ~40%, a bynajmniej nie jestem lamą z polaka, na maturze już finalnej miałem ~65%, a jedyną moją nauką było przeczytanie +- 8 strzeszczeń dzień wczesniej więc nie ma co się przejmowac ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie sprawdzanie matur z pl to istna loteria ;p ja jak w klasie pisałem tego typu bajerki to miałem z podstawy ~40%, a bynajmniej nie jestem lamą z polaka, na maturze już finalnej miałem ~65%, a jedyną moją nauką było przeczytanie +- 8 strzeszczeń dzień wczesniej więc nie ma co się przejmowac ;p

A ja jestem maksymalną lamą z polaka. Na półrocze mam 2, a próbną napisałem, jako jeden z najlpszych w klasie :D 57% (zawaliłem czytanie, ale to wiedziałęm od początku). Ludzie kórzy mają 4 i 5 z polaka mieli po 40%, a ja 57%. Wniosek? Albo na maturze mi się udało (nic nie strzelałem - wsyztsko wiedziałem - zresztą wypracowanie mi ładnie poszło - a jak tam strzelać?), albo nauczycielka mnie nie docenia/gnębi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek? Albo na maturze mi się udało (nic nie strzelałem - wsyztsko wiedziałem - zresztą wypracowanie mi ładnie poszło - a jak tam strzelać?), albo nauczycielka mnie nie docenia/gnębi. :P

Albo system jest zryty i promuje kujonów którzy wszystkie książki znają na pamięć.

 

Nie ma co się przejmować próbną maturą bo sytuacja w maju może się całkowicie zmienić. Ja nie wiem czy ta matura wogóle sprawdza jakiekolwiek umiejętności/wiedze potrzebną w dorosłym życiu. Niby to jest egzamin dojrzałości, a w rzeczywistości mało wartościowy papierek.

 

Co do wyniku próbnej matury, 38 % z rozszerzonej maty(przez 30 min po rozpoczeniu pisania przeglądałem tablice matematyczne - cała moja "nauka"). Reszty nie wiem, przedłużam sobie ferie zimowe - L4. Życie maturzysty... ahh love it :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...